Quantcast

Elektricni automobili nastupaju korakom pobednika !

openbox

Domaćin
Poruka
4.757
ево га овај мало чудног дизајна али мислим да су ширине гума 115 или 125 (вентури аутомибили)
2006 Venturi Electric Concept 001.jpg

2007_Venturi_Eclectic_Concept_a.jpg

tropoli

Početnik
Poruka
23
kupovina elektricnih kola ce eksplodirati narednih godina. Imas trenutno u Srbiji za 7-8k evra da kupis neke male modele, punis ga kuci u jeftinoj tarifi prakticno dzabe i onda sa njim mozes da predjes 70 kilometara.

Da je malo bolja baterija i da moze da se predje 150 kilometara bez punjenja ja bi ga danas kupio.

Citroen Ami kosta 6000 evra jos ako drzava da neke subvencije za kupovinu...
https://electricvehicleweb.in/citroen-ami-electric-quadricycle-revealed/

dlugomir

Starosedelac
Moderator
Poruka
153.793
kupovina elektricnih kola ce eksplodirati narednih godina. Imas trenutno u Srbiji za 7-8k evra da kupis neke male modele, punis ga kuci u jeftinoj tarifi prakticno dzabe i onda sa njim mozes da predjes 70 kilometara.

Da je malo bolja baterija i da moze da se predje 150 kilometara bez punjenja ja bi ga danas kupio.

Ami je vozilo na nivou trotineta s krovom. Punjenje u kući je moguće samo ako ne živiš u zgradi, a struja će poskupljivati. Dokle to može da ide govori primer Nemačke u kojoj je već sad struja toliko skupa da vožnja prosečnog elektroautomobila košta kao vožnja nekog dizela tipa C3, Fiat Tipo itd ...
Problem je što pravljenje nove struje proizvodi i novo zagađenje jer hidroelektrane ne mogu neograničeno da se prave, a termo dime. Atoma se mnogi boje, a vetro i solarni su toliko skupi da su i doveli cene struje u nebesa što će plaćati i oni koji elektroautomobile uopšte ne voze, dakle 99% ljudi.

tropoli

Početnik
Poruka
23
ja pricam sa stanovista korisnika, ne ekologije. Mozda je Ami na nivou trotineta, ali meni bi savrseno zavrsavao svrckanje po gradu. Za 6000 evra, minus ako bude 2500 evra subvencije vise nego odlicna ponuda. Novi c3 je bar 12000 evra. Ozbiljniji stambeni kompleksi se projektuju tako da ce imati punjace za elektro vozila, mislim da vec i sada novosagradjeni Avenija kompleks od Galens to ima, cak i u manjim gradovima po Srbiji se mogu ovi automobili puniti, znam par restorana koji su ovo omogucili.

Mozda je racunica drugacija za Nemacku gde je cena struje skuplja 4x u odnosu na Srbiju, ali tesko da cemo u Srbiji u narednih 15 godina dostici tu cenu struje...

borisbg

Ističe se
Poruka
2.045

150 km po gradu je najmanje 6 sati neprekidne voznje, toliko ne prelaze ni taksisti dnevno.

tropoli

Početnik
Poruka
23
Stan u tom kompleksu se mogao kupiti za 1250m2. U Beogradu ima tridesetak punjaca: soping centri, hoteli pojedine garaze... svako da bira gde zeli. Ne znam koji standard je potreban kad ces ovaj Ami moci da vozis za 3500-4000 evra sa subvencijom.

Meni je trenutno mana ovog automobila baterija, jer povremeno moram da odlazim na posao koji nije u Beogradu i maksimalna brzina koja je 50km. Ovi problemi su reseni kod skupljih elektro automobila, a za ove jeftinije od par hiljada evra treba pricekati jos koju godinu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.