Engleska definitivno pukla!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Kriza ih vec razara, za samo jedan dan u Oksford stritu su potrosili svega 300 miliona evra,
dok su ranijih godina tosili i do 500 miliona za taj prvi dan shopinga uoci Bozica.

Gde je sada Asange da nam objasni o cemu se ovde radi?! :mrgreen:





B92 Info Vesti Svet

Novogodišnja kupovina uprkos krizi
4. decembar 2010. | 22:49 | Izvor: B92 Beograd -- Uprkos ekonomskoj krizi, u Londonu prednovogodišnja kupovina i ovog decembra teče nesmanjenim intenzitetom.

Ekonomska kriza u svetu, prema ocenama bankara, polako jenjava. Ipak, ni za sledeću godinu ne mogu se još izreći potpuno optimističke prognoze.

Na ulicama Londona ove zime neprestana je gužva - smenjuju se britanski studenti koji protestuju protiv povećanja školarina i kupci sa svih strana sveta za koje je novogodišnja kupovina tek počela.

Za samo jedan dan u ulici Oksford oko milion i po kupaca potrošilo je gotovo 300 miliona evra. Ekonomska kriza više nije njihova najveća briga.

"Mislim da je bolje nego prošle godine kada nismo znali kuda se sve kreće i kada smo dotakli dno. Sada možemo opet da trošimo."

"Smanjila sam listu ljudi kojima kupujem poklone. Najdraži će dobiti isto, ali dalja porodica će dobiti manje."

"Ove godine trošimo više. Nikad se ne zna da li je kriza gotova, ali mi sad slavimo mada najavljuju da će sledeća godina biti teška."

Sa najviše tačke dobro se vidi da je London grad koji se brzo gradi i razvija.

I dok predbožićna kupovina i dalje traje, bankari na drugom kraju grada ne mogu da obećaju da će naredna godina biti godina potpunog oporavka od krize.

Iako kažu da ima mnogo pozitivnih trendova, bankari i dalje ne mogu da konstatuju da se svetska ekonomija u potpunosti oporavila.

U londonskom sedištu Banke Inteza bave se i procenama stanja u Srbiji. Kažu da ima prostora za optimizam u narednoj godini u kojoj svakako ne sme biti opuštanja.

"Postoje neki pokazatelji da ste izašli iz krize, posebno imajući u vidu rast bruto društvenog proizvoda. Sa ove tačke gledišta možemo reći da smo na izlazu krize. Ipak postoji kao i u drugim zemljama slična nestabilnost. Ima napretka, ali i zabrinutosti", kaže Masimo Pjerdiki iz Inteza San Paolo, iz Londona.

"Mislim da kriza na neki način jeste u prolasku, ali ono što je realno za naš bankarski sektor je da treba da se borimo sa svim ostacima krize, pre svega koja se odrazila na realni sektor", rekla je Draginja Đurić iz beogradske Banke Inteza.

Banke koje su uspešno preživele ekonomsku krizu kažu da im je glavni adut bio blizak odnos sa klijentima.

A da bi i Srbija prošla uspešnije, napominju da je ključni element strane investicije koje bi vlada morala da podrži.




http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=04&nav_category=78&nav_id=477046
 
Poslednja izmena:
Ех када бих могао да доживим да дргоаш коначно постави једну иоле нормалну тему............


какве ми везе имамо са потрошакчим навикама у енглеској?
 
Cele noci promrzli Englezi cekaju u redu za leba!! :think:


article-1281855-09CADBAC000005DC-599_634x452.jpg
 
Cele noci promrzli Englezi cekaju u redu za leba!! :think:


article-1281855-09CADBAC000005DC-599_634x452.jpg


E колико смо се ми срозали...........а код нас се под влашћу ДС, Г17, СПс и ЛДП чека за хлеб-............драгоше, хвала ти што си нам показао како нас наша власт уназађује...........заједно ћемо их сменити.
 
Ja sam pre par minuta pročitala još jedan u nizu članaka na temu recesije i Božića. Veliku Britaniju zaista trese ekonomska kriza, a to što uprkos tome i dalje troše za Božić je samo zato što je za njih ovaj verski praznik sinonim za besomučnu potrošnju. Verovatno puno njih zbog svoga potrošačkog mentaliteta sada ide u crveno na kreditnim karticama.
 
Da kruskice, ali zasto bi neko trosio pare ako je vec u tolikoj dubiozi?

