EU pomogla Srbiji sa 3,6 milijarde evra

Vesti Krstarice

Domaćin
Poruka
3.392
BEOGRAD, 6. maja 2011. (Beta) - Potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Djelić izjavio je u petak da je od 2001. godine do sada Srbija od Evropske unije dobila 3,6 milijardi evra bespovratne pomoći, a uz nekomercijalne kredite, pomoć bi iznosila 6,9 milijardi evra.

Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.

Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".

Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.

"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.
 
djelic izlaganje.jpg
BEOGRAD, 6. maja 2011. (Beta) - Potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Djelić izjavio je u petak da je od 2001. godine do sada Srbija od Evropske unije dobila 3,6 milijardi evra bespovratne pomoći, a uz nekomercijalne kredite, pomoć bi iznosila 6,9 milijardi evra.

Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.

Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".

Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.

"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.

Нека овај мали пацов који је најурен из озбиљних земаља А ОВДЕ КОД НАС ПОСЛАТ И ЗАПОСЛЕН КАО "ЕКОНОМСКИ УБИЦА" НАВЕДЕ КОЛИКО ЈЕ ДО САДА НЕМАЧКА ПО РАЗНИМ ОСНОВАМА КЕШИРАЛА ИЗ СРБИЈЕ:evil::evil::evil:
 
djelic izlaganje.jpg
BEOGRAD, 6. maja 2011. (Beta) - Potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Djelić izjavio je u petak da je od 2001. godine do sada Srbija od Evropske unije dobila 3,6 milijardi evra bespovratne pomoći, a uz nekomercijalne kredite, pomoć bi iznosila 6,9 milijardi evra.

Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.

Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".

Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.

"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.
Споразумом Тито - Вилибрант Немци Србији нису платили ни целокупан износ
ратне одштете у Другом св рату.
"Бесплатаног сира може да се нађе само у мишоловци".
Дакле, намерили Немци да ставе под своју шапу наш електроенергетски систем.
Колико ли ће коштати киловат, после ове " помоћи"?
 
djelic izlaganje.jpg
BEOGRAD, 6. maja 2011. (Beta) - Potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Djelić izjavio je u petak da je od 2001. godine do sada Srbija od Evropske unije dobila 3,6 milijardi evra bespovratne pomoći, a uz nekomercijalne kredite, pomoć bi iznosila 6,9 milijardi evra.

Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.

Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".

Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.

"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.

Negdje sam pročitao da je procijenjena šteta od bombardovanja 1999 oko 200 milijardi .
Dakle, za onih 193 što još duguju, nek se dogovore sa amerima ko će koliko da nadoknadi .
 
Нека овај мали пацов који је најурен из озбиљних земаља А ОВДЕ КОД НАС ПОСЛАТ И ЗАПОСЛЕН КАО "ЕКОНОМСКИ УБИЦА" НАВЕДЕ КОЛИКО ЈЕ ДО САДА НЕМАЧКА ПО РАЗНИМ ОСНОВАМА КЕШИРАЛА ИЗ СРБИЈЕ:evil::evil::evil:

А шта мислиш како би иначе Ђелић "уштедео" скромних 11 милона еврића.Па, сви остали редом...
 
Нека овај мали пацов који је најурен из озбиљних земаља А ОВДЕ КОД НАС ПОСЛАТ И ЗАПОСЛЕН КАО "ЕКОНОМСКИ УБИЦА" НАВЕДЕ КОЛИКО ЈЕ ДО САДА НЕМАЧКА ПО РАЗНИМ ОСНОВАМА КЕШИРАЛА ИЗ СРБИЈЕ:evil::evil::evil:

Kako misliš koliko je keširala?

Pa nije nemačka zaskakala ljude iz zasede i otimala im pare iz novčanika?

Stavio si ove evil smajlije, kao da je nemačka nekakav drumski razbojnik...
 
glupi retosi vide samo koliko ti neko da a ne vide koliko ti neko za to sto ti je dao UZME

a EU uzme po raznim osnovama najmanje 3-4 milijarde evra godisnje iz Srbije

Нико, али НИКО НЕ РАЗМИШЉА "ГДЕ СЕ ДЕДЕ СРПСКА ИМОВИНА"??? Него као последњи клошари и просјаци испружили своје прљаве руке и чекају "милостињу" за коју још наговарају народ ДА ТРЕБА ДА БУДЕ ЗАХВАЛАН - А ШТЕТА У СТОТИНАМА МИЛИЈАРДИ КОЈА НАМ ЈЕ НАНЕТА И ШТО СВАКИ ДАН КАО КРВОПИЈЕ ИСИСАВАЈУ И ПОСЛЕДЊИ ДИНАР ИЗ ЏЕПОВА ГРАЂАНА ТО СЕ ПРАВЕ ДА НЕ ВИДЕ - а да не причам што се читаве хорде странаца смуцају по Србији И ЊУШКАЈУ ШТА БИ ЈОШ МОГЛИ ДА ДРПЕ...
 
