EP 2016 Grupa D (Spanija, Ceska, Turska, Hrvatska) - Evropsko prvenstvo 2016.

Ko ide dalje?


  • Ukupno glasova
    16
  • Anketa je zatvorena .
Ufff, Portugal. :( Bilo je lijepo dok je trajalo. Hrvatska reprezentacija je u više navrata pokazala da može pobijediti Njemačku, Italiju, a sada i Španjolsku, ali Portugal baš nikada nismo tukli. Gotovo je, mogu se naši već sada spakirati.

Nije da se možemo spakirati. Protiv Portugala se može. Nisu pobjedili nikoga, sa svima su remizirali. A mi smo u super formi. Ali to je nogomet, lopta je okrugla. Više nitko nema pravo na kiks. Ali od svih mogućih baš Portugal. Zašto nije npr,.Slovačka... Takve smo sreće... Pa ako ih nismo nikad pobjedili onda je sad dobar trenutak da to učinimo prvi put. A naši to mogu...
 
Problem je što smo sve golove na prvenstvu primili iz ubačaja u 16 metara. A oni, ako su u nečemu dobri, dobri su u tome. Još je ovaj manijak počeo zabijat. Moram priznat da se iskreno bojim te utakmice. Daleko od toga da i mi njima ne možemo zaprijetit, ali moglo je puno, puno lakše.

Iskoristili smo jokera kad smo dobili Španjolsku. Teško da možemo opet dobit jednu latino reprezentaciju. Nisu Portugalci Talijani pa da ih meljemo kako nas je volja.
 
Па јачи су ваљда Шпанци од Роналда и дрекаваца.....
Pa jesu. Samo kažem da smo od svih koje smo mogli dobiti dobili najgore. Ali OK. Ako budemo igrali kao protiv Španjolaca nema problema...

Poslato sa Archos 40 Titanium korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice
 
Pa jesu. Samo kažem da smo od svih koje smo mogli dobiti dobili najgore. Ali OK. Ako budemo igrali kao protiv Španjolaca nema problema...

Poslato sa Archos 40 Titanium korišćenjem mobilne aplikacije Forum Krstarice

Ako budemo igrali ko Protiv Španjolaca nakon 20 minuta gubićemo sa 2,3-0 i kasnije se teško dignuti zasluženo smo dobili španjolsku ali smo prvih 20 minuta visili gadno

Šanse protiv Portugala su 50/50 ja se samo plaši sudija koji štite ronalda i danas je postigao gol iz ofsajda i nikom ništa

plašim se da ne bude ko 1996 kad ns je sudac izmasakrirao protiv Njemaca jer i sada ko i onda igramo jako dobar nogomet
 
Jesmo mi poseban narod.... Jbt, želimo ić do kraja, tvrdimo da to možemo, a istovremeno bojimo se Portugala. Ako oćeš bit prvak, Portugal nije ekipa koje se bojiš. Eto, toliko.

Možda i bolje tako. Znamo kako smo uglavnom završavali kad smo bili favoriti i kad smo svi očekivali pobjede. Svaki put kad smo na velikim natjecanjima igrali neku odlučujuću utakmicu, a smatrali smo se favoritima, smo pukli. Al svaki put. Iznimka je Njemačka 1998.
 
Pa jesu. Samo kažem da smo od svih koje smo mogli dobiti dobili najgore. Ali OK. Ako budemo igrali kao protiv Španjolaca nema problema...
Па добро Хрватска је у лакшем делу жреба, практично Португал је и најтежи противник све до финала.
 
Stub odbrane Portugala Karvaljo sa 38 godina, busni su ko sir. Spanija je bar 10 puta jaca.

Možda ne 10 puta ali da su Šanjolci duplo su bolji od Portugala to je sigurno.
Razlika je bar za klasu.

Kristinu Plačipichku sam gledao uživo protiv Dinama, zbog male ogrebotine je napravio cijelu scenu.
Takav balon pun gov..na nisam nikad vidio u životu.

Može i mora se protiv njih!
Sad ili nikad!
 
Mislio sam reci nesto jako pametno HR ekipi na temu svjecki prvaci smo ili europski...ali propali smo jer idemo na Portugal. Steta sto je Andora ispala...vec u grupi...ali onda su me susjedi na temi nokaut odusevili, opet (cast izuzecima)...uzivajte u subotu, ne moze bolje ili cemo izbacit Lepog ili ce Lepi izbacit nas. Kako god, dobivate. Meni je veci problem da su slijedece tekme u cetvrtak i srijedu. Pozdrav s Jadrana...
 
Па добро Хрватска је у лакшем делу жреба, практично Португал је и најтежи противник све до финала.

