„Ekspresen": Kosovo crna rupa Evrope, nezapamćeni haos

Bugla bre

Obećava
Poruka
89
Vidicete za jedno 10 godina od sad svi cemo da se smejemo za albance i kako sad smo ih gledali kao nekakva pretnja.

Za 10 godina Albanija i Kosovo ostace jos drasticnije najsiromasnije i zaostale drzava/regionn u Evropi.
Jedino u sta su se izdrzavali do sad od potpuni krah bio je natalitet ali Albanija vec pukla u tom smeru dok Kosovo ide po iste staze.

„Ekspresen": Kosovo crna rupa Evrope, nezapamćeni haos

STOKHOLM – Kosovo je crna rupa Evrope, u kome cvetaju korupcija, bezvlašće, kriminal, šverc oružja i droge i trgovina ljudima, piše tiražni švedski dnevnik „Ekspresen”.

Nezaposlenost na Kosovu je oko 45 odsto, bruto nacionalni prihod kao u Severnoj Koreji. Ovako će izgledati Grčka ako propadnu ekonomske i političke refome, ističe stokholmski dnevnik.

Kosovo je, sa svojih dva miliona stanovnika, jedna velika crna rupa. Od 1999. godine, zapad je velikodušno „upumpao” pet milijardi evra, pa je zavisnost od pomoći postala deo svakodnevice, a stopa nezaposlenosti iznosi 45 odsto, dvostruko više nego u Grčkoj, piše švedski dnevnik povodom godišnjice jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova, a prenosi RTS.

Više od polovine, tačnije 107 država članica UN, smatraju da je proglašenje nezavisnosti Kosova u suprotnosti sa međunarodnim pravom...Nekoliko zemalja koje su priznale ovu balkansku državu zažalilo je što su to učinile, ukazuje „Ekspresen”.

Na Kosovu je bruto nacionalni prihod kao u Severnoj Koreji, ili Papui Novoj Gvineji. Cvetaju korupcija, bezvlašće, kriminal, šverc oružja i droge i trgovina ljudima, navodi list pozivajući se na izveštaj Europola.

Švedski dnevnik piše da se problemi Kosova tu ne završavaju, jer je u javnost procureo dokument u kojem NATO premijera Hašima Tačija opisuje kao jednog od lidera organizovanog kriminala, a njegov bliski saradnik Džavit Haliti je optužen za veze sa mafijom.

„Na Kosovu niko ne zna šta radi...EU, UN, vlada, američka ambasada ili mafija...Sve odluke klanovski podeljenog parlamenta ili nefunkcionalne vlade može da obori predstavnik međunarodne zajednice”, ističe „Ekspresen”.

List navodi da će za „stavljanje ove države na noge biti potrebne decenije...Biće skupo, ukoliko je uopšte moguće”.

„Kosovo kao nacija je Grčka na kvadrat, što nam može dati ideju mračne budućnosti koja očekuje Grčku posle eventualnog ekonomskog i političkog kolapsa”, navodi švedski „Ekspresen”.
 
Poslednja izmena:
Pogledajte Tiranu

2ymau80.jpg


800px-View_of_Tirana_002.jpg


2qv9no1.jpg


2lxgv90.jpg


800px-Colourful_Buildings_in_Tirana.jpg


18214686.jpg


800px-Tirana_-_Colourful_houses_at_Lana.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma kopija
Razlika Tirane i Beograda je veca nego razlika Beograda sprema Pariza i Londona zajedno!

Ko je bio u Albaniji zna,oni su 100 godina infrastrukturno,duhovno...kako god hteli,ispod u ovom slucaju Srbije.

Do pre 10 godina oni nisu znali sta je asfalt!

Bio sam i ovo sto kazes nije tacno
Odnosi se mozda na sever albanije, na zabacene planinske zabiti, ali na gradove kao sto su Tirana, Elbasan, Drach i Skadar ne
Oni su za zadnjih 15-20 godina izgradili i uradili dosta toga
Naravno, ima delova ovih gradova koji izgledaju ruzno i oronulo, tu i tamo vide se zapustenost i prljavstina, ali samo tu i tamo..........medjutim, u globalu, to je sto godina daleko od zemlje iz doba Envera Hodze
Moze to nama da se ne svidja, ali ebiga.....tako je
 
Albanija ima vece plate nego Srbija. Sve zahvaljujuci bezalternativnom putu BoTe sa koga ToNi ne skrece.

Ne veruj u bajke...ja sam licno bio u Albaniji
Skadar,Tirana,Drac,Saranda,Kukes,Elbasan,Korca....prosao sam kroz mnogo manjih mesta,sela...takve slike kao sto se moze videti u Albaniju nema u Evropi,to je drzava treceg sveta.

A inace Albanija ima i najveci javni dug na balkanu...
 
Ne veruj u bajke...ja sam licno bio u Albaniji
Skadar,Tirana,Drac,Saranda,Kukes,Elbasan,Korca,Peskopeja...prosao sam kroz mnogo manjih mesta,sela...takve slike kao sto se moze videti u Albaniju nema u Evropi,to je drzava treceg sveta.

A inace Albanija ima i najveci javni dug na balkanu...

