• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

EP u košarci

Ko će biti prvak Evrope?

• Španija

glasova: 9 69,2%
  • Francuska

glasova: 4 30,8%

• Ukupno glasova
    13
  • Anketa je zatvorena .

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.356
Mislim da su Spanci ovo dobili cisto na iskustvo , definitivno pre na neko iskustvo nego na kvalitet, definitvno ne mislim da su najjaca i najkvalitetnija ekipa na ovom prvenstvu (kao sto nisu bili ni na SP 2019 u Kini) ali zaista imaju ogromno iskustvo sa tih velikih takmicenja i odlicno znaju kako se igraju ovakve utakmice, kako se podize forma i nivo igre tokom jednog turnira i kako se osvajaju titule, ono vidi se da ne zavise toliko od pojedinaca vec da imaju pre svega jedan razradjeni sistem igre i na tome im zaista svaka cast.

Braca Ernangomez zaista prijatno iznenadili,ovo kako su odigrali ovo prvenstvo je maltene na nivou brace Gasol (oni koji su nekad govorili da su braca Ernangomez nova "braca Gasol" ljudi su im se smejali ali ispostavilo se da su bar donekle bili u pravu, mozda nemaju tako impozantne i zapazene karijere kao Pau and Mark Gasol ali su ono prototipi modernih igraca, obojica vrlo visoki, pokretni, eksplozivni, dobri u tranziciji i sutiraju trojke i sire protivnicku odbranu), Lorenco Braun se ispostavio kao pun pogodak, Rudi Fernandez potvrdio da je i dalje klasa i opasan igrac, takodje jos neki igraci su prijatno iznenadili kao recimo Haime Fernandez i Dario Brizuela bekovski tandem iz Unikahe (za koje sam ja bas rekao da bi trebalo obratiti paznju i da bi mogli da iznenade), pa i Usman Garuba je odradio korektno svoj deo posla, tako da mislim kad se sledece godine za SP u ekipu vrate jos Riki Rubio,Ljulj, Mirotic,Ibaka, pa cak mislim da jos uvek nije iskljuceno ni Mark Gasol (koji je svoj maticni klub Djironu uveo u prvu ligu prosle sezone i koji ce sledece sezone igrati u ACB ligi), pogotovo jer im fali jedan klasican centar (pa mislim da nijeiskljuceno da se predomisli i vrati u reprezentaciju i malo odlozi reprezentativnu penziju), takodje ekipi ce se mozda pridruziti i neki novi igraci kao recimo mladi Santi Aldama sto igra za Memfis, tako da verovatno ce biti jos jaci i treba odnjih ocekivati borbu za najvisi plasman i na SP naredne godine.

Mada meni se cini da Spanci nekako bolje igraju kad nisu favoriti, recimo 2006. na SP u Japanu nisu bili favoriti pa osvojise, 2007 naEP bili su apsolutni favoriti kod kuce pa im se u finalu "desio" Dzej Ar Holden i Rusi , 2010 na SP u Turskoj su isto bili favoriti, mozda i veci od Amera pa ih je Teodosic poslao kuci, slicno je bilo i na SP 2014 kod njih pa isto u 1/4 finalu izbacili ih Francuzi, na EP isto bili apsolutni favoriti pa su ih isto izbacili Francuzi u 1/2 finalu , 2017 na proslom EP isto apsolutni favorit su bili pa ih u 1/2 finalu nakantase Slovenci 20 razlike, dok recimo ni sad na ovom EP a nina SP 2019 u Kini nisu bili tako jaki kao na nekim prethodnim takmicenjima i nisu bili favorit i niko im nije davao previse sansi da bi mogli da odu do samog kraja a oni eto oba puta osvojise.
Generalno imaju jedan odlican kontinuitet, ovo im je 11-to uzastopno polufinale na Evropskim prvenstvima i cetvrta zlatna medalja na poslednjih 6 Evropskih prvenstava , pritom su i aktuelni svetski prvaci (eto objedini su evropsku i svetsku titulu) a imaju i tu titulu sa SP 2006 u Japanu kao i 3 olimpijske medalje i 2 evropske bronze , ono sve je to lepo ali po meni ono sto im zaista fali je makar ta jedna pobeda nad Amerima na koju jos uvek cekaju , fali im ta pobeda protiv Amera kao sto je imaju Argentinci i to dve, mi onu iz Indijanapolisa (pa i onu sa SP u Kini 2019 iako nije imala toliki rezultatski znacaj kao ona iz Indijanapolisa ali svakako znaci i bitna je za imidz i renome nase kosarke), Francuzi isto dve, onda Grci iz Japana 2006 , pa Litvanci sa OI u Atini 2004 kao i Portorikanci takodje sa OI u Atini , eto i Australijanci su ih dobili 2 puta vec (iako oba puta u prijateljskim mecevima), eto cak i Nigerija je uspela jednom da ih pobedi , onda na onom turniru u Las Vegasu prosle godine , znaci skoro svako ko predstavlja nesto ozbiljno na svetskoj kosarkaskoj sceni ih je dobio makar jednom a samo eto Spanci nisu ni jednom , a imali su dosta prilika, eto makar u nekoj prijateljskoj utakmici da su ih dobili (cisto da dokazu sebi da mogu da ih pobede) ali ni to nisu nikad uspeli , doduse oba ona finala OI 2008 i 2012 pa i ono 1/2 finale u Riju 2016 bili su jako blizu i u igri do samog kraja (i makar jednu od tih utakmica su mogli da rese u svoju korist) i da su imalo malo srece ili mozda bili malo skoncentrisaniji u zavrsnici mogli su to da prelome u svoju korist , ali opet biti jako blizu i ostaviti dobar utisak nije isto sto i pobediti, ipak su na kraju samo pobede ono sto se pise i sto se pamti.
Tako da i pored tih silnih medalja i titula definitivno im nedostaje ta makar jedna velika pobeda protiv Amera, mislim nedostatak te pobede ne umanjuje njihove uspehe ali po meni bez te pobede ipak ostaju nedoreceni.

