ЕУ и неонацизам - зар баш морамо да идемо "тамо"?

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Mađarska: Romi beže od neonacista
Izvor: Beta

Mađarska -- Romi iz jednog mađarskog sela iselili žene i decu pošto je jedna neonacistička organizacija napravila kamp za obuku u blizini kuća. Policija reagovala.
Policija štiti Rome (Beta)

Selom već nekoliko nedelja patroliraju ljudi u kamuflažnim uniformama i ono je "praktično pretvoreno u bojno polje".

Janoš Farkaš, predsedavajući lokalnog saveta Roma, rekao je da se njegovi sunarodnici plaše sukoba sa pripadnicima organizacije koja sebe naziva "Odbrambena snaga", i koja iz vizure ekstremne desnice samoorganizovano "deli pravdu".

Lokalna policija nije htela da reaguje, što je izazvalo proteste zastrašenih Roma.
Policijskom intervecijom ekstremisti su uklonjeni (Beta)


Romi su odlučili da ostanu u naselju, ali su žene i deca odvezeni u pet autobusa Crvenog krsta. "Oni su u strahu i verujemo da će biti bezbedniji ako odu", rekao je predstavnik Roma Janoš Farkaš. Žene i deca su u kampu u mestu Šileberc pokraj Budimpešte rekao je predstavnik Crvenog krsta.

Država je posle tih incidenata zabranila "patrole", a ministar unutrašnjih poslova Šandor Pinter dao uveravanja da se uznemiravanje neće ponoviti. Mađarska vlada saopštila je da će učesnici ekstremno desničarskog pokreta biti kažnjeni sa po 100.000 forinti (400 evra).

Jako prisustvo policije je danas očuvalo mir, pa nije došlo do sukoba desničarske "milicije" i Roma, rekao je predstavnik Crvenog krsta.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=23&nav_category=167&nav_id=507874
 
ima ih i ovde u Srbiji tako da nigde ti ne moras da ides, isao ne isao, tu su pored tebe . :)

Има али на сву срећу могу се поименце набројати на прсте једне руке....У ЕУ су и униформисани, организовани као војска, имају своје кампове за тренинг....


18036759954db294ae7e296676120193_v4%20big.jpg
 
Romi su odlučili da ostanu u naselju, ali su žene i deca odvezeni u pet autobusa Crvenog krsta. "Oni su u strahu i verujemo da će biti bezbedniji ako odu", rekao je predstavnik Roma Janoš Farkaš. Žene i deca su u kampu u mestu Šileberc pokraj Budimpešte rekao je predstavnik Crvenog krsta.
Jos nisu krenuli ka "belvilu"?
 
Mađarska: Romi beže od neonacista
Izvor: Beta

Mađarska -- Romi iz jednog mađarskog sela iselili žene i decu pošto je jedna neonacistička organizacija napravila kamp za obuku u blizini kuća. Policija reagovala.
Policija štiti Rome (Beta)

Selom već nekoliko nedelja patroliraju ljudi u kamuflažnim uniformama i ono je "praktično pretvoreno u bojno polje".

Janoš Farkaš, predsedavajući lokalnog saveta Roma, rekao je da se njegovi sunarodnici plaše sukoba sa pripadnicima organizacije koja sebe naziva "Odbrambena snaga", i koja iz vizure ekstremne desnice samoorganizovano "deli pravdu".

Lokalna policija nije htela da reaguje, što je izazvalo proteste zastrašenih Roma.
Policijskom intervecijom ekstremisti su uklonjeni (Beta)


Romi su odlučili da ostanu u naselju, ali su žene i deca odvezeni u pet autobusa Crvenog krsta. "Oni su u strahu i verujemo da će biti bezbedniji ako odu", rekao je predstavnik Roma Janoš Farkaš. Žene i deca su u kampu u mestu Šileberc pokraj Budimpešte rekao je predstavnik Crvenog krsta.

Država je posle tih incidenata zabranila "patrole", a ministar unutrašnjih poslova Šandor Pinter dao uveravanja da se uznemiravanje neće ponoviti. Mađarska vlada saopštila je da će učesnici ekstremno desničarskog pokreta biti kažnjeni sa po 100.000 forinti (400 evra).

Jako prisustvo policije je danas očuvalo mir, pa nije došlo do sukoba desničarske "milicije" i Roma, rekao je predstavnik Crvenog krsta.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=23&nav_category=167&nav_id=507874

Нема то никакве везе с ЕУ, и припадањем тој заједници. Мађарска је одавно позната по знатним елементима фашизма и нацизма.
 
