EPS omogućio građanima da sami očitaju strujomere zarad zaštite njihovog zdravlja

toz972

Poznat
Poruka
8.371
Stanić: EPS omogućio građanima da sami očitaju strujomere zarad zaštite njihovog zdravlja
"Elektroprivreda Srbije" pozvala je da potrošači sami očitaju stanje na svom mernom uređaju i istaknu i stanje i datum očitavanja na vidnom mestu na ulazu u objekat, kao i da podatke dostave telefonski ili mejlom, rekao je direktor snabdevanja EPS-a Radovan Stanić.
https://www.021.rs/story/Info/Srbij...rujomere-zarad-zastite-njihovog-zdravlja.html
Elektrovojvodina_1.jpg


On je za RTS naveo da će EPS i u toku vanrednog stanja zbog epidemije virusa korona uložiti maksimalne napore da u okviru redovnih aktivnosti očita brojila svih kupaca, poštujući sve mere zaštite.

Stanić je naveo da su čitači brojila opremljeni zaštitnom opremom, ali da je opet ideja bila da se izbegne mogućnost kontakata u cilju zaštite zdravlja građana i da im se izađe na ovaj način u susret kako ne bi bili ugroženi.

Ova očitavanja se odnose na individualne stambene zgrade i kuće gde su brojila unutar objekta, dok u većim stambenim zgradama nema potrebe za tim da građani sami upisuju stanje. Prema njegovim rečima, to će važiti samo ukoliko građani to žele i ako se osećaju ugroženo zbog virusa korona.
Važno je, kaže, da podaci stanja sa brojila budu tačni i da prilikom dostavljanja podataka građani navedu tačan datum očitavanja. Pored toga, mogu u narednim danima da jave stanje sa brojila pozivom na broj telefona koji je odštampan na računu, ili preko mejla slanjem podataka (ime i prezime, adresa, ED broj i stanje na brojilu, datum očitavanja) na mejl adrese prema lokaciji brojila.

Stanić ističe da je najvažnije da građani navedu datum kada su očitali brojilo, kako bi račun za struju bio validan. Savetuje da brojilo očitaju od danas pa u naredna dva do tri dana.
Autor: Tanjug, RTS


Zamolio bih EPS da u toku vanrednog stanja zbog epidemije virusa korona ulože maksimalne napore i da smanje svoje plate bar na prosečnu platu u državi i pokažu svoju solidarnost sa svojim kupcima i odgovornost prema državi koja ih je zaposlila..
Ta ušteđena sredstva bi mogla da se preusmere na kupovinu maski ili respiratore i na taj način spasu mnogi životi. Verujem da će EPS prihvatiti sa oduševljenjem ovu moju ideju i čudi me da se sami nisu setili da to urade. Moja puna podržka EPS-u zbog tog humanog, solidarnog i odgovornog postupka koji će kako sam uveren sigurno uraditi. Unapred bravo za EPS. Imate našu podršku. Samo napred bez ustezanja. Budimo humani. Živela Srbija.
 
Непотпуно!
Постоји више начина за очитавање стања на бројилима:
1. У вишеспратним стамб. зградама, очитавање врше службеници ЕД,
2. У приватним зградама/кућама и викендицама где није могуће да службеници ЕД очитавају или не смеју да буду у контакту са потрошачима, очитавање стања врши потрошач.
Очитано треба да садржи:
- датум читања,
- име и презиме,
- адреса на коме је бројило,
- ЕД број (13-то цифрени број на левој горњој страни рачуна),
- записано прочитано стање на бројилу (Vt i Nt) kWh.
3. Очитано стање потрошач доставља:
- у сабирно место у ЕД,
- телефонски ЕД,
- E-mailom дистрибутивног подручја којој бројило припада.
Адресе подручја:
 
Omogucio gradjanima da rade posao mesto njih ...
Jbt kakav idiotluk ... a milionski ugovori u vezi ocitavanja i dalje vaze :super:
A nista digitalna brojila i ocitavanje na daljinu ... nema para SPS sve pokrao.
Kod mene jos uvek iz Titovog vremena brojilo ... menjaju brojilo samo onima koji kradu struju pa ih ovi uvate ... to je taj sistem.
Nesposobna govna napredna.
 
Непотпуно!
Постоји више начина за очитавање стања на бројилима:
1. У вишеспратним стамб. зградама, очитавање врше службеници ЕД,
2. У приватним зградама/кућама и викендицама где није могуће да службеници ЕД очитавају или не смеју да буду у контакту са потрошачима, очитавање стања врши потрошач.
Очитано треба да садржи:
- датум читања,
- име и презиме,
- адреса на коме је бројило,
- ЕД број (13-то цифрени број на левој горњој страни рачуна),
- записано прочитано стање на бројилу (Vt i Nt) kWh.
3. Очитано стање потрошач доставља:
- у сабирно место у ЕД,
- телефонски ЕД,
- E-mailom дистрибутивног подручја којој бројило припада.
Адресе подручја:
Sta kazes na ovo , mislis da radi , sad sam video ?

http://www.elektrovojvodina.rs/sl/korisnicki_servis/prijava-ocitanog-stanja

Annotation 2020-04-02 183029.jpg


Mi u Vojvodini smo uvek bili realno napredniji :)
 
Omogucio gradjanima da rade posao mesto njih ...
Jbt kakav idiotluk ... a milionski ugovori u vezi ocitavanja i dalje vaze :super:
A nista digitalna brojila i ocitavanje na daljinu ... nema para SPS sve pokrao.
Kod mene jos uvek iz Titovog vremena brojilo ... menjaju brojilo samo onima koji kradu struju pa ih ovi uvate ... to je taj sistem.
Nesposobna govna napredna.
Па не мораш да очитаваш бројило, ЕПС-овци ти сигурно неће у авлију на очитавање. Али та Титова бројила ће и даље откуцавати колико потрошиш па за пар месеци избациће ти укупно утрошену струју. И онда по оној народној: ,,Ко не плати на мосту, платиће на ћуприји''.
Па сад' се прерачунај шта ти се исплати?
 
