Ekonomski kolaps u Srbiji posle izbora 2012.godine!

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
izvor:http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/226169/U-2011-dodatni-rast-inflacije-i-pad-vrednosti-dinara
U 2011. godini očekuje nas dodatni rast inflacije i pad vrednosti dinara u odnosu na evro, složili su se danas domaći ekonomisti na Pres klubu “Ima li inflacije bez pripomoći Narodne banke“.

Kako su naveli, sreća u nesreći je da nas očekuje prodaja "Telekoma", ali i to da je 2011. predizborna godina koju Vlada neće hteti da završi sa lošim rezultatima.



- Postoje dva scenarija. Optimističnije je da inflacija bude od osam do deset odsto u slučaju povoljnog raspleta u vezi sa prodajom "Telekoma". U suprotnom, možemo da očekujemo i inflaciju između 15 i 20 odsto - rekao je ekonomista Miroslav Prokopijević.



Manje pesimističan bio je Miladin Kovačević, direktor Republičkog zavoda za statistiku, koji je rekao da je manevarski prostor NBS sužen manjim prilivom kapitala, svetskom ekonomskom krizom i nasleđenim lošim ekonomskim sistemima.

U nekoj od proslih tema o plodovima vlasti DS hteo sam da budem malo zesci u kritici , pa sam lupio onako od oka da ce inflacija u Srbiji biti 15%, ali ispalo je da ce to jos biti uspeh vasti ako inflacija ne bude 20%! Dakle posle izbora bice ceprkanja po kontejneru! Ovi ce nas uvaliti u vecu bedu nego Milosevic zato sto posle ovih nece biti sta da se proda da spasi Srbija od bankrotstva.
Srbija 2012. godine ce biti u takvoj bedi, da ce izbiti socijalni nemiri i haos gori nego u Grckoj, ali tada ce biti kasno ko god da dodje na vlast nece moci nista da uradi da napuni drzavnu kasu, jer nece imat odakle! Srpska apokalipsa ce stici izgleda ranije nego u ostatku sveta!
 
ma jeste evo i Svajcarci za*eballi da rade cekaju Smak! Kod nas je i smak i tranzicija i kriza a svet uglavnom zivi i radi.

=>

Иронија (грч. εἰρωνεία, eironeia — лажно игнорисање) је језички израз и стилска фигура у коме је право значење речи или прикривено или супротно дословном значењу израза, употребљених речи.
 
AH yaka ves'

Pa to svi znamo. Samo sto znamo i vise. Znamo da ce u Srbiji biti lose do 2012. tokom 2012. i posle 2012. jos decenijama. Tako da voa vest deluje nekako minimalisticki. :) Kad bi samo posle izbora bilo lose bilo bi dobro.

pa nismo znali bas tamo neke 2008-e.
ako se desi da drzava bankrotira, to jest prestane da ispunjava svoje obaveze prema kreditorima pa onda prema penzionerima, zdravstvu, skolstvu, policiji itd.. gledacemo scenario raspada drzave. sta ce to da znaci za svakog od vas je da ces da imas lokalne vojvode koje ce kao fol da se brinu o svom lokalnom stadu pa ce kao iz svojih fondova da uplacuju za svoje skole, svoje penzose i policiju a da beogradu i bilo kome jednostavno odbiju da placaju danak jer se te pare nece vratiti nazad.

imaces mafijaske gradove sa puno arkana kao lokalnih bosova i cara u beogradu bhez carstva koga svi okolo priznaju samo na papiru
 

Ovi ce nas uvaliti u vecu bedu nego Milosevic zato sto posle ovih nece biti sta da se proda
Pa, vi radite pod pogrešnom premisom da vrednost može postojati samo u državnom sektoru.
I zbog toga mislite da će uslediti totalni kolaps čim se pofljiskaju državne firme.


Ali to je glupost, jer → državni sektor ne samo da nije "jedino što imamo,"
nego je u stvari potpuno nepotreban, čak veoma štetan.