Rekoh ti zato što ne može da zamisli da proslavi Božić bez da kupi hiljadu i jedan poklon deci, rođacima, prijateljima. Potrošački mentalitet je opasna bolest. To se posebno odnosi na one koji su do nedavno bili viši srednji sloj. Znaš li onu - da bog da imao. pa nemao. Ne mogu da se priviknu.

http://www.dailymail.co.uk/femail/a...families-I-afford-says-CHARLOTTE-METCALF.html
 
Da kruskice, ali zasto bi neko trosio pare ako je vec u tolikoj dubiozi?

dragosh
Nesumnjivo da je Kameron preduzeo teske i bolne mere, izmedju ostalog drasticno je skresao vojni budzet (mnogi analiticari kazu da se Britanija time odrekla da bude svetska vojna sila) i drasticno smanjio broj drzavnih sluzbenika.

Britanija ce ove godine imati rast bruto drustvenog proizvoda za 1,8% (primera radi Nemacka ce imati rast BDP za 3,5% a Rusija 3,7%).

Kameron je hrabar i poletan predsednik vlade koji se usudio da se bavi veoma teskim stvarima poput smanjivanja odbrane i drzavne uprave, medjutim pitanje je po kojoj ceni, na primer Argentina je oskoljena i sada otvoreno trazi Foklande znajuci da je britanska moranarica merama vlade dosta oslabljena, kako ce se Britanci suocavati i miriti sa takvim situacijama bice vidjeno, u svakom slucaju bice zanimljivo pratiti britansku stampu.
 

Pa, normalno da je tebi 200 eura mala para, kad je na vlasti Tadić i vlada izobilje.
Videla bih ja tebe devedesetih da li ti je 400 maraka nešto za bacanje...
Није мала пара већ није велика као што је то цинични Дрогош желео да представи. Иначе наравно да је пукла... Ко шљивица ранка, од свих атрибута велике силе остало јој је једино право вета у СБ УН-а.:whistling:
 
dragosh
Nesumnjivo da je Kameron preduzeo teske i bolne mere, izmedju ostalog drasticno je skresao vojni budzet (mnogi analiticari kazu da se Britanija time odrekla da bude svetska vojna sila) i drasticno smanjio broj drzavnih sluzbenika.

Britanija ce ove godine imati rast bruto drustvenog proizvoda za 1,8% (primera radi Nemacka ce imati rast BDP za 3,5% a Rusija 3,7%).

Kameron je hrabar i poletan predsednik vlade koji se usudio da se bavi veoma teskim stvarima poput smanjivanja odbrane i drzavne uprave, medjutim pitanje je po kojoj ceni, na primer Argentina je oskoljena i sada otvoreno trazi Foklande znajuci da je britanska moranarica merama vlade dosta oslabljena, kako ce se Britanci suocavati i miriti sa takvim situacijama bice vidjeno, u svakom slucaju bice zanimljivo pratiti britansku stampu.

Britanija odavno ne predstavlja nikakvu vojnu silu mada su izbacili HMS Astute, ili S 119.Iz tog razloga Argentina moze da stavi prst na celo i cupka u mestu.Dok je u realnosti pitanje Malvinskih ostrva samo za unutrasnje potrebe gaucosa.Imaju i oni svoje Kosovo za koje kao ginu u dnevnoj politici
 
Britanija odavno ne predstavlja nikakvu vojnu silu mada su izbacili HMS Astute, ili S 119.Iz tog razloga Argentina moze da stavi prst na celo i cupka u mestu.Dok je u realnosti pitanje Malvinskih ostrva samo za unutrasnje potrebe gaucosa.Imaju i oni svoje Kosovo za koje kao ginu u dnevnoj politici

sumnjivo lice
Problem Britanaca je sto Argentinci su internacionalizovali pitanje Malvinskih/Foklandskih ostrva i pridobili na svoju stranu mnoge zemlje i ne samo latinoamericke.

Izmedju ostalih: Brazil, Ekvador, Bolivija, Panama, Cile, Meksiko, Veneuela, Kuba, Kolumbija, Peru, Spanija i Juznoafricka republika podrzavaju Argentinu u svetskim institucijama.

