Quantcast

Engleska - prijatelj Srbije

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
Ne mogu da razumem sto su danas neki nacionalni Srbi protiv Engleske?

Pa Englezi su bili jedni od glavnih organizatora koji su rasturili mrsku Jugoslaviju, tamnicu srpskog i ostalih naroda!?

SRPSKI kralj je u 2. sv ratu pobegao u Englesku i odneo tamo svo (POKRADENO SRPSKO, A NE NJEGOVO) zlato.

Zasto nije pobegao u Pariz, Zenevu ili Njujork, pitam se ja, ne bez razloga...?

A o Drazi Mihajlovicu i da ne govorimo: to je bila velika ljubav!

Imao je on u svom stabu stalno mentore Engleze, spasvao im je pilote koji su razarali Beograd, jednom recju radio je za NJIH, vise nego za nas.

Zato Englezi danas i traze NJEGOVU REHABILITACIJU. Da mu se ODUZE. I kazu da ce DOKAZATI (istina vrlo tesko) da on ipak NIJE BIO FASISTA.

I sada ja ne razumem nesto: kako oni koji zele da dizu spomenik Drazi - mrze Engleze !? :think:

Po zdravoj logici oni bi MORALI da ih vole!

Ili im nesto sa zivcima ipak nije u redu? :sad2:

PalmanBracht

Zainteresovan član
Poruka
406
Ja licno Engleze ne volim jer su odvratni, ali je cinjenica ako izuzmeno 90-te da su u odredjenim periodima vodili prosrpsku politiku (zbog cega ih Hrvati masovno pljuju po njihovim forumima). Naravno ne zato sto vole Srbe vec zato sto Srbija spada zajedno sa Grckom u englesku interesnu sferu, dok je Hrvatska nemacka interesna sfera. Engleska i Nemacka su zna se - politicki rivali.
Cak i 90ih su Englezi predlagali da se istocna Slavonija i Baranja da Srbima, a cak i za autonomiju RSK. Na zalost, njihov glas se nije daleko cuo.

sakatilo1

Veoma poznat
Poruka
14.486
Ja licno Engleze ne volim jer su odvratni, ali je cinjenica ako izuzmeno 90-te da su u odredjenim periodima vodili prosrpsku politiku (zbog cega ih Hrvati masovno pljuju po njihovim forumima). Naravno ne zato sto vole Srbe vec zato sto Srbija spada zajedno sa Grckom u englesku interesnu sferu, dok je Hrvatska nemacka interesna sfera. Engleska i Nemacka su zna se - politicki rivali.
Cak i 90ih su Englezi predlagali da se istocna Slavonija i Baranja da Srbima, a cak i za autonomiju RSK. Na zalost, njihov glas se nije daleko cuo.
Englezi vode dalekovidu politiku....a ona je sve samo ne prosrpska.......

Poruka
19.344
Јуна 1940. Француска је капитулирала, па краљ није могао "побјећи" у Париз.Априла 1941. кад је Југославија нападнута УСА је била званично неутрална ( тек у децембру је ушла у рат ), па није имао разлог да иде у УСА.Отишао је у Енглеску зато што је у том моменту била стуб отпора "Трећем Рајху", тј. вјероватно су га намамили у Лондон да би им био под контролом.А колико су му/нам "помогли" пријатељи Енглези је општепознато.И дан дањи нам "помажу".:whistling:

Protector

Elita
Poruka
15.085
Ko je po vama forumasima makar malo prijatelj Srbije od zapadnih zemalja? Ili najmanji neprijatelj...kako god.
У политици не постоје пријатељи и непријатељи, само интереси. Кад Србија схвати да у политици немамо пријатеље и непријатеље, него државе који или одговарају или не одговарају нашим интересима биће нам доста боље.

PalmanBracht

Zainteresovan član
Poruka
406
У политици не постоје пријатељи и непријатељи, само интереси. Кад Србија схвати да у политици немамо пријатеље и непријатеље, него државе који или одговарају или не одговарају нашим интересима биће нам доста боље.
Slazem se, ja sam nesto slicno nekoliko puta napisao. Kad sam rekao prijatelji, mislio sam na zemlje koje se ne protive toliko srpskoj politici i nacionalnim interesima, ili cak podrzavaju.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
recimo...pomalo Francuska,Španija...i Švajcarska...jer Švajcarce boli qratz za sve.....
Zasto da zapad nije nama prijatelj, a prijatelj je recimo Albancima?

Zasto su Ameri dali Kosovo Siptarima, a ne znaju ni ko su oni ni kako izgledaju?

Za Srbe znaju - ako nista drugo onda preko Noleta - da smo isti kao oni (a po neki i bolji).

Ne mogu vise da nas smatraju za neka mala covekolika bica kako smatraju mnoge narode u svetu....

Ja_Dosao_Biciklom

Primećen član
Poruka
793
Pored takvih prijatelja, kome su potrebni neprijatelji?
Fala im za svu pomoc koju su nam pruzili, jos od srednjeg veka i odrzavanja u zivotu "Bosforskog Mrtvaca", pa preko pomoci u I svetskom ratu, pa do "bolje rat nego pakt" u II ratu, pa sve do milosrdnog andjela.
Fala im do neba! Ako bog da pa da im negde uzvratimo istom merom. Red je.

sakatilo1

Veoma poznat
Poruka
14.486
Zasto da zapad nije nama prijatelj, a prijatelj je recimo Albancima?

Zasto su Ameri dali Kosovo Siptarima, a ne znaju ni ko su oni ni kako izgledaju?

Za Srbe znaju - ako nista drugo onda preko Noleta - da smo isti kao oni (a po neki i bolji).

Ne mogu vise da nas smatraju za neka mala covekolika bica kako smatraju mnoge narode u svetu....
il se foliraš ili si stvarno gluplji nego što sam mislio.......

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.