Sta kazes na ovo , mislis da radi , sad sam video ?

http://www.elektrovojvodina.rs/sl/korisnicki_servis/prijava-ocitanog-stanja

Pogledajte prilog 674737

Mi u Vojvodini smo uvek bili realno napredniji :)
Да, ви у Војводини сте увек били напредњаци!
Иначе и ми из провинције нисмо баш тутави. Ево ја сам јуче послао стање на stanja.jugoistok@eps.rs и чекам да ми за пар дана преко http://www.jugoistok.com/prikazracuna/index.php/pregled_racuna, избаце износ у динарима како би Е-уплатом намирио потрошено.
Све из топле собе!
 
Па не мораш да очитаваш бројило, ЕПС-овци ти сигурно неће у авлију на очитавање. Али та Титова бројила ће и даље откуцавати колико потрошиш па за пар месеци избациће ти укупно утрошену струју. И онда по оној народној: ,,Ко не плати на мосту, платиће на ћуприји''.
Па сад' се прерачунај шта ти се исплати?
Napredniji a ne naprednjaci , da je Tito ziv kako bi te klepio zasto glasas za ove radikale presvucene u europejce ...
Ne kapiras poentu .
Titova brojila i dalje sljakaju a naprednjackih nema.
Za vreme tita ocitavali struju redovno , nisi morao da se cimas oko toga.

Sada moras da radis EPS-ova posla hahhahahahahahahhahhahaha jer je kao korona izgovor...40 godina u mestu , salim se , idemo napredno dole.
 
Vidjeniji gradjani sa Altine, Barajeva, VML, MML, Kaludjerice, Grocke, Borče i Ovče očitali svega 100KW
:hahaha:
A posle korone kada se ovi sete da obidju nacice visak kilovata :super:
Neki ce i da skinu brojilo , j-ebes brojilo kada moze preko zajednickog sata.
Posle kazu propao EPS ... jbg kako kontrolisu , nije ni cudo sto se krade.
 
Ne kapiras poentu .
Titova brojila i dalje sljakaju a naprednjackih nema.
Za vreme tita ocitavali struju redovno , nisi morao da se cimas oko toga.

Sada moras da radis EPS-ova posla hahhahahahahahahhahhahaha jer je kao korona izgovor...40 godina u mestu , salim se , idemo napredno dole.
,,Титова'' су ИСКРИНА бројила којих има још понегде. У оптицају су углавном нова са интегрисаним или посебним уклопним сатом па чак нека бројила имају могућност ДАЉИНСКОГ ОЧИТАВАЊА које још није заживело. Е, то треба сачекати и ЕПС ће отпустити ЧИТАЧЕ и ви ,,напредни'', бићете блажено задовољни.
 
,,Титова'' су ИСКРИНА бројила којих има још понегде. У оптицају су углавном нова са интегрисаним или посебним уклопним сатом па чак нека бројила имају могућност ДАЉИНСКОГ ОЧИТАВАЊА које још није заживело. Е, то треба сачекати и ЕПС ће отпустити ЧИТАЧЕ и ви ,,напредни'', бићете блажено задовољни.
Pa ti hvalis huntu SNS , ti si napredan aka nazadan.
Pazi ti si zaostao pa ne znas da se preko tih citaca na tenderu izvlaci lova iz EPS-a to nisu radnici EPS-a oni i nisu zaposljeni tamo tako da i ne mogu biti otpsusteni.
A to sto kazes da Iskrinih brojila ima jos ponegde verujem da mozes nekom statistikom da dokazes ili lupetas posto zivis u zlatnom dobu ...
Zapravo Iskrinih brojila ima najvise :)
Daljinsko ocitavanje vrsi ocitavanje prvog u mesecu a ne 5og ili 10og kada stigne baja da ocita ...pa mesto 31dan max obracunskog perioda ispadne cesto i po 35 i vise dana ...
SNS namerno zaustavlja primenu tehnologija jer mu je lakse ovako da krade.
 
Pa to se ovde radi odavno. Da drago mi je da ne pustam svakakve mandove u dvoriste.
Pa zasto onda na tenderu daju milione za te sto dolaze da ocitavaju brojila a vecina sama to radi :roll:
Ja elektronski prijavio stanje ... i kaze baja da se to ne racuna , dosao on posle 4 dana i to ce da se racuna :rotf:
Ceo sistem im mandovski , pun nesposobnih uhleba.
 
Pa zasto onda na tenderu daju milione za te sto dolaze da ocitavaju brojila a vecina sama to radi :roll:
Ja elektronski prijavio stanje ... i kaze baja da se to ne racuna , dosao on posle 4 dana i to ce da se racuna :rotf:
Ceo sistem im mandovski , pun nesposobnih uhleba.

Dodje mi do kapije, procita papiric i upise. Ne moram ja pisati ali hocu, da mi ne ulaze unutra.
 

Back
Top