Emanuel Makron piše pismo mladim ljudima

RužnaKoLopov

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.621
😃

U savremenoj Francuskoj, zemlji koja je decenijama ponosno nosila titulu demografskog motora Evrope, tišina u porodilištima postala je najglasniji politički alarm. Nedavni poziv predsednika Emanuela Makrona na "demografski preporod" nije bio samo administrativni proglas, već gotovo intiman apel naciji. Država je bukvalno i figurativno uputila pismo svojim mladima, pozivajući ih da roditeljstvom osiguraju budućnost republike. Međutim, taj poziv je odjeknuo u svetu koji se iz temelja promenio, otvarajući pitanje: može li se ljubav i odluka o novom životu planirati državnim dekretom?

Koren ovog problema leži u najoštrijem padu nataliteta od Drugog svetskog rata. Za državu, deca su garant opstanka socijalnog sistema, penzija i ekonomske vitalnosti. Zato su ponuđeni konkretni koraci: kraće, ali znatno bolje plaćeno roditeljsko odsustvo, borba protiv neplodnosti i modernizacija podrške parovima. Cilj je jasan ukloniti finansijski strah i administrativne barijere. Ipak, dok država meri uspeh brojkama i budžetima, mladi Francuzi svoju stvarnost mere sasvim drugim aršinima.

https://www.sueddeutsche.de/panoram...franzosen-fortpflanzung-nachwuchs-li.3385706#



Šta mislite vi o ovim vapajom ?

Otvorite sanduče kad tamo pismo tipa djecu radjajte


IMG_0752.jpeg
 
😃

U savremenoj Francuskoj, zemlji koja je decenijama ponosno nosila titulu demografskog motora Evrope, tišina u porodilištima postala je najglasniji politički alarm. Nedavni poziv predsednika Emanuela Makrona na "demografski preporod"

debil koji je ozenio babuskaru (muskog porekla) nekom prica o radjanju ?

pa da je manje takvih debila kakv je sam , bebe bi kmecale na svakom cosku...
 
debil koji je ozenio babuskaru (muskog porekla) nekom prica o radjanju ?

pa da je manje takvih debila kakv je sam , bebe bi kmecale na svakom cosku...

Mislim boli me bas briga za koga se oženio

Političari cijele evrope zveckaju ratom , pare djele kao bonbone a svom narodu zavrcu šiju i sad još žele da se djeca radjaju, nikad nesigurniji ovaj svijet nije bio
 
Mislim boli me bas briga za koga se oženio

Političari cijele evrope zveckaju ratom , pare djele kao bonbone a svom narodu zavrcu šiju i sad još žele da se djeca radjaju, nikad nesigurniji ovaj svijet nije bio
a o radjanju prica onaj koji nema dece
a sto nema ?

zato jer je ozenio babuskaru koja je nekad bila deda...

aj da je to rekao kostunica, covjek nema djecu ali zato sto je to bila visa sila...

a ovaj degenerik, nije nimalo primer osobe koja bi trebala nekom da govorio o radjanju...

jer je sam odabrao degenricnu stranu koja radjati nece

sta mislis ako drugi mladji narastaji rkenu njegovim putem pa ozene babuskare od 65 leta ?

a posle ce da prdecukaju o radjanju jel...
 
😃

U savremenoj Francuskoj, zemlji koja je decenijama ponosno nosila titulu demografskog motora Evrope, tišina u porodilištima postala je najglasniji politički alarm. Nedavni poziv predsednika Emanuela Makrona na "demografski preporod" nije bio samo administrativni proglas, već gotovo intiman apel naciji. Država je bukvalno i figurativno uputila pismo svojim mladima, pozivajući ih da roditeljstvom osiguraju budućnost republike. Međutim, taj poziv je odjeknuo u svetu koji se iz temelja promenio, otvarajući pitanje: može li se ljubav i odluka o novom životu planirati državnim dekretom?

Koren ovog problema leži u najoštrijem padu nataliteta od Drugog svetskog rata. Za državu, deca su garant opstanka socijalnog sistema, penzija i ekonomske vitalnosti. Zato su ponuđeni konkretni koraci: kraće, ali znatno bolje plaćeno roditeljsko odsustvo, borba protiv neplodnosti i modernizacija podrške parovima. Cilj je jasan ukloniti finansijski strah i administrativne barijere. Ipak, dok država meri uspeh brojkama i budžetima, mladi Francuzi svoju stvarnost mere sasvim drugim aršinima.

https://www.sueddeutsche.de/panoram...franzosen-fortpflanzung-nachwuchs-li.3385706#



Šta mislite vi o ovim vapajom ?

