emancipacija i tegljenje kofera (all rights reserved by banshee)

realno u pomenutoj pricici oboje su smorovi, ona sto se uvredila, i on sto ovim cinom kao da na neki nacin vraca, sveti se ili sta vec, mada je to sve moglo biti zajebancija (ne znam da li se poznaju i koja je vec situacija)
ne vidim uzrocno posledicnu vezu izmedju toga da zeni koja je samostalna, a pod tim podrazumevam da radi prosto, mora sad iz principa da se uskrati neka vrsta paznje cija poruka nikad nije ni bila, vi ste bespomocne, nego recimo neobavezno udvaranje. za normalne ljude emancipacija zena ne znaci da je izmedju polova stavljen znak jednakosti nego da imaju ista prava u smislu ucestvovanja u drustvu.
uopste bilo kakva buna prema odredjenom polu mi je neozbiljna, kao i inat jer koji je cilj? ispasce da smo zaista nedokazane.
postoje oni koji mogu sve da pomire i oni koji bi se osecali ishchasheno i ugrozeno gde god da se nadju.
u praksi pridrzim vrata kome je potrebno, baki, deki, muskarcu koji tegli nesto, zeni sa bebom i sl... ume da me iznervira kad neko ko vidi da sam iza njega i pusti vrata da me spiche, ali to ponasanje objasnjavam nevaspitanjem svojstveno i jednim i drugim, odnosno necim sto zovem sindromom narodnog heroja.
 
kad bi se muška i ženska uloga malo preciznije izdefinisale..

Evo posto ti nije jasno..(vrlo si pametna)..zena je kokoska a muskarac je petao.Ili zena je krava muskarac bik...
Da li je moguce da mozak moze traziti ovakve definicije?Kako ti znas da je neko snazniji od tebe?Izgled zna prevariti..
Tama).Licno sam milion puta pridrzao vrata sto starim,sto zgodnim osobama,i iz razloga njihovog nevaspitanja,vrlo retko se desi da se ta osoba nasmesi ili zahvali..Takodje zena kada udje u autobus s' malim detetom,ona po difoltu,ocekuje da svi shene oko nje,pri tom je nadrkana i ne zahvaljuje se..
 
pošto svaka treća tema na kraju skrene u ovu, evo je, pa indžoj. namerno je nisam postavila na ŽK opšto se glavne bitke vode baš ovde (ako ne računamo patkovu i bobanovu sporadičnu paljbu na SM)

pre puno vremena sam na nekom dvaespetom forumu pročitala ispovest=) neke devojke u kojoj službenik neke banke ili tako nečega nije hteo da joj pridrži vrata jer on veruje u žensku emacipaciju, što je tu devojku baš baš uvredilo. kao, nek on veruje, a i ja sam strašno emancipovana, samostalna i modernna cica, ali hoću da mi se pridrže vrata i kaput, da mi se donese cveće, ustupi mesto...
kako vi mirite ta dva? ja sam se kao žena davno odrekla tih malih ženskih prednosti u korist ravnopravnosti (u mojim očima, drugi me ne interesuju). naravno, ako mi je kofer (kesa iz samoposluge, štagod) pretežak zamoliću nekoga snažnijeg da mi pomogne, ne jer sam dama i zato što tako treba, nego zato što verujem da ljudi treba da pomažu jedni drugima. jedno je poznavati svoja fizička ograničenja, a drugo je praviti se nesposobnom da bi.. šta? delovala nežno i krhko? izazvala u nekome potrebu da me čuva kako malo vode na dlanu? i ostale gadarije...

Apsolutno se slazem sa stavom autorke teme. Pametna, promishljena tema, iskazano mishljenje perfektno, bar meni. No, mnogo njih to nikada nece shvatiti.
 
pa imao bi pravo da si cele godine mrmljala sebi u bradu (kao) jajokakojetežakjelmogućedanemanijednomuškodagaponesenegojamoramdagateglimjaomajkoštomerodižensko.. sve dok se neko ne smiluje da ti ga uzme i tako svaki put. ali ne bi imao pravo ako si jednom rekla "ej, čoveče, ovaj stativ je pretežak, neka ga nosi neko drugi!" (sa uzvičnikom). ili?
mislim, svi imamo fizička ograničenja i nismo manje vredni zbog toga. manje smo vredni ako ih recimo podmuklo koristimo ili tako što.
Znaš i sama verovatno da je njeno odbijanje u ovakvim situacijama obično shvaćeno kao nećkanje, pa što ona više drži stvar uz sebe, to će oni (množina) više da navaljuju, a ako odbrusi slediće maltretiranje. Najozbiljnije ovo, možda deluje detinjasto, ali tako se ponašate.

