Ексхумирани остаци жртава "Бљеска"

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Посмртни остаци 34 српске жртве, убијене у операцији "Бљесак", ексхумирани у западној Славонији. Методом ДНК анализе биће утврђен идентитет жртава које су хрватске војне снаге покопале на гробљу у Врбовљанима.

Надлежни органи Хрватске су на гробљу у Врбовљанима, у западној Славонији, у протекла три дана ексхумирали посмртне остатке 34 српске жртве убијене пре 16 година у операцији хрватских оружаних снага "Бљесак".

Узорци ексхумираних остатака транспортовани су у Завод за судску медицину и криминалистику Медицинског факултета у Загребу, где ће методом ДНК анализе бити извршена њихова идентификација, саопштено је из Комисије Владе Србије за нестала лица.

Ексхумација посмртних остатака српских жртава на гробљу у Врбовљанима почела је 10. маја, биће настављена 16. маја, а очекује се да ће трајати још три дана.

Хрватске војне и полицијске снаге извршиле су агресију на западну Славонију 1. и 2. маја 1995. године, када је та област била зона под заштитом Уједињених нација. У операцији "Бљесак" убијено је или нестало 283 Срба, међу којима 57 жена и деветоро деце до 14 година старости.

Хрвати су покопали 168 убијених, највише под ознаком "непознат", а тек крајем прошле и почетком ове године ексхумирани су посмртни остаци 52 особе, од тога 28 из Медара и 34 из Окучана. Од укупног броја жртава, досад је расветљена судбина само 47 лица, међу којима 37 на подручју Републике Српске.

Осталих 10 жртава које су идентификоване у марту ове године, житељи су села Медара. Међу њима је седам чланова породице Вуковић, браћа Ранко и Милутин, њихове супруге и троје деце.

Junastvo Hrvatske vojske nad civilima :(
 
Посмртни остаци 34 српске жртве, убијене у операцији "Бљесак", ексхумирани у западној Славонији. Методом ДНК анализе биће утврђен идентитет жртава које су хрватске војне снаге покопале на гробљу у Врбовљанима.

Надлежни органи Хрватске су на гробљу у Врбовљанима, у западној Славонији, у протекла три дана ексхумирали посмртне остатке 34 српске жртве убијене пре 16 година у операцији хрватских оружаних снага "Бљесак".

Узорци ексхумираних остатака транспортовани су у Завод за судску медицину и криминалистику Медицинског факултета у Загребу, где ће методом ДНК анализе бити извршена њихова идентификација, саопштено је из Комисије Владе Србије за нестала лица.

Ексхумација посмртних остатака српских жртава на гробљу у Врбовљанима почела је 10. маја, биће настављена 16. маја, а очекује се да ће трајати још три дана.

Хрватске војне и полицијске снаге извршиле су агресију на западну Славонију 1. и 2. маја 1995. године, када је та област била зона под заштитом Уједињених нација. У операцији "Бљесак" убијено је или нестало 283 Срба, међу којима 57 жена и деветоро деце до 14 година старости.


Хрвати су покопали 168 убијених, највише под ознаком "непознат", а тек крајем прошле и почетком ове године ексхумирани су посмртни остаци 52 особе, од тога 28 из Медара и 34 из Окучана. Од укупног броја жртава, досад је расветљена судбина само 47 лица, међу којима 37 на подручју Републике Српске.

Осталих 10 жртава које су идентификоване у марту ове године, житељи су села Медара. Међу њима је седам чланова породице Вуковић, браћа Ранко и Милутин, њихове супруге и троје деце.

Junastvo Hrvatske vojske nad civilima :(

tadic-srebrenica_500x260.jpg
 
Njemu bitno da je lepo "ispao"!

Сребреница и Вуковар служе за извињења, резолуције, сузе, зарад помирења и суживота.
Разне Олује, Бљескови, Скелани, Гаравице, Јасеновци, јаме Хецеговачке морају бити заборављени.
У заједничкој будућности за њих нема места.....
 
Посмртни остаци 34 српске жртве, убијене у операцији "Бљесак", ексхумирани у западној Славонији. Методом ДНК анализе биће утврђен идентитет жртава које су хрватске војне снаге покопале на гробљу у Врбовљанима.

Надлежни органи Хрватске су на гробљу у Врбовљанима, у западној Славонији, у протекла три дана ексхумирали посмртне остатке 34 српске жртве убијене пре 16 година у операцији хрватских оружаних снага "Бљесак".


Узорци ексхумираних остатака транспортовани су у Завод за судску медицину и криминалистику Медицинског факултета у Загребу, где ће методом ДНК анализе бити извршена њихова идентификација, саопштено је из Комисије Владе Србије за нестала лица.

Ексхумација посмртних остатака српских жртава на гробљу у Врбовљанима почела је 10. маја, биће настављена 16. маја, а очекује се да ће трајати још три дана.

Хрватске војне и полицијске снаге извршиле су агресију на западну Славонију 1. и 2. маја 1995. године, када је та област била зона под заштитом Уједињених нација. У операцији "Бљесак" убијено је или нестало 283 Срба, међу којима 57 жена и деветоро деце до 14 година старости.

Хрвати су покопали 168 убијених, највише под ознаком "непознат", а тек крајем прошле и почетком ове године ексхумирани су посмртни остаци 52 особе, од тога 28 из Медара и 34 из Окучана. Од укупног броја жртава, досад је расветљена судбина само 47 лица, међу којима 37 на подручју Републике Српске.

Осталих 10 жртава које су идентификоване у марту ове године, житељи су села Медара. Међу њима је седам чланова породице Вуковић, браћа Ранко и Милутин, њихове супруге и троје деце.

