ENCIKLOPEDIJSKI DUEL U KOJEM JE ĐINĐIĆ U POTPUNOSTI RAZBIO KVAZIPATRIOTSKU DEMAGOGIJU

★TSG★

Iskusan
Poruka
6.549


Zoran Đinđić: "Što se tiče Kosova, pa vi nas očigledno dovodite u jednu fatalističku poziciju. Kažete svet je protiv nas, zapadne sile rade nešto a sve dok zapadne sile rade to nešto mi ne možemo da uradimo ništa, jer zapadne sile su jače nego mi. Znači hajde sada da ugasimo svetlo, da se pokrijemo po ušima i po glavi. I šta da radimo?"

Vojislav Šešelj: "Ako ugasimo svetlo radićemo nešto drugo.":

Zoran Đinđić: "Kao što ste radili u Krajini i Slavoniji. Kao što ste radili gospodine Šešelj, svuda tamo gde Srba više nema! Nemojte u Srbiji to više da radite! Nemojte. Šta je bilo moguće uraditi na Kosovu u ovih deset godina, to niste rekli."

Bilo je moguće izvršiti popis stanovništva i videti ko tamo živi.

Bilo je moguće u godinama haosa u Albaniji zatvoriti granicu, sa 125 000 policijaca koje plaćamo, 100 000 vojnika koje imamo. Ta granica je bila otvorena i sada Albanci tamo Albanci gađaju ručnim bacačima, samo što nemaju tenkove i topove. Prevukli su ih preko granice. Za sve vreme na vlasti su bili vaši sadašnji koalicioni partneri (SPS, JUL). Što im to ne kažete danas u lice?"


Par pitanja za ljubitelje lika i dela Slobodana Miloševića:


Zašto je Milošević dozvolio da oko 500 000 šiptara, između 1990. i 1998. godine uđe nelegalno na Kosovo?

Zašto nije izvršen popis stanovništva?

Zašto nisu deportovani svi oni sa Kosova koji su tamo boravili nelegalno?

Kako je moguće da su Kosovski Albanci bili naoružani do zuba? Zašto to nije sprečeno?

Zašto granica sa Albanijom nije strogo kontrolisana?

Zašto je Milošević dozvolio da se stvari na Kosovu otrgnu kontroli?

Zašto šiptarski teroristi nisu u startu eliminisani, kao što je to urađeno u Makedoniji?


:think:
 


Zoran Đinđić: "Što se tiče Kosova, pa vi nas očigledno dovodite u jednu fatalističku poziciju. Kažete svet je protiv nas, zapadne sile rade nešto a sve dok zapadne sile rade to nešto mi ne možemo da uradimo ništa, jer zapadne sile su jače nego mi. Znači hajde sada da ugasimo svetlo, da se pokrijemo po ušima i po glavi. I šta da radimo?"

Vojislav Šešelj: "Ako ugasimo svetlo radićemo nešto drugo.":

Zoran Đinđić: "Kao što ste radili u Krajini i Slavoniji. Kao što ste radili gospodine Šešelj, svuda tamo gde Srba više nema! Nemojte u Srbiji to više da radite! Nemojte. Šta je bilo moguće uraditi na Kosovu u ovih deset godina, to niste rekli."

Bilo je moguće izvršiti popis stanovništva i videti ko tamo živi.

Bilo je moguće u godinama haosa u Albaniji zatvoriti granicu, sa 125 000 policijaca koje plaćamo, 100 000 vojnika koje imamo. Ta granica je bila otvorena i sada Albanci tamo Albanci gađaju ručnim bacačima, samo što nemaju tenkove i topove. Prevukli su ih preko granice. Za sve vreme na vlasti su bili vaši sadašnji koalicioni partneri (SPS, JUL). Što im to ne kažete danas u lice?"


Par pitanja za ljubitelje lika i dela Slobodana Miloševića:


Zašto je Milošević dozvolio da oko 500 000 šiptara, između 1990. i 1998. godine uđe nelegalno na Kosovo?

Zašto nije izvršen popis stanovništva?

Zašto nisu deportovani svi oni sa Kosova koji su tamo boravili nelegalno?

Kako je moguće da su Kosovski Albanci bili naoružani do zuba? Zašto to nije sprečeno?

Zašto granica sa Albanijom nije strogo kontrolisana?

Zašto je Milošević dozvolio da se stvari na Kosovu otrgnu kontroli?

Zašto šiptarski teroristi nisu u startu eliminisani, kao što je to urađeno u Makedoniji?


:think:

trebali su mu sukobi da bi održavao imidž patriote...i nacionaliste..u stvari bio i ostao *********...i kad s e hteo otrgnuti nije mogao od žene .....
 
Зашто шиптарски сепаратисти нису прогласили независност покрајине док је на власти био Слободан Милошевић већ су чекали да на власт у Србији дођу снаге прозападне оријентације ?
 
