Економски аспект жене (жена као трећеразредна економска категорија)

Родитељ Три

Primećen član
Poruka
736
Проучавајући наслеђе разних народа и култура уочио сам један образац који је последица њихове неприкосновене мудрости и искуства, што се тиче економског аспекта жене.Формула је увек иста - жена је трећеразредна економска категорија.

Например: "..похарао му је дворе и отео (и онда увек истим редом:) злато, стоку и жене.."

Дакле прво иду ликвидна средства(новац), па неликвидна(капитал), и тек на трећем месту жена.

И тако је у свим културама у свим временима.

Свака економска(па тиме и политичка) промена тиче и се и мушко-женских биолошко-социјалних односа.


Све те ствари је много лакше разумети ако се уважи теза коју износим: жена је увек била (и вероватно ће увек бити) трећеразредна економска категорија.
 
  • Haha
Reactions: DUH
Paris nije odneo stoku ni zlato
odveo je menelaju samo ženu

Tako da tvoje trećerezredne zaključke mož da staviš sebi u supu damn ass

:hahaha:

- - - - - - - - - -

Mada je čovek u pravu,žene su uvek bile ratni plen e sad što ženskoj sujeti smeti što su na 3. a ne na prvom mestu,nek vide to one same :hahaha:
 
pa normalno da su na trecem,, a i nize strogo pragmaticno gledano, jer teze je doci do blaga, nego do zene.
a isto vazi i obrnuto.(dijamanti su zenini najbolji prijatelji, a ne muskarci

e druga je stvar kad se emocije umesaju pa ta neka postane The neka,.kad jj uobrazilja odene u Majine odore

ali drugacije je sa cerkama, one idu na prvo mesto.
premda se i tu javlja pitanje 'Sofijinog izbora', ako se recimo mora birati izmedju cerke i sina.
tema ocenjedna sa -fantasticno:mrgreen:
 
Проучавајући наслеђе разних народа и култура уочио сам један образац који је последица њихове неприкосновене мудрости и искуства, што се тиче економског аспекта жене.Формула је увек иста - жена је трећеразредна економска категорија.

Например: "..похарао му је дворе и отео (и онда увек истим редом:) злато, стоку и жене.."

Дакле прво иду ликвидна средства(новац), па неликвидна(капитал), и тек на трећем месту жена.

И тако је у свим културама у свим временима.

Свака економска(па тиме и политичка) промена тиче и се и мушко-женских биолошко-социјалних односа.


Све те ствари је много лакше разумети ако се уважи теза коју износим: жена је увек била (и вероватно ће увек бити) трећеразредна економска категорија.

будала зна само за себе, злочини су доказ.
лудак дивља, немож смири осећања.
жене су слабија половина физички, пар се допуњује.
 
Sve je to istina i ima smisla do trenutka kada se zeni prizna status ravnopravnog gradjaina cime gubi svojstvo vlasnistva,
ali dobija obaveze gradjanina.
Pa ko voli da bude gradjanin ima obaveze, kome je dobro kao vlasnistvu, nema prava da bude gradjanin.

Svako onaj ko se pozabavio ozbiljnijim istraživanjem mogao je otkriti da se ovde ne radi ni o kakvom prvom ili poslednjem mestu već o oscilaciji uloga muškaraca i žena u društvenim zajednicama. Čovečanstvo je kroz mnogo dužu istoriju nego što je naša trenutna istorija zna, iskuslio primarnu ulogu žene kao što je danas ta primarna uloga na strani muškarca.
Svakih nekoliko hiljada godina ta uloga je menjana.
Možemo se zapitati zašto je bilo tako i zašto je današnja civilizacija sazrela za jedan novi vid balansa među polovima.
Iako većina ljudi još uvek ne prihvata reinkarnaciju, ona je neotuđivi deo naše realnosti pa je moramo uzeti u obzir kada govorimo o ovakvim temama.

