Quantcast

eSport

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
48.320
eSport je postao izuzetno popularna grana igracke industrije. Moglo bi se reci i da prevazilazi igracku industriju. Dosao je u ravnu klasicnih sportskih desavanja sa istim a negde i vecim interesovanjem nego koje ima klasican sport. Sve se vise pise o njemu, otvaraju se spacijalizovani TV kanali posveceni eSport-u.

Mislim da bi bilo lepo da i za nase posetioce napravimo temu u kojoj ce moci da pricaju o njemu, organizuju ekipe, dogovaraju se o ucestvovanjima na turnirima, prate desavanja iz sveta eSporta, razmenjuju iskustva, pricaju o eSport igrama.

doppler

Primećen član
Poruka
763
Meni je zanimljivo da pogledam CS GO majore na twitch- u ili youtubu, iako ne igram nesto vise,
nagrade su po 1 mil dolara,
500 hiljada za prve , ostatak se deli po rangu.
Voditelji su koma :):)

Nas Niko igra u Faze sa mesecnom platom od 10000+ eura, trener im je isto nas Yannik.
Ima jos tim Cr4zy nasi igraci, mislim da su u prvih dvadeset sad.
Ako udju u na majore i minore ulaze u kes.

U poslednje vreme osim standardnih sponzora, intela , razera , logitecha , benq, i ostalih proizvodjaca ..
Imaju na dresovima oznake za audi i jos neke druge marke autombila.

snowtrooper

Buduća legenda
Poruka
37.458
eSport je postao izuzetno popularna grana igracke industrije. Moglo bi se reci i da prevazilazi igracku industriju. Dosao je u ravnu klasicnih sportskih desavanja sa istim a negde i vecim interesovanjem nego koje ima klasican sport. Sve se vise pise o njemu, otvaraju se spacijalizovani TV kanali posveceni eSport-u.

Mislim da bi bilo lepo da i za nase posetioce napravimo temu u kojoj ce moci da pricaju o njemu, organizuju ekipe, dogovaraju se o ucestvovanjima na turnirima, prate desavanja iz sveta eSporta, razmenjuju iskustva, pricaju o eSport igrama.
Da li ce Krstarica biti sponzor? :mrgreen:

Bilo mi je zanimljivo ranije, sada su vec sve igre orijentisane ka tome.

N3Wz

Domaćin
Poruka
4.646
Bez obzira što su video-igre postale de facto glavni izvor zabave mnogim ljudima, postoje i oni koji na video-igre i dalje posmatraju ''sa visine'' smatrajući da su iste najveći gubitak vremena.

Ovo najčešće čine upravo oni ljudi koji sednu da gledaju utakmicu ili neku špansku seriju. :lol:

eSports su za kratko vreme od relativnih 20tak godina napravile ogroman uspeh jer je potražnja ogromna, a mnogo više ljudi može da učestvuje i obara raznorazne rekorde.

Ja sam lično više za Speedrunere jer volim da gledam kako neko koristi loš dizajn igre da je pređe za relativno kraće vreme, ali eSports mi ne deluje loše kao zabava za tinejdžere. Ja bih lično pre voleo da igram nego da gledam, ali ne vidim ništa loše u tome da neko prati nešto što voli da igra. Dečica obično gleda LoL ili CS:GO ili sl, tu vrstu turnira. Nekad je bila DotA i Starcraft, nekad u lokalnoj formi je bilo CS 1.5 turnira (na kojim sam i ja bio kako-kad), ali mislim da to nije više to kao što je bilo nekad u LAN partijama. To se sada sve proširilo i zahvaljujući social media ljudi ili dramatično uspevaju ili dramatično ne uspeju.

Moram priznati da ponekad deluje cringey videti voditelje kako komentarišu nečiji gameplay, ali je svakako zanimljivo ako komentator zna šta radi.

Ovo je takođe i dosta unosan posao za mnoge gaming sajtove. Konstantno traže editore video snimaka, transcriptore za audio/sub kao i ljude koji poznaju meme kulturu i mogu da se obrate tinejdžerima na pravi način. Cela ta pomava otvara nova radna mesta za nove generacije i to je lepo videti.

Luda Srpska Druzina

Poznat
Moderator
Poruka
8.891
U to sam upucen, skoro svake godine je toliko, zavisi koliko ih se prijavi. Na poker turnirima nagradni fond je onoliki koliko samo ucesnici uplate. Znaci za wsop oko 6000 ucesnika puta 10000$.

Neki balkanac ako se dobro secam osvojio je poslednje mesto za finalnim stolom i dobio oko milion$

Luda Srpska Druzina

Poznat
Moderator
Poruka
8.891
Znam sam procitao neko nase ime ali nisam bio siguran odakle tacno dolazi. Eto lepo da i u tom sportu imamo nekoga ko je medju prvih 10 :D

Mada kazu da jos nije sport, ne znam tacno zasto ali dobro

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.261
esport je, po meni, jedna od vecih gluposti 21. veka

1. Odvaja decu od ulice gde mogu da se igraju i bave nekim fizickim aktivnostima
2. Nagrada koju dobijes ti bas i ne daje neku "titulu" niti se to bas i gleda toliko u svetu osim ako neko nije u tom fazonu
3. Dati toliki novac na organizacije istih manifestacija je jos veca glupost jer te pare se mogu dati u neke druge svrhe kao sto je npr. osnovanje skola za tu istu decu, novac za istrazivanje bolesti jer je sve vise i vise dece koji oboljevaju od nekih neizlecivih bolesti itd.

