EGIPAT: DIKTATOR HOSNI MUBARAK ODBIO DA PODNESE OSTAVKU

U Egiptu su promene neminovne,islamisti ce doci na vlast,ali ce biti izuzetno radikalno nastrojeni,Turska je za njih sa Erdoganom mala beba.NATO je vec doneo odluku da ponudi razgranicenje izmedju Izraela i Palestinaca,i sto je najbitnije,a proslo je neprimeceno,ponudili su ucesce svojih trupa u razgranicenju na poziv bilo koje strane.Ocigledno je da Palestincima nikada nece trebati NATO kad su okruzeni sa 300 miliona muslimana,a sad na vlast u svim zemljama dolaze radikalni islamisti koji ne trpe nikoga drugog osim muslimana i koji druge slobodno mogu da ubijaju kao glinene golubove.To im je dzihad,sveti rat muslimana protiv nevernika,a nevernici su svi koji nisu muslimani.I tu je svaka prica zavsena,svaka prica je gubljenje vremena,ali ne moze se preko kolena resavati sudbina covecanstva,prevelik je zalogaj za naprasno delovanje.U svakom slucaju bitka se bije za staru damu Evropu,pa onda Rusiju i dalje je vec lako.Ako im se dopusti.Mislim da se to u Evropi shvatilo,prvo su gurnuli Svajcarsku da zabrani burke i minarete,pa onda Nemacka sa izjavom da je multikulturno drustvo lipsalo,(propalo),pa onda najskorije ista izjava Britanije,a to znaci da Evropa isto misli.I sta onda? Nista,bolje slati vojsku na Bliski istok i tamo se obracunavati sa muhamedancima nego ratovati po Evropi sa njima i rusiti je.To je ocigledno plan,a drugacije se i ne moze.
 
Poglavar možda ali šta misle VERNICI?:per:

Moglo se jasno videti ovih dana u Kairu, kako muslimani i hrišćani protestuju zajedno.

Svakog poglavara možeš kupiti ili kontrolisati, ali egipatski narod najbolje zna kako
živi u poslednje tri decenije.

То што се на улици појавио понеки хришћанин не значи да они учествују масовно. Све поуздане информације говоре да већина хришћана чека да види шта ће од свега да испадне. Знају они добро ко једини у Египту има довољан организациони капацитет и подршку масе да смени Мубараков режим.

У Ирану 1979 су главне вође револуције били секуларни политичари: Базарган, Бахтијар, Бани Садр...А зна се ко је на крају преузео власт.
 
Poslednja izmena:
Мубарак очигледно жели да консолидује позицију потпредседнику Омару Сулејману као наследнику. Сулејман има подршку безбедносних структура као и свих оних слојева становништва који подржавају режим. Таква персонална промена је и најбезболнији начин да се реши проблем и да се Египат спаси несреће.
 
То што се на улици појавио понеки хришћанин не значи да они учествују масовно. Све поуздане информације говоре да већина хришћана чека да види шта ће од свега да испадне. Знају они добро ко једини у Египту има довољан организациони капацитет и подршку масе да смени Мубараков режим.

У Ирану 1979 су главне вође револуције били секуларни политичари: Базарган, Бахтијар, Бани Садр...А зна се ко је на крају преузео власт.


Ukoliko bi vlast u Egiptu preuzeli radikalni islamisti, to bi zaista bila katastrofa.

Ali lično ne verujem da većina egipatskog naroda želi da pređe iz jedne diktature
(Mubarakove) u drugu, islamsku diktaturu.

Uostalom, videćemo šta će se desiti u budućnosti...
 
Ko bre pri zdravoj pameti može nešto da nauči od ljigalista?

Osim kako da bude ljigava, moralna *****?:mrgreen:

Kojih ljigalista? Ako misliš da sam ja za DSS, nisam, zabole me za njih kao i za svaku drugu stranku u Srbiji, uostalom mogao bi da ih iskritikujem za mnogo gore stvari od ebenog B92 i priče o Kolubari, to je ništa, sića u odnosu na ono što ja znam. A tekst svakako pročitaj, odličan je i što je najvažnije pogađa samu suštinu.
 
Ukoliko bi vlast u Egiptu preuzeli radikalni islamisti, to bi zaista bila katastrofa.