Nije to tacno,mama Rusija dala vise :evil: nemo da siris tu anrirusku-mamsku propagandu,si cuo :rtfm::mrgreen: cek da dodju srborusi, da saznamo tacno koliko to iznosi u kolicini ku...a koje smo dobili od njih :think::hahaha::rotf:

Bas tako, da nije dosla ta pomoc iz EU svi bi pockrali od gladi u Srbiji....penzije, zdravstvo, socjialni sistem.... sve to zvaisi od para tih ''trulih'' zapadnjaka, a od ''brace'' Rusa samo steta, zelensaki kredit od KGB-a koji nikako da stigne, a taj kredit je i onako srpski pokardeni novac sto su Mira, Marko, Bora, Banda Karic izneli iz Srbije u Rusiju. .
 
djelic izlaganje.jpg
BEOGRAD, 6. maja 2011. (Beta) - Potpredsednik Vlade Srbije zadužen za evropske integracije Božidar Djelić izjavio je u petak da je od 2001. godine do sada Srbija od Evropske unije dobila 3,6 milijardi evra bespovratne pomoći, a uz nekomercijalne kredite, pomoć bi iznosila 6,9 milijardi evra.

Božidar Djelić novinarima pre početka konferencije povodom 10 godina saradnje EU sa Srbijom rekao da se gradjani pitaju gde je taj novac investiran.

Naveo je da je samo u energetiku uloženo 1,2 milijarde evra, od čega su značajna sredstva uložena u Elektroprivredu Srbije, "tako da Srbija 11 godina nije imala nijedan dan restrikcija".

Dodao je da je novac upotrebljen i za unapredjenje rada institucija, pravosudni sistem, ali i za unapredjenje vodovoda.

"Najveći pojedinačni donator Srbije je Nemačka koja je uložila 980 miliona evra, od čega je 450 miliona bespovratne pomoći", kazao je potpredsednik vlade.
>>> Pa evo ja bih da repliciram B.Djelicu. Svakog treceg dana nemam struje u trajanju od 15-ak minuta do nekoliko sati, kada bi se sabralo od 2001-e na ovamo to bi izaslo da sam bio bar 2-4 godine pod restrikcijama.....
>>>Ono sto su nam Nemci "dali" je ustvari vracanje JAKO malog dela onoga sto su nam uzeli a mnogo toga nikada nece moci ni da se vrati. A ako cemo da budemo sitnicari i dzangrizala ono sto su vratili!... pardon dali nama je NISTA ali BUKVALNO NISTA u odnosu na ono sto su dali odnosno opet vratili:
Cesima, Slovacima, Poljacima, Estoncima, Litvancima, Bugarima, Rumunima, Spancima, Ircima... poklonu se u zube ne gleda ali se dugovi moraju vracati ako se koliko toliko drzi do sebe a EU i imperijalisti nam duguju 40 milijardi zbog bombardovanja+ neizrecivo mnogo milijardi zbog namestenog rata ovde.... i naravno zrtve ljudske nemaju vrednost.....
>>>imamo nivo industrijske proizvodnje u visini od 40% od one u 1990-oj godini, PA NORMALNO kada su unistili fabrike a ono sto je ostalo su pokupovali i zatvorili da im ne pravi kakvu takvu konkurenciju.....
 
Poslednja izmena:
Ta takozvana EU duguje Srbiji između 150-200 milijardi evra.

Kad te obaveze izmiri a vrati i obešteti sve otete koji su trenutno po njihovim kazamatima moćićemo tek da razgovaramo kao ravnopravni činioci dve zainterseovane strane.

A ovi zevzekani od "demokratskih" političara mogu još samo svom članstvu da ispričaju po neku novu bajke.
 
Poslednja izmena:
Kako misliš koliko je keširala?

Pa nije nemačka zaskakala ljude iz zasede i otimala im pare iz novčanika?

Stavio si ove evil smajlije, kao da je nemačka nekakav drumski razbojnik...