Inace sa druge strane Francuzi isto nastavili jedan lep kontinuitet, doduse nastavili su ono po cemu su poznati , uzimaju medalje ali ne osvajaju, kao da se nekako u zavrsnici uvek pogube i verovatno malo i unervoze (secamo se i u finalu OI prosle godine koliko je Gober promasio slobodnih bacanja ili koliko je Ertel promasio otvorenih suteva, da je Gober promasio par slobodnih bacanja manje dobili bi Amere i treci put zaredom i uzeli olimpijsko zlato), pa eto tako nakon bronze na SP u Kini , olimpijskog srebra prosle godine u Tokiju sada uzimaju i evropsko srebro.
Mada generalno nisu previse impresionirali igrom na ovom prvenstvu, dosli su do finala vise zahvaljujuci nekom individualnom kvalitetu i sreci nego nekoj sjajnoj igri.
Mislim da ce na SP dogodine morati dosta bolje od ovog ako misle da osvoje ili opet uzmu neku od medalja, mada videcemo hoce li im se vratiti De Kolo i Batum u reprezentaciju, ekipi bi trebalo da se prikljuci i Dzoel Embid , takodje treba i ocekivati recimo Kilijana Hajsa iz Detroita, Ntilikinu, mozda Kiliana Tilia iz Memfisa, Olivijea Sara iz Oklahome, Ajzeju Kordinijera iz Virtusa, Pjotra Kornela iz Denvera, onog klinca od 220 sto sutira i igra kao bek od koga isto dosta ocekuju , tako da verujem da ce i oni biti jos jaci dogodine.
Recimo sto se tice Francuza neki igraci su prijatno iznenadili kao recimo Jabuseli koji je odigrao odlican turnir (mada od njega se to i ocekivalo verovatno s obzirom da je iza sebe imao zaista sjajnu sezonu u Real Madridu) i recimo Tarpi za koga nisam nikad ni cuo pre ovog EP , igra za Le Man , ali eto tokom turnira postade i starter , imao je neke bas dobre partije i bas dobre poteze, recimo nekoliko brutalnih zakucavanja, mislim da je on jedan od onih igraca koji bi nakon ovog EP mogao u neki mnogo jaci i ozbiljniji klub nego sto je Le Man.

