• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Ekološka trka u Novom Sadu

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
181.653
Ne, ne, ne bojte se, neće opet biti tuče zbog ekologije u Novom Sadu. Ovo je manifestacija koja treba da promoviše ekološku svest građana. Da vidimo kako će to izgledati:

Prva ekološka trka u Novom Sadu: Trčanje uz sakupljanje otpada, pa vožnja bicikla i sortiranje​

"Ecoman 2022", prva ekološka trka u Novom Sadu, održaće se u subotu, 24. septembra.
Realizacija trke sprovodi se kroz ekipna nadmetanja u tri takmičarske discipline: trčanje sa skupljanjem otpada, vožnja bicikla sa transportom otpada i sortiranje otpada.
"Poziv svim entuzijastima da se uključe i prijave svoje timove u trci za čistiji grad, a za najbolje plasirane obezbeđene su i vredne nagrade", navode organizatori.

Takmičarske ekipe moraju brojati tri člana po ekipi, gde se svaki član ekipe nadmeće u jednoj od tri takmičarske discipline.

Početno mesto održavanja manifestacije biće kod ulaza na novosadsku plažu Štrand. Start trke zakazan je za 24. septembar sa početkom u 12h
časova.

Registracija timova i obeležavanje počinje u 11 časova. U prvoj fazi trkači će se takmičiti u slobodnoj zoni, a nakon toga bicikliste očekuje trasa od šest kilometara vožnje do poslednje faze gde će se na trećoj lokaciji vršiti razvrstavanje sakupljenog otpada.

Prijave za trku mogu se pronaći na Facebook i Instagram stranama udruženja, skeniranjem QR koda ili online OVDE.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...je-otpada-pa-voznja-bicikla-i-sortiranje.html

Dakle prijavite se, učestvujte, mislim da i ne morate biti iz Novog Sada. Hoćemo li?

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
41.568
ni dok sam bio u Bg a tek sad u NS poslednje 3 god jedan ,1, jedini opusak iz moje ruke nije zavrsio na betonu na travi a da je napuatio moju ruku.

Odlicna inicijativa ALI trebalo bi da se stavi akcenat na osnovnu skolu. Od prvog do osmog razreda!
Zasto?
Zato sto danasnja deca ne znaju "sakupljanje sekundarnih sirovina" nadmetanje svih razreda u bilo kojoj OŠ.... pricamo o tonama
papira, kartona, plastike, limenki...
A nekad je bilo 2 puta godisnje dok sam ja bio osnovac znaci pre 29-37 god.

Svest o prljanju grada u kome zivis se uci od malih nogu.

Ne prljam , necu ucestvovati ali PODRZAVAM sjajnu inicijativu :)

rz brzotrz 1972

Domaćin
Poruka
3.239
ni dok sam bio u Bg a tek sad u NS poslednje 3 god jedan ,1, jedini opusak iz moje ruke nije zavrsio na betonu na travi a da je napuatio moju ruku.

Odlicna inicijativa ALI trebalo bi da se stavi akcenat na osnovnu skolu. Od prvog do osmog razreda!
Zasto?
Zato sto danasnja deca ne znaju "sakupljanje sekundarnih sirovina" nadmetanje svih razreda u bilo kojoj OŠ.... pricamo o tonama
papira, kartona, plastike, limenki...
A nekad je bilo 2 puta godisnje dok sam ja bio osnovac znaci pre 29-37 god.

Svest o prljanju grada u kome zivis se uci od malih nogu.

Ne prljam , necu ucestvovati ali PODRZAVAM sjajnu inicijativu :)
Bravo za komentar.Da mi smo bili te generacije koje su skupljale smece oko skole ,zgrade u kojoj zivimo.Sada djecu ne smijes da vodis u takve akcije.To nije njihov posao.
Ja sam do 45 cistio smece gdje god ga nadjem.Sa Jegricke sa pecanja uvijek velika kesa tudjeg smeca.E ovih zadnjih 5 godina ne cistim nista.Samo svoje smece.
Ako ove politicke organizacije nastave da zloupotrebljavaju rijec ekologija mozda cu im istresati smece po livadama i rijekama da imaju sta da rade.

krompir 2.1.

Buduća legenda
Poruka
41.568
Nazalost je vreme da samo se baci preko ramena sta god os djubreta i "to ce NEKO" da pokupi.
Ejjjjj.
Pre neki dan ekipa klinaca njih 4-6 i piju kokakolu i flasice fijuuuuu ispred mene.
Ja zastao i pitam " jel tako mami i tati ispred nogu da se saplicu na sred kuce bacas djubre"
Samo je jedan skapirao i uzeo da baci u kantu ostali "ja nemam kucu nemam mamu tatu"
Ja mu samo onako lezerno " sine nemas ni kucno vaspitanje ali naucices" i nastavim svojim putem.
Roditelji su prvi i jedini krivci za ponasanje dece na ulici.

Ali kako vidim popravlja se taj odnos roditelja prema "drustvenoj odgovornosti"...

Svi moramo vise manje aktivno da ucestvujemo u tome.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.