Vesti Krstarice
Domaćin
- Poruka
- 3.392
BEOGRAD, 6. maja 2011. (Beta) - Potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Djelić izjavio je u petak da je od 2001. godine do sada Srbija od Evropske unije dobila 3,6 milijardi evra bespovratne pomoći, a uz nekomercijalne kredite, pomoć bi iznosila 6,9 milijardi evra.
Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.
Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".
Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.
"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.
Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.
Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".
Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.
"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.


cek da dodju srborusi, da saznamo tacno koliko to iznosi u kolicini ku...a koje smo dobili od njih 