Ali lično ne verujem da većina egipatskog naroda želi da pređe iz jedne diktature
(Mubarakove) u drugu, islamsku diktaturu.

Uostalom, videćemo šta će se desiti u budućnosti...

У револуцији је потпуно нерелевантно шта масе желе(а оне најчешће не гледају даље од пада садашње власти). Власт зграби најбоље организована и идеолошки најкохерентнија и најокрутнија фракција, а у Египту је то Муслиманско братство.
 
EGIPĆANI U SARAJEVU ZA SMENU MUBARAKA

Ponedeljak, 31. Januar, 2011.| Autor: Agencija BETA

42269.jpg


SARAJEVO - Tridesetak građana poreklom iz Egipta okupilo se danas ispred egipatske ambasade u Sarajevu podržavajući zahteve za smenu egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka.

Demonstranti u Sarajevu nosili su transparente i uzvikivali parole - "Sloboda Egiptu", "Dole Mubarak", "Idi!", "30 godina je dosta"...


Jedan od organizatora protesta Husein el-Šarkavi rekao je novinarima da egipatski narod više ne može trpeti Mubarakov režim, koji je, kako je naveo, učinio to da su Egipćani najponiženiji narod na svetu.

"Svi su Egipćani protiv njega. Ne želimo više trpeti ovu vlast. Želimo preneti tu poruku narodu BiH", kazao je on. El-Šarkavi je naveo da je i sam bio žrtva Mubarakovog režima, jer je zbog toga što je pomagao BiH proveo godinu u zatvoru bez ikakvog suđenja, da bi mu posle godinu dana policija saopštila da je u pitanju bila greška. Egipatski državljani u BiH najavili su proteste i za sutra i pozvali građane Sarajeva da im se pridruže.

******************************************************
2mw5iio.gif

 
Kojih ljigalista? Ako misliš da sam ja za DSS, nisam, zabole me za njih kao i za svaku drugu stranku u Srbiji, uostalom mogao bi da ih iskritikujem za mnogo gore stvari od ebenog B92 i priče o Kolubari, to je ništa, sića u odnosu na ono što ja znam. A tekst svakako pročitaj, odličan je i što je najvažnije pogađa samu suštinu.


Nisi ljigalista...? dobro...:think:

Inače, onaj deo koji si boldovao, sam napisao isključivo kako bih privukao rusofilski
stočni fond sa Krste:mrgreen:, a ne zato što zaista verujem u američku dobrotu i
principijelnost. Ali nisam ni pristalica teorija zavere po svaku cenu, pogotovo kada
dolazi od onih koji su još gori od Amerikanaca.

To što neko napiše naizgled odličan tekst, ne znači da je u pravu i možda baš pisac
tog teksta ima skrivene, zle namere.

Razni režimski plaćeni ološi su tvrdili i za demonstrante 1996. i 2000.
godine da su strani plaćenici, a 99% demonstranata je tražilo samo slobodu i bolji
život.

Isti recept su koristili svi diktatori u svetu, kao i oni koji su imali koristi od te vlasti.

Izdajnici, strani plaćenici...bla bla bla...
 
EGIPĆANI U SARAJEVU ZA SMENU MUBARAKA

Ponedeljak, 31. Januar, 2011.| Autor: Agencija BETA

42269.jpg


SARAJEVO - Tridesetak građana poreklom iz Egipta okupilo se danas ispred egipatske ambasade u Sarajevu podržavajući zahteve za smenu egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka.

Demonstranti u Sarajevu nosili su transparente i uzvikivali parole - "Sloboda Egiptu", "Dole Mubarak", "Idi!", "30 godina je dosta"...


Jedan od organizatora protesta Husein el-Šarkavi rekao je novinarima da egipatski narod više ne može trpeti Mubarakov režim, koji je, kako je naveo, učinio to da su Egipćani najponiženiji narod na svetu.

"Svi su Egipćani protiv njega. Ne želimo više trpeti ovu vlast. Želimo preneti tu poruku narodu BiH", kazao je on. El-Šarkavi je naveo da je i sam bio žrtva Mubarakovog režima, jer je zbog toga što je pomagao BiH proveo godinu u zatvoru bez ikakvog suđenja, da bi mu posle godinu dana policija saopštila da je u pitanju bila greška. Egipatski državljani u BiH najavili su proteste i za sutra i pozvali građane Sarajeva da im se pridruže.

