Eксплодирала фабрика експлозива

Užice: Sedmoro mrtvih u eksploziji
Užice -- U eksploziji u fabrici municije "Prvi partizan" u Užicu sinoć poginulo sedmoro ljudi, izjavio ministar odbrane Dragan Šutanovac.
B92 pre 24 minuta

B92
Šutanovac je rekao da je nezahvalno govoriti o uzrocima ove nesreće i velike tragedije i da će istražni organi konačno utvrditi sve detalje i okolnosti. Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić pola sata posle ponoći stigao je u fabriku municije. Doktorka Užičke bolnice Branka Bukvić izjavila je da je u tu zdravstvenu ustanovu primljeno 13 povređenih


Kliknite ovde da biste pročitali vest u celini
 
Da, treba ministar da podnese ostavku. On je kriv što radnici puše u barutani !
Tužno i mizerno što ovi luzeri odmah koriste priliku da na nesreći mrtvih radnika prave političku hajku.
Kao da vam je ova nesreća legla...Da ospete paljbu po žutima. Luzeri !

Ti vec znas UZROK eksplozije:eek:
Koliko vidim, lako ce se pronaci krivac i zvanicno, kad se ti drznes da tvrdis da je neko od radnika pusio i tako izazvao eksploziju:roll:
Ne trazim niciju ostavku (i da je trazim ne bi je dao) samo iskreno saosecam sa zrtvama i porodicama, a nikad sebi ne bih dozvolila da unapred okrivim radnike:roll:
 
Ti vec znas UZROK eksplozije:eek:
Koliko vidim, lako ce se pronaci krivac i zvanicno, kad se ti drznes da tvrdis da je neko od radnika pusio i tako izazvao eksploziju:roll:
Ne trazim niciju ostavku (i da je trazim ne bi je dao) samo iskreno saosecam sa zrtvama i porodicama, a nikad sebi ne bih dozvolila da unapred okrivim radnike:roll:
Nisam na tebe ni pomislio kad sam pisao post.
Znam da si ti duševna osoba.
Ali u ovakvim nesrećama je gotovo uvek uzrok javašluk (neispravne strujne instalacije, pušenje, nepridržavanje sigurnosnih normi...).
Bez obzira na to ko je kriv, tragedija je velika kao i moja žalost za izgubljenim životima.
 
ovo je 10ta afera koja se desila sutanovcu

prvo su mu ukrali one tenkove, zatim su mu eksplodirala 2 skladista, pa mu padaju avioni i na kraju explozija u fabrici municije

da je sutanovac iole covek a ne djubre odavno bi podneo ostavku ili bio smenjen

al posto je on tadicev kum, e onda nista....

То се и ја питам, како је могуће да се у року од годину-две, десе овакве ствари, као што су падање авиона, експлозија једног складишта, па сад другог складишта.....напади у Бујановцу и прешеву од стране шиптарских терориста, пронађена муниција итд....

Једноставно, ако погледате реално, рекли су кад је била она претходна експлозија, да није диверзија, па сад опет није диверзија итд....

Колико треба још да прође времена и да се схвати шта се у овој земљи дешава. Колико још треба да настрада невиних живота ?

Зар није чудно што се сав војни темељ Србије урушио, и наставио да се и даље урушава (намерно или случајно)....на вама је да закључите.....

Некоме је у интересу очито да Србија буде војно слаба. И не само војно, већ и економски. Неко има интерес што је била експлозија. Ко, не знам, али само знам ДА НИШТА НИЈЕ СЛУЧАЈНО.
 
То се и ја питам, како је могуће да се у року од годину-две, десе овакве ствари, као што су падање авиона, експлозија једног складишта, па сад другог складишта.....напади у Бујановцу и прешеву од стране шиптарских терориста, пронађена муниција итд....

Једноставно, ако погледате реално, рекли су кад је била она претходна експлозија, да није диверзија, па сад опет није диверзија итд....

Колико треба још да прође времена и да се схвати шта се у овој земљи дешава. Колико још треба да настрада невиних живота ?

Зар није чудно што се сав војни темељ Србије урушио, и наставио да се и даље урушава (намерно или случајно)....на вама је да закључите.....

Некоме је у интересу очито да Србија буде војно слаба. И не само војно, већ и економски. Неко има интерес што је била експлозија. Ко, не знам, али само знам ДА НИШТА НИЈЕ СЛУЧАЈНО.