Bilo je zaista nekih igraca na ovom prvenstvu koji su iskocili iz drugog plana i zaista prijatno iznenadili kao recimo Lorenco Braun, Tarpi, Mateus Ponitka, Spisu, Meli, Salin iz Finske, Igor Drobnjak sto igra za Crnu Goru i jos neki koji bi mogli da materijalizuju svoje dobre igre na ovom prvenstvu i koje bi uskoro mogli da vidim u nekim ozbiljnijim i jacim klubovima.
Takodje recimo mislim da niko ali niko nije mogao da zamisli da bi MVP prvenstva mogao da bude Vili Ernangomez ono pored Jokica, Antetokumpa, Doncica, Furnijea, Sredera i tako tih igracina, mislim da ni on sam nije mogao da sanja tako nesto ali eto cuda se desavaju (mozda ne tako cesto ali se desavaju). ;)

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.356
Inace da sumiram sto se tice samog prvenstva (na stranu sad ucinak nase reprezentacije) mislim da je bilo onako jedno solidno prvenstvo ali prvenstvo kao i svako drugo, ne mogu da kazem da sam sad bas nesto posebno impresioniran (kao sto sam recimo bio sa impresioniran sa SP 2019 u Kini) ili da cu ga sad nesto posebno pamtiti , ok kvalitet kosarke je bio na nivou (i maltene svi su dosli maksimalno spremni i svi su nesto pokazali) ali po meni falilo je malo vise uzbudljivih i interesantnih utakmica (kao sto je recimo bila ona izmedju Francuske i Slovenije u grupnoj fazi ili recimo izmedju Litvanije i Nemacke ili Litvanije i Spanije u 1/8 finala ili izmedju Francuske i Turske i Francuske i Italije u nokaut fazi ili recimo izmedju Slovenije i Poljske), ono falilo je malo vise takvih utakmica i malo vise nekih senzacija, takodje nekako imam utisak da kako se turnir priblizavao zavrsnici tako je kvalitet kosarke opadao (sto je mozda i logicno sto zbog vise kalkulisanja sto zbog toga sto je igrace poceo da stize umor), recimo danas mislim da smo gledali jednu od losijih finalnih utakmica, mislim da je ono finale sa proslog EP izmedju nas i Slovenije bilo mnogo bolje i zanimljivije i da se u tom finalu mnogo bolja kosarka igrala nego sad veceras ili recimo setimo se samo onog finala iz Atine 1995 kakva je to utakmica bila i kako je sve prstalo na obe strane.

Neki kao kazu da je ovo najjace EP ikad ali ja se iskreno uopste ne slazem sa tim , mislim ok gledali smo Jokica, Janisa, Doncica, Markanena, Sredera , itd ali ne igraju oni prvi put i nije prvi put da gledamo te silne NBA zvezde na nekom EP, takodje ti kad pogledas ni jedna ekipa na ovom prvenstvu nije bila njihova najjaca ekipa ikad (barem na ove vodece ekipe mislim i one "teskase" evropske kosarke) , ono Spanci daleko slabiji nego recimo pre 5 ili 10 godina , Francuzi ono standardno dobri ali i oni svakako opet slabiji nego na nekim ranijim takmicenjima, mi ono da ne pominjem sad, , Litvanci isto, Grci isto ni blizu one ekipe iz 2005/06, Italijani prijatno iznenadili ali opet ne mogu da se mere sa onom ekipom sa Majersom, Fuckom, Bazileom, Pocekom, Pitisom, Galandom, Markonatom i ostalima (i ekipom koja je 1997 igrala finale sa nama i 1999 osvojila EP ili 2004 igrala finale OI sa Argentinom), Turci isto nisu bili losi ali opet dosta slabiji nego onda nekad sa Turkogluom, Mirsadom Jahovicem, Memetom Okurom, Kutlajom, Tundzerijem, Gonlumom, Onanom i ostalima, Hrvati ono svetlosnim godinama daleko od one ekipe sa Drazenom, Kukocem, Radjom, Komazecom i ostalima, Nemci ajde ono poredivo ali ipak su mozda za nijansu bili jaci onda 2000-ih sa Novickim, Femerlingom, Demirelom, nazalost nedavno preminulim Ademolom Okuladzom, Rolerom, Grinom, Sulceom, Markom Pesicem , itd kada su bili treci na SP u Indijanapolisu i igrali finale sa Grcima 2005 na EP kod nas , doduse moguce da sad imaju i malovisekvalitetnih igraca nego onda ali nemaju takvu igracku velicinu kao sto je Dirk Novicki iako je Denis Sreder zaista sjajan igrac , a pritom Nemci bas i ne spadaju u onu bas samu elitu i sam vrh evropske kosarke, jedino sto su Slovenci eto dosli u manje vise istom sastavu kao i na proslom EP koje su osvojili , mada cak i Slovenci mislim da iako sad imaju Doncica da su recimo jacu ekipu imali onda 2009 kada smo ih mi izbacili u polufinalu nakon produzetka bese, bese Teodosic je odigrao tad mozda i svoj najbolji mec u reprezentaciji, prakticno ta utakmica ga je i lansirala i proslavila kao igraca , tad su Slovenci bas bili jaki ono Goran Dragic, Nahbar, Udrih, Jaka Lakovic, Smodis, Brezec, Lorbek, itd , pa i ranije isto ono kad su im igrali Rasa Nesterovic, Marko Milic, Sani Becirovic, itd, imali su svakako vise vrhunskih igraca nego sad (iako nisu imali igraca bas klase Doncica), takodje treba pomenuti da recimo Rusa vec dugo vremena nema nigde, itd.
Tako da ako nijedna jedina ekipa u ovom trenutku nema svoju najbolju generaciju ikad i sve ekipe su u nekom momentu ili periodu bili znatno jace nego sad onda kako ovo moze biti najjace EP ikad, prosto nema logike.