Pravo rešenje je da privreda funkcioniše u privatnom sektoru.
To ne samo da nije inferiorno ustrojenje, nego naprotiv, radi mnogo bolje.

Recimo: ako se vratite u 1996, naš PTT/Telekom je bio 100% u vlasništvu države, a opet je radio daleko lošije od neke zapadne telekom firme koja nije u državnom vlasništvu
 


Pa, vi radite pod pogrešnom premisom da vrednost može postojati samo u državnom sektoru.
I zbog toga mislite da će uslediti totalni kolaps čim se pofljiskaju državne firme.


Ali to je glupost, jer → državni sektor ne samo da nije "jedino što imamo,"
nego je u stvari potpuno nepotreban, čak veoma štetan.


Pravo rešenje je da privreda funkcioniše u privatnom sektoru.
To ne samo da nije inferiorno ustrojenje, nego naprotiv, radi mnogo bolje.

Recimo: ako se vratite u 1996, naš PTT/Telekom je bio 100% u vlasništvu države, a opet je radio daleko lošije od neke zapadne telekom firme koja nije u državnom vlasništvu

Sta mislis u cije ce ruke otici ta imovina? Srbiju ce razvuci stranci i tajkuni Miskovic, Beko i ostali novobogatasi! Sta mislis da ce neki posten gradjanin kupiti neku od tih kompanija?Ja jednostavno ne mogu da prihvatim da lopovi uzmu ono sto su generacije gradjana sticale! Tajkuni nemaju obavezu da finansiraju zdravstvenu zastitu, obrazovanje i slicne potrebe drustva. Videces kad u privatizovanoj Srbiji budes radio za dolar mesecno i jeo otpatke iz tajkunskog kontejnera!
 
izvor:http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/226169/U-2011-dodatni-rast-inflacije-i-pad-vrednosti-dinara
U 2011. godini očekuje nas dodatni rast inflacije i pad vrednosti dinara u odnosu na evro, složili su se danas domaći ekonomisti na Pres klubu “Ima li inflacije bez pripomoći Narodne banke“.

Kako su naveli, sreća u nesreći je da nas očekuje prodaja "Telekoma", ali i to da je 2011. predizborna godina koju Vlada neće hteti da završi sa lošim rezultatima.



- Postoje dva scenarija. Optimističnije je da inflacija bude od osam do deset odsto u slučaju povoljnog raspleta u vezi sa prodajom "Telekoma". U suprotnom, možemo da očekujemo i inflaciju između 15 i 20 odsto - rekao je ekonomista Miroslav Prokopijević.



Manje pesimističan bio je Miladin Kovačević, direktor Republičkog zavoda za statistiku, koji je rekao da je manevarski prostor NBS sužen manjim prilivom kapitala, svetskom ekonomskom krizom i nasleđenim lošim ekonomskim sistemima.

U nekoj od proslih tema o plodovima vlasti DS hteo sam da budem malo zesci u kritici , pa sam lupio onako od oka da ce inflacija u Srbiji biti 15%, ali ispalo je da ce to jos biti uspeh vasti ako inflacija ne bude 20%! Dakle posle izbora bice ceprkanja po kontejneru! Ovi ce nas uvaliti u vecu bedu nego Milosevic zato sto posle ovih nece biti sta da se proda da spasi Srbija od bankrotstva.
Srbija 2012. godine ce biti u takvoj bedi, da ce izbiti socijalni nemiri i haos gori nego u Grckoj, ali tada ce biti kasno ko god da dodje na vlast nece moci nista da uradi da napuni drzavnu kasu, jer nece imat odakle! Srpska apokalipsa ce stici izgleda ranije nego u ostatku sveta!

