Elektricni automobili nastupaju korakom pobednika !

To ne verujem jer VW uzima deo Rimca i verovatno ce oni gurati elekricne ..možda neki hybrid bi mogao da malo degradira bredn iz naj u nesto nize i spustu cenu na nivo gde mu je tržište malo vece ...
Znam da je bila priča o Hyundaiu. Kao ne bi on pravio auto (pod svojim imenom) nego bi Hyundai trebao praviti tvornicu u Hrvatskoj, a Rimac dati te pogonske ćelije ili što već. Tako da bi preko Hyundaia ušao u taj segment tržišta... To još prije one prošlogodišnje posjete Hyundaia Hrvatskoj...
 
Znam da je bila priča o Hyundaiu. Kao ne bi on pravio auto (pod svojim imenom) nego bi Hyundai trebao praviti tvornicu u Hrvatskoj, a Rimac dati te pogonske ćelije ili što već. Tako da bi preko Hyundaia ušao u taj segment tržišta... To još prije one prošlogodišnje posjete Hyundaia Hrvatskoj...
Da samo sto ti gledas Rimca kao proizvođača automobila ali on je dosta interestniji kao podizvodac..4 od 5 fabrika koje daans prave super hibride imaju ugovor sa njim oko baterija i prenosa snage ima on tu neke patente koji su interatni za ove druge .. ja mislim da je on tu dosta intrrestniji of tih 50-60 auta koje ce on godisnje prozvoditi tj misim da je bas zbog toga došao na metu VW .. jedan od tih je Porsche ;) ..
 
Da samo sto ti gledas Rimca kao proizvođača automobila ali on je dosta interestniji kao podizvodac..4 od 5 fabrika koje daans prave super hibride imaju ugovor sa njim oko baterija i prenosa snage ima on tu neke patente koji su interatni za ove druge .. ja mislim da je on tu dosta intrrestniji of tih 50-60 auta koje ce on godisnje prozvoditi tj misim da je bas zbog toga došao na metu VW .. jedan od tih je Porsche ;) ..
Da, istina. Gledam ga kao proizvođača automobila. Jer mislim da bi i tu mogao nešto napraviti. A i tu vidim priliku za čitavu Hrvatsku, a i šire...
A znam da je na meti VW i Porschea. Porsche je dio VW-a koliko ja znam.
 
Dobro, to je već drugo pitanje. Vidim da je novosadska Čistoća kupila one male Kineze za 6k po komadu. To se već uveliko ovde prodaje. Šta mislite kakve šanse ima kockasti Citroen:

58-2.jpg
 
6000 evra sa 91% baterije:
https://www.njuskalo.hr/auti/renault-zoe-ze-automatik-oglas-31144084
Prodaje se Renault Zoe u odličnom stanju sa svim pripadajućim kablovima za punjenje doma i na punionicama.
Auto je servisiran u Sloveniji - Renault servis Novo Mesto. Sve je 100 % ispravno i radi besprijekorno.
Ima super brzo punjenje 43 kw na sat sto mu omogućuje da se napuni za 30-40 min od nule.
Kapacitet baterije je 91% te konstantno radi istu kilometražu, zimi 120 km ,ljeti 130-160 km(svakako probna vožnja da se vidi da auto doslovno napravi te kilometre)
Bez problema se može krenut na put Zagreb - Rijeka ili Zadar jer besplatne punione sad imaju na svakoj pumpi.
Zagreb ima cca 50-60 punionica i sve je besplatno, a prema pouzdanim informacijama tako će i ostat još najmanje 2 g.
Da punite samo kod kuće , jedno punjenje vas ispadne Max 9-12 kn što je zanemarivo.
Auto je za preporuku a isključivo se prodaje zbog kupnje novog Zoa.
Samo ozbiljne ponude i isključivo gotovina zbog čega je i cijena super povoljna.

renault-zoe-ze-automatik-slika-129514725.jpg
 
Al da pukne posle 4-5 godina pa to mi je uvek bila naučna fantastika. Posle upoznam jednog drugara koji je imao šipke ispod poda zahvaljujući kojima se nije raspao. Smešni francuzi umesto da prave sireve i vina oni navalili na konzerve.
Iskreno da ti kazem cudi me da je pukao na pola jer je AMI imao sasiju od celika, bas kao i Dijana. Imao si dve celicne sine koje su isle sa obe strane i varene kod prednje i zadnje osovine. Limarija je bila djubre ali sasije je bila pristojna.Doduse, svi su ti automobili sklapani u Tomosu.
 
Iskreno da ti kazem cudi me da je pukao na pola jer je AMI imao sasiju od celika, bas kao i Dijana. Imao si dve celicne sine koje su isle sa obe strane i varene kod prednje i zadnje osovine. Limarija je bila djubre ali sasije je bila pristojna.Doduse, svi su ti automobili sklapani u Tomosu.
Ma nisam ja njega preterano slušao, spajao je neke postojeće delove šasije a ubacivao ih u novi profil, valjda U profil pa je nabacio na postojeći truljavi i zašrafio. Ne sećam se bilo davno a i besmisleno što se mene tiče pa sam ga jednim uvom slušao. Verujem da citroen i danas ima isti sistem za jeftine modele svojih vozila zato ih treba izbegavazi. Oni skupi su avioni da se razumemo ajkula i sl.
 
U glavama onih koji samo maštaju o ''električarima'' uvek stoji da je vožnja na struju džabe ili skoro džabe. No, da li je to baš tako? Struja poskupljuje svuda (evo i kod nas upravo), a da vidimo kako stvari stoje u Nemačkoj. Tamo struja košta 30,88 eurocenti. Dobro. Sad uzmimo neki osrednji ''strujić'', recimo Nissan Lief, koji je najpopularniji. On u proseku posrče oko 15 kWh na 100 km što je znači u parama oko 4,5 evra. Korišćenje brzih punjača se ponegde i doplaćuje, dakle može biti i više. Ako uzmemo da se bilo koji dizelaš Golf klase bez problema uklapa u prosek od oko 5 litara, odnosno u parama u Nemačkoj oko 6e, neka ušteda na struju baš i nije, pogotovo kad uzmemo nabavnu cenu automobila i prilično smaranje oko punjenja strujom. Da nema prisilnih zabrana starijih duzelaša u nekim gradovima ne bi se baš fabrikanti ''električara'' 'leba najeli.
 
Za 7.5 godina 407, London, najgora zabelezna prosecna potrosnja na jednom rezervoaru mi je 9.5L/100km: motor 2.0L, 140KS, auto tezak tonu i po.
Najvise gradske voznje imam naravno zimi, kuda da se ide. Inace koliko toliko kombinovana voznja (70 do 80% grad) prosek mi bude oko 7.5L.
Najbolji prosek sto pamtim kroz duzi vremenski period i duzi predjeni put je na 2000 i kusur milja, prosecna potrosnja 6.9L/100km.
 

Back
Top