Elektricni automobili nastupaju korakom pobednika !

Danci su imali zamisao o uniformisanim baterijama ( jednakih gabarita) koje bi se dolaskom na elektro-pumpu (koji naziv ) benzinsku stanicu (odomacen) ispustili ispod automobila a drugi napunjen komplet isto nekim robot sistemom ubacio
u donji deo gepeka. To je trebalo da traje skupa 30tak sekundi sto je manje od punjenja rezervoara gorivom.
Ne znam zasto se ne radi na tom projektu.
Da secsm se toga ..Tu je neko skrkao ogromne pare ali je to bilo previše rano ..tih pumpi ima jos ubek dosta sirom zemlje naravno praznih ili ih je neko uzeo za nesto drugo.. to su velike ideje koje donose velike sume novca ...To mali narodi tesko mogu da proguraju....
ideja je bila odlicna
 
долази до изражаја да ипак није слободно тржиште... него да ипак "одређене" државе имају "привилегије" да "имају" одређене производе...
.... заправо зове се "прескупо" односно је прикривено "е вама не може јер нас нервирате".. само мало размишљања
Neko ce morati platiti razvoj a to ovicno plaćaju bigata tržišta..Da vas podsetim prva plazma Tv koji je Philips napravio je kostala 20000€ danas kosta par % od te cene ..Tako i ovo razvoj ide cena ide dole .. pre samo 4 godine cena baterija po KWh je bila 230$ danas je 114$ .. tako da to ide u pravom smeru ..
 
Poslednja izmena:
Screenshot_20200805-091614_Chrome.jpg
 
U pravu je, 10 godina je marketinski trik jer ako ih pozoves i proveris mozes saznati da je garancija na bateriju 5 godina, a da se preostalih 5 godina moze dokupiti posle provere baterije i to ne odjednom vec se svake godine moze kupiti samo po jedna godina. Naravno, zadrzavaju pravo da ti ne moraju prodati dodatnu garanciju.
Ne ide to tako bas,pa negde je rec zakon ..ako prizvidac stavi 10g da ne sme pasti ispod 70% onda ako merenja pokazu 69% mora da ti ugradi nove baterije ..Njih ne plaća proizbodac automobiæa vec.prizvodac barerija i sigirno je da ce ga fabrike automobila uhvatiti za jaja ako ne ispunjava ugovor
 
Ne ide to tako bas,pa negde je rec zakon ..ako prizvidac stavi 10g da ne sme pasti ispod 70% onda ako merenja pokazu 69% mora da ti ugradi nove baterije ..Njih ne plaća proizbodac automobiæa vec.prizvodac barerija i sigirno je da ce ga fabrike automobila uhvatiti za jaja ako ne ispunjava ugovor

To je odgovor koji sam dobio od zvanicnog uvoznika i dilera za Tojotu u Srbiji i to pre nekih mesec dana, a tacne procente mi nisu rekli. Svejedno poenta je da je garancija 5 godina, a sve ostalo nije garantovano vec je opciono i mogu da ti ne prodaju ako procene da im se ne isplati.
 
To je odgovor koji sam dobio od zvanicnog uvoznika i dilera za Tojotu u Srbiji i to pre nekih mesec dana, a tacne procente mi nisu rekli. Svejedno poenta je da je garancija 5 godina, a sve ostalo nije garantovano vec je opciono i mogu da ti ne prodaju ako procene da im se ne isplati.
Toyota jos ubek ne pravi ozbiljno el automobile ..to je sitno kod njih taj hibrid ..ja sam mislio na ove baterije od 70-90kwh koje kostaju jako puno .Ni jedan Tesla se nebi prodao da nema garancije na baterije
 
Ja i ... jel to dobro ili lose po Rimca
Pa ne znam. Mislim da bi bilo dobro. A opet tko zna. Ako ga VW daje, zašto ga daje? Ako je profitabilan zašto ga se želi riješiti? Mislim ne znam. Da se ne bi VW riješio nečega što stvara minus, a povećao svoj udjel u prosparitetnoj firmi. Ali opet s druge strane ako je Bugatti u minusu onda će i Rimac izgubiti na vrijednosti. Uglavnom, vjerujem da će Mate odvagnuti pluseve i minuse pa odlučiti. Iskreno nemam pojma zapravo...
 
