Ekshumacija žrtava u akciji "Bljesak"

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Ekshumacija žrtava u akciji "Bljesak"

10.05.2011
Na mjesnom groblju u Vrbovljanima, u Zapadnoj Slavoniji, danas je počela ekshumacija posmrtnih ostataka Srba stradalih u akciji hrvatske vojske i policije "Bljesak" u maju 1995. godine.
Kako je saopćila Komisija za nestala lica Vlade Srbije, očekuje se da će ekshumacija trajati pet dana.
Ekshumacijama, koje će obaviti nadležni hrvatski organi, u svojstvu promatrača prisustvovati će stručni tim Komisije za nestala lica Vlade Srbije.
http://www.slobodnaevropa.org/content/news/24096768.html
************************************

Ово је последица злочиначког подухвата Хрвата 1995г.
Очигледно да су вршили злочине и етничко чишћење државе од Срба. И овде је неко одговоран за спровођење злочиначке акције.
Посебно, када за то буде време, треба расветлити злочиначке акције у Медачком џепу и осталим српским стратиштима.
 
Sve ste dobro iscenirali ko i sa Olujom,samo da ispadnete žrtve koje su se samo branile i nisu počinile nikad zločin nad civilima osim slučajno.Prozirno


Плитка ти је филозофија. Ништа ми нисмо исценирали већ су то учинили хрватски злочинци. Вест је есхумација жртава хрватских злочина над Србима.
Такође, ово није текст из српске штампе већ новина Ваших пријатеља (http://www.slobodnaevropa.org/content/news/24096768.html), а њима морате да верујете.
 
Ekshumacija žrtava u akciji "Bljesak"

10.05.2011
Na mjesnom groblju u Vrbovljanima, u Zapadnoj Slavoniji, danas je počela ekshumacija posmrtnih ostataka Srba stradalih u akciji hrvatske vojske i policije "Bljesak" u maju 1995. godine.
Kako je saopćila Komisija za nestala lica Vlade Srbije, očekuje se da će ekshumacija trajati pet dana.
Ekshumacijama, koje će obaviti nadležni hrvatski organi, u svojstvu promatrača prisustvovati će stručni tim Komisije za nestala lica Vlade Srbije.
http://www.slobodnaevropa.org/content/news/24096768.html
************************************

Ово је последица злочиначког подухвата Хрвата 1995г.
Очигледно да су вршили злочине и етничко чишћење државе од Срба. И овде је неко одговоран за спровођење злочиначке акције.
Посебно, када за то буде време, треба расветлити злочиначке акције у Медачком џепу и осталим српским стратиштима.

..vidim da si u trendu...za Medacki dzep ljudi su u zatvoru vec godinama..
 
Плитка ти је филозофија. Ништа ми нисмо исценирали већ су то учинили хрватски злочинци. Вест је есхумација жртава хрватских злочина над Србима.
Такође, ово није текст из српске штампе већ новина Ваших пријатеља (http://www.slobodnaevropa.org/content/news/24096768.html), а њима морате да верујете.

Svaka vojno-redarstvena akcija ima žrtava.

Ne znam što je sporno?
 
Nikad ni za šta niste krivi.Uvijek neka zavjera,uvijek izgovori,opravdanja.Jer vi ste Isus

Svaka vojno-redarstvena akcija ima žrtava.
Ne znam što je sporno?[/QUOTE
*************************

Štrbac: "Bljesak" je deo udruženog zločinačkog poduvata
Operacija hrvatskih oružanih snaga "Bljesak", u kojoj je dovršeno etničko čišćenje Srba iz zapadne Slavonije, deo je udruženog zločinačkog poduhvata za koji su hrvatski generali nedavno osuđeni pred Haškim tribunalom, izjavio je predsednik nevladine organizacije "Veritas" Savo Štrbac.
"Prvi egzodus Srba u proteklom ratu desio se upravo u zapadnoj Slavoniji već u decembru 1991. godine, kada je etnički očišćeno skoro 190 sela na tom područcju", podsetio je Štrbac u intervjuu Tanjugu povodom 16. godišnjice hrvatske vojne akcije "Bljesak".
Tada su Srbi prognani, a njihova imanja i kuće opljačkane i uništene na podrucju Grubišnog polja, Pakraca, Daruvara, Lipika, rekao je Štrbac, a procene govore da je isterano između 52.000 i 70.000 Srba. On je ukazao da je ovom velikom egzodusu, prethodilo etničko čišćenje Požeške kotline koje nije izvedeno vojnom akcijom, već obmanom "u najboljem fašističkom maniru, kada su hrvatske vlasti izdale naredbu o evakuaciji 26 sela".
http://www.tanjug.rs/vest.asp?id=12658

Џабе кречите ,,дечки''. Остају записани крвави трагови појединих хрватских генерала и државника који су смислили етничко чишћење Хрватске.
Тачно је то ,,да свака војно-редарствена акција има жртава''. Али та је акција била искључиво усмерена на етничко чишћење Срба. И то није спорно, зар не?
,,Медачки џеп'' је исто злочиначка акција и главни идеолози злочина, нису кажњени. Доћи ће и они на ред ако их Бог пре тога не призове себи.
 
