ЕМИР КУСТУРИЦА ГЕНИЈЕ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
24.211
Кустурици уручена награда „Момо Капор"

Награда „Момо Капор", коју Задужбина „Момчило Момо Капор" ове године први пут додељује за књижевно дело објављено на српском језику, уручена је јуче у Скупштини Београда Емиру Кустурици за књигу „Смрт је непровјерена гласина"

2001-Bosko-Karanovic.jpg


Емир Кустурица је приликом уручења награде подсетио да је Матија Бећковић на промоцији књиге „Смрт је непровјерена гласина" рекао да се нада да ће тај роман бити преведен „на све српске језике".
- То се, нажалост, није десило, али је зато књига преведена на енглески, француски, италијански и немачки језик - рекао је Кустурица.
Награду Емиру Кустурици, који је први добитник овог признања, уручио је књижевник и председник Управног одбора Задужбине „Момчило Мома Капор" Матија Бећковић, који је истакао да је ово признање једино у Србији које није компромитовано.
- Награду „Момо Капор" није добио нико кога би се Емир Кустурица стидео, а будући добитници ће се поносити што је баш он први добитник овог признања - рекао је Бећковић



Ха, ха...који геније...:D
 
Pa zar nije Momo Kapor umro tek prosle godine?....Mislim kakva nagrada Mome Kapora sada i za prethodnike?

P.S. I red je bilo da dobije nagradu.

edit:

Награду „Момо Капор" није добио нико кога би се Емир Кустурица стидео, а будући добитници ће се поносити што је баш он први добитник овог признања - рекао је Бећковић


A izvinjavam se, evo...sad bolje procitah, prvi je dobitnik.
 
Poslednja izmena:
Кустурици уручена награда „Момо Капор"

Награда „Момо Капор", коју Задужбина „Момчило Момо Капор" ове године први пут додељује за књижевно дело објављено на српском језику, уручена је јуче у Скупштини Београда Емиру Кустурици за књигу „Смрт је непровјерена гласина"

2001-Bosko-Karanovic.jpg


Емир Кустурица је приликом уручења награде подсетио да је Матија Бећковић на промоцији књиге „Смрт је непровјерена гласина" рекао да се нада да ће тај роман бити преведен „на све српске језике".
- То се, нажалост, није десило, али је зато књига преведена на енглески, француски, италијански и немачки језик - рекао је Кустурица.
Награду Емиру Кустурици, који је први добитник овог признања, уручио је књижевник и председник Управног одбора Задужбине „Момчило Мома Капор" Матија Бећковић, који је истакао да је ово признање једино у Србији које није компромитовано.
- Награду „Момо Капор" није добио нико кога би се Емир Кустурица стидео, а будући добитници ће се поносити што је баш он први добитник овог признања - рекао је Бећковић



Ха, ха...који геније...:D
:ok::ok::ok::ok:
Jeste.
 
Prvi dobio nagradu a naglašava se da nije dobio pre njega niko koga bi se stideo. :) Potom, nije kompromitovano, a prvi put se dodeljuje. :)) I još, Bećković predsednik Upravnog odbora a svi znamo zajedničku političku vezu predsednika i dobitnika. Ne kažem, možda nema mutljavine, ali unapred kazati da je nema, izreći toliko apsurdnih podataka (ja ih ponovila ovde)... Bez daljeg komentara.
 
Како можеш тако да пишеш његови филнови су феноменални

Jos nisi u Libiji?

Нико није паметан или добар у сваком тренутку, кажу Римљани. Тако да је твој критеријум прејак.

Pa evo meni se svi Kopolini filmovi svidjaju.

A Kusturicina samo 3 - zakljucno sa "Domom za vesanje".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top