Mađarska: Romi beže od neonacista
Izvor: Beta

Mađarska -- Romi iz jednog mađarskog sela iselili žene i decu pošto je jedna neonacistička organizacija napravila kamp za obuku u blizini kuća. Policija reagovala.
Policija štiti Rome (Beta)

Selom već nekoliko nedelja patroliraju ljudi u kamuflažnim uniformama i ono je "praktično pretvoreno u bojno polje".

Janoš Farkaš, predsedavajući lokalnog saveta Roma, rekao je da se njegovi sunarodnici plaše sukoba sa pripadnicima organizacije koja sebe naziva "Odbrambena snaga", i koja iz vizure ekstremne desnice samoorganizovano "deli pravdu".

Lokalna policija nije htela da reaguje, što je izazvalo proteste zastrašenih Roma.
Policijskom intervecijom ekstremisti su uklonjeni (Beta)


Romi su odlučili da ostanu u naselju, ali su žene i deca odvezeni u pet autobusa Crvenog krsta. "Oni su u strahu i verujemo da će biti bezbedniji ako odu", rekao je predstavnik Roma Janoš Farkaš. Žene i deca su u kampu u mestu Šileberc pokraj Budimpešte rekao je predstavnik Crvenog krsta.

Država je posle tih incidenata zabranila "patrole", a ministar unutrašnjih poslova Šandor Pinter dao uveravanja da se uznemiravanje neće ponoviti. Mađarska vlada saopštila je da će učesnici ekstremno desničarskog pokreta biti kažnjeni sa po 100.000 forinti (400 evra).

Jako prisustvo policije je danas očuvalo mir, pa nije došlo do sukoba desničarske "milicije" i Roma, rekao je predstavnik Crvenog krsta.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=04&dd=23&nav_category=167&nav_id=507874


Ne daj boze da se to tako deslio kod nas NATO bi nas odmah bombardovao da spasavaju Rome.
Madjari su kaznili ove svoje zestoko sa 400 evra.
 
Пусти ти то...по ЕУ се сви слободно шетају...лако ће они дошетати и до нас.

za potpaljivanje klinaca i njihovo uvlacenje u takve organizacije nije vise bitna fizicka granica tj sprecavanje ljudi da se setkaju i prenose svoje ideje koje putuju preko pismonoshe na magarcu :mrgreen:
 
Нема то никакве везе с ЕУ, и припадањем тој заједници. Мађарска је одавно позната по знатним елементима фашизма и нацизма.

У праву си за Мађаре...али све се то одвија под окриљем ЕУ.
Ову тему сам отворио из једног веома једноставног разлога, Да се разумемо, тих ликова има свуда, негде више а негде мање, али када се код нас догоди неки инцидент онда појединци на све могуће начине трубе о Србији као земљи нацизма, расне мржње, да све то треба 'апсити, тући, слати у руднике, побити ...и то управо говоре форумаши (као и политичке странке, НВО) који кажу да је ово што се десило у мађарској уобичајено (не мислим лично на тебе) и да све то није баш толико битно и важно и не пада им на памет да употребе исте изразе које користе за много бенигније случајеве код нас.

Да ли су у питању двоструки стандарди?

П.С.
Овај догађај (као и многи други који се често дешавају) је и нека врста доказа да ЕУ ипак није заједница народа у којој су сви једнаки и равноправни.
 
Poslednja izmena:
pa ti ne mozes da utices na neke tamo madjare, ali ovde gde jesi najmanje sto mozes da uradis je da osudis takve ljude koji su medju nama...to je nasa sramota kao sto je ovo madjarska.

Наша држава (ова власт) је толерисла исте те мађаре (21 жупанија)када су долазили у Кањижу да и код нас потпаљују.

Двоструки стандарди шојо.

Не заборави да су оног кретенастог обрадовића осудили на 2 године као наводног организатора насиља уз тотално смешне доказе - да се на дан геј параде шетао градом са плановима за "напад" и све време са собом водио и трудну жену.

ЕУ веом често доказује да није способна (или није заинтересована)да изађе на крај са нацизмом
 
ima ih i ovde u Srbiji tako da nigde ti ne moras da ides, isao ne isao, tu su pored tebe . :)


Naravno da ih ima.

Samo kod nas su se naselili u Vladi a ne tamo u nekom selu i drže pola Skupštine preko DS-a pa zato i upravljaju policijom koja je inače do sada trebala da pohapsi sve od Predsednika Vlade do čistačica u Skupštini zbog veoma izraženih proevropsko nacističkih stavova.
 
Poslednja izmena:

Back
Top