EU otključava pomoć Ukrajini od 50 milijardi evra

Orbanu i Erdoganu samo daješ šta traže i pristaće na sve. Ovo je donekle pokazatelj kako bi se Orban ponašao u vezi nekog veta i u korist Srbije.
A šta može da uradi neko u Orbanovoj poziciji?
On prvo, kako je ispravno, mora da misli na madjarski narod.
Pored svih pritisaka i ucena ipak je ostavio vrlo moguć scenario da iduće godine usred sve veće krize, stavi veto na pomoć Ukrajini.

Jednom mi je @Q. in perpetuum hibernum napisao kako je licemerni populista Orban podržao bombardovanje Srbije '99. bez razmišljanja. Možda nije baš bilo tako
https://www.google.com/url?sa=t&sou...8QFnoECCEQAQ&usg=AOvVaw1XwGGPShZPIlEf4LQseQLj

Da li su Mađarskoj otključana zamrznuta sredstva od nekoliko milijardi evra koja su joj namenjena ili ne? Ima li neko odgovor na to pitanje?
Nije dobio ni centa. Dobio je "dil" da ga ne suspenduju i kao reviziju na dve godine da ne ispadne da ničim nije izborio "kompromis", ali pare će da sanja i za dve godine.

Dogovor koji su postigli lideri EU o finansijskoj pomoći Ukrajini od 50 milijardi evra, za period od 2024-2027, uključuje raspravu o tom paketu na godišnjem nivou, rekli su neimenovane diplomate EU. Kako je dvoje diplomata EU reklo za Rojters, dogovor uključuje mogućnost da se pomoć Ukrajini razmatra na dve godine ukoliko je to potrebno.
Jedino što su zaboravili da napomenu jeste da Ukrajina ima godišnji budžetski deficit od 54 milijade evra a EU ukrajini daje "pomoć" od 50 milijardi evra za period od 2024. do 2027. godine .
Strategija drži vodu dok maistori odu.

A šta može da uradi neko u Orbanovoj poziciji?
On prvo, kako je ispravno, mora da misli na madjarski narod.
Pored svih pritisaka i ucena ipak je ostavio vrlo moguć scenario da iduće godine usred sve veće krize, stavi veto na pomoć Ukrajini.

Jednom mi je @Q. in perpetuum hibernum napisao kako je licemerni populista Orban podržao bombardovanje Srbije '99. bez razmišljanja. Možda nije baš bilo tako
https://www.google.com/url?sa=t&sou...8QFnoECCEQAQ&usg=AOvVaw1XwGGPShZPIlEf4LQseQLj
Iluzorno je ocekivati da ce srbija bilo kome biti preca .
Mi mozemo da plivamo uz nekog neko vreme, dok to njemu koristi a da nas ne pojede.
Kao one ribe sto plivaju oko ajkula i grebu se za ostatke.
Problem je sto su svi u nasoj okolini nasli dobr mesta i plivaju vec pored velikih a mi nesto
te ovamo te onamo. Pa ne stignemo ni tamo ni ovamo.

Iluzorno je ocekivati da ce srbija bilo kome biti preca .
Mi mozemo da plivamo uz nekog neko vreme, dok to njemu koristi a da nas ne pojede.
Kao one ribe sto plivaju oko ajkula i grebu se za ostatke.
Problem je sto su svi u nasoj okolini nasli dobr mesta i plivaju vec pored velikih a mi nesto
te ovamo te onamo. Pa ne stignemo ni tamo ni ovamo.
Ko zna zašto je to tako i zašto je to dobro.

Back