и ја мислим да није случајно, ово се пречесто дешава у војсци, то није добро и треба испитати:think:
 
Ima više mogućnosti.
Prvi Partizan je nosilac proizvodnje municije u srbiji. Renomirana fabrika i svetskog glasa.
Sada su pravili izvoz za Irak i vrlo je moguće da je akt terorizma ili konkurencije.
Na sreću (ako se to može reći) ima malo žrtava jer je fabrika tako gradjena da se obuzda eventualna eksplozija.

verovatnoća:

Sabotaža: 30%
Nesreća : 40%
terorizam 30%
 
Ima više mogućnosti.
Prvi Partizan je nosilac proizvodnje municije u srbiji. Renomirana fabrika i svetskog glasa.
Sada su pravili izvoz za Irak i vrlo je moguće da je akt terorizma ili konkurencije.
Na sreću (ako se to može reći) ima malo žrtava jer je fabrika tako gradjena da se obuzda eventualna eksplozija.

verovatnoća:

Sabotaža: 30%
Nesreća : 40%
terorizam 30%


Gde ste bili genijalci kad je Herkulu Poarou bilo najteze!?:cool:

Treba sacekati krim-eksperte da zavrse svoj deo posla i izdaju zvanicno saopstenje,
ako nije vojna tajna ili nesto drugo od posebne vaznosti za drzavu,
pa nam saopste sazvakanu istinu, sto je delimicno i normalno za akcidente u namenskim postrojenjima.:roll:
Inace i gen.Shutanovac je trenutno na terenu:cool:
 
Kada se uzme u obzir šta je sve eksplodiralo zadnjih 9 godina,dolazi se do zaključka da se diverzanti mirno šetaju od pogona do pogona od skladišta do skladišta,ubijaju naše vojnike,dižu u vazduh vojne objekte i fabrike...
Interesantno je da se u drugim zemljama odmah posumnja na terorizam i na kraju se to i dokaže,dok gradjanin Ivica tu mogućnost ne pominje ni u snu?!
 
@milica Sad sam čula da je sedmi poginuli jedan dečko od dvadeset i nešto godina...otac mu je izvršio samoubistvo čim je čuo da je poginuo.
__________

Људи греше што дижу руку на себе. У овом тренутку сваки Србин је злата вредан, свака Српска глава. Треба устати и борити се за права своје деце, за безбедан живот, и треба тражити оставке оних који су неспособни да воде ову земљу.

Дошло ми је да пишем по зидовима:

ЉУДИ НЕ УБИЈАЈТЕ СЕ!!!
 
Poslednja izmena:
Sad sam čula da je sedmi poginuli jedan dečko od dvadeset i nešto godina...otac mu je izvršio samoubistvo čim je čuo da je poginuo.


Istina ????:eek:
Ako je neprovereno , nemoj da se igraš sa tim stvarima.

Strašno...tragedija velika.:(

Iskreno saučešće rodbini, prijateljima, najbližima.

Nemam reči na sve ovo što se desilo.
 
Kada se uzme u obzir šta je sve eksplodiralo zadnjih 9 godina,dolazi se do zaključka da se diverzanti mirno šetaju od pogona do pogona od skladišta do skladišta,ubijaju naše vojnike,dižu u vazduh vojne objekte i fabrike...
Interesantno je da se u drugim zemljama odmah posumnja na terorizam i na kraju se to i dokaže,dok gradjanin Ivica tu mogućnost ne pominje ni u snu?!

Ja sam nocas procitala na jednom sajtu vest (skinuta je, ne mogu da je linkujem) da je zakazao protivpozarni sistem (a prethodno je doslo do varnicenja) koji inace reaguje "i na dim", te se tako nije mogla izbeci nesreca:eek:
Predsednik SO Uzice, izjavio je da su tu radili obuceni ljudi, da nikad dosad nije doslo do nesrece u ovoj fabrici...

Sad ne znam sta ce utvrditi zvanicna istraga, ali, ako je u pitanju ovo sto sam napisala, treba da podnesu ostavke odgovorni. Ja se nadam da radnci i porodice stradalih, NECE dozvoliti nikakvo eventualno manipulisanje i svaljivanje krivice na neduzne u stilu: Mrtva usta ne govore!
 

Back
Top