Eксплодирала фабрика експлозива

Ja sam nocas procitala na jednom sajtu vest (skinuta je, ne mogu da je linkujem) da je zakazao protivpozarni sistem (a prethodno je doslo do varnicenja) koji inace reaguje "i na dim", te se tako nije mogla izbeci nesreca:eek:
Predsednik SO Uzice, izjavio je da su tu radili obuceni ljudi, da nikad dosad nije doslo do nesrece u ovoj fabrici...

Sad ne znam sta ce utvrditi zvanicna istraga, ali, ako je u pitanju ovo sto sam napisala, treba da podnesu ostavke odgovorni. Ja se nadam da radnci i porodice stradalih, NECE dozvoliti nikakvo eventualno manipulisanje i svaljivanje krivice na neduzne u stilu: Mrtva usta ne govore!

Право питање је зашто је заказао противпожарни систем ?

Ово је само диверзија, дакле, остајем при ставу да је у питању ТЕРОРИСТИЧКИ АКТ или КОНКУРЕНЦИЈА. Зар не видите колико је у последње време се десило оваквих ствари ?

Неко је овде на форуму поменуо опушак. То је нон-сенс. Чак и да је опушак у питању опет је одговоран Шутановац, зато што не мисли и ништа не ради на томе да обезбеди фабрике. Не могу схватити да је неко више заинтересован за посету некој школи коју фарбају Американци у Србији, него посета војним објектима Србије, да се сагледа безбедност тих фабрика, да се поставе камере, да се постави обезбеђење у фабрикама итд....Очито да је неком више стало да "пузећи" се приближава НАТО-у, и гурање Србије у нато, него што му је истински стало да очува већ постојеће војне објекте у Србији, што је од националног интереса.

Шиптари вршљају у Бујановцу, цистерна оружја пронађена, Дачић глуми да није ништа. Жмуре и глуме, као да се ништа не дешава, као да нас нико не урушава "изнутра".

Шутановац само иде по којекаквим местима и кезери се као лудак на брашно. Знате ли ви шта значи бити први човек над војском Србије ? Па такав човек треба да буде увек ОЗБИЉАН. То је човек који је по значају можда и важнији од самог председника, јер особа која стоји над војском Србије, треба да штити народ. Од тог човека зависи безбедност живота сваког појединца у овој земљи, а шта кад нас неко нападне, урушили су нас, и урушавају и даље, па хоће да нас доведу до тога да нас за 24 часа свако може да "прегази".

Оног Дачића не могу да смислим, тај човек и Шутановац треба да поднесу оставке, како их није срамота да им људи гину около а они иду на којекакве пријеме и кезере се као ударени мокром чарапом ???

Доста више! Хоћу да овај народ буде коначно безбедан, ВОЈНО И ЕКОНОМСКИ и у сваком погледу! А ове *******е под хитно скинути са престола!
 
Право питање је зашто је заказао противпожарни систем ?

Ово је само диверзија, дакле, остајем при ставу да је у питању ТЕРОРИСТИЧКИ АКТ или КОНКУРЕНЦИЈА. Зар не видите колико је у последње време се десило оваквих ствари ?

Неко је овде на форуму поменуо опушак. То је нон-сенс. Чак и да је опушак у питању опет је одговоран Шутановац, зато што не мисли и ништа не ради на томе да обезбеди фабрике. Не могу схватити да је неко више заинтересован за посету некој школи коју фарбају Американци у Србији, него посета војним објектима Србије, да се сагледа безбедност тих фабрика, да се поставе камере, да се постави обезбеђење у фабрикама итд....Очито да је неком више стало да "пузећи" се приближава НАТО-у, и гурање Србије у нато, него што му је истински стало да очува већ постојеће војне објекте у Србији, што је од националног интереса.

Шиптари вршљају у Бујановцу, цистерна оружја пронађена, Дачић глуми да није ништа. Жмуре и глуме, као да се ништа не дешава, као да нас нико не урушава "изнутра".