Kakvo maltretiranje? Standardno: "A možeš sama, yel? Sad ćeš i da mi istrčiš 10 krugova da obiđeš teren, vidim da si željna posla... ako ako....."
 
kad bi se muška i ženska uloga malo preciznije izdefinisale..

Evo posto ti nije jasno..(vrlo si pametna)..zena je kokoska a muskarac je petao.Ili zena je krava muskarac bik...
Da li je moguce da mozak moze traziti ovakve definicije?Kako ti znas da je neko snazniji od tebe?Izgled zna prevariti..
Tama)
dobro, i šta sad ovo znači?
JA nemam problem sa svojom polnom ulogom, ali taj problem postoji kod mnogih, kako muškaraca tako i žena. neću da se njihove neuroze uvaljuju meni kao moje.
 
pošto svaka treća tema na kraju skrene u ovu, evo je, pa indžoj. namerno je nisam postavila na ŽK opšto se glavne bitke vode baš ovde (ako ne računamo patkovu i bobanovu sporadičnu paljbu na SM)

pre puno vremena sam na nekom dvaespetom forumu pročitala ispovest=) neke devojke u kojoj službenik neke banke ili tako nečega nije hteo da joj pridrži vrata jer on veruje u žensku emacipaciju, što je tu devojku baš baš uvredilo. kao, nek on veruje, a i ja sam strašno emancipovana, samostalna i modernna cica, ali hoću da mi se pridrže vrata i kaput, da mi se donese cveće, ustupi mesto...
kako vi mirite ta dva? ja sam se kao žena davno odrekla tih malih ženskih prednosti u korist ravnopravnosti (u mojim očima, drugi me ne interesuju). naravno, ako mi je kofer (kesa iz samoposluge, štagod) pretežak zamoliću nekoga snažnijeg da mi pomogne, ne jer sam dama i zato što tako treba, nego zato što verujem da ljudi treba da pomažu jedni drugima. jedno je poznavati svoja fizička ograničenja, a drugo je praviti se nesposobnom da bi.. šta? delovala nežno i krhko? izazvala u nekome potrebu da me čuva kako malo vode na dlanu? i ostale gadarije...


Равноправност није једнакост.

Значи, ако се он понуди да вуче мој 20 кг тежак кофер, наравно да нећу одбити у име ''еманципације''. Њему је Бог дао висину од 2 метра и скоро 100 кила тежине, и није му тешко као мени.
С друге стране, када се он ували да гледа ТВ, а пије му се кафа, мени неће бити тешко да скокнем на ноге лагане и да му је скувам. Између осталог - представља ми задовољство да га учиним срећним, као што и њему представља задовољство да ме поштеди напора вугљења коферчине.

Значи, прија ми његова пажња, али волим и ја њему да указујем пажњу, наравно, на другачији начин.
Као што кажеш, суштина је у томе да људи помажу једни другима и да чине једни другима чине живот пријатнијим.



Прија ми када ме колега пропусти да прођем прва кроз врата, али исто тако ЈА пропуштам старије колегинице да прођу пре мене, у знак поштовања.
Прија ми када ми неки мушкарац помогне у неком физичком послу (још нису почели да ми устају у аутобусу:lol:), али исто тако ја помогнем старијим комшијама који нешто не могу да понесу или ураде.