Nikad ni za šta niste krivi.Uvijek neka zavjera,uvijek izgovori,opravdanja.Jer vi ste Isus

Tu smo sestro isti.

Vi (većina vas, verujem) iskreno verujete da su Oluja i Bljesak briljantne vojne akcije nakon kojih je četvrt miliona ljudi jednostavno otišlo svojom voljom i par njih nesrećnim sljučajem stradalo.

Kada bismo slušali šta i jedna i druga strana imaju da kažu istorija ratova u raspadu Jugoslavije bi glasila ovako: niko nije ubio nikoga na suprotnoj strani, već je suprotna strana sve iscenirala i pobila svoje.
 
Tu smo sestro isti.
Vi (većina vas, verujem) iskreno verujete da su Oluja i Bljesak briljantne vojne akcije nakon kojih je četvrt miliona ljudi jednostavno otišlo svojom voljom i par njih nesrećnim sljučajem stradalo. Kada bismo slušali šta i jedna i druga strana imaju da kažu istorija ratova u raspadu Jugoslavije bi glasila ovako: niko nije ubio nikoga na suprotnoj strani, već je suprotna strana sve iscenirala i pobila svoje.

За болдовану тврдњу, ред би био да приложиш линк и увериш Форумаше у истину.
Овако написано је само твој искаљени бес што је ,,хрватска истина'' проваљена а Хрватска полако полаже рачуне за учињена злодела.
Свако копрцање због провале је дозвољено!
 
За болдовану тврдњу, ред би био да приложиш линк и увериш Форумаше у истину.
Овако написано је само твој искаљени бес што је ,,хрватска истина'' проваљена а Хрватска полако полаже рачуне за учињена злодела.
Свако копрцање због провале је дозвољено!

Da li si ti normalan uopšte?

Ton kojim je napisana ta moja tvrdnja je optuživački u pravcu Hrvata, a ne bes jer je "provaljena hrvatska istina". Za mene su Bljesak i Oluja etničko čišćenje.
 
Da li si ti normalan uopšte?
Ton kojim je napisana ta moja tvrdnja je optuživački u pravcu Hrvata, a ne bes jer je "provaljena hrvatska istina". Za mene su Bljesak i Oluja etničko čišćenje.

Моје извињење!
Двосмисао реченице ме је навео да је схватим као оправдање за ,,Бљесак'' и ,,Олују''. Поготову она сагласност са ,,Astricом'' која је такође иронија.
Још једном: извини за несмотреност.
 
Моје извињење!
Двосмисао реченице ме је навео да је схватим као оправдање за ,,Бљесак'' и ,,Олују''. Поготову она сагласност са ,,Astricом'' која је такође иронија.
Још једном: извини за несмотреност.

Prihvaćeno :D

Zbog neslaganja na nekim drugim temama verovatno si po automatizmu pomislio da se ne slažemo ni ovde. Desi se :)
 
За болдовану тврдњу, ред би био да приложиш линк и увериш Форумаше у истину.
Овако написано је само твој искаљени бес што је ,,хрватска истина'' проваљена а Хрватска полако полаже рачуне за учињена злодела.
Свако копрцање због провале је дозвољено!

To kako vi nazivate Bljesak i Oluju je najmanje važno. :kafa: Najvažnije je da smo tim akcijama oslobodili Hrvatsku i da je lijepa naša slobodna:ok::ok::ok:
 
To kako vi nazivate Bljesak i Oluju je najmanje važno. :kafa: Najvažnije je da smo tim akcijama oslobodili Hrvatsku i da je lijepa naša slobodna:ok::ok::ok:

Ništa sporno. TIm akcijama ste dobili rat.

Hajde sad fino reci i to da ste usput proterali i Srbe sa njihovih prostora.

Hrvatska javnost je pod utiskom da se te dve stvari isključuju. Znači da vojna akcija automatski znači apsolutno odsustvo zločina. To je osnovna nelogičnost u vašem razmišljanju o tim akcijama.
 
prvo jedva čekamo da se na kvarnjaka poubijamo što više..
a onda, kad nas pritisnu, krenemo da lažemo da smo ubijali mnogo manje..
pa onda oni krenu da se otkopavaju i dokazuju kako lažemo
i kada nas uvate u laži, onda mi otkopavamo naše da im dokažemo da je to zato što u našim grobljima ima više..

još malo pa ćemo da se mlatimo butnim koskama i lobanjama onih koji su se mlatili pre nas...
 
Ništa sporno. TIm akcijama ste dobili rat.

Hajde sad fino reci i to da ste usput proterali i Srbe sa njihovih prostora.

Hrvatska javnost je pod utiskom da se te dve stvari isključuju. Znači da vojna akcija automatski znači apsolutno odsustvo zločina. To je osnovna nelogičnost u vašem razmišljanju o tim akcijama.

Ne , nije tako. Zločin je zločin ma s koje strane on dolazi. Takve ubojice i zločinci zavređuju svaku kaznu. O tome sam u više navrata pisao. To nitko od nas Hrvatskih forumaša ne poriče.
 

Back
Top