Er Srbija ostvarila neto profit od 9,5 miliona evra u 2019.

Ljuta Tica

Veoma poznat
Poruka
13.648
Када идуће године у ово време избаце резултате за 2020. год, резултати неће бити весели, баш као никоме ко је везан за саобраћај и путовања.

Једино добро је што за разлику од многих компанија које су већ у банкроту, држава је најавила помоћ, како би наицонални авио превозник опстао


Er Srbija ostvarila neto profit od 9,5 miliona evra u 2019.


Beograd -- Er Srbija je u 2019. godini, u šestoj godini poslovanja, prijavila neto dobit od 9,5 miliona evra, saopšteno je iz te kompanije.
1596708148216.png



Nacionalna avio-kompanija Srbije ostvarila je rast u oblasti čarter saobraćaja gde su prihodi iz 2018. godine povećani u 2019. za dodatnih 24,17 odsto, na 25,7 miliona evra.

Pored toga, u 2019. godini nastavljeno je sa rastom prihoda u oblasti prodaje dodatnih usluga, za 27,54 odsto u odnosu na 2018. godinu, saopšteno je.

Ukupan broj putnika prevezenih u 2019. godini iznosi 2,81 miliona, navedeno je u saopštenju.
 
Ne znam koga AirSerbia obmanjuje, svake godine dobijaju milione evra kao pomoc od drzave

Тек ће за ову годину да добију кинте...
Ако је Црна Гора дала својој компанији више од 10 милиона евра да опстану, Кроејша тражи скоро 100 од Хрватске, Србија ће својој убризгати сигурно више новца.. не бих се зачудио да цифра буде знатно изнад стотке
 
Ni 4 evra po putniku ciste zarade.Meni to izgleda smjesno.Ali znamo kako je JAT prolazio zadnjih godina pavje dobro sto je u plusu.Dobro 2020.je visa sila uticala na rad avio kompanija.

Ако је просечан профит авиокомпанија у 2019 год износио 5,8 долара по путнику, што је нешто око 4,8 евра, то значи да је Ер Србија тек нешто испод просека
 
Kako je prosao drzavni dio avio prevoza?Aerodrom i prateca infrastruktura.

Можда си заборавио, али аеродром Београд није државни већ другу годину, обзиром да је под концесијом. Браћа Французи сада управљају

А што се тиче аеродрома који су у државном власништву, једини са саобраћајем су Краљево и Ниш и тешко да ту има профита, нарочито у случају прво поменутог где није било ни двадесетак субвениционисаних летова укупно пре него је прекинут саобраћај
 
Када идуће године у ово време избаце резултате за 2020. год, резултати неће бити весели, баш као никоме ко је везан за саобраћај и путовања.

Једино добро је што за разлику од многих компанија које су већ у банкроту, држава је најавила помоћ, како би наицонални авио превозник опстао


Er Srbija ostvarila neto profit od 9,5 miliona evra u 2019.


Beograd -- Er Srbija je u 2019. godini, u šestoj godini poslovanja, prijavila neto dobit od 9,5 miliona evra, saopšteno je iz te kompanije.
Pogledajte prilog 744026


Nacionalna avio-kompanija Srbije ostvarila je rast u oblasti čarter saobraćaja gde su prihodi iz 2018. godine povećani u 2019. za dodatnih 24,17 odsto, na 25,7 miliona evra.

Pored toga, u 2019. godini nastavljeno je sa rastom prihoda u oblasti prodaje dodatnih usluga, za 27,54 odsto u odnosu na 2018. godinu, saopšteno je.

Ukupan broj putnika prevezenih u 2019. godini iznosi 2,81 miliona, navedeno je u saopštenju.

Профит од 9,5 милиона евра, а субвенције 20 милона евра?
 
Профит од 9,5 милиона евра, а субвенције 20 милона евра?

Креативно књиговодство не види државне субвенције

Сем тога, државне субвенције се могу сматрати и као апанажа компанији у којој је странка пећинских људи ухлебила приличан број својих људи, па тако Ер Србија има негде близу 2000 запослених што је скоро дупло више него што стандарди авиоиндустрије подразумевају да је потребно компанији те величине флоте
 
Можда си заборавио, али аеродром Београд није државни већ другу годину, обзиром да је под концесијом. Браћа Французи сада управљају

А што се тиче аеродрома који су у државном власништву, једини са саобраћајем су Краљево и Ниш и тешко да ту има профита, нарочито у случају прво поменутог где није било ни двадесетак субвениционисаних летова укупно пре него је прекинут саобраћај
Da zaboravio sam za koncesiju.Koncesija je prava stvar.Gdje god moze treba da se iskljuce srpski lopovi koji upravljaju drzavnom imovinom.NIS ,dok je bio u drzavnim rukama 100%,pravio gubitak.Sadasnji vlasnik sa 51%zaradi i za sebe i za drzavu.
 
Слажем се, само постоји и једна зачкољица која управо сада може да нас све кошта.

Концесиони уговор и на шта смо се све ми обавезали није доступан јавности, а сигуран сам да корисник концесије није сисао весла и да је уградио у уговор немогућност рада и остваривања профита, што се дешавало током периода ванредног стања када је аеродром био затворен одлуком државе.

Тако да ћемо тај губитак покрити сигурно сви ми
 
Можда си заборавио, али аеродром Београд није државни већ другу годину, обзиром да је под концесијом. Браћа Французи сада управљају
Da upravljaju braca Spanci, zvao bi se "EL Srbija", no opet svakako Srbija....:p:lol: kamo, bre, novci u/iz to cudo?:)
A da, cek, bese direktor logora neki tip sto savaca zene po mracni hodnici?...I lapa lovu kudej stigne?:):per:
 
Слажем се, само постоји и једна зачкољица која управо сада може да нас све кошта.

Концесиони уговор и на шта смо се све ми обавезали није доступан јавности, а сигуран сам да корисник концесије није сисао весла и да је уградио у уговор немогућност рада и остваривања профита, што се дешавало током периода ванредног стања када је аеродром био затворен одлуком државе.

Тако да ћемо тај губитак покрити сигурно сви ми
Pa to je i u redu.Ako zakupim nesto naravno da cu se u ugovoru ograditi ako visa sila onemoguci moje poslovanje da nemam obavezu prema onom ko mi izdaje nesta.Taj ako mu se ne svidja nece potpisati ugovor.
 

Back
Top