EPS od oktobra akcionarsko društvo

Poruka
3.380
Elektroprivreda Srbije bi u oktobru iz statusa javnog preduzeća trebalo da preraste u akcionarsko društvo.

1581667570740.png


Nakon toga, tokom sledeće godine, vlast će startovati sa kampanjom čiji će cilj biti promovisanje privatizacije EPS-a, odnosno njegova prodaja nekoj od velikih stranih elektroenergetskih kompanija – saznaje Danas u dobro obaveštenim krugovima.

Iako je svojevremeno Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, kategorično demantovao da će EPS biti privatizovan i čak najavio da će kupovati elektroprivrede u regionu kako bi bio jači, aktuelna vlast ozbiljno razmišlja o prodaji EPS-a, što će javnosti biti prezentovano nakon okončanja aprilskih izbora.

– Prvo će EPS iz javnog preduzeća biti pretvoren u akcionarsko društvo. Do toga će sigurno doći do kraja godine, najverovatnije u oktobru. Kao što je bio slučaj i sa državnim preduzećima koja su postala akcionarska društva pre EPS-a deo akcija će biti besplatno podeljen zaposlenima i građanima Srbije a ostale akcije će, kada se stvori trenutak za to, biti ponuđene na prodaju kupcu iz inostranstva – kaže za Danas izvor blizak EPS-u.

https://www.danas.rs/ekonomija/eps-od-oktobra-akcionarsko-drustvo/

Aco, Srbine!
 
Misliš da tu ima istine? .. Ja mislim da on tu više pipa reakciju javnosti.. Danas su novine koje ne čitaju njegovi .. Zato je i izbacio poruku preko "anti rezimskih" medija..
Kao što sam oktilion puta dosad objasnio...ako iko može priznati Kosovo bez građanskog bunta, ako iko može privatizovati gigante naše socijalističke stvarnosti, ako iko može biti poslušan i servilan bez ozbiljnijih političkih posledica, to je Vule.

Po pitanju EPS-a, možda ne do oktobra, ali svakako do sledeće godine u ovo vreme.
 
Kao što sam oktilion puta dosad objasnio...ako iko može priznati Kosovo bez građanskog bunta, ako iko može privatizovati gigante naše socijalističke stvarnosti, ako iko može biti poslušan i servilan bez ozbiljnijih političkih posledica, to je Vule.

Po pitanju EPS-a, možda ne do oktobra, ali svakako do sledeće godine u ovo vreme.
Tu se slažem.. Jedino radikali mogu završiti te stvari bez talasanja .. Da su demokrate to uradile imale bi 2mil radikala na ulicama.. Mozda videćemo
 
Tu se slažem.. Jedino radikali mogu završiti te stvari bez talasanja .. Da su demokrate to uradile imale bi 2mil radikala na ulicama.. Mozda videćemo
Tadić se ne šali kad kaže da bi Beograd goreo da je on uradio sve to što radi Vučić. Zato, samo SNS, hladnokrvno i pragmatično. Dok se najvažniji poslovi ne završe - Kosovo, EPS, Telekom, dobar deo poglavlja. Sve mimo toga su nijanse i zapravo nije bitno ko će biti na vlasti jer u Srbiji ne postoji oštra politička podela na Torijevce i babune. U Srbiji su svi babuni (socijaldemokrate).
Samo da ode u zapadne ruke a ne rusima.
Samo da ga skinu sa budžeta, i Kinezima što se mene tiče.
 
Kao što sam oktilion puta dosad objasnio...ako iko može priznati Kosovo bez građanskog bunta, ako iko može privatizovati gigante naše socijalističke stvarnosti, ako iko može biti poslušan i servilan bez ozbiljnijih političkih posledica, to je Vule.

Po pitanju EPS-a, možda ne do oktobra, ali svakako do sledeće godine u ovo vreme.

Zašto je ovo podebljano nešto što je nužno dobro?
 
Zašto je ovo podebljano nešto što je nužno dobro?
Zato što je sve jugoistočno od Slovenije u permanentnom stanju adolescentnosti budući da Prosvetiteljstvo u biti nikad nije doprelo južnije od Beča. Srbi nisu ljudi koji umeju efikasno da upravljaju svojom sudbinom kao, na primer, crnci u Americi.

Dakle, Srbiji je potreban zapadni tata i bespogovorno servilna vlada u narednih 50 godina.
 
Tadić se ne šali kad kaže da bi Beograd goreo da je on uradio sve to što radi Vučić. Zato, samo SNS, hladnokrvno i pragmatično. Dok se najvažniji poslovi ne završe - Kosovo, EPS, Telekom, dobar deo poglavlja. Sve mimo toga su nijanse i zapravo nije bitno ko će biti na vlasti jer u Srbiji ne postoji oštra politička podela na Torijevce i babune. U Srbiji su svi babuni (socijaldemokrate).

Samo da ga skinu sa budžeta, i Kinezima što se mene tiče.
Da veliki deo toga bi i ja želeo da vidim, sporan je samo način na koji se to radi .... Ja bi da to ide u prave ruke od dana 1, da se ne razbacujemo sa vrednostima jer za to nemamo vremena..
 