RAIFAISEN BANK-Austria recimo, izvukla je ogroman novac odavde i to dobrim delom nezakonito....Takodje leshinari su od rata ovde dobro zaradili, naravno najvise su zaradili imperijalisti ali i lesinari i ovi plavi-azurni i ovi crni orlovi su podobro naplatili svoje ucesce u operaciji Zapadni Balkan....
 


Pa Putin je obećao 10 milijardi dolara, a nije doneo ništa. Čak i Dinkić je isplatio više od Putina.

Hvala EU za milijarde !!

Za EU spremni !!!

Tesko onom kome Rus pomaze...to smo se do sad uverili jedno sto puta zadnjih 200. godina.....



EU najveći donator u Srbiji

Beograd -- Tokom protekle decenije Srbija je dobila bespovratnu međunarodnu pomoć od ukupno 4,5 milijardi evra. Najviše donacija stiže iz EU. Prema podacima Ministarstva finansija, među najvećim donatorima su Evropska unija, Nemačka i Sjedinjene Američke Države. Pomoćnica ministra finansija Gordana Lazarević je precizirala da je do ove godine Evropska unija Srbiju finansirala sa oko 1,2 milijarde evra, dodavši da je nekoliko stotina miliona evra u fazi realizacije.

“Nema zemlje iz EU koja ne nastoji da pruži odgovarajuću pomoć Republici Srbiji. Koliko vidimo, 2015. godina, sigurno ćemo do tog vremena imati znatno učešće bilateralnih donatora, donatora koji nisu EU - kao Komisija koja je odobrila svoja sredstva iz budžeta - što je nama veoma važno”, kaže Lazarevićeva.

“I veoma je pozitivna izjava USAID-a koji je rekao da će ostati u Srbiji da podržava proces reforme i demokratizacije sve dok ne postane članica EU”, podseća ona.

Gordana Lazarević navodi i da su uslovi pod kojima je EU do sada odobravala kredite Srbiji su bili jako povoljni.

Oni se, prema njenim rečima još ne mogu porediti sa najavljenim zajmom Rusije od milijardu evra, jer uslovi tog zajma još nisu saopšteni.
 
Bas tako, da nije dosla ta pomoc iz EU svi bi pockrali od gladi u Srbiji....penzije, zdravstvo, socjialni sistem.... sve to zvaisi od para tih ''trulih'' zapadnjaka, a od ''brace'' Rusa samo steta, zelensaki kredit od KGB-a koji nikako da stigne, a taj kredit je i onako srpski pokardeni novac sto su Mira, Marko, Bora, Banda Karic izneli iz Srbije u Rusiju. .



Kada ste uništili sve od industrije do hrane sada prosjačete po Evropi !?

A da li si ti ikada razmišljao nešto da radiš pa da zaradiš ?

Svakog od vas koji sebe zovete "demokratama" trebalo pi poslati na dobrovoljan istraživački i humani rad do kraja vaših pacovskih života u Sibir.
 
Poslednja izmena:
Ta takozvana EU duguje Srbiji između 150-200 milijardi evra.

Kad te obaveze izmiri a vrati i obešteti sve otete koji su trenutno po njihovim kazamatima moćićemo tek da razgovaramo kao ravnopravni činioci dve zainterseovane strane.

A ovi zevzekani od "demokratskih" političara mogu još samo svom članstvu da ispričaju po neku novu bajke.

NE TREBAJU NAM PARTIJE, NE TREBA NAM PODELA NA DEMOKRATE I NEDEMOKRATE TREBA NAM NEPARTIJSKI SISTEM, PARTIJE SU NAJVECA POSTROJENJA ZA PROIZVODNJU KORUPCIJE I ZATO NAPOLJE IZ SRBIJE.... trebaju nam ljudi na vlasti a ne partije... Covek u partiji ne upravlja samim sobom vec njime i njegovim zivotom kao i nasim zivotima upravlja partija a partije suzbijaju slobodu izrazavanja kao i slobodu delovanja coveka koji je po svojoj prirodi individua koliko god neki tvrdili da je covek drustveno bice dve poslednjecinjenice se medjusobno ne iskljucju vec nadopunjuju.......
 


Pa Putin je obećao 10 milijardi dolara, a nije doneo ništa. Čak i Dinkić je isplatio više od Putina.

Hvala EU za milijarde !!

Za EU spremni !!!

Naravno da će doneti čim se oslobodimo od okupatora a nacističi demokratski režim dobije šut kartu i njegovi protagonisri i izvršioci završe na vešalim.

Ko je još lud da lopurdama i kriminalcina daje i jedan dinar ?
 
Poslednja izmena:

Back
Top