Britanija je sama a nema podrsku ni u EU, tako da ima zapadnih analiticara koji predvidjaju da ce Britanija izgubiti Malvinska odnosno Foklandska ostrva u relativno bliskoj buducnosti, u svakom slucaju sada su ponovo aktuelna desavanja oko juznog Atlantika, diplomatska i svaka druga.
 
sumnjivo lice
Problem Britanaca je sto Argentinci su internacionalizovali pitanje Malvinskih/Foklandskih ostrva i pridobili na svoju stranu mnoge zemlje i ne samo latinoamericke.

Izmedju ostalih: Brazil, Ekvador, Bolivija, Panama, Cile, Meksiko, Veneuela, Kuba, Kolumbija, Peru, Spanija i Juznoafricka republika podrzavaju Argentinu u svetskim institucijama.

Britanija je sama a nema podrsku ni u EU, tako da ima zapadnih analiticara koji predvidjaju da ce Britanija izgubiti Malvinska odnosno Foklandska ostrva u relativno bliskoj buducnosti, u svakom slucaju sada su ponovo aktuelna desavanja oko juznog Atlantika, diplomatska i svaka druga.

u tom delu sveta gazduju SAD.Bice kako gazde odluce
 
Kriza ih vec razara, za samo jedan dan u Oksford stritu su potrosili svega 300 miliona evra,
dok su ranijih godina tosili i do 500 miliona za taj prvi dan shopinga uoci Bozica.

Gde je sada Asange da nam objasni o cemu se ovde radi?! :mrgreen:





B92 Info Vesti Svet

Novogodišnja kupovina uprkos krizi
4. decembar 2010. | 22:49 | Izvor: B92 Beograd -- Uprkos ekonomskoj krizi, u Londonu prednovogodišnja kupovina i ovog decembra teče nesmanjenim intenzitetom.

Ekonomska kriza u svetu, prema ocenama bankara, polako jenjava. Ipak, ni za sledeću godinu ne mogu se još izreći potpuno optimističke prognoze.

Na ulicama Londona ove zime neprestana je gužva - smenjuju se britanski studenti koji protestuju protiv povećanja školarina i kupci sa svih strana sveta za koje je novogodišnja kupovina tek počela.

Za samo jedan dan u ulici Oksford oko milion i po kupaca potrošilo je gotovo 300 miliona evra. Ekonomska kriza više nije njihova najveća briga.

"Mislim da je bolje nego prošle godine kada nismo znali kuda se sve kreće i kada smo dotakli dno. Sada možemo opet da trošimo."

"Smanjila sam listu ljudi kojima kupujem poklone. Najdraži će dobiti isto, ali dalja porodica će dobiti manje."

"Ove godine trošimo više. Nikad se ne zna da li je kriza gotova, ali mi sad slavimo mada najavljuju da će sledeća godina biti teška."

Sa najviše tačke dobro se vidi da je London grad koji se brzo gradi i razvija.

I dok predbožićna kupovina i dalje traje, bankari na drugom kraju grada ne mogu da obećaju da će naredna godina biti godina potpunog oporavka od krize.

Iako kažu da ima mnogo pozitivnih trendova, bankari i dalje ne mogu da konstatuju da se svetska ekonomija u potpunosti oporavila.

U londonskom sedištu Banke Inteza bave se i procenama stanja u Srbiji. Kažu da ima prostora za optimizam u narednoj godini u kojoj svakako ne sme biti opuštanja.

"Postoje neki pokazatelji da ste izašli iz krize, posebno imajući u vidu rast bruto društvenog proizvoda. Sa ove tačke gledišta možemo reći da smo na izlazu krize. Ipak postoji kao i u drugim zemljama slična nestabilnost. Ima napretka, ali i zabrinutosti", kaže Masimo Pjerdiki iz Inteza San Paolo, iz Londona.

"Mislim da kriza na neki način jeste u prolasku, ali ono što je realno za naš bankarski sektor je da treba da se borimo sa svim ostacima krize, pre svega koja se odrazila na realni sektor", rekla je Draginja Đurić iz beogradske Banke Inteza.

Banke koje su uspešno preživele ekonomsku krizu kažu da im je glavni adut bio blizak odnos sa klijentima.

A da bi i Srbija prošla uspešnije, napominju da je ključni element strane investicije koje bi vlada morala da podrži.




http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=04&nav_category=78&nav_id=477046

hehe razni ABRAMOVICI izneli sav novac iz RUSIJE i dovukli u UK.....heheh...paradoksalno vecina Putionev KGB oligarjije ogulise Rusiju ali zato profitira Engleska, zbog toga 4 miliona ruske dece spava na ulicama ruskih gradova. .
 

Back
Top