„ЕКОЛОШКИ УСТАНАК“ Побуна се чула све до Немачке

Opa, imamo nuklearni lobi na krsti. Vi stvarno iz dna duše mrzite Srbiju.



Može i vo da te ritne.

Da ja podrzavam nuklearke. Jer mislim da je izuzetno glupo da je jedni Slovenci imaju a mi da je nemamo


Da jedni Bugari imaju a mi da je nemamo.

Pa zar nije bolje i pametnije da SRBI IMAJU NUKLEARKE - pa da Srbi izvoze zimi struju Bugarima, Rumunima, Siptarima, Montenegrinima - nego oni nama????

Ovaj lignit sto lozimo za struju je i onako samo pitanje vremena kada ce se potrositi, a i mnogo je prljava tehnologija.

A kada se potrosi ako ne spremimo alternativu sta mislis da ce se desiti?

Pa ekonomski i demografski kolaps Srbije. To ce se desiti.

Nije mi jasno kako ti to ne vidis.

Od solara se necemo leba najesti.

To moze da bude samo pomocno sredstvo u letnjem periodu.

A sta da radimo zimi kad nam najvise elektricne energije treba. Da se uvatimo za usi pa da skacemo ?
 
Da ja podrzavam nuklearke. Jer mislim da je izuzetno glupo da je jedni Slovenci imaju a mi da je nemamo


Da jedni Bugari imaju a mi da je nemamo.

Pa zar nije bolje i pametnije da SRBI IMAJU NUKLEARKE - pa da Srbi izvoze zimi struju Bugarima, Rumunima, Siptarima, Montenegrinima - nego oni nama????

Ovaj lignit sto lozimo za struju je i onako samo pitanje vremena kada ce se potrositi, a i mnogo je prljava tehnologija.

A kada se potrosi ako ne spremimo alternativu sta mislis da ce se desiti?

Pa ekonomski i demografski kolaps Srbije. To ce se desiti.

Nije mi jasno kako ti to ne vidis.

Od solara se necemo leba najesti.

To moze da bude samo pomocno sredstvo u letnjem periodu.

A sta da radimo zimi kad nam najvise elektricne energije treba. Da se uvatimo za usi pa da skacemo ?
Pa prva Kina najviše ulaže u obnovljivu zelenu energiju.

A prljavu tehnologiju izmeštaju van zemlje, u Srbiju i ostale Afrike.
 
Pa prva Kina najviše ulaže u obnovljivu zelenu energiju.

A prljavu tehnologiju izmeštaju van zemlje, u Srbiju i ostale Afrike.

Hrvati planiraju izgradnju nuklearke na Dunavu ako nisi znao.

Jel ces da dozvolis sebi da ti Hrvati prodaju struju jer je nemas dovoljno ???

Da od Hrvata zavisimo?

A ako dodje do havarije , u toj hrvatskoj nuklearki , radijacija ti je u Beogradu dok si rek'o keks....

Svetlecemo svi u mraku. Ali Hrvate u toj nameri ne mozemo da sprecimo.

http://ts625317v031.moji.oblaci.rs/sr/clanak/48811/Drustvo/Hrvatska-nuklearka-uz-granicu-Srbije
 

Srbija okružena sa deset nuklearki, koliko smo bezbedni​

Najava Slovenije da će graditi drugi blok nuklearke "Krško" izazvala je buru u komšiluku, negoduju i Austrijanci i Italijani. Mađarska već gradi dva nova reaktora blizu srpske granice, a Bugarska pored izgradnje novog postrojenja za nuklerni otpad, priprema gradnju nove nuklearke na Dunavu. Zašto katastrofe u Černobilju i Fukušimi nisu zaustavile razvoj nuklearki i koliko smo bezbedni?