Najveći broj šiptara je ušao posle 45.-te a u periodu WWII je i proterano najviše Srba odjednom nacionalizovana zemlja i prognanicima zabranjeno da se vrate...Tamo dole je i posle 90.-tih i pored velikog prisustva vojske i policija natavljena bezidejna politika saradnje sa raznim kriminalnim grupama bilo srba bilo albanaca radi nekog sumnivog profita i korišćenje KIM kao sigurnog rezervoara za 25 poslanika u parlamentu i 100%glasanje za Slobu čak i u Drenici gde noga srpske policije nije kročila od 50 i neke.
 
Зашто шиптарски сепаратисти нису прогласили независност покрајине док је на власти био Слободан Милошевић већ су чекали да на власт у Србији дођу снаге прозападне оријентације ?

nisu godinama plaćali struju vodu komunalije lečenje..sve su imali džabaka..odgovarao im status quo...sve je ovo režirano daleko od Srbije i balkana...glumci ovdašnji materi..režiseri u senci...
 
Inače oružje je stiglo do OVK posle pobune u Albaniji 96.-te kad su opljačkani magacini verovatno jer je neko dobio debele pare da zažmuri na jedno oko dok su se sve te puške bombe i minobacači prenosili preko prokletija...KIM je klasičan primer ruševine od države gde je pre svega zbog korupcije i kriminala izgubljena cela jedna teritorija.
 
Зашто шиптарски сепаратисти нису прогласили независност покрајине док је на власти био Слободан Милошевић већ су чекали да на власт у Србији дођу снаге прозападне оријентације ?

Odlicno pitanje.
 
Šiptari se nisu naseljavali iz Albanije od 91.-ve...Drugi velik talas je bio od 99.-te...

od dolaska milosevica na vlast do 1999 broj siptara na kosovu se smanjivao . mnogi su se iselili na zapad

siptari su se doseljavali na kosovo iz albanije od 1941 do 80tih godina proslog veka zahvaljujuci tome sto su im to dozvolili komunisti
 
Зашто шиптарски сепаратисти нису прогласили независност покрајине док је на власти био Слободан Милошевић већ су чекали да на власт у Србији дођу снаге прозападне оријентације ?


Zato što je Milošević bio na vlasti samo godinu dana posle okupacije Kosova i Metohije. Da te podsetim, šiptarski teroristi su podigli ustanak na jugu Srbije, za vreme vlade Zorana Đinđića. U potpunosti su razbijeni za svega par dana.:ok:

Zoran Đinđić je jedini političar na čelu države u poslednjih dvadesetak godina, koji nije izgubio ni pedalj srpske teritorije.
 
Šešelj je patriota na kvadrat i mnoge stvari istinite:rtfm: kaže ali to ne odgovara onima koji slušaju..više vole da žive u laži........:dontunderstand:



Naprotiv, Đinđić je bio čovek koji je govorio 100% tačne stvari, koje narod nije želeo da sluša, dok je Šešelj luzer na kvadrat koji je umnogome kriv za stradanja Srba u Krajini i Slavoniji. Lepo je govorio Đinđić " Gde god ste vi (Milošević, Šešelj) branili Srbe, tamo ih više nema.
 
Mene samo zanima što DB nije likvidirala Tačija dok je još bio ''mali''' komandant na KIM...Što nije likvidirala nijednog albanskog vođu terorista dok su bili još na listi SD kao teroristička organizacija...
Ne bi bilo efekta a to ne bi bilo ni lako izvršiti.Tzv.ovk je organizaovana uz podršku zapanih sila i imala je da posluži samo za izazivanje sukoba kako bi se stvorio povod za agresiju.
 
Nije se smanjivao ali je makar vizuelno bilo teže doseliti se jer su na svkom koraku bile policijske snage i punktovi...KIM je makar iz ugla običnog albanca bilo okupirano...Iz ugla kriminalca i teroriste/gerilca prostor za delovanje je bio otvoren...


Za vreme Slobodana Miloševića se na Kosovo doselilo (ilegalno naravno), nekoliko stotina hiljada Albanaca. Ali njega nije zanimalo kakve će to posledice ostaviti. Reagovao je tek 1998. godine, kada su šiptarski teroristi već bili naoružani do zuba i kopali rovove. Kasno kume, mnogo kasno.
 
Za vreme Slobodana Miloševića se na Kosovo doselilo (ilegalno naravno), nekoliko stotina hiljada Albanaca. Ali njega nije zanimalo kakve će to posledice ostaviti. Reagovao je tek 1998. godine, kada su šiptarski teroristi već bili naoružani do zuba i kopali rovove. Kasno kume, mnogo kasno.

???? Шта лупаш мајкети. Боље ћути, очигледно су то шпанска села за тебе...
 
Ne bi bilo efekta a to ne bi bilo ni lako izvršiti.Tzv.ovk je organizaovana uz podršku zapanih sila i imala je da posluži samo za izazivanje sukoba kako bi se stvorio povod za agresiju.
Ne bih reko...Držali su ih bar 2 godine na spisku terorističkih organizacija...Za toe vreme je trebalo pobiti što više gamadi ali se ništa nije dešavalo...Kad je neka organizacija na toj listi onda država ima pravo da je uništi svim sredstvima.
 

Back
Top