Egipat:Najmanje devet osoba poginulo u sukobu kršćana i muslimana

  • Začetnik teme Začetnik teme Mingo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Egipat
Najmanje devet osoba poginulo u sukobu kršćana i muslimana

Najmanje devet osoba poginulo je u sukobu muslimana i kršćana u Egiptu, a 144 je povrijeđeno, javila je egipatska državna televizija.

Do sukoba je došlo sinoć u siromašnom predgrađu Kaira, Imbaba, nakon što su muslimani napali koptsku crkvu kako bi oslobodili jednu kršćanku.

Muslimani tvrde da su je u crkvi držali protiv njene volje zato što je željela da pređe na islam.

Prema navodima jednog sveštenika, većina žrtava su Kopti koje su napali muslimanski fundamentalisti iz pokreta salafista.

Napadači su upotrijebili vatreno oružje, A bačeno je i nekoliko zapaljivih bombi koje su uzrokovale požar na susjednoj crkvi.

Ovi sukobi naglašavaju eskalaciju tenzija u odnosima egipatskih muslimana i manjinskih kršćanskih Kopta i vide se kao izazov za vojne vlasti Egipta, koje nastoje da vrate red i zakon nakon što je predsjednik Hosni Mubarak zbačen s položaja u februaru poslije narodne pobune.

(SRNA)
 
Mislim da nikada kraja Krscanskom fanatizmu.Oni misle da njihove zene ne mogu misliti slobodno i da ne mogu prijeci u Islam.To sto su je drzali u Crkvi je kaznjivo i mislim da bi vlasti trebale poci od toga da je djevojka bila zarobljena u Crkvi i da je trebala prijeci u Islam.Kopti ne mogu braniti sirenje Islama i to mora da im bude jasno.Kopti zive u islamskoj drzavi Egipat i to je jedan fakat da se oni moraju smiriti i da moraju prihavtiti cinjenicu da moraju raditi po pravilima Islamske drzave.
 
Mislim da nikada kraja Krscanskom fanatizmu.Oni misle da njihove zene ne mogu misliti slobodno i da ne mogu prijeci u Islam.To sto su je drzali u Crkvi je kaznjivo i mislim da bi vlasti trebale poci od toga da je djevojka bila zarobljena u Crkvi i da je trebala prijeci u Islam.Kopti ne mogu braniti sirenje Islama i to mora da im bude jasno.Kopti zive u islamskoj drzavi Egipat i to je jedan fakat da se oni moraju smiriti i da moraju prihavtiti cinjenicu da moraju raditi po pravilima Islamske drzave.

Smeju li onda Srbi prevoditi Novopazarke u Krscanstvo??
 
Mislim da niko ne sprijecava tako djevojke da izabere sto je za njih najbolje kao sto to cine Egipatski Krscani.Oni su prakticno zarobili djevojku u Crkvi i drzali je tamo, tako da su izavali revolt kod muslimana koji su htjeli osloboditi svoju sestru novopridoslu muslimanku.Kopti se ponasaju kao da se njihove djevojke ne trebaju udavati za muslimane i prave se kao neka zatvorena zajednica kojoj niko nista ne smije.Mislim da su za ovaj incident apsolutno krivi Kopti koji su izazvali incident i drzali zarobljenu Krscanku konevrtitku koja je zeljela prijeci u Islam.
 
Mislim da niko ne sprijecava tako djevojke da izabere sto je za njih najbolje kao sto to cine Egipatski Krscani.Oni su prakticno zarobili djevojku u Crkvi i drzali je tamo, tako da su izavali revolt kod muslimana koji su htjeli osloboditi svoju sestru novopridoslu muslimanku.Kopti se ponasaju kao da se njihove djevojke ne trebaju udavati za muslimane i prave se kao neka zatvorena zajednica kojoj niko nista ne smije.Mislim da su za ovaj incident apsolutno krivi Kopti koji su izazvali incident i drzali zarobljenu Krscanku konevrtitku koja je zeljela prijeci u Islam.

tačno minđo sine moraju se te devojke prevesti putem ljubavi u pravoslavlje i da rađaju pravoslavne hrišćane,,što više pravoslavne dece rodi ona je veća hrišćanka
 
Mislim da niko ne sprijecava tako djevojke da izabere sto je za njih najbolje kao sto to cine Srpski muslimani.Oni su prakticno zarobili djevojku u Dzamiji i drzali je tamo, tako da su izavali revolt kod Srba koji su htjeli osloboditi svoju sestru novopridoslu pravoslavku.Srpski muslimani se ponasaju kao da se njihove djevojke ne trebaju udavati za pravoslavce i prave se kao neka zatvorena zajednica kojoj niko nista ne smije.Mislim da su za ovaj incident apsolutno krivi muslimani koji su izazvali incident i drzali zarobljenu muslimansku konevrtitku koja je zeljela prijeci u pravoslavlje.


:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Pronadji razliku.
 
Koptima treba da je jasno da zive u islamskoj drzavi i da su manjina i da moraju slusati muslimane sto oni zele.Niko ne zeli Kopte da ponizi ali oni ne mogu braniti djevojkama da se zavole sa muslimanima i da prijedju u islam jer Islam se siri prema svakome ko zeli da ga prihvati.

magarcima je jasno da muslimani žive na hrišćanskoj planeti i da moraju biti poslušni dok se proces prevođenja u pravoslavlje ne završi
 
Muslimanima u Srbiji treba da je jasno da zive u pravoslavnoj drzavi i da su manjina i da moraju slusati Srbe sto oni zele.Niko ne zeli muslimane da ponizi ali oni ne mogu braniti djevojkama da se zavole sa pravoslavcima i da prijedju u pravoslavlje jer pravoslavlje se siri prema svakome ko zeli da ga prihvati.