Junastvo Hrvatske vojske nad civilima :(
Užasavajuća zverstva koja su počinile divljačke hrvatske horde ostaće zapisane u analima besčašća na ovim prostorima . Naravno odgovorni nalogodavci i sami počinioci nisu pronađeni niti se traže jer ko može očekivati od jedne države koja je stvorena na zločinu da će pokrenuti bilo kakve mere u tom smeru.
Sa nadom u neke pravednije dane neka je večna slava nastradalima.
 
Мање је битно од питања дал ће ико одговарати овде због прећуткивања или отворене сурадње са представницима оних што их починише?

Konstanta srpske politike prema srpskim zrtvama u zadnjih sto godina.

Сребреница и Вуковар служе за извињења, резолуције, сузе, зарад помирења и суживота.
Разне Олује, Бљескови, Скелани, Гаравице, Јасеновци, јаме Хецеговачке морају бити заборављени.
У заједничкој будућности за њих нема места.....

Iz istog razloga su prikrivani svi zlocini od 1914. godne.

"Скоро сва имена починилаца – официра, подофицира и војника 25., 26. и 28. домобранске пуковније, избрисана су из коначне верзије Рајсове књиге о аустро – угарским зверствима у Мачви 1914. Наравно, ове три пуковније биле су попуњене искључиво Хрватима..."

из сведочења др милана гавриловића
 
Užasavajuća zverstva koja su počinile divljačke hrvatske horde ostaće zapisane u analima besčašća na ovim prostorima . Naravno odgovorni nalogodavci i sami počinioci nisu pronađeni niti se traže jer ko može očekivati od jedne države koja je stvorena na zločinu da će pokrenuti bilo kakve mere u tom smeru.
Sa nadom u neke pravednije dane neka je večna slava nastradalima.

Ne ocekujem da ce oni sami pokrenuti bilo sta protiv svojih,ali mislim da ce ovo i jos mnogo toga sto nije izneto u javnost, pasti na teret Hrvatske kada se bude pokrenula konkretna odgovornost za zlocine nacinjene sa njihove strane.
 
Konstanta srpske politike prema srpskim zrtvama u zadnjih sto godina.



Iz istog razloga su prikrivani svi zlocini od 1914. godne.

"Скоро сва имена починилаца – официра, подофицира и војника 25., 26. и 28. домобранске пуковније, избрисана су из коначне верзије Рајсове књиге о аустро – угарским зверствима у Мачви 1914. Наравно, ове три пуковније биле су попуњене искључиво Хрватима..."

из сведочења др милана гавриловића

Smuci mi se kad vidim da se ponavlja istorija sve u negativnom smislu. Mada se tek u ovo vreme otkrivaju (ne)dela koja su pocinja nad Srbima pocev ko zna od kad,kao i iz II s.rata za koja nije se smelo govoriti do sad,mada i sad nam "zapusavaju usta", i za davniju kao i za blizu istoriju.
 
Ne ocekujem da ce oni sami pokrenuti bilo sta protiv svojih,ali mislim da ce ovo i jos mnogo toga sto nije izneto u javnost, pasti na teret Hrvatske kada se bude pokrenula konkretna odgovornost za zlocine nacinjene sa njihove strane.
Naravno , mada Hrvatska ima toliko tereta da bi morala da potone. Gnusne zločine koje je počinila ne mogu se ničim opravdati.
 
Kad pomislim,koliko su zlocina pocinili, nemaju toliko stanovnika da ih 3x svakog pojedinacno stave na odgovornost.
To se ne može drugačije objasniti nego urođenim odlikama tog etnosa . Da bar postoje neka sredstva koja leče takvu urođenu manu , ostaje da se nadamo u nova naučna dostignuća koja će dovesti do otkrića takvog leka.
 
Poslednja izmena:
Postoji nacin lecenja svega @krinka5.

Kao sto rekoh malo pre,sacekuje se smena generacija pa nas odelju ko sansku kozu.
Problem postoji u nama, Srbima, veoma olako prihvatamo ozbiljne situacije.
Podjimo od kraja II sv.rata, kada su Hrvati bili Narod koji imao privilegije Titove vlasti, te su dozvolili ijacali NDH,van bivse YU (Svedska,Nemacka,Austrija, Australija i druge zemlje gde su bile stacionirane njihove snage) mada su pojedine zemlje pomogle oko eliminisanja NDH,proterivanjem istih. Glavna baza im je bila uvek Svedska. Svo to vreme,tih godina sve do 199o,bili su tihi, saradjujuci sa komunistima,od kojih su dobijali sve potrebne informacije. Pucanjem YU, vec pripremljeni Hrvati su lako mogli da manipulisu medijima koji su vec unzad toliko godina bili pripremani i imali pripremljen teren u drugim zemljama sveta.
Pukli smo vec po ko zna koji put zbog tog.
Sad se ista sema ponavlja. Slatkorecivoscu,kupuju ovdasnje ljude na teritoriji Srbije, skrasili se na nasoj teritoriji,dobili pomoc od raznih stranaka u Srbiji,uz ciju pomoc same stranke opstaju, i vode za njih politiku protiv Srba,Srpske drzave. I cekaju opet momenat kad ce da nas razbiju kao beba zvecku.
 
Hrvati su bili jedini u Evropi koji su se izvukli da ne polazu nikakvu odgovornost za genocid u drugom svjetskom ratu, zahvaljujuci prije svega Srbima komunistima, Brozovim poltronima.

Da,jedno od tih mogucnosti su imali,pored ostalog. I danas u Srbiji imaju takodje jaku podlogu,to zelim da napomenem, pogotovo u BGu, i delom u Vojvodini.
Imaju razradjenu strategiju,i sad koriste istu,mada malo razvijeniju.
 

Back
Top