EU NE DA SRPSKIM MEDICINSKIM RADNICIMA DA SE VRATE U NAŠU ZEMLJU!

Није проблем да ли они негде могу друго да оде и раде , проблем је уцењивачка политика према нашим радницима .

понижавање и уцена
Vec su se ponizili sto su otisli u Nemacku da rade za veci novac i lece Nemce umesto da su ostali i lecili nasu decu obolelu od kancera i leukemije koji su dobili od nemackih bombi sa radioaktivnim uranijumom.
 
Ti idi pa potpisuj ugovor da ne mozes da se vratis medju svoje vec da moras leciti njihove. Ja sam ovde gde sam i bolje mi je nego njima tamo.
Prika, ja sam ovde, u Srbiji, nisam išla tamo i ne planiram. Lečim naše ljude.
Al koliko si puko na skali od 1 do 10 da na ovako maliciozan način prozivaš ljude koji su otišli tamo da im deca ne bi gladovala ovde? Nemam reči, stvarno
 
Prika, ja sam ovde, u Srbiji, nisam išla tamo i ne planiram. Lečim naše ljude.
Al koliko si puko na skali od 1 do 10 da na ovako maliciozan način prozivaš ljude koji su otišli tamo da im deca ne bi gladovala ovde? Nemam reči, stvarno
Nasi lekari koji su ostali da pomazu nasim ljudima uopste ne gladuju. Rekao bih da je u biti odlaska materijalizam a u biti medicine Hipokratova zakletva.
 
Nasi lekari koji su ostali da pomazu nasim ljudima uopste ne gladuju. Rekao bih da je u biti odlaska materijalizam a u biti medicine Hipokratova zakletva.
Grešiš realno. Zamisli brak između med sestre i tehničara sa dvoje dece. I treba da školuju dvoje dece sa platama u Srbiji? I dobiju priliku da obezbede svojoj deci bolji život. I onda dođe Kamael I kaže im da su otišli jer ih nije briga za decu obolelu od raka zbog Nato bombi?
Malo preteruješ
 
Grešiš realno. Zamisli brak između med sestre i tehničara sa dvoje dece. I treba da školuju dvoje dece sa platama u Srbiji? I dobiju priliku da obezbede svojoj deci bolji život. I onda dođe Kamael I kaže im da su otišli jer ih nije briga za decu obolelu od raka zbog Nato bombi?
Malo preteruješ
Opet kazem materijalizam. Sto je neko vise opterecen novcem ima ga sve manje.

U Srbiji se moze normalno ziveti sa dve plate samo zavisi sta neko podrazumeva pod normalnim zivotom. Zapadni covek je krenuo da ubije prirodu kako bi zadovoljio svoj kriterijum normalnosti i komfora i opet ce udariti glavom u zid. Cak i da prezivi respirator, jer tek posle korone sledi pometnja.
 
a pravi odgovor na tvoje pisanje bi verovatno bio samo onaj koji se tebi svidja,
pa hebo te, nisam ja dzuboks, pa kad ubacis novcic da ti pevam po zelji

Nisi brate al ispoštuj me makar malo ko čoveka, napiši nešto vezano za moj post, a ne onako, tipski odgovor, jbte!
Unesi se malo...

Vec su se ponizili sto su otisli u Nemacku da rade za veci novac i lece Nemce umesto da su ostali i lecili nasu decu obolelu od kancera i leukemije koji su dobili od nemackih bombi sa radioaktivnim uranijumom.

Već 1965, čim je Tito napravio sporazum sa Vili Brantom, krenule su horde Jugoslovena na privremeni rad u NEMAČKU! Leševi se nisu skoro ni ohladili....

Ruku na srce, jako dugo su to bili samo Rvati iz Like i Hercegovine, i Vlasi iz Istočne Srbije.
Prve razumem, a ove druge je bolelo uvce za sve.
Od 1970-ih kreću i Srbi.

Nama nešto suštinski nedostaje, i zato nam jeste ovako kako jeste.
Razumem ljude koji ovde zaradjuju 350e+ i odu van, OK, al većina lekara se vrtela oko 1000e+!
Naravno plata je bila manja, to su ukupna primanja.

Plus povlastice u društvu, i plus to što su se uglavnom ženili i udavali medju sobom.
Oni su POSLEDNJI koji su trebali ići na rad u Nemačku.

Grešiš realno. Zamisli brak između med sestre i tehničara sa dvoje dece. I treba da školuju dvoje dece sa platama u Srbiji? I dobiju priliku da obezbede svojoj deci bolji život. I onda dođe Kamael I kaže im da su otišli jer ih nije briga za decu obolelu od raka zbog Nato bombi?
Malo preteruješ

Pričamo o LEKARIMA, ne pomoćnom osoblju i tehničarima.
 
Poslednja izmena:
Nisi brate al ispoštuj me makar malo ko čoveka, napiši nešto vezano za moj post, a ne onako, tipski odgovor, jbte!
Unesi se malo...
pa napisala sam ti , i to vrlo konkretno, a ovo je bio tvoj post
Да, кад су отишли СВИ који су хтели и могли, онда су после 5 година "раскинули" уговор!
И то све преко малих екрана!
А до тада је у пословницама Служе Запошљавања стајао ВЕЛИКИ постер "СРБИ АЈТЕ У ЊЕМАЧКУ ДА РАДИТЕ!"
Мислиш да наша влада СМЕ уопште да раскине нешто једнострано са Њемачком???


sad mogu samo da te pitam, sta ti tacno zameras vlasti, jer su vase zelje vrlo konfuzne i nedefinisane,
i menjaju se svakog dana, i opet mogu samo isto da konstatujem kao u mom prehodnom postu, da sad ne ponavljam,
i da, mislim da nasa vlada sme da raskine ugovor, koliko god vi mislili da je vucic munjen
 