..."Oci djedove za posle terapije..."
 
Mislim da nikada kraja Krscanskom fanatizmu.Oni misle da njihove zene ne mogu misliti slobodno i da ne mogu prijeci u Islam.To sto su je drzali u Crkvi je kaznjivo i mislim da bi vlasti trebale poci od toga da je djevojka bila zarobljena u Crkvi i da je trebala prijeci u Islam.Kopti ne mogu braniti sirenje Islama i to mora da im bude jasno.Kopti zive u islamskoj drzavi Egipat i to je jedan fakat da se oni moraju smiriti i da moraju prihavtiti cinjenicu da moraju raditi po pravilima Islamske drzave.

Mingec, jesi cuo za ono na Cipru, kad je je turski general naredio vojsci da spali dzamiju do temelja, i okrivio Grke da su oni spalili dzamiju. ?! :think:
 
Ovdje se radi o apsolutnoj krivici Krscana koji su silom zabranili jednoj osboi odrasloj djevojci da prijedje u Islam i da se uda za muslimana.Oni su je zarobili u Crkvi i zabranili joj prelazak u Islam.To je krivicno djelo i ne cudim se sto su muslimani bili ogorceni i zapalili Crkvu.Krscani moraju shvatiti da ce se oni postepeno Islamizirati i da kad zive sa muslimanima oni se moraju opustiti i moraju prihvatiti pravila od muslimana.
 
Ovdje se radi o apsolutnoj krivici Krscana koji su silom zabranili jednoj osboi odrasloj djevojci da prijedje u Islam i da se uda za muslimana.Oni su je zarobili u Crkvi i zabranili joj prelazak u Islam.To je krivicno djelo i ne cudim se sto su muslimani bili ogorceni i zapalili Crkvu.Krscani moraju shvatiti da ce se oni postepeno Islamizirati i da kad zive sa muslimanima oni se moraju opustiti i moraju prihvatiti pravila od muslimana.

....ili poslati muslimane kod alaha u goste
 
Ovdje se radi o apsolutnoj krivici Krscana koji su silom zabranili jednoj osboi odrasloj djevojci da prijedje u Islam i da se uda za muslimana.Oni su je zarobili u Crkvi i zabranili joj prelazak u Islam.To je krivicno djelo i ne cudim se sto su muslimani bili ogorceni i zapalili Crkvu.Krscani moraju shvatiti da ce se oni postepeno Islamizirati i da kad zive sa muslimanima oni se moraju opustiti i moraju prihvatiti pravila od muslimana.

to što ti pišeš minđo sine jeste najbolji dokaz da je islam đavolja bolest,pa oni su nju zatvorili u crkvu da bi isterali đavola iz nje i tako je izlečili
 
Nije djede nego se curi usladio miris muslimana te je rijesila da se pomuslimani i primi tursku vjeru bas kao nekada Srpkinje u dobro staro tursko vrijeme.

posle pranja guzice najbolje mirišete ,devojka je bila drogirana i obuzeta đavoljim činima, sad pošto je bila u crkvi odma je došla sebi i kao znak izlečenja uzela je nož sa svinjokolja i muji koji je napadao smestila ga u stomak ,tako da on nije mogo da zadrži creva koja su mu ispadala saplitao se o njih kad je pošo u đamiju nije mogo da klanja i onda su izbili neredi
 
To je dokaz koliko ste vi zaludjeni vasom vjerom.Kopti ne mogu stalno biti u zatvorenoj zajednici jer muslimani ce uvijek prevoditi Kopte u Islam jer jedini nacin da se Kopti spasu je da prijedju u Islam i da budu sastavni dio Egipta.Inace nije stvar to sto je Krscana 10% u Egiptu nego je stvar sto se Kopti ponasaju na neprilican nacin i zele da sprijece konvertiranje ili spas jedne osobe prelaskom u Islam.Ta cura se zaljubila u muslimana i normalno je da zeli postati muslimankom.Inace nije obavijesteno u medijima da li su muslimani uspjeli spasiti curu i da li su je oteli i da li su je preveli u Islam jer mediji o tome nista nisu javili.Ako ona to zeli ona ce postati muslimankom i tacka.
 
To je dokaz koliko ste vi zaludjeni vasom vjerom.Kopti ne mogu stalno biti u zatvorenoj zajednici jer muslimani ce uvijek prevoditi Kopte u Islam jer jedini nacin da se Kopti spasu je da prijedju u Islam i da budu sastavni dio Egipta.Inace nije stvar to sto je Krscana 10% u Egiptu nego je stvar sto se Kopti ponasaju na neprilican nacin i zele da sprijece konvertiranje ili spas jedne osobe prelaskom u Islam.Ta cura se zaljubila u muslimana i normalno je da zeli postati muslimankom.Inace nije obavijesteno u medijima da li su muslimani uspjeli spasiti curu i da li su je oteli i da li su je preveli u Islam jer mediji o tome nista nisu javili.Ako ona to zeli ona ce postati muslimankom i tacka.

e sad razmišljaš pravilno sinko na pravom si putu da se vratiš veri prađedovskoj,ne mogu muslimani koji su prisilno prešli na islam da živite izolovano među pravoslavnim hršćanima SRBIMA na balkanu morate se vratiti svojoj pravoslavnoj veri
 
e sad razmišljaš pravilno sinko na pravom si putu da se vratiš veri prađedovskoj,ne mogu muslimani koji su prisilno prešli na islam da živite izolovano među pravoslavnim hršćanima SRBIMA na balkanu morate se vratiti svojoj pravoslavnoj veri

Nama Balkanskim muslimanima je buducnost u odlasku sa Balkana u putovanju ka Istoku duboko u Islamskim zemljama.
 

Back
Top