EP 2016 Grupa D (Spanija, Ceska, Turska, Hrvatska) - Evropsko prvenstvo 2016.

Ko ide dalje?


  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .
hrvatska sad ima otvoren put do finala. sa druge strane su i španija i nemačka i francuska i italija i engleska. trebalo bi da izbace u osminifinala slovačku, austriju ili island, u četvrtfinalu švajcarsku ili poljsku i u polufinalu belgiju ili portugal. realno to je lakše nego biti prvi u grupi sa španijom, turskom i češkom. sad ili nikad braćo :vatromet:
 
Jedno ogromno bravo za Hrvate. Borbeni, hrabri, na kontre, nije cist autobus. Vratila im se sreca za nesrecan penal protiv Ceha. Sramotan penal, trebao je onda sudija i Hrvatima na isti nacin. Cesi i Turci, dva razocaranja igrom, ali je turski inat pobedio. Na kraju Turci malo vise pokazali, Cesi dno, neocekivano lose igre uz neku ludu srecu kako su protiv Hrvata stigli do remija. Spanska era dominacije je prosla, nisu vise tako nepobedivi. Drago mi je sto su drugi da se muce malo.
 
Hrvati sve sto mi nismo. Da imamo njihovo srce i naboj igrali bi polufinala na velikim takmicenjima.

I talenat. U našoj reprezentaciji nije bilo krilnog igrača kalibra Perišića u poslednjih 20 godina (Uz sve prevare poput Markovića, Živkovića, Koromana i sličnih idiotizama) , u našoj reprezentaciji nikada od osnivanja fudbala nije bilo plejmejkera poput Luke Modrića koji može da poveže linije napada i odbrane, i uradi nešto više od prebrojavanja rebara i lomljenja cevanice na 40 m od gola (Tradicionalno srpsko poimanje igrača sredine terena), o napadačima i ne govoriti.
 
I talenat. U našoj reprezentaciji nije bilo krilnog igrača kalibra Perišića u poslednjih 20 godina (Uz sve prevare poput Markovića, Živkovića, Koromana i sličnih idiotizama) , u našoj reprezentaciji nikada od osnivanja fudbala nije bilo plejmejkera poput Luke Modrića koji može da poveže linije napada i odbrane, i uradi nešto više od prebrojavanja rebara i lomljenja cevanice na 40 m od gola (Tradicionalno srpsko poimanje igrača sredine terena), o napadačima i ne govoriti.
Izvini ali ako misliš na Andriju Živkovića onda debelo grešiš. Pričaš da nemamo talenat a baš ta njegova generacija je najbolja na svetu. Lazar Marković je bio ubedljivo najbolji igrač lige dok je bio u Partizanu a i u Benfici je briljirao što opet govori koliko ima talenata. Koroman je onoliko koliko je igrao za reprezentaciju odigrao iznad svojih mogućnosti. Loše primere si naveo. Da su pomenuo neke druge igrače pa da diskutujemo ali ove... nama treba dobar trener sa kojim nema šale da bi spustio ove naše zvezdice koje reprezentativne obaveze smatraju godišnjim odmorom. A najmanji problem je talenat, toga imamo za izvoz u bukvalnom smislu.

Poslato sa D2303 korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Hrvatska zaista ima sjajan tim, u punom sastavu tesko ih je zadrzati. Imaju sve ono sto Srbija nema, vrsan plej Modric, Rakitic koji uvek moze ugroziti gol nakon brzih prodora iz sredine a agresivno igra pa ni defanziva ne trpi.
Perisic je vrlo konkretan igrac u zavrsnici, nema on mozda neku vanserijsku prodornost, tehniku ali ima sve izbalansirano plus vrlo opasan u zavrsnici kada dodje u zonu suta. Jednostavno imaju dosta oruzija jer njihovi igraci mogu ugroziti protivnika iz razlicitih pozicija, kroz sredinu, preko krila + opasan spic Mandzukic, svi mogu da se pojave u zavrsnici i budu opasni jer je to takav profil igraca pa nije ni cudo sto igraju u jakim klubovima.
 
Poslednja izmena:
I talenat. U našoj reprezentaciji nije bilo krilnog igrača kalibra Perišića u poslednjih 20 godina (Uz sve prevare poput Markovića, Živkovića, Koromana i sličnih idiotizama) , u našoj reprezentaciji nikada od osnivanja fudbala nije bilo plejmejkera poput Luke Modrića koji može da poveže linije napada i odbrane, i uradi nešto više od prebrojavanja rebara i lomljenja cevanice na 40 m od gola (Tradicionalno srpsko poimanje igrača sredine terena), o napadačima i ne govoriti.


