EU donirala 800 miliona evra pomoći Zapadnom Balkanu i Turskoj, najviše Srbiji

toz972

Poznat
Poruka
8.371
EU donirala 800 miliona evra pomoći Zapadnom Balkanu i Turskoj, najviše Srbiji
Evropska unija je izdvojila pomoć od 800 miliona evra Zapadnom Balkanu i Turskoj za pomoć zdravstvu i otklanjanju ekonomskih i socijalnih posledica epidemije korona virusa, saopštila je danas Evropska komisija u Briselu.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...apadnom-Balkanu-i-Turskoj-najvise-Srbiji.html

eu.jpg


Srbiji je iz fondova EU za saniranje ekonomsko-socijalnih posledica pandemije preusmereno 78,5 miliona evra, 15 miliona evra za plaćanje troškova avionske dopreme hitnih medicinskih potreba i sredstava, kao i 7,5 miliona evra za preuređenje i opremu laboratorije za izradu testova za korona virus.

Varheji je naveo da je EU izdvojila ukupno 3,8 milijardi evra za podršku svojim istočnim i južnim susednima, kao i Zapadnom Balkanu i Turskoj.

EU je od izdvojenih sredstava Albaniji dodelila četiri miliona za medicinsku opremu, a Bosni i Hercegovini sedam miliona evra za bolničku zaštitu i opremu zdravstvenog osoblja.

Kosovu je odobreno pet miliona evra za laboratoriju, zaštitna sredstva i respiratore, dok je za Crnu Goru dato tri miliona evra za nabavku medicinske opremu, zaštite i respiratora.

Severnoj Makedoniji je namenjeno četiri miliona evra za medicinsku zaštitu i nabavku pet hiljada testova za korona virus.

Evropska unija je takodje za otklanjanje socijalne i ekonomske štete izdvojila 46,5 miliona evra za Albaniju, 73,5 miliona evra za Bosnu i Hercegovinu, 63 miliona za Kosovo, 63 miliona evra za Severnu Makedoniju.

Još 290 miliona evra je EU odobrila za oporavak Zapadnog Balkana kao celine od posledica koje je izazvala epidemija korona virusa.
Autor: RSE
Ko kaže da EU ne pomaže? Iako je u najtežoj situaciji zbog posledica korona virusa ipak šalje pomoć. I to ne malu.
 
I kažete da vam Hrvatska ne pomaže. A sasipate drlje i kamenje po Hrvatskoj i EU. Ja da sam na vašem mjestu ne bih to primio od nekoga koga toliko mrzim. Pih...
Немој ти сине тисућљетне некултуре да Србима пребацујеш реч мржња. Да нас нисте мрзели не би било нити Јасеновца нити Јадовна. Вашу "помоћ"каква је смо видели кроз историју.
 
Ovo se ne udara na sva zvona ko kineska i ruska pomoć. Ipak je to realizam a Srbi više vole populizam.

Pa eto, i ne vole ga baš, čim ne cene ovu pomoć EU koja je, nakon bombardovanja i pričinjene štete, čisti populizam. Što se mene tiče, slobodno mogu te pare da uzmu nazad, pošto one ovde neće spasavati živote, već će ih oduzimati.
 
Pa eto, i ne vole ga baš, čim ne cene ovu pomoć EU koja je, nakon bombardovanja i pričinjene štete, čisti populizam. Što se mene tiče, slobodno mogu te pare da uzmu nazad, pošto one ovde neće spasavati živote, već će ih oduzimati.
Mislim da ipak vole naslove RUSI I KINEZI UBIJAJU KORONU U SRBIJI SA MAŠINAMA!

Za ovo i ne možeš neki naslov da sročiš da zagrije oko srca, samo pare, pih. :mrgreen:
 
Mislim da ipak vole naslove RUSI I KINEZI UBIJAJU KORONU U SRBIJI SA MAŠINAMA!

Za ovo i ne možeš neki naslov da sročiš da zagrije oko srca, samo pare, pih. :mrgreen:

Pa u pravu si, čak i te naslove vole više od EU para. Kao i ja u krajnjoj liniji, s obzirom na to da je sve što dolazi iz te EU već odavde naplaćeno višestruko.
 

Back
Top