Ekonomski fakultet - #ekof

AlanViBritannia

Domaćin
Poruka
4.783
Da otvorim temu za naš ekof, da ne budu diskusije u onoj drugoj, koja je nekako negativno okrenuta... Valjda zbog naslova.

U svakom slučaju, pozdrav kolegama i koleginicama, i onima koji to žele da postanu. :) Ja sam trenutno još uvek prva godina, još malo druga. :D Ako ima neko stariji da ostavi neke utiske o smerovima i slično, to bi mnogo pomoglo. :D

Hvala unapred i da se družimo. =)
 
Upisi smer koji smatras da te interesuje i da ces najlakse zavrsiti : ). Nije toliko bitno zaista, svaka oblast ekonomije ima svoje zasto se moze uciti. A kasnije na Masteru ( koji je fakticki obavezan sada) mozes izabrati neki smer isto.. pa imas neke koji studiraju ejdan smer, pa upisu drugi na masteru : d...
 
Heh deluje mi iskreno kao da si vec odlucio, cim imas nesto u vodjstvu to ces upisati, znam milion primera..
Mada ja sam upisao menadzment a uopste nisam ni razmisljao o njemu u prvoj godini :D.. Hteo sam bankarstvo, al eto skapirao sam neke druge stvari, pa mi se odjednom menadzment cinio kao dobra opcija.. Mada u 90 posto slucajeva ces upsiati to sto ti je u vodjstvu..
Sigurno ce ti neko napisati vec nesto o tim smerovima : )...
 
Pa, iskreno, 90% jesam. :) Štaviše, sveo sam izbor na dva smera - Međunarodne finansije ili FBO (Finansijska tržišta, ili finansiranje razvoja). :) Ma, odlučiću već 100% zasigurno do 4. semestra. :D

Imam par drugova/ drugarica na menadžmentu i kažu da smer ima i težih predmeta, koji se preklapaju sa FBO smerom. :)
 
Koji je najlaksi smer za zavrsiti na Ekofu, da li je mozda turizam ili tmm? Koliko je bitan smer pri zaposlenju?
Dvoumim se izmedju vise smerova na ovom fakultetu. Sa jedne strane bih neki koji ce mi pruziti vise znanja iz nekih oblasti, ali takvi smerovi su tezi, a ja ne zelim da se bas mucim oko izlazenja vise puta na ispit dok ne polozim. Sa druge strane, razmisljam da upisem neki najlaksi smer i da samo prolazim ispite. Problem je sto ja ne volim da ucim teoriju, a i kampanjac sam. Plasim se kako bi mi islo da upisem neki smer koji vazi za tezi, a opet i ovaj laksi gde je sve sama teorija bi me verovatno ubio u pojam jer ne volim usmene ispite. Nije ni resenje odustati od fakulteta kad je vec zapocet, jos dve godine treba da izguram. Ne mogu da se odlucim uopste, najradije bih da ne moram da biram.
 

Back
Top