Ekranizovani knjizevni likovi

gost 292874

Aktivan član
Poruka
1.694
Sta mislite, jesu li verno prikazani?? Kako ste ih zamisljali, kako biste ih vi prikazali? Mozete uzeti kao primer neke glumce, muzicare, pisce,...:) Njihove ''dvojnike'', to jest, dvojnike onih koje ste zamislili xD

Ja sam Pecorina iz Junaka naseg doba zamisljala upravo kao Vladimira Ivasova! Glumac je sjajan, a fizicki da i ne govorim xDD

1499kl0.jpg

Isto, glumca Ljubomira Bandovica zamisljala sam kao Vuka Isakovica.

2e4xfdf.jpg

Ima ih jos dosta, ali ne mogu sada sve da izdvajam...XD

Kad gledam film snimljen po knjizi, ne doživljavam to kao da gledam knjigu, pa da razmišljam da li je vjerno prenesena na platno, i to se odnosi i na likove.
Neki film neće moju pažnju privući zato što je snimljen po knjizi, taman bila i neka meni omiljena.
Film i književnost su za mene dva umjetnička medija, sasvim različita i odvojena zidom od četiri metra s bodljikavom žicom pod naponom na vrhu.

Kad gledam film snimljen po knjizi, ne doživljavam to kao da gledam knjigu, pa da razmišljam da li je vjerno prenesena na platno, i to se odnosi i na likove.
Neki film neće moju pažnju privući zato što je snimljen po knjizi, taman bila i neka meni omiljena.
Film i književnost su za mene dva umjetnička medija, sasvim različita i odvojena zidom od četiri metra s bodljikavom žicom pod naponom na vrhu.

Pa naravno, ali sigurno si zamisljao nekako tog lika, zanimljivo je videti ko ga tumaci, na koji nacin, da li si ga i ti tako zamislio...Uostalom, mozes samo da kazes kako ga ti zamisljas i navedes neku licnost koja je bas slicna tome iz knjige, to jest, tvojoj predstavi o njemu. :)

Kenet Brana mi je sjajan Hamlet, poklapa se sa mojom slikom. I Kejt Vinslet kao Ofelija.

sia0lnn37ee7s7a7.jpg

Slična stvar je i sa glumcem koji je igrao Horhea od Burgosa u Imenu ruže (ostale sam drugačije zamislila).

2969-13416.jpg

Franko Nero je ultimativni Banović Strahinja

9798757_orig.jpg

Zapravo, mogla bih ja ovako do sutra.

Svideo mi se Vinston Smit u filmu 1984.
8434-30.gif

(John Hurt)

Henry - Barfly

00952.jpg

(Mickey Rourke)

Lord Goring i Mabel Chiltern, Ideal Husband
cue7y80c4qaaaac.jpg

(Minnie Driver, Rupert Everett)

i naravno:
http://1.***************/-hyuAXcjrtCU/TrMmU2Ti4XI/AAAAAAAABUU/n0Ns-Iadyvw/s1600/Cyrano_de_Bergerac_DRG12602.jpg

Pre neki dan sam saznao da su Kroati prošle godine ekranizovali omiljeni roman mog detinjstva, ''Koko i duhovi''. Preko relativno uzdržanih kritika bih i prešao pa pogledao film, ali kad sam video kakvog su mlakog džastinbiberovskog štrebera odabrali za ulogu Koka - odustao sam.

2cxxefm.jpg

Posto procitah Gospodju Bovari resila sam da pogledam na internetu kako su je u filmu prikazali..Nisu mogli bolju glumicu da nadju :)
Savrsena, upravo kako sam je zamisljala, krupnih crnih ociju, snenog, detinjeg lika..

2cmw6ro.jpg
Jennifer Jones

Film je iz 1949. godine, i najbolja adaptacija tog romana..:) ostale mi se ni ne svidjaju, bas zbog pogresnog odabira glumaca

Back