Quantcast

etažno grajanje

5155

Početnik
Poruka
3
Planiram da uradim etažno grejanje u kući koja je 100m2 ili 340m3.Upitanju je prizemna kuća znači bez sprata (stara švapska kuća visina soba je 3.4 m).6 soba plus malo kupatilo stim što bi u kuhinji bila etažna peć.Dali mi neko može pomoći u sledećoj nedoumici? Koga god sam pitao za etažnu peć-kotao termomont temy plus od 30 kw niko mi ništa nije znao reći. Dali ona stvarno predeje 25 kw vodi? idali bi bila dovoljna za moju kuću?Na polovini kuće je uradjena drvenarija alu a druga strana su stari drveni prozori.Kuća nema izolaciju ali je u planu.Unapred hvala!

nalence

Aktivan član
Poruka
1.798
Jedino što mogu da ti kažem je da nema veze što ti kuća nema izolaciju, jer moja prijateljica se tako greje a kuća joj nije ni omaletrisana spolja.Sve sobe su joj tople i naravno kupatilo , prosto banja.

gost 216949

Buduća legenda
Poruka
31.921
Planiram da uradim etažno grejanje u kući koja je 100m2 ili 340m3.Upitanju je prizemna kuća znači bez sprata (stara švapska kuća visina soba je 3.4 m).6 soba plus malo kupatilo stim što bi u kuhinji bila etažna peć.Dali mi neko može pomoći u sledećoj nedoumici? Koga god sam pitao za etažnu peć-kotao termomont temy plus od 30 kw niko mi ništa nije znao reći. Dali ona stvarno predeje 25 kw vodi? idali bi bila dovoljna za moju kuću?Na polovini kuće je uradjena drvenarija alu a druga strana su stari drveni prozori.Kuća nema izolaciju ali je u planu.Unapred hvala!
Vazno ti je da imas nove prozore koji ne "duvaju";), u takvim kucama je onda dovoljno 100W/m2.

5155

Početnik
Poruka
3
Hoćeš da kažeš da je za moju kuću dovoljno 10 kw? Ne razumem se u grejanje pa mi svaki savet dobro dodje.Zaboravio sam da kazem da su zidovi debeli 50 cm-cigla a plafon-tavan je pravljen od viklova( letve na koje je namotana zuta zemlja pomesana sa slamom).Pozdrav

gost 216949

Buduća legenda
Poruka
31.921
Hoćeš da kažeš da je za moju kuću dovoljno 10 kw? Ne razumem se u grejanje pa mi svaki savet dobro dodje.Zaboravio sam da kazem da su zidovi debeli 50 cm-cigla a plafon-tavan je pravljen od viklova( letve na koje je namotana zuta zemlja pomesana sa slamom).Pozdrav
Takvoj kuci je dovoljno i manje;) ako uz grejanje ne dolazi i indeirektno zagrevanje tople vode:D

gost 167296

Iskusan
Poruka
6.005
Imam ja staru kucu iz 1916. godine isti princip gradnje ista debljina zidova. U poredjenju s novom kucom, stara je mnogo kvalitetnije odradjena, zimi je unutra hladno ne treba ti klima, leti malo podgrejes drzi temperaturu. Izolacija ti uopste ne treba u takvim kucama, samo sto neko rece dobri prozori koji dobro dihtuju da ne ulazi hladan vazduh. Ni ja se ne razumem u grejanje, jer mi smo u novoj ugradili centralno grejanje i nikad nije toplo kao u staroj, i cim se grejanje ugasi vec je zima, dok u staroj kuci ima TA pec u jednoj sobi, a u drugoj plinska pec, i sa ta dva uredjaja greju se jos dve sobe, kad se vrata otvore. Hodnik se ne greje ali nije drasticna razlika u temperaturi.

5155

Početnik
Poruka
3
Pozdrav svima! Idalje imam nedoumicu koji kotao kupiti! Za pocetak bih grejao 70 m2 ili 232 m3! Pitanje: Kako bi se ponasao kotao od 25-30 kw?Dvoumim se izmedju termomonta temy plus 30 i abc mini koncept2 od 25 kw.Dali neko ima neko iskustvo sa pomenutim kotlovima?

Poruka
18.845
Ja cu ovog leta postaviti etazno s tim sto uzimam alfa pec,i na nju cu radijatore,sedamdesetak kvadrata da mi greje.Uradila sam izolaciju prosle godine ona puno znaci,stavila sam je i na tavanicu,isto nema ploce tako ljudi gradili kuce ovde na severu.Alfa pec je nekih 500 evra,a za radijatore nemam pojma koliko ce me izci..napisem kad budem uradila.Sad stavljam laminat na pod a on je hladan pa ispod njega ide 6mm izolacije.I moji su prozori drveni,ic ne valjaju,mora da se menja to,dobri prozori i izolacija ustede 40 procenata toplote

Marge Simpson

Poznat
Poruka
7.967
Ja cu ovog leta postaviti etazno s tim sto uzimam alfa pec,i na nju cu radijatore,sedamdesetak kvadrata da mi greje.Uradila sam izolaciju prosle godine ona puno znaci,stavila sam je i na tavanicu,isto nema ploce tako ljudi gradili kuce ovde na severu.Alfa pec je nekih 500 evra,a za radijatore nemam pojma koliko ce me izci..napisem kad budem uradila.Sad stavljam laminat na pod a on je hladan pa ispod njega ide 6mm izolacije.I moji su prozori drveni,ic ne valjaju,mora da se menja to,dobri prozori i izolacija ustede 40 procenata toplote
Ja imam tu kombinaciju i to na nekih 80 m2, odlična je. Imamo demit fasadu, peć je u jednoj prostoriji od oko 30 m2 a radijatori razvučeni u kupatilo i još dve sobe. U zimskoj sezoni grejanja potrošimo oko 8 kubika drva, probali smo na bukvu, brikete i ugalj, ali, najbolje se pokazao bagrem, oblice debljine petnaestak cm, dužine 35 cm. Temperatura je uglavnom 23 stepena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.