Edi Rama: Albanija ukida carinu za robu sa tzv. Kosova

JankoTheGreat

Buduća legenda
Poruka
27.326
Albanija ukida carinu za robu sa Kosova
20.6.2022 05:54 | Indikator.ba

36974.jpg
Premijer Albanije Edi Rama izjavio je u nedjelju da će ta zemlja ukinuti sve carinske tarife za kosovsku robu, počev od poljoprivrednih proizvoda.

- Napravili smo plan da ukinemo sve carinske tarife za robu sa Kosova, potpuno ćemo ih ukloniti. Želimo da to bude bilateralno sa vladom Kosova, izjavio je Rama, a prenosi Koha.

On je dodao da je besmisleno da Albanija ukida carinu za zemlje članice Otvorenog Balkana, a zadržava je za Kosovo, navodi Koha.

Osmi sastanak albanske vlade i kosovske vlade biće održan danas u Prištini.

https://www.telegraf.rs/vesti/politika/3515640-edi-rama-albanija-ukida-carinu-za-robu-sa-tzv-kosova

tan2021-9-141448354580-830x0.jpg


Pocinje proces prisajedinjenja Kosova matici Albaniji.
 
Па шта то може да увезе са Косова осим хероина и кокаина. Који је то додатни производ који се у тој моћној економији производи. Смехотрес.

Los smisao za humor. Naravno da to nije u prvom planu vec ujedinjenje i absorbcija Kosova od strane Albanije. Pristina postaje sastavni deo Albanije

A inace ima i Kosovo svoju proizvodnju
Primer

Od gluposti tipa cips. Pestova
https://pestova-ks.com/wp


Preko industrija vina

0C19A683-315F-4659-B4E6-1DD1782DCE58-1920x1920.jpeg

7D545EA9-C83E-4B73-B9A7-69EB19EEC086-768x512.jpeg

B59B9E19-EE69-4D0F-A50D-0199298AB093-1024x1024.jpeg


Stone Castle Winery Courtesy of the Winery


DO ovoga
https://www.elkosgroup.com/en/index.php


itd

Marihuana :ok:
i možda po neki organ ako je dobra cena.

Los smisao za humor. Uopste nije poenta sta proizvode vec u tome da se ujedinjuju u jednu drzavu. Ukidanje carina je samo jedan korak ka tome
 
Los smisao za humor. Naravno da to nije u prvom planu vec ujedinjenje i absorbcija Kosova od strane Albanije. Pristina postaje sastavni deo Albanije

A inace ima i Kosovo svoju proizvodnju
Primer

Od gluposti tipa cips. Pestova
https://pestova-ks.com/wp


Preko industrija vina

0C19A683-315F-4659-B4E6-1DD1782DCE58-1920x1920.jpeg

7D545EA9-C83E-4B73-B9A7-69EB19EEC086-768x512.jpeg

B59B9E19-EE69-4D0F-A50D-0199298AB093-1024x1024.jpeg


Stone Castle Winery Courtesy of the Winery


DO ovoga
https://www.elkosgroup.com/en/index.php


itd



Los smisao za humor. Uopste nije poenta sta proizvode vec u tome da se ujedinjuju u jednu drzavu. Ukidanje carina je samo jedan korak ka tome
Loše su ti procene.
Srbija sve to drži u šaci kao najjača ekonomija na tzv zapadnom Balkanu, a preko opet tzv open Balkan.

Od kako je lupila sankcije Rusiji, eu ti je puna vina po kvalitetu znatno boljeg od ovog koje si postavio.

Drugo, imaš moju temu "Zašto Albanci ne vole Šiptare".

Treće, sama Albanija je duboko podeljena veštačka tvorewina ... to je tek posebna tema.
 