******************************************************
2mw5iio.gif


E,ako su u Sarajevu protiv,onda Mubarak ne treba da podnese ostavku!:think::think:
 
EGIPĆANI U SARAJEVU ZA SMENU MUBARAKA

Ponedeljak, 31. Januar, 2011.| Autor: Agencija BETA

42269.jpg


SARAJEVO - Tridesetak građana poreklom iz Egipta okupilo se danas ispred egipatske ambasade u Sarajevu podržavajući zahteve za smenu egipatskog predsednika Hosnija Mubaraka.

Demonstranti u Sarajevu nosili su transparente i uzvikivali parole - "Sloboda Egiptu", "Dole Mubarak", "Idi!", "30 godina je dosta"...


Jedan od organizatora protesta Husein el-Šarkavi rekao je novinarima da egipatski narod više ne može trpeti Mubarakov režim, koji je, kako je naveo, učinio to da su Egipćani najponiženiji narod na svetu.

"Svi su Egipćani protiv njega. Ne želimo više trpeti ovu vlast. Želimo preneti tu poruku narodu BiH", kazao je on. El-Šarkavi je naveo da je i sam bio žrtva Mubarakovog režima, jer je zbog toga što je pomagao BiH proveo godinu u zatvoru bez ikakvog suđenja, da bi mu posle godinu dana policija saopštila da je u pitanju bila greška. Egipatski državljani u BiH najavili su proteste i za sutra i pozvali građane Sarajeva da im se pridruže.

******************************************************
2mw5iio.gif


Очекујем масовне протесте широм федерације. Понижени европски муслимани морају да устану.
 
Nisi ljigalista...? dobro...:think:

Inače, onaj deo koji si boldovao, sam napisao isključivo kako bih privukao rusofilski
stočni fond sa Krste:mrgreen:, a ne zato što zaista verujem u američku dobrotu i
principijelnost. Ali nisam ni pristalica teorija zavere po svaku cenu, pogotovo kada
dolazi od onih koji su još gori od Amerikanaca.

To što neko napiše naizgled odličan tekst, ne znači da je u pravu i možda baš pisac
tog teksta ima skrivene, zle namere.

Razni režimski plaćeni ološi su tvrdili i za demonstrante 1996. i 2000.
godine da su strani plaćenici, a 99% demonstranata je tražilo samo slobodu i bolji
život.

Isti recept su koristili svi diktatori u svetu, kao i oni koji su imali koristi od te vlasti.

Izdajnici, strani plaćenici...bla bla bla...
Pisac teksta nema zle namere, nikako, ne znam otkud ti ta ideja? Jedan je od najboljih političkih analitičara kod nas. Isto tako ne znam otkud ti to da demonstranti (obični ljudi) u Egiptu ne žele slobodu i bolji život tj. da ih neko naziva stranim plaćenicima, bilo da je to u Egiptu ili Srbiji 2000 godine. Ljudi su sa razlogom ogorčeni loše se živi ali nije to poenta Ljepojevića koji je napisao tekst. Poenta je ta da je iskorišćeno narodno nezadovoljstvo da se organizuju demonstracije, u Egiptu su organizovane demonstracije od onih koje podržava i finansira Amerika, ona ista sila koja već 30 godina na vlasti održava i pomaže Mubaraka. E sada, oni traže njegovu smenu. I to kada? Sam Mubarak je već izvesno vreme najavio da će se povući na isteku sadašnjeg mandata a novi izbori treba da budu u septembru ove godine. On, dakle, ionako odlazi i bez demonstracija. Ali, demonstracije su organizovane kako bi se on oterao i tako za drugu političku ekiu stvorila takozvana revolucionarna prava što ona omogućuje izbegavanje zakona i interesa naroda i stvara nastavak vazalske politike Egipta i sluganstva američkim interesima.
 