To najavljuju za svaku godinu, unazad 10 godina. Red je da se već jednom i desi taj grčki scenario, da vidimo kako to izgleda u Srbiji.:roll:
 
AH yaka ves'

Pa to svi znamo. Samo sto znamo i vise. Znamo da ce u Srbiji biti lose do 2012. tokom 2012. i posle 2012. jos decenijama. Tako da voa vest deluje nekako minimalisticki. :) Kad bi samo posle izbora bilo lose bilo bi dobro.


Ako znas sve to sto sedis za kompjuterom? Hajde da se narod bez uplitanja stranaka organizuje i izadje da demonstrira, da se radi nesto! Mali broj ljudi u Srbiji u opste razmislja o tome sta ce biti sutra, a vecina luta ko guske u magli! Vide ljudi da zive bedno da nema posla i svi kukaju zbog toga, a niko ne shvata uzrok toga!
U emisiji "Upitnik" na RTS-u(gosti Nikolic i Djelic) Djelic kaze: "vlada je velika zato sto moraju da se namire stranacki interesi u koaliciji"! Zamislite to kaze covek koji vodi zemlju, da drzava ispasta zbog partijskih interesa i ostane ziv! Niko na to ne obraca paznju! A onaj tupi Toma Nikolic nije umeo da ga pita zasto su drzavu podredili partijskim interesima nego cuti zato sto ce on raditi to isto kad dodje na vlast. Meni dodje da ih sve stavim uza zid pa po kratkom postupku...
 
Ako znas sve to sto sedis za kompjuterom? Hajde da se narod bez uplitanja stranaka organizuje i izadje da demonstrira, da se radi nesto! Mali broj ljudi u Srbiji u opste razmislja o tome sta ce biti sutra, a vecina luta ko guske u magli! Vide ljudi da zive bedno da nema posla i svi kukaju zbog toga, a niko ne shvata uzrok toga!
U emisiji "Upitnik" na RTS-u(gosti Nikolic i Djelic) Djelic kaze: "vlada je velika zato sto moraju da se namire stranacki interesi u koaliciji"! Zamislite to kaze covek koji vodi zemlju, da drzava ispasta zbog partijskih interesa i ostane ziv! Niko na to ne obraca paznju! A onaj tupi Toma Nikolic nije umeo da ga pita zasto su drzavu podredili partijskim interesima nego cuti zato sto ce on raditi to isto kad dodje na vlast. Meni dodje da ih sve stavim uza zid pa po kratkom postupku...

Pa i Grci se bune i pale po ulicama ali im ne vredi. :)

Sto se vlade tice cisto sumnjam da bi situaciju popravilo i da imamo samo jedno ministarstvo.
 
pa nismo znali bas tamo neke 2008-e.
ako se desi da drzava bankrotira, to jest prestane da ispunjava svoje obaveze prema kreditorima pa onda prema penzionerima, zdravstvu, skolstvu, policiji itd.. gledacemo scenario raspada drzave. sta ce to da znaci za svakog od vas je da ces da imas lokalne vojvode koje ce kao fol da se brinu o svom lokalnom stadu pa ce kao iz svojih fondova da uplacuju za svoje skole, svoje penzose i policiju a da beogradu i bilo kome jednostavno odbiju da placaju danak jer se te pare nece vratiti nazad.

imaces mafijaske gradove sa puno arkana kao lokalnih bosova i cara u beogradu bhez carstva koga svi okolo priznaju samo na papiru

NI drzave koje nemaju ekonomiju uopste se zbog ekonomije nisu raspadale. I drzave koje su bogate nisu imune na raspade.. uzmi Belgiju za primer. Da ce biti anarhija o kojoj ti govoris, toga nece biti. Ne sleduje nama bezbednosni problem, nego problem jacanja ekonomske krize koja kod nas kao i uvek stize sa zakasnjenjem.
 
Ekonomski kolaps 2012.??? A kako se zove ovo danasnje stanje u Srbiji.......dan posle kolapsa?

