Električni filtri

elektra87

Početnik
Poruka
1
molim vas pomozite mi da nadjem neke skripte ili neke tekstove o elektricnim filtrima ili maturske radove na tu temu... Zelela bih studirati na FTN-u u Novom Sadu telekomunikacije,ako ima neko da mi da savete u vezi tog smera ili neke informacije sta se tamo radi kako je i koja je sansa da se upisem tamo tj. kakva je konkurencija?????
hvala... :)
 
Od skoro dvesto studenata koji se upisu, 80 studenata stigne do druge godine, a nekih tridest posto fakultet zavrsi. Tih tridest posto ga studira u proseku 8.5 godina. Posle treba
dosta vremena da se nadje posao, ako se uopste nadje. U zemlji trenutno ima vise od hiljadu elektro inzenjera bez posla.
 
Sto se tice maturskog stvarno ne znam gde bi ih nasla. A sto se tice FTN-a od ove god. ce se primenjivati bolonska dekleracija. Smatram da ce bili lakse nego po starom rezimu ali ce se morati raditi konstantno i sve sto moze preko kolokviuma se mora dati jer za ispit postoji samo jedan rok. Konkurencija nije velika samo spremi matematiku ako zelis da udes na budzet.
 
fos:
Od skoro dvesto studenata koji se upisu, 80 studenata stigne do druge godine, a nekih tridest posto fakultet zavrsi. Tih tridest posto ga studira u proseku 8.5 godina. Posle treba
dosta vremena da se nadje posao, ako se uopste nadje. U zemlji trenutno ima vise od hiljadu elektro inzenjera bez posla.

Nije sve tako crno, ne plaši djevojku. ;)
Posla će biti, ne sekiraj se zbog toga. Fakultet nije lak, toga treba biti svjestan, ali nije ga nemoguće završiti (daleko bilo). Konkurencija je uvijek velika, prijavi se mnogo ljudi, ali zapni malo, spremi taj prijemni i nema problema. Ako imaš još pitanja, samo reci.
 
Kada se upišeš na fakultet, kao student imaćeš totalni pristup biblioteci iz koje ćeš moći da pozajmiš svaki diplomski, magistarski i doktorski rad sa temom koja te interesuje.
 
fos:
Od skoro dvesto studenata koji se upisu, 80 studenata stigne do druge godine, a nekih tridest posto fakultet zavrsi. Tih tridest posto ga studira u proseku 8.5 godina. Posle treba
dosta vremena da se nadje posao, ako se uopste nadje. U zemlji trenutno ima vise od hiljadu elektro inzenjera bez posla.
E ovo nije tačno u potpunosti - sve kolege sa moje godine (smjera) su našli posao u roku od godinu dana, samo nije beznačajno koji smjer treba odabrati. Dužina studiranja je po meni direktno povezana sa materijalnom situacijom većina mojih kolega je usporila studiranje zbog posla koji su radili. Što se tiče bolonjske deklaracije ne treba je shvatiti tako da ćeš moći staviti diplomu u džep i otići negdje vani da radiš. Program je jedno, a kvalitet nastave i prakse nešto drugo, mada je bg fax cijenjen. Sretno.
 

Back
Top