Шутановац само иде по којекаквим местима и кезери се као лудак на брашно. Знате ли ви шта значи бити први човек над војском Србије ? Па такав човек треба да буде увек ОЗБИЉАН. То је човек који је по значају можда и важнији од самог председника, јер особа која стоји над војском Србије, треба да штити народ. Од тог човека зависи безбедност живота сваког појединца у овој земљи, а шта кад нас неко нападне, урушили су нас, и урушавају и даље, па хоће да нас доведу до тога да нас за 24 часа свако може да "прегази".

Оног Дачића не могу да смислим, тај човек и Шутановац треба да поднесу оставке, како их није срамота да им људи гину около а они иду на којекакве пријеме и кезере се као ударени мокром чарапом ???

Доста више! Хоћу да овај народ буде коначно безбедан, ВОЈНО И ЕКОНОМСКИ и у сваком погледу! А ове *******е под хитно скинути са престола!


Kakvi h sve idiota ovde ima....

@ tema

saucesce porodicama poginulih
 
Kakvi h sve idiota ovde ima....

@ tema

saucesce porodicama poginulih

Ja ne bih rekla da je idiot sto sumnja:dash:
I oni sumnjaju:

BEOGRAD, 04.09.2009.

TANJUG
Orbović traži hitno utvrđivanje uzroka nesreće

Povodom tragedije koja je zadesila "Prvi partizan" u Užicu, u ime Saveza samostalnih sindikata Srbije predsednik Ljubisav Orbović uputio je danas telegram saučešća porodicama nastradalih, sindikalnim organizacijama te fabrike i Savezu samostalnih sindikata Užice
Taj sindikat insistira da nadležni državni organi što hitnije utvrde uzroke tragedije i eventualnu odgovornost nadležnih organa tog preduzeća.
Poslodavci ne smeju da ostvaruju uštede na štetu uslova za bezbednost i zdravlje na radu, jer izgubljeni životi zaposlenih su nenadoknadivi i nemaju cenu, navedeno je u saopštenju tog sindikata.
------------------------------------
Dakle, oni svakako vise znaju kako se vrse USTEDE na stetu uslova za bezbednost radnika!
Sutanovac je izjavio " da je barut eksplodirao na nacin na koji inace NE eksplodira":dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
UŽICE, 04.09.2009.

FoNet
Šutanovac: Ne znamo šta se desilo

Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac izjavio je danas, posle obilaska fabrike "Prvi partizan" u kojoj je poginulo sedam radnika, da niko ne može sa sigurnošću reći šta se tačno dogodilo i kako je došlo do eksplozije baruta, "koji inače ne eksplodira na način kako se dogodilo sinoć"
-----------------
www.pressonline.rs

Sta ovo treba da znaci?!
 
Kakvi h sve idiota ovde ima....

@ tema

saucesce porodicama poginulih

Да ли те чини "мање" ИДИОТОМ ако друге назовеш "ИДИОТИМА".

Зашто сам идиот ? Зато што СУМЊАМ ?

Па ти си најпаметнији, каква сува интелигенција од тебе!

Што сам ја"идиот"?, што се буним у овој земљи, и што нећу да дозволим да у овој земљи народ буде овако незаштићен и препуштен сам себи. Шта треба да радим ? Да гледам како се људи убијају због глупих грешака власти ???

НИКАД!!! А ИДИОТИ СУ СЕ ПОКАЗАЛИ КАКО ВОДЕ ЗЕМЉУ!!!
 
Poslednja izmena:
UŽICE, 04.09.2009.

FoNet
Šutanovac: Ne znamo šta se desilo

Ministar odbrane Srbije Dragan Šutanovac izjavio je danas, posle obilaska fabrike "Prvi partizan" u kojoj je poginulo sedam radnika, da niko ne može sa sigurnošću reći šta se tačno dogodilo i kako je došlo do eksplozije baruta, "koji inače ne eksplodira na način kako se dogodilo sinoć"
-----------------
www.pressonline.rs

Sta ovo treba da znaci?!