Čitam ovde svakakve komentare,ovako po meni Hrvatska je dosad pokazala najviše ali mi imamo i dosta mana,spora nam je zadnja linija,nedovoljno skočna,nemamo klasičnog zadnjeg veznog ko što je Kedira u Švaba ili Kante u Francuza ili Matić.te manjkavosti nisu tako neprimjetne i nebitne nekome ko razmišlja o finalu.Hrvatska je na ovo takmičenje ispraćena sa najvećom skepsom i najmanjom podrškom ikad.Šta se desilo?Desilo se da smo u 3 utakmice pokazali najviše od svih ali sad kad se ulazi u kup sistem sve postaje druga priča svačije mane su evidentirane ništa ničije nije skriveno i svačija igra je jasna tako da priče o finalu ne drže vodu.

I ne slažem se da je ovo slabiji kostur oddrugoga jer tamo ni Talijani ni Njemci ni Englezi nisu oduševili ničim ovamo je Poljska koja igra dobar tvrd i brz nogomet Belgija koja ima najjaču individualnu klasu i naravno Portugal.Jedno su zvučna imena drugo su prikazane igre
 
Čitam ovde svakakve komentare,ovako po meni Hrvatska je dosad pokazala najviše ali mi imamo i dosta mana,spora nam je zadnja linija,nedovoljno skočna,nemamo klasičnog zadnjeg veznog ko što je Kedira u Švaba ili Kante u Francuza ili Matić.te manjkavosti nisu tako neprimjetne i nebitne nekome ko razmišlja o finalu.Hrvatska je na ovo takmičenje ispraćena sa najvećom skepsom i najmanjom podrškom ikad.Šta se desilo?Desilo se da smo u 3 utakmice pokazali najviše od svih ali sad kad se ulazi u kup sistem sve postaje druga priča svačije mane su evidentirane ništa ničije nije skriveno i svačija igra je jasna tako da priče o finalu ne drže vodu.

I ne slažem se da je ovo slabiji kostur oddrugoga jer tamo ni Talijani ni Njemci ni Englezi nisu oduševili ničim ovamo je Poljska koja igra dobar tvrd i brz nogomet Belgija koja ima najjaču individualnu klasu i naravno Portugal.Jedno su zvučna imena drugo su prikazane igre

Poljska nije pokazala koliko može... oni su po meni bili jedan od favorita iz sijenke, kao i Hrvatska...
 
Poljska nije pokazala koliko može... oni su po meni bili jedan od favorita iz sijenke, kao i Hrvatska...

Bili su bolji od Njemaca imali su 3 mrtve šanse i to izigrane školski

mene su englezi najviše razočarali pošo ratim englesku ligu pomno neide mi u glavu da u engleskoj u veznom redu igraju stoper i napadač to nema logike nikakve
 
Ne treba zanemariti da su kvalifikacije i sam Euro 2 potpuno razlicita takmicenja, evo recimo Englezi su u kvalifikacijama imali 100% ucinak ali ovde nisu bas odusevili, recimo i Austrija je pokidala u kvalifikacijama i to u veoma jakoj grupi gde su bili cini mi se Svedska, Rusija, Crna Gora, dobise Svedjane kao gosti sa 4:1..........itd , a evo sad vracaju se kuci vec posle grupne faze i iako su makar na papiru bili u "najlaksoj" grupi.
 
Kvalifikacije treba da se drugacije igraju. Tamo ako si jak dobijas automatski 12 bodova od ekipa iz 5. i 6. sesira. Treba da se igraju kvalifikacije tj da se racunaju bodovi samo protiv ekipa koje su u izvlacenju u prva tri sesira. Ako nekog iz petog ili sestog dobije nekogi z prva 4 sesira onda ok. Npr nasima u kval. za SP se racunaju bodovi samo protiv Velsa (1. sesir), Irske (4. sesir) i Austrije (3. sesir), a da se ekipama iz 5. i 6. sesira racunaju bodovi samo protiv ekipa iz prva 4 sesira.
 
Poslednja izmena:
Zašto onda uopšte igrati kvalifikacije tako?? Nema nikakvog smisla... Pa baš i jeste fora u tome da postoji šansa da se kiksne protiv reprezentacija iz 5. i 6. šešira, što naši nepobitno potvrđuju iz ciklusa u ciklus. Jedine kvalifikacije u kojima nismo kiksnuli protiv autsajdera su one za SP 2006. i SP 2010. kada smo se i kvalifikovali. Odlika velikih ekipa i jeste da opravdaju ulogu favorita protiv "malih". Mi to nismo od 2010. Kad bi se taj tvoj "sistem" primenjivao, pa Srbija ne bi propustila nijedno od prethodnih takmičenja osim ovog sad Eura (nakantali nas i Porugal i Danska).
 

Back
Top