Army officers switch sides in Egypt unrest
Fifteen middle-ranked army officers on Friday have joined the protesters in the ongoing popular uprising in Egypt, Reuters reports. "The armed forces' solidarity movement with the people has begun," said Major Ahmed Ali Shouman. Earlier on Thursday Shouman addressed the demonstrators on Tahrir Square in the center of Cairo, saying he is joining the revolt and laying down his arms. Tension is mounting in Egypt after President Hosni Mubarak refused to step down until September in his televised address on Thursday night.

Војска је почела да се цепа.
 
Mubarak je pokazao i najtupljem mundzosu da iza puca stoji Amerika - organizatori nemira nisu ukalkulisali ovoliku zilavost Mubaraka i americke buba svabe su morale da izadju na svetlost dana - sad sledi porast antiamerickih sentimenata medju muslimanima sirom sveta . Egipat ce ovako i onako - PRE ILI POSLE - postati Iran II ... :per: .. to je nezaustavljiv i logican proces - a Obama i njegovi demokratski drugari su pucali sami sebi u nogu i pokazali da se ne razlikuju od neokon predhodnika .. :D
 
Египатска војска подржала Мубарака

КАИРО – Египатска војска подржала је данас одлуку председника Хоснија Мубарака да не поднесе оставку, већ да већину овлашћења пренесе на потпредседника Омара Сулејмана.

Одлука војске донета на састанку Врховног савета одбране вероватно ће додатно разгневити демонстранте који су кренули на председничку палату у Каиру и друге симболе омраженог режима како би отерали Мубарака, напомиње агенција АП.

Војска је саопштила да подржава Мубараков план за миран пренос власти и одржавање слободних и фер председничких избора касније ове године.

Бета-АП
 
Nisi ljigalista...? dobro...:think:

Inače, onaj deo koji si boldovao, sam napisao isključivo kako bih privukao rusofilski
stočni fond sa Krste:mrgreen:, a ne zato što zaista verujem u američku dobrotu i
principijelnost. Ali nisam ni pristalica teorija zavere po svaku cenu, pogotovo kada
dolazi od onih koji su još gori od Amerikanaca.

To što neko napiše naizgled odličan tekst, ne znači da je u pravu i možda baš pisac
tog teksta ima skrivene, zle namere.

Razni režimski plaćeni ološi su tvrdili i za demonstrante 1996. i 2000.
godine da su strani plaćenici, a 99% demonstranata je tražilo samo slobodu i bolji
život.

Isti recept su koristili svi diktatori u svetu, kao i oni koji su imali koristi od te vlasti.

Izdajnici, strani plaćenici...bla bla bla...

nacin na koji pises je stvarno bljutav
tvoji kompleksi su prevazisli sve mere
toliko mrzis Kostunicu?
zasto?
mislim da ti je potrebna pomoc.
 
USA su EU imali odličnu saradnju sa Hosnijem Mubarakom, ali je egipatskom narodu
dosta torture i represije.

Amerika može imati samo štete njegovim odlaskom sa vlasti, ali je B.Obama bez obzira
na to podržao želju egipatskog naroda za slobodom i demokratijom.

Ma ne lupaj bre bezveze . Evo ti malo cijenica ...

1. Mubarak je najverniji saradnik Amerike .
2. Mubarak je biloolestan i skrhan coek , jer mu je unuk stradao , pa je objavio svoje povlacenje iz politike ovog Septembra .
3. Mubarak je pripremao svog sina , za naslednika i pripremao ga je da preuazme .
4.Mubarakov Sin je vise puta u javnosti , a narocito na diplomatskim vecerama javno nastupao protiv Amerike .
5 Amerikanci su vec dugo svesni da Mubarakov sin ne namerava da bude njihov veran pas , ko sto je bio Mubarak .
6 .Taj El. Kardavi , koga su izvukli , u opste nije ni ziveo u Egiptu , nego u Becu sve vreme .. U STANU KOJI JE VLASNISTVO UN , A KOJI PLACAJU AMERIKANCI DIREKTNO
7. Musloimanska braca su pot strogom kontrolom Amerike , i Amerika cesto plasi razne strane njima .
8 Za sad , osim tog bezveznjaka , El Kardavija , SAD nema nikog drugog .
Pa sad , sa kakvim takvim golim cinjenicama donos zakljucke , kakve oces .
 

Back
Top