U svetu radi 450 nuklearki od čega je polovina u Evropi, a gradi se još 60 novih reaktora.
Pripremila Ružica Vranjković
Stručnjaci nisu iznenađeni ekspanzijom nuklearne energije jer su prirodni resursi uglja, gasa i nafte ograničeni, a obnovljiva energija vetra i sunca je nepredvidiva.
"Sada se prelazi na električne automobile. Ta dodatna energija koja treba da zameni naftu, treba od nekud da dođe. Izvori su ipak ograničeni", objašnjava sekretar Srpskog komiteta u Svetskom savetu za energiju dr Miodrag Mesarović.
Naučni savetnik Instituta Vinča dr Ilija Plećaš kaže da jedino nuklearna energija može da nadoknadi nedostatke.
"Neću da budem 'katastrofičan', ali u narednih 200 do 300 godina, one zemlje koje ne budu razmišljale o svojoj nuklearnoj energiji ili mogućnosti da uvezu tuđu, vratiće se u kameno doba", naglašava Plećaš.
Nuklearna energija se ubrzano razvija
Činjenica je da se i pored najava, zemlje sporo odriču starih nuklearki, koje su bile programirane da rade tridesetak godina.
"Sada se rok produžava na 60 godina. Pretpostavlja se da će sve one koje su izgrađene imati dug penzijski staž, odnosno radni staž do penzije", kaže sekretar Srpskog komiteta u Svetskom savetu za energiju dr Miodrag Mesarović.
Nuklearna tehnologija se ubrzano razvija. Pojavili su se i prvi plutajući nuklearni reaktori, a naučnici tvrde da su nove generacije nuklearki bezbednije jer mogu da izdrže najjače zemljotrese, cunamije ili udare aviona.
"Reaktori mogu da izdrže 72 sata da ne budu oštećeni jer je to dovoljno vreme da se obezbedi odvođenje toplote sa reaktora kako ne bi došllo do uticaja na životnu sredinu", ističe dr Đorđe Lazarević iz "Nuklearnih objekata Srbije".
Srbija okružena nuklearnim reaktorima
Srbija nema nuklearku ali preduzima mere zaštite jer je u okruženju desetak reaktora udaljenih od 60 do 400 kilometra.
"Posle Černobilja, donesen je zakon o moratorijumu koji je zabranio gradnju nuklearnih elektrana. Međutim, taj zakon je doneo puno loših stvari. Naši mladi ljudi na srpskim univerzitetima 30 godina ne izučavaju nuklearne tehnologije", kaže dr Ilija Plećaš.
Simuliranjem akcidenata Međunarodna agencija za atomsku energiju radi stalne provere sigurnosti nuklearki u svetu. U te vežbe uključena je i Srbija.
"To što je nuklerana elektrana u drugoj zemlji ne znači da naša zemlja nije ugrožena. U Srbiji postoji sistem za ranu najavu akcidenta i deo smo mreže koju je uspostavila Međunarodna agencija za atomsku enrgiju, pa i Evropska unija", ističe dr Đorđe Lazarević.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/...a-sa-deset-nuklearki-koliko-smo-bezbedni.html

Znaci u najblizem okruzenju Srbije ima 10 nuklearki , a u samoj Evropi preko 225 ....

Koja god da rikne radijacija stize u Srbiju.

I sta mi dobijamo time sto nemamo nuklearku? Nista - ispadamo teske budale i idioti.

Zato sto pre trebamo krenuti u proizvodnju nuklearki sa Rusima i lagano gasenje nasih termoelektrana.
 
Hrvati planiraju izgradnju nuklearke na Dunavu ako nisi znao.

Jel ces da dozvolis sebi da ti Hrvati prodaju struju jer je nemas dovoljno ???

Da od Hrvata zavisimo?

A ako dodje do havarije , u toj hrvatskoj nuklearki , radijacija ti je u Beogradu dok si rek'o keks....

Svetlecemo svi u mraku. Ali Hrvate u toj nameri ne mozemo da sprecimo.

http://ts625317v031.moji.oblaci.rs/sr/clanak/48811/Drustvo/Hrvatska-nuklearka-uz-granicu-Srbije

Ionako smo potpuno zavisna zapadna kolonija, a postajemo i kineska.

Kasniš:

https://www.energetskiportal.rs/hrv...lektrana-krsko-ostaje-u-pogonu-jos-20-godina/

Dakle, ne gradi se nova nego Krško ostaje u pogonu još 20 godina pa počinje razgradnja elektrane.

Inače, Nemačka je donela zakon o gašenju svih nuklearki na svojoj teritoriji.
 
Pa da, zato Nemci žive ko slepci, a ne Srbi.

I one budale Islanđani, 89% energije iz geotermalnih izvora, ostatak hidroenergija i vetar.

Pitacu te za koju godinu ako stane ruski gas sta ce da rade.