Pa ne znam. Mislim da bi bilo dobro. A opet tko zna. Ako ga VW daje, zašto ga daje? Ako je profitabilan zašto ga se želi riješiti? Mislim ne znam. Da se ne bi VW riješio nečega što stvara minus, a povećao svoj udjel u prosparitetnoj firmi. Ali opet s druge strane ako je Bugatti u minusu onda će i Rimac izgubiti na vrijednosti. Uglavnom, vjerujem da će Mate odvagnuti pluseve i minuse pa odlučiti. Iskreno nemam pojma zapravo...
Bugatti nije uzet da bi stvarao plus on je uzet radi prestiza ,reklame ...Rimac sa druge strane pravi interesatne el automobile gde VW verovatno zeli da zaviri malo dublje kao sto su to uradili sa Lamborginijem pa su ga prebacili u R8 audi za pola para ..Rimac je tu sigirno na gubitku i bolje bi mu bilo da se drzi onoga sto je do sad radio ..
 
Bugatti nije uzet da bi stvarao plus on je uzet radi prestiza ,reklame ...Rimac sa druge strane pravi interesatne el automobile gde VW verovatno zeli da zaviri malo dublje kao sto su to uradili sa Lamborginijem pa su ga prebacili u R8 audi za pola para ..Rimac je tu sigirno na gubitku i bolje bi mu bilo da se drzi onoga sto je do sad radio ..
A iskreno zbilja ne znam. Znam da je Bugatti radio dobre sportske automobile, skupe automobile, ali drugo baš i ne znam. A s druge strane ako je Rimac došao do toga do čega je došao, nije glup i valjda će odvagnuti ono što misli da je najbolje za njega.
Samo opet s druge strane, tu imamo ono "što je najbolje za njega", više puta je isticao da želi pomoći Hrvatskoj, valjda će se u svemu tome naći nekakav kompromis, da svi imamo koristi...
 
A iskreno zbilja ne znam. Znam da je Bugatti radio dobre sportske automobile, skupe automobile, ali drugo baš i ne znam. A s druge strane ako je Rimac došao do toga do čega je došao, nije glup i valjda će odvagnuti ono što misli da je najbolje za njega.
Samo opet s druge strane, tu imamo ono "što je najbolje za njega", više puta je isticao da želi pomoći Hrvatskoj, valjda će se u svemu tome naći nekakav kompromis, da svi imamo koristi...
Prevelik je to zalogaj za njega ali jeste izazov Tu cete pre vi morati da dajete pare nego sto ce on to da radi . Obicno se i pada kad uspesni ljidi u jednom poslu ne zanju svoje granice i krenu se upuštati u avantire ..

Za Bugatti
Bugatti (hence, the VW group) has been estimated to lose close to $6 million+ on each Veyron they sell. It is an absolute black hole in terms of the money spent on it, and the returns are quite less, even though the car has a price tag of $2 million.

This is because of the extremely high R&D costs incurred ($ 1.62 billion), along with the low volume of sales (an average of approximately 40 are sold annually).
 
Poslednja izmena:
Zanci oko 6mil bi trebao kostati jedan Bugatti da bi bili na 0 sa trzistem kojeg trenutno imaju a kosta 2
Nzn kako bi on to mlgao okrenuti u svoju korist a da ovi iz VW to nisu pokusali , ..
Ne znam, zbilja. Po meni, možda bi trebao probati napraviti nekakav električni automobil koji će biti cjenovno prihvatljiv širem tržištu. Možda ne kao što je VW napravio s "Bubom" 1938, ali nešto ipak dostupno široj masi. Naravno u Hrvatskoj da bude tvornica...
 
Ne znam, zbilja. Po meni, možda bi trebao probati napraviti nekakav električni automobil koji će biti cjenovno prihvatljiv širem tržištu. Možda ne kao što je VW napravio s "Bubom" 1938, ali nešto ipak dostupno široj masi. Naravno u Hrvatskoj da bude tvornica...
To ne verujem jer VW uzima deo Rimca i verovatno ce oni gurati elekricne ..možda neki hybrid bi mogao da malo degradira bredn iz naj u nesto nize i spustu cenu na nivo gde mu je tržište malo vece ...
 

Back
Top