Elektronski fakultet

sky_walker90205

Početnik
Poruka
1
Razmisljam da li da upisem elektronski fakultet u nisu ili ETF u Beogradu.

Cuo sam da su ta dva fakulteta nebo i zemlja sto se tice kvaliteta.Kazu da su u Nisu profesori neozbiljni a studenti jos vise,da diplome nisu priznate i da svrseni studenti malo toga znaju,opsta sprdacina i kic u obrazovanju.

Ima li istine u tome?Sta me sve ceka na tom faksu?

Veoma bi mi pomoglo misljenje nekog sa El fakulteta iz Nisa a i nekog sa ETF-a(premda vec postoji tema za ETF).
 
Pa zavisi koji smer zelis da upises. Ako hoces elektroniku, mikroelektroniku, primenjenu fiziku i tako to onda bolje Elektronski, a ako hoces elektrotehniku, energetiku ondak ETF. Proveri na netu koliko je ljudi u svetu sa Elektronskog a koliko sa ETFa! To ce ti reci o ozbiljnosti... U sustini programi im se u mnogome razlikuju.
 
Razmisljam da li da upisem elektronski fakultet u nisu ili ETF u Beogradu.

Cuo sam da su ta dva fakulteta nebo i zemlja sto se tice kvaliteta.Kazu da su u Nisu profesori neozbiljni a studenti jos vise,da diplome nisu priznate i da svrseni studenti malo toga znaju,opsta sprdacina i kic u obrazovanju.

Ima li istine u tome?Sta me sve ceka na tom faksu?

Veoma bi mi pomoglo misljenje nekog sa El fakulteta iz Nisa a i nekog sa ETF-a(premda vec postoji tema za ETF).

Neko te opasno slagao za sve.Profesorski kadar je odličan a diplome su priznate.Raspitaj se koliko bivših studenata elektronike radi po svetu a koliko profesora predaje u inostranstvu.Praktično znanje nećeš steći ni na jednom fakultetu.
 
Itekako je priznata diploma sa Elektronskog fakulteta i vrednuje se svuda u svetu. Mada, nije sve samo u tome koju diplomu imaš, pored te sa fakulteta, moraš da imaš i diplomu sa nekog kursa, onda neko praktično iskustvo, a i dobre preporuke ne bi bile na odmet. Što se programa tiče, ne mogu da poredim dva navedena fakulteta, jer ne znam tačno šta ETF nudi, a ja sam lično na drugoj godini na Elektronskom u Nišu, smer Računarstvo. Mogu ti reći da nije baš lako gradivo i praksa je još uvek na niskom nivou do nikakva, tako da moraš sam da radiš dosta, ali tako ti je uglavnom sa svim fakultetima kod nas.

A profesori su dobri, korektni, regularni, ne iživljavaju se nad studentima... E sad to što im je gradivo koje predaju suvoparno i ume da bude preobimno, to je druga priča. Literatura je dostupna....uglavnom, ima dosta klubova pri samom fakultetu, bogata biblioteka... Sve u svemu, fakultet ima ocenu 4,5 / 5.
 
A profesori su dobri, korektni, regularni, ne iživljavaju se nad studentima...

Apsolutno se ne slažem sa ovim!
Ima gi razni, ali suština je da se većina ponaša upravo suprotno od citiranog. Recimo, zakažu usmeni za neki dan, ti se ubiješ da spremiš taj usmeni za taj dan, možda i neki drugi ispit odjebeš samo zbog tog usmenog, međutim, kreten od profesora u međuvremenu odloži usmeni, nikog ne obavesti, i računa da je totalno ok da tog dana kada je trebalo da imaš usmeni, dođeš, vidiš obaveštenje na vratima, i vratiš se kući. To je njima sasvim korektno. E pa zato su kreteni!
 
Apsolutno se ne slažem sa ovim!
Ima gi razni, ali suština je da se većina ponaša upravo suprotno od citiranog. Recimo, zakažu usmeni za neki dan, ti se ubiješ da spremiš taj usmeni za taj dan, možda i neki drugi ispit odjebeš samo zbog tog usmenog, međutim, kreten od profesora u međuvremenu odloži usmeni, nikog ne obavesti, i računa da je totalno ok da tog dana kada je trebalo da imaš usmeni, dođeš, vidiš obaveštenje na vratima, i vratiš se kući. To je njima sasvim korektno. E pa zato su kreteni!

U moje vreme tako nešto se dešavalo vrlo, vrlo retko. Ali sad je svetska kriza...treba malo zaraditi i honorarno pa ne mož' da se stigne. :whistling:
 

Back
Top