Па шта се друго може очекивати од Шутановца него да се прави блесав као и увек. Никад он не зна за било шта "шта се догодило". Вечито "НЕ ЗНА".

Нека човек лепо поднесе оставку и призна да је неспособан што се тиче свега, само зна да се улизује нато-у. У другом послу који треба да обавља као главни и одговорни за војску, није вичан. Нема човек појма о животу.

Што пре поднесе оставку, боље за народ.
 
ne vidim shto je to pa nemoralno raspravljati o lichnoj odgovornosti za ovo shto se desilo
bilo nekog od samih rukovodecih struktura bilo samog ministra vojskke ili zaposlenog ako je faktor ljudska greshka na radu
i kako to nije politichka tema?
ako ministar nije odgovoran za stanje u vojnoj industriji kao ministar onda ko jeste?
svakome sa iloe moralom makar i uradio sve u svojoj motji da se to sprechi a ipak se desilo pod njegovim mandtom podneo bi ostavku
to nije politikanstvo nego stvar principa,u japanu bi za to shutanovac verovatno izvrshio harikiri a ne da vadi fleke i pokushava da sachuva svoje dupe i polozaj
ista stvar ko onaj debil brqa mihajlovc posle atentata premijera
prava ljigavshitna je pokushaj da se nekim kvazi saucheshcem spram porodica i shatro ischudjavanjem shto se upire prst u potencijalne krivce skrene paznja sa toga da neko za ovo mora da odgovara
a sve one gomile NVO da se stvarno bave pravima gradjana ove zemlje pritisle bi sad sve vladine institucije da kazne one koji snose odgovornost za havariju

i moje saucheshtje porodicam nastradalih
 
Poslednja izmena:
ne vidim shto je to pa nemoralno raspravljati o lichnoj odgovornosti za ovo shto se desilo
bilo nekog od samih rukovodecih struktura bilo samog ministra vojskke ili zaposlenog ako je faktor ljudska greshka na radu
i kako to nije politichka tema?
ako ministar nije odgovoran za stanje u vojnoj industriji kao ministar onda ko jeste?
svakome sa iloe moralom makar i uradio sve u svojoj motji da se to sprechi a ipak se desilo pod njegovim mandtom podneo bi ostavku
to nije politikanstvo nego stvar principa,u japanu bi za to shutanovac verovatno izvrshio harikiri a ne da vadi fleke i pokushava da sachuva svoje dupe i polozaj
ista stvar ko onaj debil brqa mihajlovc posle atentata premijera
prava ljigavshitna je pokushaj da se nekim kvazi saucheshcem spram porodica i shatro ischudjavanjem shto se upire prst u potencijalne krivce skrene paznja sa to da neko za ovo mora da odgovara
a sve one gomile NVO da se stvarno bave pravima gradjana ove zemlje pritisle bi sad sve vladine institucije da kazne one koji snose odgovornost za havariju

i moje saucheshtje porodicam nastradalih

nije ni najmanje lose raspravljati o odgovornosti. ali evo, ako niko nece, otvoricu licno ja temu o odgovornosti pojedinaca! ovde stvarno nije mesto za to.
 
Наравно Дерер, тако је, зашто би овде било забрањено дискутовати о нечијој одговорности ?

Свакако и моје саучешће породицама, жао ми је тих људи, али нећу да се тема скреће у другом смеру, већ требало би дискутовати ЗАШТО СЕ У СРБИЈИ ОВАКВЕ СТВАРИ ДЕШАВАЈУ ? Ко је крив и зашто се људи (не само што гину, већ се и убијају).?

Ја то нећу да гледам и да читам црне хронике овде, него да се лепо отклони УЗРОК а не последица.

То што Шутановац иде ПОСТ-ФЕСТУМ и после нешто "кобејаги ради", нема ништа од тога. Ствари треба ПРЕВЕНТИВНО решавати. То је човек који мисли само о НАТО-у и како да Србију гурне у нато. Шта ће нам такав човек да води земљу и војску ?

Земља је у опасности. Шутановац хитно нека поднесе оставку.
 