Нисам се никад у животу срела са тако екстремним типом жена о којима причаш, које очекују да им се све чини и угађа само зато што су жене. 50 година социјализма је избрисало такву врсту ''женствености'' као непожељну особину код социјалнистичких самоуправних другарица.:wink:
 
Иначе, имам једног колегу коме је каваљерство доминантна особина. И могу рећи да је врло корисна, и за њега самог и за околину.
Кад седимо сви надркани на послу, он уђе и одмах свим присутним дамама подели комплименте, духовито и ненападно. Редовно придржава капут, пропушта на вратима, сипа пиће у чашу...И увек измами осмехе и унесе пријатно расположење. Њему је лепо јер скреће женску пажњу на себе, женама је лепо јер од њега добијају можда једине комплименте у животу и неко се око њих труди, а свима је лепо јер се створи опуштена атмосфера зезања и невине кокетерије.
 
Нисам се никад у животу срела са тако екстремним типом жена о којима причаш, које очекују да им се све чини и угађа само зато што су жене. 50 година социјализма је избрисало такву врсту ''женствености'' као непожељну особину код социјалнистичких самоуправних другарица.:wink:
Ja jesam, ali se tu opet radi pre o nekim karakternim crtama i činjenici da im se treba ugađati zato što su one zaboga one, više-manje to što su žene. Mislim da nema mnogo veze sa socijalizmom i "drugaricama" :lol:
Inače tu osobinu ne nazivam "ženstvenošću" kako bi je neki ("neupućeni" :wink: ) nazvali, već čistim parazitiranjem i bezobrazlukom. Odlika neformirane ličnosti, ništa više.
 
Meni prija kad mi muskarac otvori vrata,sipa pice i to,ne smatram da sam sakata ako to uradi niti on to misli.Volim i kad mi pomogne oko pomenutih kesa,volim i kad mi pomogne oko nekih sitnica,koje mogu naravno sama al posto se on pri'vati ko pravi junachina :lol: ,da pomogne meni neznoj i krhkoj...ja to prihvatim jer se lepo osecam tad...bas nekako zasticeno...Sta cu,prija mi.
Ali,nisam od onih koje vriste na bubu i pauka,za to sam pravi eliminator!:lol:
Cesto krenem nesto,sto je malo teze sama da uradim,ni ne setim se da mu trazim pomoc...dakle,nije da iz principa necu vec mi na kraj pameti...I onda,daj,sto se mucis,ja cu...I ja ga pustim,hm,nekad i ne...Zavisi.
To su sitnice i gluposti i mislim da nijedna zrela,razumna osoba ne bi trebala da na osnovu toga definise zene kao jadne,nesposobne i to,a muskarce na malo pre pomenute junachine...Bzvz.Mislim da muskarci treba da ostanu jachi pol jer to fizicki i jesu ,ali fizicki,dakle,ne da smo mi potchinjeni zbog toga...Niti da sad ja sebe smatram jadnom zenicom jer volim te sitnice koje sam spomenula.Ili on da me smatra.Valjda je zena emancipovana ako ne pristane da bude samo i iskljucivo majka i domacica,vec radi,zaradi svoj dinar...Zasto te stvari koje sam pomenula moraju da iskljucuju to da je zena emancipovana?Isto ko i muskarac-papucar,dal je papucar ako mi skuva kafu?Ako mi pomogne oko posudja...Gluposti.
Mislim,sta on krene da mi otvara vrata ,a ja se okrenem i onako usta punih pene zarezim na njega zbog toga - NE DIRAJ,MOGU SAMA!!! Ahahahaha...svasta.
 
dobro, i šta sad ovo znači?
JA nemam problem sa svojom polnom ulogom, ali taj problem postoji kod mnogih, kako muškaraca tako i žena. neću da se njihove neuroze uvaljuju meni kao moje.

Nemam ni ja problem sa ''ulogama''..musko-zenskim..ali imam problem sa macho balkanskim sranjima..
Ako sam ja dobar kuvar,da li to znaci da sam preuzeo zensku ulogu..?
Takodje mi smeta kad zena pije pivo,pusi..kao gleda fudbal..itd..to nema veze sa ulogama..
Mini me bravo..
 
Ja jesam, ali se tu opet radi pre o nekim karakternim crtama i činjenici da im se treba ugađati zato što su one zaboga one, više-manje to što su žene. Mislim da nema veze sa socijalizmom i "drugaricama" :lol:
Inače tu osobinu ne nazivam "ženstvenošću" kako bi je neki ("neupućeni" :wink: ) nazvali, već čistim parazitiranjem i bezobrazlukom. Odlika neformirane ličnosti, ništa više.


