Elektricni grejaci za noge

Ekstra za ljude koji rade napolju po zimi.
Ja sam jednom nekih pola sata cekala bus na -20C nisam noge osecala, tako da...
Meni se svidja ideja :)
Izvini sto se smejem...meni se desavalo da budem vise sati na preko -40...Vec kad je ispod -50 je jako tesko da si duze napolju.
Generalno nije lose,pod uslovom da ima neki sistem ili materijal koji skuplja kondenzat u obuci,inace se noga oznoji od toplote i smrzne se jos vise.Ne pitaj kako znam :D
 
Ima specijalnih tehnika za vrlo hladno vreme, za dugi boravak, nije samo do materijala, kao npr vuna, mora se tu i znati sta kad i kako...
Onda ti ne ostaju posledice cak i kad si igmanac, tj kad si celu noc na debelom minusu, samo da znas da ces biti u takvoj situaciji a obicno znas po rodu , situaciji zadnjih meseci i naravno kalendaru...

A ovaj uredjaj je dobar ali na pogresnom mestu, bas ne treba na nogama, to je poslednje mesto gde tako nesto treba raditi....Treba tamo gde ima najvise krvotoka...e sad lice je nezgodno , ushi takodje, ledja su obicno izbor, ne znam za butine....
 
Ja imam ledena stopala :(
Vunene čarape ne mogu da nosim ne zato što me neka sramota nego kako? Da kupim zimsku obuću 4 broja veću?
P.S. meni su dobre patike zakon. Greju bolje nego čizme.
A kad se setim onih vojnih čizama, Jolemisa me podseti ja se iz ovog ugla pitam kako sam ja uopšte preživela neke etape svog života.
 
Najbolji grejac za noge zimi su vunene carape.Sad sto smo se mi pogospodili,pa nas sramota da ih nosimo,to je nesto drugo.Inace ti grejaci ne valjaju za svakoga,pogotovo za onoga ko se mnogo znoji,jer ce doci do vece kondenzacije nogu u obuci,pa cak i na telu.Onda ce nam biti jos hladnije.
Ja sam alergican na vunu...I moram da nosim samo sportske carape nebitno koliki je mraz :(
Ali su vunene carape spas, znam ljude koji i leti nose vunene,i noga im se ne oseca uopste,a tvrde i da im se manje umaraju stopala,verovatno vuna poboljsava cirkulaciju.
 
Kupio sam od kineza u martu mesecu jaknu po 1600 dinara u bloku 70, rasprodaja na ulazu van lokala....Jakna u kojoj hladno mozes da ti nista ne smeta ni na -30 ali i na +15.....i tehnika sa nogama i onda si pokriven...Kineska (jos uvek je cuvam, iako je prestara da bi se nosila) je najbolja jakna koju sam ikad osetio....
Meni niko da objasni kako uspete da se obujete preko vunenih čarapa? Ja sam probala, nemoguće.
Pa znas one zelene vojne carape.....obicne....e one su ti od vune...nije svaka vunena carapa debela od niti kao prst.....
Ima i onih 40 60 , ali to je novije proizvodnje...ja sam imao i jedne i druge...
A drugo , jesi li cula za nesto sto se zove vunica.....tu je nit vrlo tanka i onda kad zene pletu , one uzmu po dve da bi dobile teksturu starih vunenih prediva, ili ako pletu single nit, e onda dobijaju mnogo finije tkanje....tu ne treba biti madjionicar da ista obujes preko takve carape.....
 
Evo ja imam par ovih , slucajno kupio , nisu mi bas omiljene, ali ih imam...
953ebed2317665d05d6ceaaa8aa7cd0e75.2x.rsquare.w600.jpg
 
Ne,posle pola sata su mi noge upaljene kao vrelom vodom da sam polio.
A probao sam i od psece vune,i od angore...
Jesi li probao vojne zimske carape.One su isto veoma tople,a od preradjene su vune,mozda ti ne bi smetale.Mada ako je alergija u pitanju,nije bas dobro.Gledaj onda 100% pamucne,sportske carape i one su veoma tople.
 

Back
Top