Imamo mi talenta kao i svi u bivsoj drzavi, ali nacionalni naboj i kult reprezentacije ogromna 0.
 
Razlika izmedju nas i Hrvata nije samo u želji nego u sistemu rada nisu hrvati ništa novo izmislili nego su samo nastavili da rade ono što se radilo decenijama na ovim prostorima...nastavili su da traže selektiraju igrače koji 'znaju lopte' i dali im loptu prosto i jednostavo takav je i sam fudbal jednostavna igra...Dok su naši počeli da izmišljaju toplu vodu da u sredinu guraju krkančine i mrcine pod plaštom njihove vizije 'znate fudbal se menja moramo ici u korak s vremenom desetka izumire' mozda jeste izumrla u klasicnom.tradicinalnom smislu ali.to neznaci da igraci sredine trebaju biti balvancine moraš imati igrača koji zna s loptom ovaj 'patern' se ponavlja kroz sve mladje kategorija jedostavno pogresno se selektira stalbo se gleda rezultwt necu bre u veznom redu u mladjim kategorijama nijednog igraca koji neume da barata s loptom 'Pa primicemo 5 komada od vrsnjaka iz frncuske fudbal se menja' koga boli uvo nek primimo 5 al cemo dati dva napravicemo kestenog veznjaka za seniore sutra...naravno sve sto zna lopte se gura na bok pa jedan Tadic igrač sa najmekšim pasom u srbiji u zadnjih 10 godina je kod nas guran na klasicno oračko krilo morali su Holanfjani da izvale kakav je igrač i da mu treba sloboda....evo vam sad primrr Plavšića ima odličan pas u ptostor igra presing atraktivan lako menja pravac mozde biti bomba ma zvrk od igrača polako ali sigutno ga sve vide guraju na bok...i ovako mozemo do ujutru kad vidite kako se vrei selekcija kod nas a kako kod Hrvata nema sta da se chdimo sto samo pravimo zadnje vezne a oni igrače manevra...
 
Razlika izmedju nas i Hrvata nije samo u želji nego u sistemu rada nisu hrvati ništa novo izmislili nego su samo nastavili da rade ono što se radilo decenijama na ovim prostorima...nastavili su da traže selektiraju igrače koji 'znaju lopte' i dali im loptu prosto i jednostavo takav je i sam fudbal jednostavna igra...Dok su naši počeli da izmišljaju toplu vodu da u sredinu guraju krkančine i mrcine pod plaštom njihove vizije 'znate fudbal se menja moramo ici u korak s vremenom desetka izumire' mozda jeste izumrla u klasicnom.tradicinalnom smislu ali.to neznaci da igraci sredine trebaju biti balvancine moraš imati igrača koji zna s loptom ovaj 'patern' se ponavlja kroz sve mladje kategorija jedostavno pogresno se selektira stalbo se gleda rezultwt necu bre u veznom redu u mladjim kategorijama nijednog igraca koji neume da barata s loptom 'Pa primicemo 5 komada od vrsnjaka iz frncuske fudbal se menja' koga boli uvo nek primimo 5 al cemo dati dva napravicemo kestenog veznjaka za seniore sutra...naravno sve sto zna lopte se gura na bok pa jedan Tadic igrač sa najmekšim pasom u srbiji u zadnjih 10 godina je kod nas guran na klasicno oračko krilo morali su Holanfjani da izvale kakav je igrač i da mu treba sloboda....evo vam sad primrr Plavšića ima odličan pas u ptostor igra presing atraktivan lako menja pravac mozde biti bomba ma zvrk od igrača polako ali sigutno ga sve vide guraju na bok...i ovako mozemo do ujutru kad vidite kako se vrei selekcija kod nas a kako kod Hrvata nema sta da se chdimo sto samo pravimo zadnje vezne a oni igrače manevra...

Jel ovo stvarno istina za selekciju u mlađim kategorijama? Da se šikaniraju nadareni klinci? Ne mogu vjerovati da je to istina. Nitko to ne bi radio. Zašto bi itko na svijetu prije klinca koji zna s loptom odabrao klinca koji je jak? Jednostavno nije moguće da netko bude toliko kratkovidan da ne razumije da od toga nema kruha. razumijem guranje tatinih sinova na uštrb nadarenijih igrača, toga ima svuda na ovim prostorima. Al da netko svjesno gura drvnu građu prije talenta ne vjerujem.
 
