Epidural i kolonoskopija

giravaru

Primećen član
Poruka
524
Posto nigde ne mogu da nadjem na Internetu.
Da li se negde radi ovaj pregled u epiduralnom bloku naravno u Beogradu?
Ranije je dr. Doder radio ali jedno vreme. Našla sam na jednom sajtu.
Ne vidim razlog zasto moramo da idemo u bilo koju opštu anesteziju ako ima lakših opcija. Kao sto pročitah negde, volim da sam svesna i da znam sta se desava oko mene. 🤷‍♀️

Ne vidim razlog zasto moramo da idemo u bilo koju opštu anesteziju ako ima lakših opcija. Kao sto pročitah negde, volim da sam svesna i da znam sta se desava oko mene. 🤷‍♀️
Ne ides u opstu anaesteziju.Pregled traje oko 20 minuta, i dobijes kratku anesteziju , uglavnom Metronidazole.Kolonoskopija je vrlo osetljiva pretraga , i fiberoptic ti je unutar creva, i ako napravis neku kretnju, mozes da zadobijes ozbiljniju povredu, zato je bolje i za tebe , i za lekara da si opustena, i da spavas

Proprofol koriste... Kad se dobije epidural, znate valjda, hteli vi da se pomerite, ne možete. Jer ste oduzeti od stomaka na dole. Tako da ste opusteni svakako... Mozete samo ruke da pomerate guzu ne možete ni levo ni desno, ni gore ni dole. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

Не може.
Или краткотрајна интравенска или без анестезије.
Не постоји анестезиолог који би ти дао епидурал за такву глупост.
Ja se izvinjavam za mene to nije glupost. Pogotovo sto sam imala neki napad kazu... I ne znam sta su sve rekli muzu.
Znači treba da padam u nesvest od bolova zato sto je eto tako to neko propisao, stavio tačku i to je to. Ne razumem. I baš sam razočarana.

Ja se izvinjavam za mene to nije glupost. Pogotovo sto sam imala neki napad kazu... I ne znam sta su sve rekli muzu.
Znači treba da padam u nesvest od bolova zato sto je eto tako to neko propisao, stavio tačku i to je to. Ne razumem. I baš sam razočarana.
Daleko veći rizik nosi epidural od kratkotrajne intravenske anestezije.
Kakav napad?
Ako si imala napad moralo je pisati u izveštaju.

Proprofol koriste... Kad se dobije epidural, znate valjda, hteli vi da se pomerite, ne možete. Jer ste oduzeti od stomaka na dole. Tako da ste opusteni svakako... Mozete samo ruke da pomerate guzu ne možete ni levo ni desno, ni gore ni dole. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️
Propofol se ne daje za epidural.
Epidural se ne koristi za kolonoskopiju.
Već si otvarala temu o vrstama anestezije.

Sve,sve...ali zasto ti je bitno da si svjesna sta se desava oko tebe?
Zar nije blagoslov bas biti nesvjestan sta se desava oko tebe kod bilo kojih intervencija?
Zaspis i probudis se i sve gotovo.
A ne jos da slusas rijeci ljekara,strepis od svega,gledas kojekakve instrumente...
Hvala Bogu da postoji takva anestezija.

Back