Quantcast

EU NE DA SRPSKIM MEDICINSKIM RADNICIMA DA SE VRATE U NAŠU ZEMLJU!

Dodola

Veoma poznat
Poruka
13.590
kako ti znas ko, kako i gde uziva? ubedjen sam da su se mnogi doktori pokajali sto su otisli, ovde su imali manje plate, ali su ipak imali malo bolji status u drustvu, bili su medju svojima
Vrlo pouzdano znam da zdravstveni radnici u Srbiji rade baš sve isto kao u Nemačkoj, samo za manje para, bez odgovarajuće zaštitne opreme (upravo sad!) I sa manje kapaciteta na isti broj pacijenata.
Iz prve ruke ako me razumeš

Poruka
2.237
Треба правити велику разлику између

1. младих свршених лекара без посла које је држава НАТЕРАЛА да оду у Шбавију, јер је било ЗАБРАНЕ ЗАПОШЉАВАЊАМ замислите јелте!

2. Лекара са 15-20 стажа, који су отишли јер швалерке постале незајажљиве.

Докторска плата, за наше услове уопште није мала, плус дежурства, плус ово плус оно, плус то што ти сви лижу дупе да не причам....е сад ће они да лижу тамо...кад им овде није било доста.

Vlada je raskinula ugovor
Да, кад су отишли СВИ који су хтели и могли, онда су после 5 година "раскинули" уговор!
И то све преко малих екрана!
А до тада је у пословницама Служе Запошљавања стајао ВЕЛИКИ постер "СРБИ АЈТЕ У ЊЕМАЧКУ ДА РАДИТЕ!"
Мислиш да наша влада СМЕ уопште да раскине нешто једнострано са Њемачком???

Qing VIII

Zainteresovan član
Poruka
222
Nisi odgovorio iskreno i direktno na pitanje.Jer ako bi na crtu koroni sa zaštitnom opremom kojom sada raspolažu ti si lud.
Niko njih nije terao da rade taj posao, to su godinama učili, osposobljavali se i na kraju dobro su plaćeni u Nemačkoj za taj posao.
Nije to kao da su Radu zidara gurnuli u prve redove borbe protiv virusa.
Da su ostali u Srbiji radili bi isti posao za mnogo manju platu i upitnom količinom opreme za rad.

jevropa

Elita
Poruka
23.840
Да, кад су отишли СВИ који су хтели и могли, онда су после 5 година "раскинули" уговор!
И то све преко малих екрана!
А до тада је у пословницама Служе Запошљавања стајао ВЕЛИКИ постер "СРБИ АЈТЕ У ЊЕМАЧКУ ДА РАДИТЕ!"
Мислиш да наша влада СМЕ уопште да раскине нешто једнострано са Њемачком???
Pa kukali ste do skora kako ste izolovani od sveta, kako ne mozete nigde da idete
Kad vam se to sve omogucilo, vi opet kukate, vi ste sami sebi problem, ne vlast

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.020
Vrlo pouzdano znam da zdravstveni radnici u Srbiji rade baš sve isto kao u Nemačkoj, samo za manje para, bez odgovarajuće zaštitne opreme (upravo sad!) I sa manje kapaciteta na isti broj pacijenata.
Iz prve ruke ako me razumeš
ja nisam govorio o tome sta rade. naravno da lekari u celom svetu rade skoro iste poslove, isto kao i automehanicari i naravno da svugde po svetu imaju razlicite plate. na nesto sam drugo mislio, ako me razumes?

Poruka
2.237
Pa kukali ste do skora kako ste izolovani od sveta, kako ne mozete nigde da idete
Kad vam se to sve omogucilo, vi opet kukate, vi ste sami sebi problem, ne vlast
ако немаш одговор на моје писаније, овај ботовски одговор прескочи молим те

Dodola

Veoma poznat
Poruka
13.590
nisi ti glupa, samo se malo podcenjivacki odnosis . ja sam te pitao kako ti znas ko sta voli i ocekuje od zivota, ti mastas da odes na zapad, neko ko je na zapadu, mozda masta da se vrati u srbiju,medju svoje. neko vise voli novac, nekom je drazi status, sta je tu cudno?
Ufff draganče
Misliš da ja nisam izvagala dal da idem, kao što je taj što je otišao izvagao. Njemu je bio prioritet novac i uslovi rada, ja imam druge prioritete zbog kojih sam ostala.
Sve što sam rekla ovde je na račun zablude da je njima tamo loše a nama ovde super. Nije brt. Svako je sam već izabrao. Odakle vam gluposti da će lekar iz Nemačke rešiti da se vrati ovde zbog boljih uslova za rad? Neće jbt, uslovi nisu bolji, šta vam je

dragan10

Veoma poznat
Poruka
11.020
Ufff draganče
Misliš da ja nisam izvagala dal da idem, kao što je taj što je otišao izvagao. Njemu je bio prioritet novac i uslovi rada, ja imam druge prioritete zbog kojih sam ostala.
Sve što sam rekla ovde je na račun zablude da je njima tamo loše a nama ovde super. Nije brt. Svako je sam već izabrao. Odakle vam gluposti da će lekar iz Nemačke rešiti da se vrati ovde zbog boljih uslova za rad? Neće jbt, uslovi nisu bolji, šta vam je
nisam ni ja rekao da je vama u srbiji bolje, nego ovima ovde, cak nisam ni pomislio na to. ali vidim da me razumes sta sam mislio, i ti si vagala ostati ili otici. neki su isto bili u nedoumici, otisli su i shvatili da su vise izgubili odlaskom nego sto su dobili i naravno sad bi se vratili. zasto ih zato treba pljuvati?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.