Ajde ne lazi majke ti
Kukesh da. ali Elbasan, Skadar, Tirana, a posebno Drach veoma su daleko od toga
 
Bio sam i ovo sto kazes nije tacno
Odnosi se mozda na sever albanije, na zabacene planinske zabiti, ali na gradove kao sto su Tirana, Elbasan, Drach i Skadar ne
Oni su za zadnjih 15-20 godina izgradili i uradili dosta toga
Naravno, ima delova ovih gradova koji izgledaju ruzno i oronulo, tu i tamo vide se zapustenost i prljavstina, ali samo tu i tamo..........medjutim, u globalu, to je sto godina daleko od zemlje iz doba Envera Hodze
Moze to nama da se ne svidja, ali ebiga.....tako je

С обзиром да си био тамо, реци ми да ли је истина да су Албанци у Албанији много нормалнији од ових на Космету и да не воле баш Албанце са Космета ?
 
Bio sam i ovo sto kazes nije tacno
Odnosi se mozda na sever albanije, na zabacene planinske zabiti, ali na gradove kao sto su Tirana, Elbasan, Drach i Skadar ne
Oni su za zadnjih 15-20 godina izgradili i uradili dosta toga
Naravno, ima delova ovih gradova koji izgledaju ruzno i oronulo, tu i tamo vide se zapustenost i prljavstina, ali samo tu i tamo..........medjutim, u globalu, to je sto godina daleko od zemlje iz doba Envera Hodze
Moze to nama da se ne svidja, ali ebiga.....tako je

Uradili su sta?
Tirana tebi lici na evropski grad,pa evo i u smislu dal osecaj,arhitektura,organiziranost asociraju na evropski grad ili na grad na bliskom istoku?

Drac se izgradio jel im je glavna luka a i sigurno si video da je haotican...

Od Skadar sam se vratio nedavno,osim jedna ulica u centru sta drugo ima tamo?
 
С обзиром да си био тамо, реци ми да ли је истина да су Албанци у Албанији много нормалнији од ових на Космету и да не воле баш Албанце са Космета ?

Tako je
Kosovske albance gledaju kao neke neokupane rodjake iz planina
Albanci iz albanije ugledaju se na Italiju, mnogo toga kopiraju odande, cak vecinom fizicki ne lice na ove nase
 
Tako je
Kosovske albance gledaju kao neke neokupane rodjake iz planina
Albanci iz albanije ugledaju se na Italiju, mnogo toga kopiraju odande, cak vecinom fizicki ne lice na ove nase

To mozda da vazi za one dole na jug na primer u Sarandi...
ali severna i centralna Albanija su gore dole isti kao one na Kosovo...normalno je da ima neke razlika jel ipak dugo vreme bili izolovani jedni od drugi...
 
Uradili su sta?
Tirana tebi lici na evropski grad,pa evo i u smislu dal osecaj,arhitektura,organiziranost asociraju na evropski grad ili na grad na bliskom istoku?

Drac se izgradio jel im je glavna luka a i sigurno si video da je haotican...

Od Skadar sam se vratio nedavno,osim jedna ulica u centru sta drugo ima tamo?

Uradili su mnogo
Pocevisi od prelaza caf sana preko Elbasana do Tirane i Dracha, pa dalje pored Rinasa i Skadra imas moderan, dobar auto put, sa svega dve ili tri deonice od po nekoliko kilometara koje su lose
Sredili su i gradove, vise nisu ruzne, prljave rupchage iz doba Envera Hodze, sredili su ekonomiju dovoljno da je odrziva i mogu ti reci, bolja od nase, sredili su primorske gradove po ugledu na italijansku obalu i tako dalje i tako dalje
 
Tako je
Kosovske albance gledaju kao neke neokupane rodjake iz planina
Albanci iz albanije ugledaju se na Italiju, mnogo toga kopiraju odande, cak vecinom fizicki ne lice na ove nase

Интересантно је да се то изгледа дешава у свим балканским земљама.
Албанци у Албанији не воле баш Албанце ван Албаније, Мађари у Мађарској не воле баш нешто Мађаре ван Мађарске, а да будемо искрени, ни Срби у Србији не воле баш нешто Србе ван Србије...
 
Uradili su mnogo
Pocevisi od prelaza caf sana preko Elbasana do Tirane i Dracha, pa dalje pored Rinasa i Skadra imas moderan, dobar auto put, sa svega dve ili tri deonice od po nekoliko kilometara koje su lose
Sredili su i gradove, vise nisu ruzne, prljave rupchage iz doba Envera Hodze, sredili su ekonomiju dovoljno da je odrziva i mogu ti reci, bolja od nase, sredili su primorske gradove po ugledu na italijansku obalu i tako dalje i tako dalje

Dobro autoput,uzeli su kredit i izgradili autoput...

Ja pricam za sve ostalo od infrastrukturno pa do kulturno,duhovno,mentalitet...
Pa pogledaj one neveste iz Albanije sto uzimaju seljaci od zatucana sela po Srbiji i druge drzave u opkruzenju...i bas sam gledao intervjua tih albanke i svi do jedna kazu kako tu im je mnogo lepo:D

I kako covek onda da ne se zamisli,pa dobro ako ti je ovu rupu lepo,onda odakle dolazis bre ti? kako je onda tamo?
 

Back
Top