- Poruka
- 10.141
http://www.vecernji.hr/vijesti/hep-godinama-nije-mario-srpski-dug-sedamdesetih-clanak-213246
da vidimo šta kažu patriote
e, jel misle da se dug neće platit, il će bit plačen kad hrvati plate za sva zla koje su napravili srbima još od cara dušana 
da vidimo šta kažu patriote
e, jel misle da se dug neće platit, il će bit plačen kad hrvati plate za sva zla koje su napravili srbima još od cara dušana 
Riječ je o novcu koji je Elektroprivreda SRH potkraj 70-ih godina uložila u gradnju Termoelektrane Obrenovac VI. i rudnika Tamnava, na koji njezin sljednik HEP ima pravo na osnovi kreditnog, a ne vlasničkog odnosa, koji je tada ugovoren. Naime, prema internim HEP-ovim dokumentima do kojih smo došli, gradnja te elektrane financirala se iznosom u protuvrijednosti današnjih 120 milijuna eura. Kako kredit nikada nije plaćan, odnosno to je morao činiti HEP umjesto srpske strane, na osnovicu su se nagomilale i redovite te zatezne kamate u iznosu od najmanje 150 milijuna eura. No, ono što je još značajnije odnosi se na stavku ugovora prema kojoj HEP ima pravo na kupnju električne energije po povlaštenoj cijeni iz navedene elektrane...
Pregovori se nastavljaju, sastali smo se u rujnu!
U HEP-u odgovaraju da nije istina da ne vode brigu o dugu EPS HEP-u te kažu kako je to za njih značajno pitanje...