Autorska
Pošto mi je drug iz detinjstva doktor u Nemačkoj a koji je pobegao iz Srbije zbog male plate sada u kontaktu sa njim cvili kao crv po koru.
Pa nije ti to Srbija brate slatki.Kada ti dođe neki crni arapin da ga lečiš od zarazne bolesti ima da radiš i da ti se glas ne čuje sve dok i sam ne oboliš a kada oboliš boli ih uvo.
Kaže da nije sam već cvile svi koje zna.
Ako preživi kaže vraće se u Srbiju i više nikada neće tražiti bolji hleb od pogače.


https://informer.rs/vesti/srbija/50...iljne-pretnje-reagovao-ministar-nije-normalno

ne moze autorska ako je inspirisana vestima
Trebao je odmah da se vrati u Srbiji, i da radi sa super najboljom zastitnom opremom koja postoji u svetu i sire….
 
Kod mene u bolnici od pet oboljelih zdravstvenih radnika sve su Nemci. Te priče o babama i žabama i prvim redovima su za ljude koji nisu vidili dalje od svoga dvorišta. Prvi redovi postoje gospodo u našoj otadžbini, a ne u Nemačkoj. Kod nas mlade lekare bez iskustva i opreme šalju u prve redove, a stariji i ne pomišljaju da rade.
A što se tiče ovog Dačićevog komentara: Mani se ti zdravstvenih radnika u inostranstvu, jer im i do sad ništa nisi pomogao, nego pogledaj malo na biro i videćeš koliko ima tu zdravstvenih radnika, da ne bi utekli i oni.
 
Opet Srbi maštaju da će neko da pohrli u srbijanski raj. Neće. Čim ovo prođeeto ih opet u buljucima od po 100 k u Nemačkoj. Oni koji su se vratili , su oni koji nemaju zdravstveno, oni što su išli na po 3-6 meseci, građevinci... Svi koji imaju u Nemačkoj stalno zaposlenje, prebivalište uglavnom nisu. Ne razumem što bih hrlio na sajam u BG kada ovde mogu da dobijem pristojan bolnički krevet, a kako mi se čini neće mi ni trebati. Što se lekara tiče, lečiće obolele od COVID-a i u Srbiji i u Nemačkoj. I Arape koji uopšte nisu crni i neokupane Rome u Srbiji. I babe i dede u pelenama. Jbg takav je posao. Razlika je što će u Nemačkoj da za to bude bar 5 puta bolje plaćen. Ovo su gluposti koje stalno pišete..Čuj, isturaju Srbe u prve redove protiv korone u Nemačkoj, Austriji i Švajcarskoj. Stvarno ste buudale.
 
Не постоји ниједан рационалан разлог да се неки лекар сада враћа у Србију.Наноси себи штету а и узима хлеб својим незапосленим колегама у Србији.

У Србији има и даље незапослених лекара, па се они сада могу примити у службу, ако је то неопходно.
 
Autorska
Pošto mi je drug iz detinjstva doktor u Nemačkoj a koji je pobegao iz Srbije zbog male plate sada u kontaktu sa njim cvili kao crv po koru.
Pa nije ti to Srbija brate slatki.Kada ti dođe neki crni arapin da ga lečiš od zarazne bolesti ima da radiš i da ti se glas ne čuje sve dok i sam ne oboliš a kada oboliš boli ih uvo.
Kaže da nije sam već cvile svi koje zna.
Ako preživi kaže vraće se u Srbiju i više nikada neće tražiti bolji hleb od pogače.


https://informer.rs/vesti/srbija/50...iljne-pretnje-reagovao-ministar-nije-normalno

ne moze autorska ako je inspirisana vestima
Bre za te sto beze kad je bombardovanje, sto bi bezali i kad je virusna epidemija, nigde nije bolje nego u Srbiji ...
Samo Srbija dozvoljava da joj celo radno osoblje kod bombardovanja pobegne u unutrasnjost, pa zaposljava nove , dok se posle deset dana ne vrate, dosadno im u unutrasnjosti...

Za nas ostale, Srbija je ovom situacijom pokazala da ko jos nije pobegao, itekako treba da ode iz Srbije....
 
Не постоји ниједан рационалан разлог да се неки лекар сада враћа у Србију.Наноси себи штету а и узима хлеб својим незапосленим колегама у Србији.

У Србији има и даље незапослених лекара, па се они сада могу примити у службу, ако је то неопходно.
Tacno i to....ne mozes bez veze da se zaposlis i kao specijalista.....A na tv totalno drugacija prica....ali u realu nije kao na TV....
 
Tacno i to....ne mozes bez veze da se zaposlis i kao specijalista.....A na tv totalno drugacija prica....ali u realu nije kao na TV....
Пре пар година је министар поручивао лекарима да иду тамо где им је боље, што се сада љуте када су их људи послушали.
 
Grešiš realno. Zamisli brak između med sestre i tehničara sa dvoje dece. I treba da školuju dvoje dece sa platama u Srbiji? I dobiju priliku da obezbede svojoj deci bolji život. I onda dođe Kamael I kaže im da su otišli jer ih nije briga za decu obolelu od raka zbog Nato bombi?
Malo preteruješ
Vi imate pogresnu sliku zivota na zapadu. I ne znam sta za vas znaci “obezbediti bolji zivot” ali ljudi koji prodaju svoje kuce u Srbiji da bi isli u Nemacku nisu normalni, i samo ih vodi neka zelja za vise novca. Vise para ne znaci bolji zivot.
 

Back
Top