To je neko moje misljenje a znam dosta ljudi koji dele slicno.

tab503

Buduća legenda
Administrator
Poruka
48.320
esport je, po meni, jedna od vecih gluposti 21. veka

1. Odvaja decu od ulice gde mogu da se igraju i bave nekim fizickim aktivnostima
onaj ko zeli da se bavi sportom, bavice se njime igrao ili ne igrao esport
2. Nagrada koju dobijes ti bas i ne daje neku "titulu" niti se to bas i gleda toliko u svetu osim ako neko nije u tom fazonu
sve je gledanije i ne zaboravi da je ovo tek pocetak.. ni kosarka ni fudbal nisu imali veliku popularnost kad su nastali..
esport cak ima zapanjujucu popularnost sobzirom da tek nastaje
3. Dati toliki novac na organizacije istih manifestacija je jos veca glupost jer te pare se mogu dati u neke druge svrhe kao sto je npr. osnovanje skola za tu istu decu, novac za istrazivanje bolesti jer je sve vise i vise dece koji oboljevaju od nekih neizlecivih bolesti itd.

To je neko moje misljenje a znam dosta ljudi koji dele slicno.
iskreno ovo mi je nonsens.. ajmo nista da ne radimo, ne pravimo nego sve pare bolesnim i nemocnim.. zasto se ti ne odreknes viska plate za tako neki human cilj?
kapiras sta hocu da kazem?
postoji budzet za lecenje.. za pravljenje skola.. obdanista i postoji budzet za ovo.. nepovezane su stvari.

i na kraju zaboravljas kjucnu stvar.. ovde se ulaze da bi se zaradilo.. sponzori daju velike pare da bi na kraju oni imali profit na razne nacine.. od prodaje samih igara, preko hardvera do majica i ko zna cega jos.. a onda se ta zarada indirektno opet vraca siromasim i bolesnim putem poreza koji posle preko budzeta drzava plasira i u te vode ...
ako das novac direktno u zidanje neceg ti si taj novac potrosio.. ako si finansirao ovo i to ti je vratlo ulozeno + profit ti imas visak opet za humane ciljeve koje si spomenuo.

Smartanabil

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.261
@tab503

1. Ajde mi daj jedan razlog zasto bi se moje dete bavilo nekim sportom kad vidi na internetu, a hvala Bogu sve im je sad dostupno, da neki klinac udara po dzojstiku od XBOX-a, PS, Nintendo, itd. i zaradjuje milione tako sto "vezba" i "dogradjuje svoje sposobnosti" time sto igra sto vise igrice. Meni je moj klinac za rodjendan, umesto clanstva u nekom sportskom klubu trazio, ni manje ni vise, nego GAMING CHAIR .. sa izgovorom "Znas cale, bole me ledja, a ako mi kupis ovu stolicu, nece vise da me bole" :eek: .. ovde pricamo o detetu koje ima 10ak godina.
Nazalost, on nije jedini koji tako razmislja. A da ne racunam o tome da je klincu na youtube-u 99.9 % preporucenih video snimaka sve u vezi Gaming

2. Na ovo mogu samo reci, nazalost je tako i nadam se da esport nece dostici toliku popularnost kao jedna kosarka ili fudbal.

3. Ovo sam samo naveo kao primer da ti isti sponzori koje si napomenuo mogu nesto drugo da urade povodom toga a ne da te pare trose na gluposti.
I da, redovni sam humanitarni donator u cetiri humanitarne organizacije (Srbi za Srbe, World Vision, Vlade Divac, Sick Kids Foundation)

Luda Srpska Druzina

Poznat
Moderator
Poruka
8.891
Meni zato poker super, svako prilozi, skupi se na gomilu i posle dele kako se ko plasira. Ali u svakom sportu ima mnogo ulaganja u pocetku sto novcano, vremena, odricanja pa tek ako si dobar mozes fino zivis od njega.

Moderna vremena moderni sportovi. Sedis kuci, upalis klimu, ponekad obrises prasinu sa monitora. Mi smo trcali po terenima, prljava odeca, ogrebotine, modrice, tu i tamo se ugane poneki zglob, oni jedino miša mogu polome:lol:

Nesto se razmisljam fudbaleri sa 35-36, kosarkasi godinu dve duze do penzije a kad ovi esportisti? Sa 18,19 :mrgreen:

Luda Srpska Druzina

Poznat
Moderator
Poruka
8.891
I automoto sport je jos zahtevniji pa ga nema na OI. A I golf su ubacivali pa izbacivali pa opet uvrstili, hocu kazem da nisu ni OI merilo da li je nesto sport ili ne. Poker jos uvek smatraju samo igrom za kockarnice, da je igra na srecu a to je daleko od istine.

bbrane

Obećava
Poruka
99
Ja sam samo gore pito dal je sah na OI jer me zanimalo naravno da OI nisu merilo. Sto kazes nema auto-moto sporta na OI a to je itekako sport. Ali ustvari nema ga zbog drugih razloga a ne zbog toga sto nije sport. Znas ono da se svake godine odrzavaju Laureus nagrade i tu vidis sta je sport. Sampioni Formule 1 su dobijali te nagrade.

https://en.wikipedia.org/wiki/Laureus_World_Sports_Awards

Poker (ja isto volim da igram), sah, video igrice to su po meni kao drustvene igre. Ono znas igre sa kartama, igre na tabli...

tropicoflame

Domaćin
Poruka
3.154

niko ne moze da me pobedi u konami fudbalu