О, па таквих има, и мушкараца и жена. Али, ко што кажеш, није то паразитизам зато што их је природа створила као припадника-цу одређеног пола, него због других ствари.

А непостојање ''крхких, нежних и неспособних'' дама има везе са социјализмом. Социјализам је разбио грађански начин живота и тадашњи грађански морал који је очекивао од мушкарца да буде каваљер а од жене да буде тиха, нема, нежна, крхка и неспособна. Сви постасмо другарице и другови, нестале су рукавице, тил и бели шешири, а идол самоуправне жене је постала радница за машином.
Још како има везе.
 
kad bi se muška i ženska uloga malo preciznije izdefinisale..

Evo posto ti nije jasno..(vrlo si pametna)..zena je kokoska a muskarac je petao.Ili zena je krava muskarac bik...
Da li je moguce da mozak moze traziti ovakve definicije?Kako ti znas da je neko snazniji od tebe?Izgled zna prevariti..
Tama).Licno sam milion puta pridrzao vrata sto starim,sto zgodnim osobama,i iz razloga njihovog nevaspitanja,vrlo retko se desi da se ta osoba nasmesi ili zahvali..Takodje zena kada udje u autobus s' malim detetom,ona po difoltu,ocekuje da svi shene oko nje,pri tom je nadrkana i ne zahvaljuje se..
a muskarac kada udeje u autobus sa detetom?
 
Isto ko i muskarac-papucar,dal je papucar ako mi skuva kafu?Ako mi pomogne oko posudja...

Jeste, naravno...
I gde je bre knjiga iz domacinstva iz mojih dana gde su definicije chlanova porodice kad mi treba???
Elem, da ne duzim...
Majka - ustaje prva, skuva muzu kafu, napravi doruchak za decu i ljubljenjem muzevih nogu budi dotichnog iz dubokog sna
Otac - ustaje poslednji, tako shto mu se ljube noge, radi ceo dan, svraca u kafanche posle posla, potom dolazi kuci pijan i onako usput cushne zenu po labrnji, da zna gde joj je mesto.
 
Иначе, имам једног колегу коме је каваљерство доминантна особина. И могу рећи да је врло корисна, и за њега самог и за околину.
Кад седимо сви надркани на послу, он уђе и одмах свим присутним дамама подели комплименте, духовито и ненападно. Редовно придржава капут, пропушта на вратима, сипа пиће у чашу...И увек измами осмехе и унесе пријатно расположење. Њему је лепо јер скреће женску пажњу на себе, женама је лепо јер од њега добијају можда једине комплименте у животу и неко се око њих труди, а свима је лепо јер се створи опуштена атмосфера зезања и невине кокетерије.
Vidiš, lepo je kad ima ljudi koji su rođeni s tim manirima ili vaspitavani u tom duhu.
Ja sam sa druge strane često bila svedok toga da su takve osobine više nečija uglađena "površina", najčešće kod muškaraca koji zapravo vole flert i konstantno su (čak i nesvesno) u potrazi za "novim mesom", čak i onda kad im ono nije neophodno.
Naravno, ne generalizujem, može se biti fin i bez flerta :-D no praksa kaže da je to retko.
 
Vidiš, lepo je kad ima ljudi koji su rođeni s tim manirima ili vaspitavani u tom duhu.
Ja sam sa druge strane često bila svedok toga da su takve osobine više nečija uglađena "površina", najčešće kod muškaraca koji zapravo vole flert i konstantno su (čak i nesvesno) u potrazi za "novim mesom", čak i onda kad im ono nije neophodno.
Naravno, ne generalizujem, može se biti fin i bez flerta :-D no praksa kaže da je to retko.

Хехе, могуће, али овај колега је пред пензијом и свима ми нам могао бити тата. Он то заиста ради са мером и духовито, значи није нападан, није мување и ниједној од нас не придаје већу пажњу, него увек води рачуна да према свима буде једнако пажљив. Једноставно, такав је. Стара бечка школа. :wink:
Не верујем да има много таквих.
 

Back
Top