Neno

Elita
Moderator
Poruka
15.366

Španija na krovu Evrope..Objedinjena svetska i evropska titula.​

Košarkaši Španije su novi šampioni Evrope!

Oni su u velikom finalu Evrobasketa u Berlinu pobedili Francusku rezultatom 88:76.

Mnogi su sumnjali u ovaj španski tim, puno je dobrih igrača nedostajalo, ali on se podizao kroz turnir, pokazao da je najbolji i potpuno zasluženo stigao do zlatne medalje. Španci su i aktuelni prvaci sveta, pa su sada objedinili dve velike titule.

Ovo im je četvrto zlato na šampionatima Evrope. Prethodno su bili prvaci 2009, 2011. i 2015. godine. Dakle, apsolutna dominacija u 21. veku.

Na putu do zlata u Berlinu, Španija je u nokaut fazi redom pobeđivala Litvaniju, Finsku, Nemačku i na kraju Francusku.

"Crvena furija" je grupu igrala u Tbilisiju i tamo savladala Gruziju, Bugarsku, Crnu Goru i Tursku, a izgubila od Belgije.

U finalu je Španija imala potpunu rezultatsku kontrolu. Stekla je plus 21 već u drugoj četvrtini, Francuska se vratila u meč, ali nije bila ni blizu preokreta.

Španija je konstantno bila korak ispred rivala, znala je šta treba da radi u kriznim momentima, a Serđo Skariolo je po ko zna koji put potvrdio da je pravi trenerski majstor. Stalnim promenama odbrane je rasturio igru Francuske na paramparčad, a njegovi puleni su u fazi napada uradili šta je trebalo.

Blistao je Huančo Ernangomez sa 27 poena i pet skokova. Ubacio je sedam trojki. Po 14 poena dodali su Lorenco Braun i Vili Ernangomez. Braun je imao i 11 asistencija. Veoma važnu rolu iz drugog plana je odigrao Haime Fernandez sa 13 poena.

Kod Francuza je odskočio Evan Furnije sa 23 poena. Ertel je imao 16, a Jabusele 13 poena. Podbacio je Gober sa svega šest poena.

Sportske net

Belgradeboy

Poznat
Moderator
Poruka
8.213
I tako izgubi se jedna u grupi i onda gazi do titule. Francuska nikad bliza i na sreću dosla do kraja. Mi isto na Mundo pre tri godine izduvali kad je najpotrebnije. Slovenija osvojila EP zbog nase lose igre, jer videli smo u bitnom mecu kako su prosli. Doncic i Jokic ne mogu sami kao sto mislimo. Nasi nije da nemaju kvalitet , jer su lako dobili neke ekipe protiv kojih su se neki koji su dalje stigli mucili protiv njih.

