Quantcast

Egoizam i egoisti

ucencovjek

Aktivan član
Poruka
1.746
Charlie-Sheen-Winning.jpg

:manikir:
Da li se desilo da su ljudi zamenili prave vrednosti u zivotu nekim "drustvenim izmisljotinama" kao status,priznanje,nagrada,rang,bogatstvo, i ostale stvari kojim je srz vrednosti u poredjenju sa drugima .

Da li ima spasa iz takve ludnice ? Il je mozda to normalno i pozeljno teziti takvom razvitku sebe ? :think:

Da li imate neki svoj zivotni plan tipa "pokazacu drugima da mogu da uspem u zivotu , pa cu tek onda uzivati u nekoj svojoj strasti,ljubavi ( ma sta onda bila , videcu vec valjda ,skontati kad dodje vreme za to (!) ) .

Prilozi

vanilin šećer

Aktivan član
Poruka
1.885
Zašto bi razvitak sebe bio egoizam? Može da bude i pozitivna promena, ambicija, ostvarivanje sopstvenih težnji. Ostvareni ljudi su kvalitetnije osobe i uglavnom pozitivno utiču na svoje okruženje.
Nemaju svi iste prioritete. Ako je tebi ljubav prioritet, ne znači da je to i drugima. Njima to nije ludnica, nego njihov život.

gost 343533

Elita
Poruka
17.532
Pogledajte prilog 341631

Da li se desilo da su ljudi zamenili prave vrednosti u zivotu nekim "drustvenim izmisljotinama" kao status,priznanje,nagrada,rang,bogatstvo, i ostale stvari kojim je srz vrednosti u poredjenju sa drugima .

Da li ima spasa iz takve ludnice ? Il je mozda to normalno i pozeljno teziti takvom razvitku sebe ? :think:

Da li imate neki svoj zivotni plan tipa "pokazacu drugima da mogu da uspem u zivotu , pa cu tek onda uzivati u nekoj svojoj strasti,ljubavi ( ma sta onda bila , videcu vec valjda ,skontati kad dodje vreme za to (!) ) .
U SAD recimo, je sasvim drugacija struja po tom pitanju.
Cini mi se da je novac mnogo vazniji... i jednostavno te drustvo uvuce u tu kolotecinu, i tesko je da zivis mimo drustva.

Cula si za ono "sve je na prodaju" . To je americko drustvo. Ako imas dovoljno love, mozes da dobijes sve.

Uzivam u onome sto sam izabrala, motiv mi nije bila zarada .....

gost 343533

Elita
Poruka
17.532
Pa to uglavnom svuda važi, osim možda u Severnoj Koreji, da. :mrgreen:
SAD drustvo je gore od evropskog, veruj mi...

pretpostavljam jer Evropa ima ukorenjenu kulturu kroz vekove u crkvi i neke porodicne vrednosti..
u Americi je sve od pocetka slobodno i stvar licnog izbora.

Verovatno je zbog toga.

A i u Americi ima vise prilike za bogacenje... Tamo je sve moguce..od blata do zvezda. Jednostavno - drustvo stvara takve uslove.

qqjay

Domaćin
Poruka
3.568
Pogledajte prilog 341631

Nisu egoisti takvi zbog "drustvenih izmisljotina" , prosto se rodis takav, cak i ako nista ne postignes u zivotu - ti ces da se duvas uvek

Lollol

Poznat
Poruka
9.451
Kakav rang, slava i sl. to su gluposti, ali novac je kljucan za opstanak.
Da vidim nekog da sa 10 000 mesecno da placa stan i izdrzava dete, nije lako, nikako.

A kako to ide u svakom drustvu, oni koji ne zaradjuju (dovoljno) smatraju se nesposobnima (za rad ili zivot).
Onda covek mozda i krene sebe da vrednuje kroz to koliko zaradjuje i koliko je sposoban za zivot.

Ne treba zapostaviti ljudske kvalitete, ali kako god okrenemo novac je potreban.

vanilin šećer

Aktivan član
Poruka
1.885
SAD drustvo je gore od evropskog, veruj mi...

pretpostavljam jer Evropa ima ukorenjenu kulturu kroz vekove u crkvi i neke porodicne vrednosti..
u Americi je sve od pocetka slobodno i stvar licnog izbora.

Verovatno je zbog toga.

A i u Americi ima vise prilike za bogacenje... Tamo je sve moguce..od blata do zvezda. Jednostavno - drustvo stvara takve uslove.
Da, samo što ja nisam stekla utisak da je u SAD-u zbog toga gore, naprotiv, sve je mnogo transparentnije, dok se Evropa više krije ispod tog vela kullture i tradicije, a jasno je da u kapitalizmu bez novca ne možeš ništa. Slobodan izbor ovde polako postaje oksimoron.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.