dragosh
Veoma poznat
- Poruka
- 11.827
Kriza ih vec razara, za samo jedan dan u Oksford stritu su potrosili svega 300 miliona evra,
dok su ranijih godina tosili i do 500 miliona za taj prvi dan shopinga uoci Bozica.
Gde je sada Asange da nam objasni o cemu se ovde radi?!
B92 Info Vesti Svet
Novogodišnja kupovina uprkos krizi
4. decembar 2010. | 22:49 | Izvor: B92 Beograd -- Uprkos ekonomskoj krizi, u Londonu prednovogodišnja kupovina i ovog decembra teče nesmanjenim intenzitetom.
Ekonomska kriza u svetu, prema ocenama bankara, polako jenjava. Ipak, ni za sledeću godinu ne mogu se još izreći potpuno optimističke prognoze.
Na ulicama Londona ove zime neprestana je gužva - smenjuju se britanski studenti koji protestuju protiv povećanja školarina i kupci sa svih strana sveta za koje je novogodišnja kupovina tek počela.
Za samo jedan dan u ulici Oksford oko milion i po kupaca potrošilo je gotovo 300 miliona evra. Ekonomska kriza više nije njihova najveća briga.
"Mislim da je bolje nego prošle godine kada nismo znali kuda se sve kreće i kada smo dotakli dno. Sada možemo opet da trošimo."
"Smanjila sam listu ljudi kojima kupujem poklone. Najdraži će dobiti isto, ali dalja porodica će dobiti manje."
"Ove godine trošimo više. Nikad se ne zna da li je kriza gotova, ali mi sad slavimo mada najavljuju da će sledeća godina biti teška."
Sa najviše tačke dobro se vidi da je London grad koji se brzo gradi i razvija.
I dok predbožićna kupovina i dalje traje, bankari na drugom kraju grada ne mogu da obećaju da će naredna godina biti godina potpunog oporavka od krize.
Iako kažu da ima mnogo pozitivnih trendova, bankari i dalje ne mogu da konstatuju da se svetska ekonomija u potpunosti oporavila.
U londonskom sedištu Banke Inteza bave se i procenama stanja u Srbiji. Kažu da ima prostora za optimizam u narednoj godini u kojoj svakako ne sme biti opuštanja.
"Postoje neki pokazatelji da ste izašli iz krize, posebno imajući u vidu rast bruto društvenog proizvoda. Sa ove tačke gledišta možemo reći da smo na izlazu krize. Ipak postoji kao i u drugim zemljama slična nestabilnost. Ima napretka, ali i zabrinutosti", kaže Masimo Pjerdiki iz Inteza San Paolo, iz Londona.
"Mislim da kriza na neki način jeste u prolasku, ali ono što je realno za naš bankarski sektor je da treba da se borimo sa svim ostacima krize, pre svega koja se odrazila na realni sektor", rekla je Draginja Đurić iz beogradske Banke Inteza.
Banke koje su uspešno preživele ekonomsku krizu kažu da im je glavni adut bio blizak odnos sa klijentima.
A da bi i Srbija prošla uspešnije, napominju da je ključni element strane investicije koje bi vlada morala da podrži.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=04&nav_category=78&nav_id=477046
dok su ranijih godina tosili i do 500 miliona za taj prvi dan shopinga uoci Bozica.
Gde je sada Asange da nam objasni o cemu se ovde radi?!

B92 Info Vesti Svet
Novogodišnja kupovina uprkos krizi
4. decembar 2010. | 22:49 | Izvor: B92 Beograd -- Uprkos ekonomskoj krizi, u Londonu prednovogodišnja kupovina i ovog decembra teče nesmanjenim intenzitetom.
Ekonomska kriza u svetu, prema ocenama bankara, polako jenjava. Ipak, ni za sledeću godinu ne mogu se još izreći potpuno optimističke prognoze.
Na ulicama Londona ove zime neprestana je gužva - smenjuju se britanski studenti koji protestuju protiv povećanja školarina i kupci sa svih strana sveta za koje je novogodišnja kupovina tek počela.
Za samo jedan dan u ulici Oksford oko milion i po kupaca potrošilo je gotovo 300 miliona evra. Ekonomska kriza više nije njihova najveća briga.
"Mislim da je bolje nego prošle godine kada nismo znali kuda se sve kreće i kada smo dotakli dno. Sada možemo opet da trošimo."
"Smanjila sam listu ljudi kojima kupujem poklone. Najdraži će dobiti isto, ali dalja porodica će dobiti manje."
"Ove godine trošimo više. Nikad se ne zna da li je kriza gotova, ali mi sad slavimo mada najavljuju da će sledeća godina biti teška."
Sa najviše tačke dobro se vidi da je London grad koji se brzo gradi i razvija.
I dok predbožićna kupovina i dalje traje, bankari na drugom kraju grada ne mogu da obećaju da će naredna godina biti godina potpunog oporavka od krize.
Iako kažu da ima mnogo pozitivnih trendova, bankari i dalje ne mogu da konstatuju da se svetska ekonomija u potpunosti oporavila.
U londonskom sedištu Banke Inteza bave se i procenama stanja u Srbiji. Kažu da ima prostora za optimizam u narednoj godini u kojoj svakako ne sme biti opuštanja.
"Postoje neki pokazatelji da ste izašli iz krize, posebno imajući u vidu rast bruto društvenog proizvoda. Sa ove tačke gledišta možemo reći da smo na izlazu krize. Ipak postoji kao i u drugim zemljama slična nestabilnost. Ima napretka, ali i zabrinutosti", kaže Masimo Pjerdiki iz Inteza San Paolo, iz Londona.
"Mislim da kriza na neki način jeste u prolasku, ali ono što je realno za naš bankarski sektor je da treba da se borimo sa svim ostacima krize, pre svega koja se odrazila na realni sektor", rekla je Draginja Đurić iz beogradske Banke Inteza.
Banke koje su uspešno preživele ekonomsku krizu kažu da im je glavni adut bio blizak odnos sa klijentima.
A da bi i Srbija prošla uspešnije, napominju da je ključni element strane investicije koje bi vlada morala da podrži.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=12&dd=04&nav_category=78&nav_id=477046
Poslednja izmena:

Hebote kako tebi za sreću malo treba.



