emancipacija i tegljenje kofera (all rights reserved by banshee)

Original postavio kafeholicarka
sto bi to bile gadarije?
ja sam takva po prirodi, tj takve sam gradje
i nema sanse da teglim kofere
cak i da hocu.

ne znam...uopste mi to ne smeta,
cak sta vise, volim kad je muskarac i gospodin, po malo...
kad ima lepe manire.
ne trazim da mi otvara vrata ili pridrzi kaput,
ali ako to uradi, necu se ljutiti.

ajde sad na stranu to sto je red da muskarac nosi i da jeste fizicki jaci (cast izuzecima :D ) i da je prirodno da ponese ali ovo je cisto prenemaganje...
 
e ebiga sad
ja sam nosila devojku od 60 kila na ledjima pre koji dan
to je 1/1 od mene
ne razumem sta je tako zenstveno u mlakonjstvu?

a ja ne razumem sta je tako zenstveno u dokazivanju fizicke i ine sposobnosti :)
nekome jeste, verovatno :)

Disclaimer:
This message is not injurious. If you see that abuse, please do not read.
 
Poslednja izmena:
ja i nisam rekla da je to zenstveno =/
(ako cemo da budemo picajzle, nisu ni one, ali su implicirale)
ali
mislim da je kul da je covek sposoban, kako umno tako i fizicki
i mislim da nema nista lose u tome da to i kaze.
ebiga, volim sto sam pametna i volim sto sam snazna konacno.
i volim sto nisam mlakonja i prenemagusa.

ne razumam zasto ti sada imas probem sa tom mojom izjavom.
i na koji nacin ona ima veze sa negiranjem/potenciranjem zenstvenosti?
 
Nemam problem sa tom izjavom uopste :)
samo sto ti uvek trazis problem
pa ga i nadjes :)
samo sam nabrojao sta je suprotno od, kako kazes, "mlakonjstva" :)
pa se nekom svidza jedno a nekom drugo
:)
zar svaki komentar suprotan tvom ubedjenju moras da shvatis kao provokaciju
i razlog za neke teske reci?
Jah, dzaba pricam, samo se jos vise upetljavam...
:tolerantnismajli:
 
Kako mirim ta dva? Pa lepo, uzimam od oba ono sto mi odgovara. Naravno da necu vugljati nesto sto je tesko jer on ima 95 kg pa mu lakse plus mi nece dozvoliti sve i da insistiram. Ne daj boze da imam skota koji nece da se ponudi da ponese kofere ili stagod drugo. Kakve ovo ima veze sa emancipacijom? Otvaranje vrata je druga stvar i to je izumrla pojava bar u mom okruzenju i naravno ih sama sebi otvorim a i pridrzim cak komsiji ako nosi npr bure sa kiselim kupusom u lift pa mu tesko..
 
ajde sad na stranu to sto je red da muskarac nosi i da jeste fizicki jaci (cast izuzecima :D ) i da je prirodno da ponese ali ovo je cisto prenemaganje...

e ebiga sad
ja sam nosila devojku od 60 kila na ledjima pre koji dan
to je 1/1 od mene
ne razumem sta je tako zenstveno u mlakonjstvu?

Mozda je vama razmazenost i premaganje. Meni nije normalno da dizem bilo sta teze od 7, 5 kg.. To mi je maximum u benchu u teretani :lol: I to mi je zbog ruku bilo, znaci zarad lepote tela :lol:
 
pošto svaka treća tema na kraju skrene u ovu, evo je, pa indžoj. namerno je nisam postavila na ŽK opšto se glavne bitke vode baš ovde (ako ne računamo patkovu i bobanovu sporadičnu paljbu na SM)

pre puno vremena sam na nekom dvaespetom forumu pročitala ispovest=) neke devojke u kojoj službenik neke banke ili tako nečega nije hteo da joj pridrži vrata jer on veruje u žensku emacipaciju, što je tu devojku baš baš uvredilo. kao, nek on veruje, a i ja sam strašno emancipovana, samostalna i modernna cica, ali hoću da mi se pridrže vrata i kaput, da mi se donese cveće, ustupi mesto...
kako vi mirite ta dva? ja sam se kao žena davno odrekla tih malih ženskih prednosti u korist ravnopravnosti (u mojim očima, drugi me ne interesuju). naravno, ako mi je kofer (kesa iz samoposluge, štagod) pretežak zamoliću nekoga snažnijeg da mi pomogne, ne jer sam dama i zato što tako treba, nego zato što verujem da ljudi treba da pomažu jedni drugima. jedno je poznavati svoja fizička ograničenja, a drugo je praviti se nesposobnom da bi.. šta? delovala nežno i krhko? izazvala u nekome potrebu da me čuva kako malo vode na dlanu? i ostale gadarije...

ima razlike od pomoci i galanterije......al' kako su dzentlmeni postali retka vrsta ,nema sta puno da trazimo;):)
 

Back
Top