Zbog toga sto su u toj eksploziji poginuli nasi dragi i voljeni. Pusti ih da pocivaju u miru.

ochemu ti prichash?
ko pominje porocdice nastradalih u bilo kom kontextu sem sauchesthtja?
i kakve to veze ima sa moralnom a mozda i vishe od toga odgovornoshtju ministra vojske?
zato shto su poginuli ljudi da se ne pishe o odgovornosti
koja glupost
da se toga doseti svaka lopurda koja je izazvala neki havariju gde bi joj kraj bio
shta kao porodice nastradalih ce potresti shto napadamo choveka odgovornog za nesretju jer mnogo vole shutanovca
 
ochemu ti prichash?
ko pominje porocdice nastradalih u bilo kom kontextu sem sauchesthtja?
i kakve to veze ima sa moralnom a mozda i vishe od toga odgovornoshtju ministra vojske?
zato shto su poginuli ljudi da se ne pishe o odgovornosti
koja glupost
da se toga doseti svaka lopurda koja je izazvala neki havariju gde bi joj kraj bio
shta kao porodice nastradalih ce potresti shto napadamo choveka odgovornog za nesretju jer mnogo vole shutanovca

Nadam se da primecujes da si pokrenuo polemiku samnom bez ikakvog smisla i cilja.Moj licni utisak takvih postova je kao da pravis zurku na groblju.
Nemam vise sta da dodam.
Tema o odgovornosti pojedinaca za ovaj i ostale incidente je otvorena.
 
Наравно Дерер, тако је, зашто би овде било забрањено дискутовати о нечијој одговорности ?

Свакако и моје саучешће породицама, жао ми је тих људи, али нећу да се тема скреће у другом смеру, већ требало би дискутовати ЗАШТО СЕ У СРБИЈИ ОВАКВЕ СТВАРИ ДЕШАВАЈУ ? Ко је крив и зашто се људи (не само што гину, већ се и убијају).?

Ја то нећу да гледам и да читам црне хронике овде, него да се лепо отклони УЗРОК а не последица.

То што Шутановац иде ПОСТ-ФЕСТУМ и после нешто "кобејаги ради", нема ништа од тога. Ствари треба ПРЕВЕНТИВНО решавати. То је човек који мисли само о НАТО-у и како да Србију гурне у нато. Шта ће нам такав човек да води земљу и војску ?

Земља је у опасности. Шутановац хитно нека поднесе оставку.
desavaju se u svim zemljama sa tom sovjetskom soc tehnologijom , recimo u Rusiji svakih par meseci nesto odleti u vazduh , yebiga zastarelo sve to i nesigurno
a istraga treba da pokaze sta je tacno bilo
 
18:25
Око: Трагедија у Ужицу

Шта се догодило у фабрици „Први партизан" и да ли је смрт седам радника могла бити избегнута

Експлозија у фабрици наоружања и војне опреме у Ужицу у четвртак увече однела је седам живота, шест радница и један радник смртно су страдали док је њих петнаест лакше повређено. Према првим, незваничним информацијама узрок смрти је гушење угљен моноксидом.

Ово је пета незгода у наменској индустрији у последње три године.

Да ли је ова ситуација могла да се избегне тема је коју анализирамо у данашњем Оку.

О томе говоре Предраг Марић начелник Сектора за ванредне ситуације МУП-а Србије, др Драган Спасић, декан Факултета за заштиту на раду у Нишу и Мирослав Лазански, новинар.

У емисију се укључују и дописници РТС-а из Ужица.
-------------------
 
koliko se para, cijih?, trosi na obezbedjenje privatizovanih fabrika, da slucajno zaposleni ne udju gde ne treba i ne vide sta se sve krade i demontrira, a ovako osetljiv objekat nema obezbedjenje adekvatno sadasnjem vrmenu,

pa 2009. je godina, gde su kamere, senzori, programi, kompjuteri, sateliti i sta sve ne. i oni crno obuceni, nalik na cedine i druge telohranitelje

da li je problem sto se tu stedelo?
 

Back
Top