EKONOMSKI FAX U BGD-U VS.OSTALI EKONOMSKI FAKULTETI

Nesova ravnoteza je bez sumnje najcesce upotrebljavan teorijski koncept u ekonomiji! Analiza trzisne ravnoteze, teorija oligopola, kolektivno pregovaranje, javna dobra, aukcije ...

A EVO I KOMPJUTERSKE IGRE O DILEMI ZATVORENIKA, PO KOJOJ JE NAJPOZNATIJI
http://serendip.brynmawr.edu/playground/pd.html

Inace, 'dilema zatvorenika' standardna je metafora za konflikt izmedju opcije uzajamne pomoci i sebicnog nastupa interaktivnih igraca, a sta je drugo ekonomija, ako nije bas to?
 
Ja sam zavrsila ekonomski fax u Bg i licno nikada vise ga ne bih upisala...Posao nije toliko lako naci...sve se vise izjednacavaju i privatni fakulteli...
Predavanja su relativno losa...bar bila dok sam ja studirala..Prevelike guzve, malo rada i sl...Odnos prema studentima je bio vise nego katastrofalan!
Ne znam cime je tebe fascinirao ali moje najvece razocaranje je bio Ljubomir Madzar!
Koja si godina Bobos? Delujes mi odusevljeno, moja iskustva su mnoooogo drugacija i iskreno ne verujem da bih to opet upisala. Moguce da je sada bolje....
 
teresa:
Ne znam cime je tebe fascinirao ali moje najvece razocaranje je bio Ljubomir Madzar!
Koja si godina Bobos? Delujes mi odusevljeno, moja iskustva su mnoooogo drugacija i iskreno ne verujem da bih to opet upisala. Moguce da je sada bolje....

Ja sam apsolvent na smeru statistika.
Pogledaj ovaj link (posebno zakljucak)...

http://www.ekonomist.co.yu/magazin/em200/lib/lib.htm
 
marija1505:
Da li je bolje spremati geografiju za prijemni iz knjige za gimnaziju ili za ekonomsku skolu?Da li neko ko je prosle godine polagao prijemni moze da mi kaze da li je potrebno uciti sve sto su naveli u pripremi ili samo neke lekcije?

Ja sam ucio iz knjige za gimnaziju jer sam tu isao. Preporucujem ti da uzmes knjigu koja ti je vec poznata. Oni ti na pripremama u maju kazu koje ce lekcije biti i koje stvari i to je to.
 
Ne znam kakvo je stanje na beogradskom ekonomskom, ali ako je za verovati nekim takoreci standardima, vazi za najjaci u zemlji i ja licno verujem da je jedini jaci od naseg- subotickog. Za novosadski sam poprilicno sigurna da je kaubojski, vecina profesora koja radi na oba ce to i da potvrdi. Tamo se svakojake fiks ideje sprovode u dela. Ja licno imam jako malo reci pohvale za nas faks i profesore koji rade tu. Nivo znanja koji izneses je katastrofa, praksa u minus beskonacno, zalaganje profesora i asistenata nula. Izdvojila bih nekoliko profesora koji su na mene ostavili utisak u svakom pogledu: Trivicka sa politicke, Vasiljev sa marketinga, Stefko sa engleskog, Vunjak ali on vise zbog knjige nego nekih predavackih kvaliteta. Svi ostali manje vise, otaljavaju taj usputni posao koji im predstavlja statusni simbol, jer se pored njega bave "vaznijim" poslovima, i totalno su nezainteresovani kako u stvari izgledaju njihova predavanja. Dok je naravno sasvim drugacija prica i stav na privatnim fakultetima gde takodje predaju. Jednom recju, uzas i tacka. Mada mislim da to nije problem samo na ekonomiji vec nase skolstvo na globalnom nibou.
Meni je drago ako je kod vas bolje!
 
Truman:
Jesi li cula za nekog profu Grka sa novosadskog koji navodno medju brucosima bira asistente? Da bi to postala ,moras na kolokvijumima imati sve desetke.
Znam, Josifidis. Predavao je on i kod nas, ali sad je samo u NS. I inace mislim da je on vise izvikan nego sto je u stvari los. Normalno trazi da se zna. Znas kako studenti prave bauk od ispita sa prve, druge godine, jer dobar deo nikad ni ne stigne do kraja. Cinjenica je da je njegova knjiga uzasno uradjena i da je zato taj ispit toliko strasan, i trebalo bi povuci tu knjigu, posto na prvoj godini studija ona samo moze da zbuni. Ali inace skroz dobar ispit.
A sto se tice asistenata, vecina profesora ih tako i bira, tako da mi to nije nista cudno.
 
Svedoci smo masovnog uzimanja kredita i kupovine bele tehnike,audio i video uredjaja,automobila,stanova…I koliko god to izgledalo atraktivno,ljudi ipak moraju da budu vrlo oprezni Mada se mora priznati da su jako privlacni natpisi na bilbordima tipa “samo za jedan evro dnevno”.Covek tada jednostavno izgubi osecaj za odnose i velicine i kao da zaboravlja da uzeti kredit treba vratiti.
.Pored toga sto su visoke kamatne stope,ne zivimo vise u osamdesetim tako da inflacija vise nece moci da “pojede” uzeti kredit.
Kolege sta kazete?
 
mistress:
Znam, Josifidis. Predavao je on i kod nas, ali sad je samo u NS. I inace mislim da je on vise izvikan nego sto je u stvari los. Normalno trazi da se zna. Cinjenica je da je njegova knjiga uzasno uradjena i da je zato taj ispit toliko strasan, i trebalo bi povuci tu knjigu, posto na prvoj godini studija ona samo moze da zbuni.
Ja sam polozila makro kod njega, nije nista strasno, iz knjige sam napravila sebi belesku i onda je vec bilo OK. Svi su kukali kako je to tesko, ali meni je npr ekonomika preduzeca bila mnogo teza!
 
mistress:
Nivo znanja koji izneses je katastrofa, praksa u minus beskonacno, zalaganje profesora i asistenata nula. Izdvojila bih nekoliko profesora koji su na mene ostavili utisak u svakom pogledu: Trivicka sa politicke, Vasiljev sa marketinga, Stefko sa engleskog, Vunjak ali on vise zbog knjige nego nekih predavackih kvaliteta. Svi ostali manje vise, otaljavaju taj usputni posao koji im predstavlja statusni simbol, jer se pored njega bave "vaznijim" poslovima, i totalno su nezainteresovani kako u stvari izgledaju njihova predavanja. Dok je naravno sasvim drugacija prica i stav na privatnim fakultetima gde takodje predaju. Jednom recju, uzas i tacka. Mada mislim da to nije problem samo na ekonomiji vec nase skolstvo na globalnom nivou.
Mislim da Vasiljev najbolje predaje! Interesantno, sareno, ako bi svi profesori bili takvi, mislim da bi studenti vise dolazili na predavanja. Vezbe iz marketinga su isto super, ima puno interesantnih prica, koje privlace paznju!
 

Back
Top