Egzistencija

Vas izvor prihoda

  • roditelji, nista ne radim, maloletan sam

  • posao sa srednjom skolom

  • posao sa faksom

  • roditelji, student sam

  • roditelji, nista ne radim, punoletan sam

  • ponekad ukradem neku hranu na pijaci ili se bavim prostitucijom


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
"I’m not talking about the fear of violence or catastrophe; I am speaking about the myriad fears that lead to patterned behaviors that lead to shared group fears and patterns that eventually lead to what we call culture, and through shared culture, Civilization. We fear freedom and space without containment. Like rats in a maze of our own creation, we operate under the assumption that the walls of the maze are protecting us, when in reality they are holding us prisoner. Civilization, as we know it, is nothing more than an elaborate grid of patterned ritual to hold back fear, while keeping the personal concept of the Ego…intact."

https://www.facebook.com/?sk=messages&tid=1345956855735
 
"I’m not talking about the fear of violence or catastrophe; I am speaking about the myriad fears that lead to patterned behaviors that lead to shared group fears and patterns that eventually lead to what we call culture, and through shared culture, Civilization. We fear freedom and space without containment. Like rats in a maze of our own creation, we operate under the assumption that the walls of the maze are protecting us, when in reality they are holding us prisoner. Civilization, as we know it, is nothing more than an elaborate grid of patterned ritual to hold back fear, while keeping the personal concept of the Ego…intact."

https://www.facebook.com/?sk=messages&tid=1345956855735

Error
 
Kako se ti snalazis?

Posle faksa krenuo sam na neke dopunske kurseve,cisto da dodam jos nesto u CV (zapravo idem samo da bih nekako ispunio dan)...zao mi je jedino sto nisam ranije otisao iz zemlje,mislio sam da ce se dosad sve srediti i da ce se bolje ziveti...sada verujem da smo teska prokletinja i da nam nikada nece biti bolje,eto zato zalim sto nisam otisao,sada je i kasno za tako nesto...
 
Posle faksa krenuo sam na neke dopunske kurseve,cisto da dodam jos nesto u CV (zapravo idem samo da bih nekako ispunio dan)...zao mi je jedino sto nisam ranije otisao iz zemlje,mislio sam da ce se dosad sve srediti i da ce se bolje ziveti...sada verujem da smo teska prokletinja i da nam nikada nece biti bolje,eto zato zalim sto nisam otisao,sada je i kasno za tako nesto...

Ишао ја два пута. Ниси пуно пропустио. То што доспе у наше новине, као снашао се, успео, запослио се у великој компанији...то је 0,0001%. Кад одеш у страну земљу на најнижој си лествици. Е сад неки ће рећи да је и то боље од овога овде, али варају се. Грдно се варају.
 
Ишао ја два пута. Ниси пуно пропустио. То што доспе у наше новине, као снашао се, успео, запослио се у великој компанији...то је 0,0001%. Кад одеш у страну земљу на најнижој си лествици. Е сад неки ће рећи да је и то боље од овога овде, али варају се. Грдно се варају.

Da,to je onih 0,0001 % koji kazu da "sve zavisi samo od nas" i "da je svako graditelj svoje srece",ali to je samo mit...sreca je zapravo jako bitna,najbitnija,moji prijatelji su se zaposlili samo u zavisnosti od srecnih okolnosti-da li imaju nekoga na funkciji ko ih moze "pogurati" ili ako je u pitanju neko radno mesto sa malom platom-da im neko dojavi o konkursu ili slucajno nalete na tako nesto...
 
Da,to je onih 0,0001 % koji kazu da "sve zavisi samo od nas" i "da je svako graditelj svoje srece",ali to je samo mit...sreca je zapravo jako bitna,najbitnija,moji prijatelji su se zaposlili samo u zavisnosti od srecnih okolnosti-da li imaju nekoga na funkciji ko ih moze "pogurati" ili ako je u pitanju neko radno mesto sa malom platom-da im neko dojavi o konkursu ili slucajno nalete na tako nesto...

To je zato sto trazis poslove koje moze da obavlja ogroman broj ljudi. E sad, da si recimo razvio hobije koji kasnije mogu da se profesionalizuju, pa da si vreme provodio sa ljudima iz tog polja, onda bi ti sve teklo tecno.
 
To je zato sto trazis poslove koje moze da obavlja ogroman broj ljudi. E sad, da si recimo razvio hobije koji kasnije mogu da se profesionalizuju, pa da si vreme provodio sa ljudima iz tog polja, onda bi ti sve teklo tecno.
Jedan od problema u zemlji Srbiji je velika nezaposlenost što je dovelo do zasićenja u svakoj struci, koje god da si struke i tražiš posao opet ima na gomile istih takvih kao ti koji traže isti posao.
Što je dalje dovelo do toga da privatnici mogu da se iživljavaju na radnicima kako hoće, posebno nad onima koji nemaju visoko obrazovanje. Da ti kakve-takve uslove, a tebi ako se ne svidja - dovidjenja, ima gomila njih koji bi te zamenili jer nemaju leba da jedu. Svi se za slamku hvataju prvih nekoliko meseci, jer se svi vode razmišljanjem "narod nema leba da jede, ćuti, ovo je i odlično, bolje išta nego ništa", da bi nezadovoljstvo izbilo posle nekih šest meseci.
 
Preduzetništvo najgora grana u Srbiji, najgori odnos uloženo vreme / zaradjen novac. Freelancer varijanta je super al samo kad narod nije u krizi, ne znam ni za jedan posao takvog tipa da nije pukao u poslednjih godinu i po dana.
 
Ja sam se do skoro bavio necim sto se moze nazvati "freelance posao" i recimo da je bilo isplativije nego da sam radio kao programer u nekoj od novosadskih kompanija.

Skoro sam osnovao kompaniju u Engleskoj i mogu da kazem da mi je isplativije bilo da je osnujem ovde s obzirom na to koliko je visok porez tamo. D: No, eto, ovde je mnogo manje ljudi koji se bavi istim poslom.
 
Poslednja izmena:
Ишао ја два пута. Ниси пуно пропустио. То што доспе у наше новине, као снашао се, успео, запослио се у великој компанији...то је 0,0001%. Кад одеш у страну земљу на најнижој си лествици. Е сад неки ће рећи да је и то боље од овога овде, али варају се. Грдно се варају.

Ne mora da znaci. Imam rodjake u inostranstvu koji rade posao u svojoj struci,imaju plate nekoliko hiljada dolara i prelepo zive. Za godinu-dve su se snasli,sad idu na letovanje na Kubu,voze dzip i uzivaju u svim blagodetima bogate drzave z:D
 

Back
Top