Naime, mi smo kao duhovna bića, Duše, istovetni, ali ne i jednaki. Ta razlika među nama nije ni po čemu drugom do li po dosegnutim stanjima svesti (ovim se misli da je svako od nas u jedinstvenoj svesti u odnosu na sve druge ljude nezavisno od pola), razlog zašto i inkarniramo u ovaj svet. Mi kao Duše nemamo polove i po izvesnoj zakonitosti inkarniramo posle svakih nekoliko života u onaj drugi pol zarad izbalansiranog razvitka naših unutarnjih principa, koji su, opet, prisutni kod svake Duše (ono što jesmo).
Znajući da svako od nas inkarnira u oba pola to je apsolutno nepotrebno gledati na biulo kakvu prednost ijednog od nas.
Ipak, ovde treba govoriti o neophodnosti da je neophodno da žene same počnu više aktivirati u sebi one principe, koji se zovu pozitivnim, muškim ili Yang principima i na taj način aktivira svoju progresivnu stranu i više se aktivira u poslu u liderskim pozicijama. Istovremeno, od nas se zahteva da onda kada smo u muškim telima malo više radimo na pojačanja sopstvenih unutarnjih negativnih odnosno ženskih tj, Yin principa kako bismo u sebi ostvarili bolji balans i pokazali malo više tolerantnosti i ljubavi ali i sposobnost na veću pokornost i popustljivost.

Sce ovo nije neophodno iz moralnih razloga već je neophodno da bismo mogli brže, bolje i snažnije duhovno napredovati u svojim stanjima svesti, onome što je inače naš životni cilj.
Zajednica satavljena od takvih muškaraca i žena, koji su unutar sebe bpolje izbalansirani, imala bi i mirnija i izbalansiranija rešenja u okviru politike, u okviru ekonomije kao i na svako0m drugom polju. Život bi bio mnogo ugodniji i podnošljivije za sve nas.
Otuda, nije dobro gledati ni na jedan pol kao drugorazredni budući da to u realnosti nije tačno. Naši unutarnji kvaliteti, ako nisu izbalansirani najveći gubitnici smo lično mi pa tek onda i cela zajednica. Ne videti da smo u osnovi jednaki kaže mnogo više o nama i o našoj duhovnoj nerazvijenosti....
 
Poslednja izmena:
Vrlo cenim ozbiljna istrazivanja u oblasti metafizickog, ali su mi reinkarnacije suvise smele pretpostavke za ozbiljna istrazivanja.

Pretpostavka prirodnih, evolucionih promena su mi mnogo blize iz prostog razloga sto je lakse dokazati da se nekoj materiji

usadjuje delic duha iz zajednicke kuhinje, koju cak i svest moze da dodirne.

Materijalisticki pristupi su sasvim deo socijalnih promena i zato nisu cak ni slicni, kroz istoriju, na razlicitim prostornim okvirima.

U vremenu u kome zivimo lako mozemo da sagledamo promene i poredimo ih, pa se ozbiljniji pristup ogleda u potrebi da se

zeni, kao nosiocu duhovnosti kroz epohe, a time i pojacanju osecaja za vanculno, prepusti vodjstvo u razvoju civilizacije.

Ne bih rekao da se radi o balansu muskog i zenskog principa jer su to izmisljotine koje stvaraju zabunu, a balans duha i tela je

svojstvo svake jedinke.
 
:hahaha:

- - - - - - - - - -

Mada je čovek u pravu,žene su uvek bile ratni plen e sad što ženskoj sujeti smeti što su na 3. a ne na prvom mestu,nek vide to one same :hahaha:

Mene redosled ne brine toliko. Vise bih tremu imala oko toga, hoce li me uopste ukrasti. Zamisli blama da pokrade novce I stoku, a mene ostavi jer mu se ne svidjam.
Posle muz mora da mi se ubije od sramote.
 

Back
Top