Otvorite sanduče kad tamo pismo tipa djecu radjajte


Pogledajte prilog 1861700
"kraće, ali znatno bolje plaćeno roditeljsko odsustvo"
meni je ovaj deo recenice zapao za oko, jer u prirodi, i po prirodnim zakonima suludo je pricati o "kracem"
u kontextu ekonomske odrzivosti il kog god ljudskog mentalnog konstrukta, neusaglasenim sa prirodnim zakonima, prica ima smisla;
al referentni sistem u kome je postavljena, sa svim implikacijama, je i nakaradan, i neodrziv.
 
https://www.ladepeche.fr/2026/02/07...evoir-une-lettre-du-gouvernement-13211384.php

Порука још није финализована, али су већ објављена три кључна избора: прво, садржаће информације о контрацепцији и сексуалном здрављу; друго, биће намењена и мушкарцима и женама: биолошки сатови нису исти за све, али и мушкарци га имају. Коначно, порука ће пружити информације о технологији потпомогнуте репродукције и криопрезервацији гамета доступним у специјализованим центрима, без сугерисања да су то „чудотворна решења“.
Dakle da sumiramo:
Hebi zdravu babu bez kondoma i nema glava da te zaboli?
 
Шта ће мени 500 000 Тајланжанки ?

Твоја патриЈотска обавеза

за момке србије од 25 - 35

, када веч спочитаваш Макарано трпање без кондома бабе ,

да популационо наоружаш Србију
Pa sto ih pominjes?

A veruj mi probao ono sto kazes. Ali nasi momci em stidni em ne znaju Engleski. Ne znaju ni Tajlandjanke ali koriste google prevodilac
 
"kraće, ali znatno bolje plaćeno roditeljsko odsustvo"
meni je ovaj deo recenice zapao za oko, jer u prirodi, i po prirodnim zakonima suludo je pricati o "kracem"
u kontextu ekonomske odrzivosti il kog god ljudskog mentalnog konstrukta, neusaglasenim sa prirodnim zakonima, prica ima smisla;
al referentni sistem u kome je postavljena, sa svim implikacijama, je i nakaradan, i neodrziv.

На крају не достаје констатација: "Што смо толико арапа и црнаца увозили, када неће Францускиње да оплоде."
 
Пошаљи Тајланџанке @Mystic+

Он ти је у име крунскога савета овлаштен за стидне проблеме у будућој монархији

У монархији банке нису могле узети последњу кућу, њиву и краву неком домаћинству.

Сељаци су били пуни динара и обвезница, док нисте ви дошли преко Дрине, напали Србију освојили је и мењали 1 титин динар бандитске републике за 100 динара краљевине.

Многи сељаци су се обесили без ваше помоћи и асистенције иако сте стрељали 59,000 светосаваца
 
Чипуљчанину, мрзитељу Срба и Србије је циљ да убије Српског сељака, увозницима и клановима бандитске републике унука комунизма

Неће ни код нас бити здраве младости за 10.г., као у Француској
 
Чипуљчанину, мрзитељу Срба и Србије је циљ да убије Српског сељака, увозницима и клановима бандитске републике унука комунизма

Неће ни код нас бити здраве младости за 10.г., као у Француској
To jeste istina
 
1918те Каражоржевићи Су расточили србију

Размазали оно што је остало од ратова који је та Црна породица водила за свој трон

Последица Карапородице је 50% мртвих у Србији 1918те .. и сви мртви од руке Усташа и Ханџар дивизије западно од дрине

Те жртве се мере милионима . Те жртве су начинили предци оних који су ти узданица да ти врате шно што су твоји предци са сином Пашића накрали
Ok.

Sta je bila druga opcija? Opcija koju bi neko drugi prihvatio. Bilo ko.


Samo reci pa da mozemo da pricamo.
 
Па била је.

Део Аустрији Део мађарској Део Италији.

Сада је готово.

Проблем је што монархисти упорно лажу да су Карапородица била принуђена ...

То није истина

Они су се коцкали. Ставили су све србе као улог у коцки .. као у дафини.. а сада

после 140 година њихове коцкарске страсти да им однекле 'врати' њихово

ко же да врати милионе мртвих

Дегутантно је што @Mystic+ заболе за живе људе но га занима само имовина да би има где да приводи и даље форумашице
Dakle opcija je bila dobrovoljni nestanak drzave?
1. Reci ko bi to prihvatio?
2. Koji deo Italiji?
 

Back
Top