The day after ce biti najbolji :D

the-day-after.jpg
 

Ja jednostavno ne mogu da prihvatim da lopovi uzmu ono sto su generacije gradjana sticale!
Da ali, to samo pokazuje da je prethodni sistem bio glup. Naime, da je od samog početka privreda bila organizovana tako da svi imaju svoju privatnu imovinu. Onda taj ko je "generacijama sticao," bi to mogao da i nosi kući odmah.

I onda danas ne bi bilo pronevera i "krađe" te imovine, jer bi već bila u rukama onoga ko ju je zaradio.


Videces kad u privatizovanoj Srbiji budes radio za dolar mesecno i jeo otpatke iz tajkunskog kontejnera!
Pa ja verujem u tržište. Ako tržište izmeri da je moja vrednost $1 mesečno, onda to je to.
 
Pobogu svete mili da ekonomske analize srpske privrede vrse oni koji leprsaju sa srpskom uspravnoscu, obrazinama i ostalim silikonskim delovima tela za podizanje nacionalnog falusa................ni reci necu ovde o ekonomskim perspektivama............onaj koji se zaklinje u relikvije koje su nam donele ekonomski chemer i pad pre svega ljudskog a onda i svakog drugog i na kraju i nacionalnog (koji je NAJMANJE BITAN) dostojanstva tokom 90-ih nema pravo da ovde izlaze svoje nemuste gluposti o tome sta ce biti sa Srbijom.....mislim ovde nema pravo jer je Forum Krstarice pristojno mesto.....pokretacu teme idi trtljaj na ovu temu na tebi odgovarajuca mesta kao sto su Trece oko ili neki casopis u kome se proseravao Doktor Dabic ili neki drugi kriminalac koji se kocka u tudje zivote....ma nosi se bre u Obraz materinz:mrgreen:z:((
 


Da ali, to samo pokazuje da je prethodni sistem bio glup. Naime, da je od samog početka privreda bila organizovana tako da svi imaju svoju privatnu imovinu. Onda taj ko je "generacijama sticao," bi to mogao da i nosi kući odmah.

I onda danas ne bi bilo pronevera i "krađe" te imovine, jer bi već bila u rukama onoga ko ju je zaradio.



Pa ja verujem u tržište. Ako tržište izmeri da je moja vrednost $1 mesečno, onda to je to.

***


Pa zar "to" nije i sada ? :sanke: :sanke: :sanke:

"Prvobitna akumulacija kapitala" je na delu !!!
 
Poslednja izmena:


Da ali, to samo pokazuje da je prethodni sistem bio glup. Naime, da je od samog početka privreda bila organizovana tako da svi imaju svoju privatnu imovinu. Onda taj ko je "generacijama sticao," bi to mogao da i nosi kući odmah.

I onda danas ne bi bilo pronevera i "krađe" te imovine, jer bi već bila u rukama onoga ko ju je zaradio.



Pa ja verujem u tržište. Ako tržište izmeri da je moja vrednost $1 mesečno, onda to je to.

Predhodni sistem je bio glup i stetan, ali to ne znaci da treba dati Telekom i slicne kompanije prvoj fukari koja naidje!
Nego da te pitam stvarno bi "dala" za 1$? Ja cu ti dati 10$ ,ja sam galantan!z:lol:z:lol:
 
Da mi njega kloniramo ko ovcinu doli,ipak je pod njim sve bilo mnogo bolje z:shock:z:mrgreen:

"Međutim, taj put u moderno društvo i razvijeno društvo nespojiv je sa bilo kakvim mističkim porukama, koje kao aveti prošlosti kruže u nekim delovima Srbije i koje razni lažni proroci i ludaci nude srpskom narodu kao zalog budućnosti. Ovo se pogotovo odnosi na one koji u ime te prošlosti nude nacionalističke obračune, revanšizam i opšti haos." (predsednik SPS Slobodan Milošević, Politika ekspres, 2. 11. 1990. godine)
 

Back
Top