Los smisao za humor. Naravno da to nije u prvom planu vec ujedinjenje i absorbcija Kosova od strane Albanije. Pristina postaje sastavni deo Albanije

A inace ima i Kosovo svoju proizvodnju
Primer

Od gluposti tipa cips. Pestova
https://pestova-ks.com/wp


Preko industrija vina

0C19A683-315F-4659-B4E6-1DD1782DCE58-1920x1920.jpeg

7D545EA9-C83E-4B73-B9A7-69EB19EEC086-768x512.jpeg

B59B9E19-EE69-4D0F-A50D-0199298AB093-1024x1024.jpeg


Stone Castle Winery Courtesy of the Winery


DO ovoga
https://www.elkosgroup.com/en/index.php


itd



Los smisao za humor. Uopste nije poenta sta proizvode vec u tome da se ujedinjuju u jednu drzavu. Ukidanje carina je samo jedan korak ka tome

Видиш, има ту још једна ствар. Наравно да је заје.банција, тачније, полузаје.банција ово око дроге. Али укидање царина са једне, тражи укидање царина и са друге стране. У преводу шиптари из Албаније хоће да зараде што више новца за робу коју производе а коју хоће да пласирају на Косово. Зато они укидају, да би укинули и ови. Само што Косово производи скоро ништа и извози скоро ништа, док Албанија има нешто. А ко ће да заради на коме ако не свој на своме. Наравно, под причом истог народа и слично.
 
Loše su ti procene.
Srbija sve to drži u šaci kao najjača ekonomija na tzv zapadnom Balkanu, a preko opet tzv open Balkan.

Od kako je lupila sankcije Rusiji, eu ti je puna vina po kvalitetu znatno boljeg od ovog koje si postavio.

Drugo, imaš moju temu "Zašto Albanci ne vole Šiptare".

Treće, sama Albanija je duboko podeljena veštačka tvorewina ... to je tek posebna tema.

Prica o ekonomijipotpuno sporedna. To jeste nebitna. U pitanju je druga stvar. Stvaranje velike Albanije

Ako nekad budes isao u Sarajevo videces da i oni pricaju isto kao ti. Govore kako Srbi u Sbiji ne vole ove iz Bosne i zovu ih Boske i slicno. Ali to je samo zavaravanje. Iako Srbi iz Srbije ove iz Bosne smatraju nizom rasom i ne bi ih imali za zeta/komsiju, ipak bi voleli da zguraju Bosnu, ili sto veci deo nje u drzavu Srbije sve sa tim Boske mentalitetom. Progutacete tu knedlu.

Tako i Albanci. Mozda ne gledaju kao na rodenu bracu te na Kosovu ali svi do jednog zele da se Kosobo i sluzbeno zgura u Albaniju

budi realan

А шта као до сада је као тобоже и било царине? Космет и Албанија су једна држава, и то је и највећим лаицима јасно.

Bravo. Napokon neko realan
 
Видиш, има ту још једна ствар. Наравно да је заје.банција, тачније, полузаје.банција ово око дроге. Али укидање царина са једне, тражи укидање царина и са друге стране. У преводу шиптари из Албаније хоће да зараде што више новца за робу коју производе а коју хоће да пласирају на Косово. Зато они укидају, да би укинули и ови. Само што Косово производи скоро ништа и извози скоро ништа, док Албанија има нешто. А ко ће да заради на коме ако не свој на своме. Наравно, под причом истог народа и слично.
Bez Srbije ni brašno za lebac ne bi imali :D
 
Истина је и то. Тако да сва та рушења царина највише одговарајју нама. Иако нам је економија бедна, зарађујемо макар на оно мало што што су гори и неразвијенији од нас.
Конкретно ко је гори и неразвијени од нас?
 
Конкретно Албанија, Босна и Херцеговин и овај мутант што неки признају као државу, дакле Косово.
У Босни нисам био, Косово посетих једном и нећу да доносим закључке. Албанија? Албанија је друже свемирски брод у сваком смислу спрам нас, и то није срамота признати. Мани ме тих Вучићевих ципирипи прича да нема нас Балкан би био гладан. Кењао је како су нам силоси пуни сардина, уља, брашна, шећера, и како је помагао Албанце и Црногорце. Да би две недељне касније рафови били празни свим и свачим.
 
