Quantcast

Električna Gitara za početnika

Mladen Jovin

Početnik
Poruka
14
Pozdrav,neko vreme istrazujem koju el. gitaru mogu da kupim,ali ne razumem se baš mnogo u same gitare kao i u pojačala. Počeo bih da sviram i uzeo bih neko jeftinije pojačalo,video sam da ima solidnih polovnih za 40-50e a za gitaru mogu da izdvojim 150,200e. Svirao bih heavy,thrash metal i eventualno hard rock. Razmisljao sam da uzmem neku gitaru poput ibanez GRG, GRX serije i sličnih,što mi je prilično sigurno,kao i jackson JS seriju. Ali nisam siguran,pratim i oglase polovnih gitara i naišao sam na jednu zanimljivu marke Hamer,u pitanju je Hamer Slammer oblika explorer što me je brzo privuklo. https://www.kupujemprodajem.com/muz...tricne/slammer-hamer-explorer/oglas/119372409 Ovde mozete da vidite o kojoj se gitari radi,ne razumem se apsolutno u magnete,i sve to što gitara poseduje,samo slušajući su mi se svidele gitare sa emg magnetima,zanima me šta treba da uzmem za metal muziku. Dakle,neka gitara oko 200e ako moze. Hvala Vam unapred na izdvojenom vremenu i nadam se da će se neko odazvati da mi pomogne.

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.645
Sve koje su nabrojao su solidno napravljenje gitare. Kada kupuješ polovno treba da obratiš pažnju na nekoliko detalja
  • Da li su pragovi izlizani (da nemaju udubljenja il su očigledno izlizani)
  • Da žice ne "zveče" na odredjenim pragovima. Svaku žicu probaj da sviraš na svakom pragu. Zvuk treba svugde da bude jasan.
  • Da sve radi kako treba kad se uključi u pojačalo.
  • Da vrat nije negde napukao.
Ako ti se svidja izgled i nema gore navedenih problema, onda je gitara dobra bez obzira koliko košta i ko je pravio

Mladen Jovin

Početnik
Poruka
14
Hvala na odgovoru,isplati se uzeti polovno,naročito u Srbiji,gde je u prodavnica sve mnogo skuplje,od telefona pa do gitara. Nalazio sam super ponude ali zbog izgleda ipak nisam odlučio da razmotrim te ponude kao opciju. Nadam se da oni magneti ne igraju preveliku ulogu,iako sam zakljucio da neke gitare koje nemaju npr. EMG magnet imaju "suvlji" zvuk (ne znam kako da objasnim) , kao da je smanjena distorzija,prosto rečeno.Ipak,hvala na odgovoru,sve najbolje.

Mita Komita

Buduća legenda
Moderator
Poruka
28.645
Hvala na odgovoru,isplati se uzeti polovno,naročito u Srbiji,gde je u prodavnica sve mnogo skuplje,od telefona pa do gitara. Nalazio sam super ponude ali zbog izgleda ipak nisam odlučio da razmotrim te ponude kao opciju. Nadam se da oni magneti ne igraju preveliku ulogu,iako sam zakljucio da neke gitare koje nemaju npr. EMG magnet imaju "suvlji" zvuk (ne znam kako da objasnim) , kao da je smanjena distorzija,prosto rečeno.Ipak,hvala na odgovoru,sve najbolje.
to se sve nadomesti kasnije ili pojačalom ili pedalama. Nemoj da se mnogo udubljuješ u zvuč čistih magneta

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.