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.894
U kosarci je bitno razumjeti neke procese a ne samo imena i zvijezde u timu.Spanija jedan nacin rada ima u svim kategorijama, pogledajte im mlade selekcije svi uzimaju medalje.To vam je kao drzava,ona nije jaka zato sto ima misicavu i nabijenu armiju pojedinaca,nego zato sto ima zakone i sistem koji garantuju jak monopol sile.Ljudi ne znam koliko da su jaki i silni uvijek su zamjenjiva i potrosna roba.Problem Srbije je sto nemaju sistem nego pojedince iznad sistema.I svi vjeruju ne moze se bez ovog ili onog Igraca.Kada se taj i taj vratio onda ce nam on rijesiti probleme.E kad bi se samo trener smjenio itd.To je mentalitet plemena a ne drzave.Razlika izmedju drzave i plemena,sto u drzavi ljudi vjeruju u sistem a u plemenu u poglavice,ili razne idole koji sami mogu sve i koji se ne dovode u pitanje.Mnogi se cude a kako je Spanija bez velikih imena i zbijezda uzela Ep,a zasto ga ne bi uzela.Pa oni igraju kosarku nebitno ko im igra.Svi njijovi omladinci su dokazani sampioni u mladjim kategorijama,zasto to ne bi bili kao i seniori.Zato sto nemaju Doncica il Jokica smijesno.Mozda nemaju zvijezdu al ih je 12 na terenu.Za pola njihovih igraca ljudi nisu culi,Dijas,Haime Fernandes, Pradilja.Al opet ti momci su pokazali da koliko god nepoznat bio,moras biti dobar igrac kada igras u jakoj ligi sa drugim jakim igracima pa makar igrao za Unikahu i Granadu a ne za Barsu i Real.

Poslednja izmena:

kapetanmark

Elita
Poruka
17.080
I tako izgubi se jedna u grupi i onda gazi do titule. Francuska nikad bliza i na sreću dosla do kraja. Mi isto na Mundo pre tri godine izduvali kad je najpotrebnije. Slovenija osvojila EP zbog nase lose igre, jer videli smo u bitnom mecu kako su prosli. Doncic i Jokic ne mogu sami kao sto mislimo. Nasi nije da nemaju kvalitet , jer su lako dobili neke ekipe protiv kojih su se neki koji su dalje stigli mucili protiv njih.
ne lupaj gluposti za slovence

mnogo se ovde prducka o prvenstvu a nista konkretno sa cinjenicama

pod jedan SLOVENCI SU BATICE ispali radi PODCENJIVANJA i ko ih ebe eto im za nauk, balkanski mentalitet . Isto tako su podcenili muslimane PA SU JEDINO OD NJIH IZGUBILI , posle toga nakantali NEMCE KAO DOMACINE I FRANCUZE!!! ZAUZELI PRVO MESTO U GRUPI...

istu pricu sa bosnom ponovise protiv poljaka i to je to, glup mentalitet

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.894

pod jedan SLOVENCI SU BATICE ispali radi PODCENJIVANJA i ko ih ebe eto im za nauk, balkanski mentalitet . Isto tako su podcenili muslimane PA SU JEDINO OD NJIH IZGUBILI , posle toga nakantali NEMCE KAO DOMACINE I FRANCUZE!!! ZAUZELI PRVO MESTO U GRUPI...

Nadmeni su bili previse.

analiticki 12

Domaćin
Poruka
3.894
to su dokazali u grupi smrti prvo, izgubili su jedino od bosne koja je bila osudjena da ne prodje, a jedini su koji su tukli sve favorite u grupi smrti ...

isti pristup su pokazali prema jos jadnijoj poljskoj...

obilo im se o glavu

Doncic se nije pokazao kao kljucni igrac Slovenije u bitnim utakmicama, uvijek sipa vise poena na manje bitnim utakmicama.Msm da je red njemu da ne igra vise za Sloveniju, on je ranije bio prednost za Sloveniju sada je samo teret.Rusi im timski duh, koji su imali na proslom Ep.Tada su bili tim

Dragic i Prepelic uvijek pogode te bitne suteve u bitnim utakmicama za Sloveniju.

kapetanmark

Elita
Poruka
17.080
da konacno remiziramo bez implentacije internet smal ball palemudisanja

ovo prvenstvo je imalo , samim tim evropa i dalje ima tri najbolje reprezentacije, a t o su grcka srbija i slovenija (zahvaljujuci dvojici srba ostalo promucaj pa prospi)

sad kako su one zavrsil na turnirskom takmicenju to je drugo, i to ce one sigurno ubuduce promenuti, ali upravo njihova JACINA je ostale reprezentacije poput spanije italije , PRIMORALA DA TRAZE RESENJE PRED TURNIR DA PROTIV DVA PUTA BOLJEG OD SEBE pokusaju da dobiju.