Ne nego smo mi Srbi neka skandinavija i nikad nismo znali lopte a vi Hrvati ste evropski brazilci koji ste po vazdan na ulici sutali fudbal pa ****** ziveli smo godinama zajedno igrali isti fudbal pravili iste vrste igrače i sad odjenom preko noci mi smo tutubani za fudal a vi cepate jel ti veruješ u to i da smo tolko drukčiji...Da po cenu talentu se forsiraju fizicki dominanti igrači to nije ništa novo nažalost to je česta praksa u mnogim zemljama jer je fudbal sve više fizički kao...mi smo.primer toga da nabacamo neke trkače u sredinu jer jelte 'fudvak je danas trka i borba' u sredini a ovo što zna igrti stavi na krilo.pa ceno tu nesto probiti tj probacemo...i nije problem.ksd englezi skandinavci forsiraju taj tip igraca to su oni al to tolko odudara od naseg mentaliteta svatanja fudbal)mi.smo uvek imalo vic djeca na ulici su uvjek igrala stariji su se skupljali ispred zgrade da bi i gledali tog nekog.malog iz druge ulice zbog vica u igri i pili pivo naravno...dok nepocnemo da se drzimo onoga sto znamo idwlje cemo praviti zadnje vezne po koje jako krilo i mozda slucajno isklija kiji znalac kso 'system error' u tom naksrdnon sistemu...
 
Ne nego smo mi Srbi neka skandinavija i nikad nismo znali lopte a vi Hrvati ste evropski brazilci koji ste po vazdan na ulici sutali fudbal pa ****** ziveli smo godinama zajedno igrali isti fudbal pravili iste vrste igrače i sad odjenom preko noci mi smo tutubani za fudal a vi cepate jel ti veruješ u to i da smo tolko drukčiji...Da po cenu talentu se forsiraju fizicki dominanti igrači to nije ništa novo nažalost to je česta praksa u mnogim zemljama jer je fudbal sve više fizički kao...mi smo.primer toga da nabacamo neke trkače u sredinu jer jelte 'fudvak je danas trka i borba' u sredini a ovo što zna igrti stavi na krilo.pa ceno tu nesto probiti tj probacemo...i nije problem.ksd englezi skandinavci forsiraju taj tip igraca to su oni al to tolko odudara od naseg mentaliteta svatanja fudbal)mi.smo uvek imalo vic djeca na ulici su uvjek igrala stariji su se skupljali ispred zgrade da bi i gledali tog nekog.malog iz druge ulice zbog vica u igri i pili pivo naravno...dok nepocnemo da se drzimo onoga sto znamo idwlje cemo praviti zadnje vezne po koje jako krilo i mozda slucajno isklija kiji znalac kso 'system error' u tom naksrdnon sistemu...

Majstore, nigdje nisam tvrdio da su Hrvati prirodno nadareniji od Srba. Samo mi nije jasno zašto bi itko pri zdravoj pameti između klinca koji zna s loptom i klinca koji ne zna, ali je fizički jači, odabrao ovog drugog. I da se godinama tako radi, i da je to razlog zašto Srbija nema kvalitetne igrače u veznom redu. To bi značilo da je većina nogometnih škola u Srbiji ustrojena na taj način i da većina trenera razmišlja na taj način . I da nitko godinama nije uvidio da nešto ne valja s tim.
Od raspada Juge nije bilo neke velike razlike u kvaliteti između hrvatskih i srpskih igrača. Znači nekih 15-ak godina smo po kvaliteti igrača bili tu negdje. Razlika je bila u rezultatima. Krajem dvijetisućitih na scenu polako stupa ova generacija hrvatskih igrača koja realno je kvalitetnija od srpskih kolega. Znači i kada je kvaliteta igrača bila podjednaka, Hrvatska je imala bolje rezultate. Zašto je to tako ne znam.
 