Zato što je sve jugoistočno od Slovenije u permanentnom stanju adolescentnosti budući da Prosvetiteljstvo u biti nikad nije doprelo južnije od Beča. Srbi nisu ljudi koji umeju efikasno da upravljaju svojom sudbinom kao, na primer, crnci u Americi.

Dakle, Srbiji je potreban zapadni tata i bespogovorno servilna vlada u narednih 50 godina.

Srbi nisu crnci u Africi; auh bre, čoveče. :hahaha:

Kad si ti zadnji put bio u podsaharskoj Africi ili čuo kako je tamo?
 
Da veliki deo toga bi i ja želeo da vidim, sporan je samo način na koji se to radi .... Ja bi da to dođe u prave ruke od dana 1, da se ne razbacujemo sa vrednostima jer za to nemamo vremena..
Verujem, bio sam na tvojim pozicijama. Al' ne bih više birao sredstva i način. By all means necessary.
Srbi nisu crnci u Africi; auh bre, čoveče. :hahaha:

Kad si ti zadnji put bio u podsaharskoj Africi ili čuo kako je tamo?
Nisam rekao da su Srbi crnci već da, kao crnci, kaskaju za civilizacijom i ne umeju da stvore efikasan društveni sistem ukoliko su prepušteni sami sebi.

Tužno, znam, ne govorim to s osmehom na usnama.
 
Srbi nisu crnci u Africi; auh bre, čoveče. :hahaha:

Kad si ti zadnji put bio u podsaharskoj Africi ili čuo kako je tamo?
Pazi Azija nismo , presisali su nas i najsiromasniji iz Azije...
Tako da je ostala Afrika a po karakteru juznjaka iz Srbije , nije to daleko...
Ta impulsivnost nedokazanost zloba , to ti je i kod afrikanaca....zavisi koje pleme i koja drzava, ali nekako ispliva uvek....
Ophodjenje prema drzavi , mazohisticki i inatno , takodje...
Necenjenje pameti , takodje..
Kvalitet zivota takodje..
Na kraju sve mora da se izjednaci, ako su svesni nivoi isti, znaci licice na EU ali ce u funkcionalnom i prakticnom smislu biti Afrika...
 
Provalio sam nakon ponovnog čitanja komentara. Bilo mi je mrsko prepravljati.

U svakom slučaju, ne znam zašto misliš da zapadnjaci, a posebno Amerikanci, žele da ovde stvore moderno i razvijeno društvo?

Glavni kriterijum je stabilokratija; ostalo je sve nebitno. Zato su tu saveznici kao npr. Turci, Saudijska Arabija i slično (svojevremeno i Sadamov Irak). Ne znam na osnovu čega se zasniva tvoje uverenje da su nacionalni interesi ove države bliski k srcu zapadnim silama i da oni uopšte imaju ikakve namere da civilizuju Srbiju. Lukašenko bi bio miljenik Zapada da ispunjava zadatke, samo da nije ruski igrač (što jeste do samo jedne granice, jer je Zapad uspeo kupiti npr. od Minska nepriznavanje Abhazije i Južne Osetije).
 
Kao što sam oktilion puta dosad objasnio...ako iko može priznati Kosovo bez građanskog bunta, ako iko može privatizovati gigante naše socijalističke stvarnosti, ako iko može biti poslušan i servilan bez ozbiljnijih političkih posledica,

Po pitanju EPS-a, možda ne do oktobra, ali svakako do sledeće godine u ovo vreme.

Па водите га у Америку.

- -


Нико не каже да не теба, већ како то треба, БК БГД је гомно о д приватизације и фаулови у својинским правима не застаревају ! Нагомилаће се тог сра.ња за револуцију, па ће га окупати у крви.

Неко ко не зна шта је рад, управљање радом и шта је својина и управљање својином, као зна да реформише друшво.

Шта Он зна ?...па да прави само олигархију и сиротињу, како политичку, тако и економску, јер једно проистиче из другог !

:kafa:
 
Па водите га у Америку.

- -


Нико не каже да не теба, већ како то треба, БК БГД је гомно о д приватизације и фаулови у својинским правима не застаревају ! Нагомилаће се тог сра.ња за револуцију, па ће га окупати у крви.

Неко ко не зна шта је рад, управљање радом и шта је својина и управљање својином, као зна да реформише друшво.

Шта Он зна ?...па да прави само олигархију и сиротињу, како политичку, тако и економску, јер једно проистиче из другог !

:kafa:
Reci mi, kakvo vlasništvo nad Epsom bi neko ko nije Dete Komunizma želeo videti.

Ako može u 40 reči ili manje plox
 
U svakom slučaju, ne znam zašto misliš da zapadnjaci, a posebno Amerikanci, žele da ovde stvore moderno i razvijeno društvo?

Glavni kriterijum je stabilokratija; ostalo je nebitno. Zato su tu saveznici kao npr. Turci, Saudijska Arabija i slično.

Немци, па и Руси...

Алек је неутралан тако што свима све распродаје !
 

Back
Top