Videli smo i model. Svi strucnjaci vredni pomena u kosarci su saglasni da je to resenje bilo ono sto je
obelezilo sampionat, a to su TROJKE . bESOMUCNO TRENIRANJE I UVEZBAVANJE SUTA ZA TRI POENA JE DALO REZULTATE. Nemaju ni spanci ni italijani nikakav kvalitet niti znanje za neke prodore pleja, ne kazem da braun to ne ume, ume, ali mu bas i ne bi islo na gorostase i ekipe kakve su grcka ili srbija pa i francuska. spanci su na ludu srecu prosli protiv LITVANIJE koja je dozvolila da u samom finisu prospe prednost.
Italijani su prosli zahvaljujuci nasem dunsteru pesicu koji je sve cinio da osigura njihovu pobjedu, 15 min nije zvao TAJM AUT! izveo je pred kraj trece cetvrtine kada su nam stizali plus 12 prednosti i skoro citavu cetvrtu cetvrtinu JOKICA IZ IGRE sto sve govori. ono bekstvo u minhen i pustanje kosarkasa niz vodu da sami dodju u bg govori sve. njegova nadobudnost prema novinarima tokom citavog turnira i kada nisu nicim to izazivali je bila ocita.

dakle, spanci i talijani pa i nemci su se spremali za dalekometnu paljbu. nemce cemo izuzeti jer su mnogo slabiji od ove dve reprezentacije da im nema publike i sudija.

skariolo je znao da je to jedini izlaz u susretima sa litvom francuzima ili ti grckom srbijom ako su se sretnu...
po obicaju jaka prljava igra i odbrana cesto preko granice faula i za tehnicke greske, uz dalekometne trojke...

italijani su dali 16 komada nama sta reci...

spanci su u finalu pogotovo onaj njihov , dao odmah na pocetku sest komada... nema tu igrte, vec samo rokaj...

takvo nesto ce se promenuti vec na sledecem turniru jer je vidjeno i bice provaljeno. Jaci pristup u odbrani, stisnuti ih, igrati kao i oni prljavo udarati svim mogucim sredstvima kada sudija ne vidi i vrsiti pritisak , pokrivati dobro suteve za tri i to je to, ostalo ce uciniti kvalitet koji mi i grci posedujemo...

nas problem poslednjih desetak godina je nekompletnost na takmicenjima , uvjek neko nedostaje! da li namernim nedolaskom kao nekada milicic, pa jokic, ili povredama nekada teodosic sada bogdanovic bjelica...

obrni okreni mi nekompletni, da su tu bili bogdanovic bjelica pa i teodosic sto je greska pesica, uz micica jokica kalinu i da je nedovic bio zdrav ovo bi bilo macji kasalj...

ovi igraci spanije ce veliki broj njih i dalje biti u svojim klubovima proseci i niko se nece otimati za njih...

srbija i dalje ima najbolej kosarkase tu price nema. da su kompletni i da imaju krstenog trenera a ne prodanu dusu bila bi druga prica...

ono sto treba da znate je da je pesic svapski piun, da mu je sin menadzer u bajernuKOJI JE U MAJU MESECU OTPUSTIO P[ROSLE GODINE DJORDJEVICA KOJI JE BIO NA PRVOM MESTU,uzeo kup do tad i u el ligi dosao dokle pre nijesu...

pesici ocito vode svoj rat sa djordjevicem...

kapetanmark

Elita
Poruka
17.080
Doncic se nije pokazao kao kljucni igrac Slovenije u bitnim utakmicama, uvijek sipa vise poena na manje bitnim utakmicama.Msm da je red njemu da ne igra vise za Sloveniju, on je ranije bio prednost za Sloveniju sada je samo teret.Rusi im timski duh, koji su imali na proslom Ep.Tada su bili tim

Dragic i Prepelic uvijek pogode te bitne suteve u bitnim utakmicama za Sloveniju.
nemoj vise da lupas

neverovatne gluposti lupetas

doncic je sve u sloveniji, i dragic uz njega i iza njega.

on svakako ejste prepotentan i nije ni blizu onome sto je inace, protiv poljske i bosne...

setimo se bosne, izgubili su od tih nesretnika...

a POTOM SU OBRISALI PATOS SA FRANCUZIMA I DOMACINOM NEMACKOM! PRETHODNO SA LITVANIJOM...

dakle slovenci a prevashodno doncic je tukao sve favorite u grupi smrti to dovoljno govori...

i upravo taj sistem po kom se igra turnir nije ravnopravan...treba to obavezno vratiti na 16 repki, gde se iz prvih grupa po cetiri dalje idu po dve prvo plasirane i prave se dve grupe po cetri tima. odatle idu po dve u polufinale.

e onda ce za TITULU BITI POTREBNA VELIKA MUDA A NE SAMO JEDNA UTAKMICA NA FRKU, VEC CE BITI POTREBNA KONSTANTNOST...