Poslednja izmena:
Verovatno je dosta nas treniralo fudbal kao klinci, evo čega se ja sećam.. Imao sam brzinu, ali dribling i ne baš, i stvarno nije bilo moje da driblam, trener bi se ozbiljno nadrndao kad god bih nešto probao.. Ali.. Problem je što se takav stav primenjivao i na one koji su stvarno bili talentovani, koji su redovno pravili višak u igri (često takva deca znaju da budu i sebična u igri, ali to se da korigovati vremenom, iskustvom.. Osim ako ste K. Ronaldo, tu nema pomoći :D ).. Dakle, u startu ti kolju svaku maštovitost, zarad neke svoje "ideje", straha da se ne popije 5 komada, čega god.. Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj na tim mlađim uzrastima, ali kod nas je ovo samo jedan primer u moru takvih.
 
Verovatno je dosta nas treniralo fudbal kao klinci, evo čega se ja sećam.. Imao sam brzinu, ali dribling i ne baš, i stvarno nije bilo moje da driblam, trener bi se ozbiljno nadrndao kad god bih nešto probao.. Ali.. Problem je što se takav stav primenjivao i na one koji su stvarno bili talentovani, koji su redovno pravili višak u igri (često takva deca znaju da budu i sebična u igri, ali to se da korigovati vremenom, iskustvom.. Osim ako ste K. Ronaldo, tu nema pomoći :D ).. Dakle, u startu ti kolju svaku maštovitost, zarad neke svoje "ideje", straha da se ne popije 5 komada, čega god.. Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj na tim mlađim uzrastima, ali kod nas je ovo samo jedan primer u moru takvih.
Isti slučaj samnom. Bio sam brži od velike većine + imao sam brz prvi korak pa često nisam imao problema u pronalasku prostora za pas ili šut. Dribling i tehnika na žalost na ne baš visokoj razini :D
 
Ma struka nam je u ***** kod nas Djorić izdaje trenerske licence čovek koji je izmislio formaciju bez napadača na marakni protiv Rusa kad jurimo rezultat izvafi iz igre napadače to je prežvakana priča prerasta u urbanu legendu al sve je to tako inače oni nasi litvanci u19s sto su uzeli evropsko taj isti Djorić ih je vodio godinu dana pre toga mi smo bili domacini neko prvenstvo nije uzeo boda od vas je popio 99 sa u21 6 komada kuci kasnije bilo nerjeseno kod vas i umjesto da mu zabrane pristup stadionu čovek je zadužen da izdaje trenerske licence :) Pre neki dan moj drugar je dovio trenersku licencu cale njegov polago za njega klasicna politicka priča nego dosta o Srbiji....Naravno da je kod vas bolji pristup ali govorim o problemu struke naravno treba i prepoznati tslenat nije to sve tako jednostacno...Ovaj Perišić njega treba snimiti samo njega kako igra i svakom pustati kako se igre za svoju z3mlju njegovi igrački kvaliteti gledo sam ga u klubu dosta puta dobar igrač znači dobar al daleko od vrhunskog brz malo šablonski i pročitan krut po meni ali brate kad igra za vas čovek je napast znači trči ko navijen nestaje čovek ulazuje na svaku loptu ide u 16 napada glavom nije bitno zalama ubaci loptu namesti gol naleti iz drugog plana znači sve ja da se pitam kad Srna ode zbog pritupa bi mu dao kapitensku vidim s kolko emocija dozivljava himnu on je klasican prime4 gde igrac igra duolo bolje za reprezentaciju nego klub i primer svima...
 
Ovo za fudbalske skole ste upravu mariraj ovog markiraj onog odigras vanjskom ili nedsj boze petom glavu da ti otkinu ludost nema fudbalera bez ulice bre...kod mene je skroz druga priča imo sam odličnu tehniku ali sam bio jako lenj i mislio da sve znam...inače ovde u australiji jedna od najboljih skoli fudbala znači fizički zahtevi su smešni ono sto oni od fudbalera očekuju nebi recimo Xavi prošo jer kolko got ti bio fizički spreman genetika nedozvolja svakom da trči recimo za 100 metara 13 sekundi nesecam se sad tacno testova slagacu vas ali znam da je bila neka ludost...ina sigurno i dobrih skola fudbala ali znam sa ih je dosta ovako naopako postavljeno
 
Baš nisam od onih što komentiraju sportske rezultate po internetu, ali pošto je Krstarica jedan od rijetkih foruma gdje sam registriran ovo sam morao negdje napisati.
Uglavnom, probudim se jutros i razmišljam jel se ono stvarno sinoć dogodilo ili sam sanjao....?

Je da smo imali i sreće, ali mora se priznati da su naši sinoć izginuli za dres. Naplatilo se.
 

Back
Top