Plakace . Struja ce im poskupeti nekoliko puta jer nemaju dovoljno "zelene energije" za svoje potrebe. Pojesce ih Kinezi na polju proizvodnje, izvoza, industrije - za dorucak. Mada vec ih jedu. Zato kukaju jer kineske firme kupuju nemacke a ne obratno.
 
Pitacu te za koju godinu ako stane ruski gas sta ce da rade.

Plakace . Struja ce im poskupeti nekoliko puta jer nemaju dovoljno "zelene energije" za svoje potrebe. Pojesce ih Kinezi na polju proizvodnje, izvoza, industrije - za dorucak. Mada vec ih jedu. Zato kukaju jer kineske firme kupuju nemacke a ne obratno.
Ruski gas neće stati, jer Rusija živi od prodaje gasa.
Jesu žuti kupili bmw, mercedes, opel, vw, siemens, krupp?
 
Ruski gas neće stati, jer Rusija živi od prodaje gasa.


Da zivi. Ali Rusija prodaje sada taj gas i Kini. Gas je energija koja nije obnovljiva moze nestati.

Evo ova norveska i engleska gasna polja su vecinom potrosena i pogasena.

Sutra Rusija iz ekonomskih , zato sto Kina placa bolje, ili geopolitickih, jer je zapad neprijatelj Rusiji moze sav svoj gas da prodaje Kini i drugima.

Sta ce Nemci onda?

Pa morace da prave nuklearke. Ali avaj, nuklearka se ne zida ko ciganska dascara preko noci, samim tim dozivece ekonomski i energetski kolaps.

Franncuzi imaju neuporedivo vise potencijala da proizvode zelenu energiju pa opet im je glavni oslonac - nuklearke.

Prvo imaju Alpe i ogromne vodotokove sa odlicnim padovima sa Alpa, zatim imaju neuporedivo vise i sunca od Nemacke. I opet nisu pogasili nuklearke.

Za mene su Francuzi pametni a Nemci glupi.
 
Da zivi. Ali Rusija prodaje sada taj gas i Kini. Gas je energija koja nije obnovljiva moze nestati.

Evo ova norveska i engleska gasna polja su vecinom potrosena i pogasena.

Sutra Rusija iz ekonomskih , zato sto Kina placa bolje, ili geopolitickih, jer je zapad neprijatelj Rusiji moze sav svoj gas da prodaje Kini i drugima.

Sta ce Nemci onda?

Pa morace da prave nuklearke. Ali avaj, nuklearka se ne zida ko ciganska dascara preko noci, samim tim dozivece ekonomski i energetski kolaps.

Franncuzi imaju neuporedivo vise potencijala da proizvode zelenu energiju pa opet im je glavni oslonac - nuklearke.

Prvo imaju Alpe i ogromne vodotokove sa odlicnim padovima sa Alpa, zatim imaju neuporedivo vise i sunca od Nemacke. I opet nisu pogasili nuklearke.

Za mene su Francuzi pametni a Nemci glupi.
A Nemačka druga u svetu posle Kine po korišćenju obnovljive energije.Francuska peta.
Pa kažem, to su slepci, samo Srbi i Rusi pametni.
A recimo, zaduži se *******i još x milijardi, napravimo nuklearku i padne izbor na Rašku ili Goliju za skladištenje nuklearnog otpada. Šta bi onda mislio, sanjao i šta bi ti se događalo, Tiksi?
 
Pitacu te za koju godinu ako stane ruski gas sta ce da rade.

Plakace . Struja ce im poskupeti nekoliko puta jer nemaju dovoljno "zelene energije" za svoje potrebe. Pojesce ih Kinezi na polju proizvodnje, izvoza, industrije - za dorucak. Mada vec ih jedu. Zato kukaju jer kineske firme kupuju nemacke a ne obratno.
Germany/GDP per capita
46,445.25 USD

Russia/GDP per capita
11,585.00 USD (2019)

China/GDP per capita
10,261.68 USD (2019)


Još jedna pobeda belog čoveka.
 
Имамо велики проблем у Бањичкој шуми. Већ пар месеци у поток се испушта штрокава, сапуњава вода из оближњег самоуслужног Ауто прања које је отворено на терену ФК Рад. Пријаве су одавно предате, али надлежне инспекције још увек не реагују. Ту воду пију све животиње у шуми, ту се купају, неке у њој живе, у питању је опстанак биљног и животињског света целе шуме. Има ли неко идеју шта може да се уради. .

20210622_193544_resized.jpg
 

Back
Top