Belgradeboy

Poznat
Moderator
Poruka
8.213

Nemci jako moodo. Sad videli medalju, pa ko zna kad. Mi smo ih razbili su pripremama. Slo su bili prvi i grupi smrti i to je za pohvalu, samo za pohvalu da su dobili vicešampiona Evrope.

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
9.356
Nemci jako moodo. Sad videli medalju, pa ko zna kad. Mi smo ih razbili su pripremama. Slo su bili prvi i grupi smrti i to je za pohvalu, samo za pohvalu da su dobili vicešampiona Evrope.

Pa dobro Nemci nisu nikad sad spadali u neki sam krem evropske kosarke ali zaista su dobro igrali i mora se priznati da imaju kvalitet i da su fino popunjeni na svim pozicijama (sad mozda po kvalitetu i snazi nisu bas treci u Evropi ali......nisu uopste losi) , na pleju imaju zaista fantasticnog Denisa Sredera koga je uzivanje gledati, kao back up opcija tu je isto vrlo dobri i sada vec iskusni Maodo Lo koji vec ima nekoliko velikih takmicenja iza sebe, sto EP, sto SP, sto OI, takodje na bekovskim pozicijama tu je isto vrlo dobri i pouzdani suter Andreas Obst (koji po meni zasluzuje da igra i u nekom jacem klubu od Bajerna), takodje na krilu imaju mladog Franca Vagnera koji je imao zaista sjajnu ruku sezonu u Orlandu (i verovatno je jedan od najtalentovanijih evropskih mladih igraca trenutno), onako visok, dobro se krece za svoju visinu, sutira trojke, moze da igra i blize kosu, itd (prototip modernog visokog igraca), onda Daniel Tais koji je zaista ono zver, vrlo snazan i pritom odlican atleta i vec godinama igra u NBA (i to sasvim zapazeno), Johanes Vojtman iz CSKA je isto dobar igra vec godinama vrlo dobro i zapazeno u Evroligi, itd, pritom treba i napomenuti da im nisu igrali na ovom EP recimo Maksi Kleber iz Dalasa, Ajzea Hartenstajn iz LA Klipersa, Isak Bonga, pa nije bilo ni Morica Vagnera brata Franca Vagnera koji isto igra u NBA u Orlandu (gde i on pruza vrlo dobre partije), ni Tibora Plajsa iz Efesa, takodje nije bilo ni Cipsera (mada mislim da je on vec neko vreme van stroja i van forme)............tako da imaju Nemci sasvim dobar tim, neki izvestan kvalitet svakako poseduju, mislim imaju sad vise NBA igraca od nas a ostali im uglavnom igraju Evroligu, sad mozda imaju malo vise visokih igraca u odnosu na one spoljne ali sve u svemu kad se spisak svede na 12 itekako mogu jednu ozbiljnu i respektabilnu ekipu (koja mozda tesko da moze da osvoji nesto ali itekako mogu da budu nagazna mina za bilo kog od favorita).
Znaci nisu uopste bezveze ekipa.

Poslednja izmena:

Agram14

Ističe se
Poruka
2.490
Da, samo što je to za vas konstanta, a za nas incident. Takođe, mi ćemo na svakom prvenstvu na kojem se pojavimo biti svrstani u favorite. Nekad ćemo tu ulogu da opravdamo, nekad ne. Sa druge strane, vi se nećete pojaviti na mnogim turnirima, a onde gde se budete pojavili, možete da se nadate kako će Krušlin popraviti stvari :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:

Zadnju medalju kao favoriti imate?
😂😂😂😂

Agram14

Ističe se
Poruka
2.490
Da, samo što je to za vas konstanta, a za nas incident. Takođe, mi ćemo na svakom prvenstvu na kojem se pojavimo biti svrstani u favorite. Nekad ćemo tu ulogu da opravdamo, nekad ne. Sa druge strane, vi se nećete pojaviti na mnogim turnirima, a onde gde se budete pojavili, možete da se nadate kako će Krušlin popraviti stvari :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:

Zadnju medalju kao favoriti imate?
😂😂😂

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.