У Босни нисам био, Косово посетих једном и нећу да доносим закључке. Албанија? Албанија је друже свемирски брод у сваком смислу спрам нас, и то није срамота признати. Мани ме тих Вучићевих ципирипи прича да нема нас Балкан би био гладан. Кењао је како су нам силоси пуни сардина, уља, брашна, шећера, и како је помагао Албанце и Црногорце. Да би две недељне касније рафови били празни свим и свачим.
Албанци немају скоро уопште сопствену производњу струје. Ако си био већ тамо, могао си да се увериш да немају ни саобраћајну инфраструктуру. О индустрији да не говорим. Дакле можеш да мрзиш, како кажеш, Вучићеве ципирипи приче, али ми смо били бољи од њих и у неким другим временима. Није то нека утеха, али ипак нисмо баш само зачеље.

Косово, територија која прима највише стране помоћи по глави становника, а одмах ту до њих је Црна Гора. Слично је и са Федерацијом БиХ.
 
Ne valja ti karta
Jednom sam pre 10-tak godina pricao s jednim Albancem i on mi je tada pricao da je sve Albansko do Nisa.

Види, не може нешто за ништа, никако !
Можемо ми карту да променимо, да албански део "издужимо" и до Ниша,
али пропорција остаје као на слици.

И опет да поновим:
територију можемо дати само за територију.

То је једино одрживо решење !!!
 
Албанци немају скоро уопште сопствену производњу струје. Ако си био већ тамо, могао си да се увериш да немају ни саобраћајну инфраструктуру. О индустрији да не говорим. Дакле можеш да мрзиш, како кажеш, Вучићеве ципирипи приче, али ми смо били бољи од њих и у неким другим временима. Није то нека утеха, али ипак нисмо баш само зачеље.

Косово, територија која прима највише стране помоћи по глави становника, а одмах ту до њих је Црна Гора. Слично је и са Федерацијом БиХ.
Причаш о енергетици и струји ми који наредни три године увозимо струју? Да био сам у Албанији доста пута, и о каквој ти инфраструктури причаш? Људи имају три пута боље путеве. Како регионалне, тако и магистралне.
 
Причаш о енергетици и струји ми који наредни три године увозимо струју? Да био сам у Албанији доста пута, и о каквој ти инфраструктури причаш? Људи имају три пута боље путеве. Како регионалне, тако и магистралне.

Не знам којим си поводом био у Албанији, да ли да користиш јефтине опијате, или нешто озбиљније, али која је то њихова озвиљна инфраструктура. Да ми имамо производњу струје, чак је и извозимо када је имамо вишка, увозимо када фали. Нисмо чак ни тако мали играчи. Као што извозимо и храну, сировине, па чак и нешто компликованије производе попут аутомобила.

Иначе, како си успео да израчунаш то три пута боље путевем да ми је знати. Неко би рекао да паушално дајеш квалификације, или по српски, да лупеташ глупости, али ја ти то нећу рећи. Могу да подведем под твој лични утисак да си осетио да је тамо боље, опет, имаш неке податке званичних институција, неке друге показатеље, на твоју огромну жалост, Србија је испред тих неколико земаља. Није нека утеха, али опет чисто да не буде све само субјективан осећај.

Али што се мене тиче, нека је за тебе Албанија за нас Менхетн, имаш савршену дестинацију да можеш да побегнеш из Србистана у којем ништа не ваља.
 
Причаш о енергетици и струји ми који наредни три године увозимо струју? Да био сам у Албанији доста пута, и о каквој ти инфраструктури причаш? Људи имају три пута боље путеве. Како регионалне, тако и магистралне.

MAT: Srbija na uvoz struje potrošila osam puta više novca nego prošle godine​


https://rs.n1info.com/biznis/mat-sr...sila-osam-puta-vise-novca-nego-prosle-godine/
 
Не знам којим си поводом био у Албанији, да ли да користиш јефтине опијате, или нешто озбиљније, али која је то њихова озвиљна инфраструктура. Да ми имамо производњу струје, чак је и извозимо када је имамо вишка, увозимо када фали. Нисмо чак ни тако мали играчи. Као што извозимо и храну, сировине, па чак и нешто компликованије производе попут аутомобила.

Иначе, како си успео да израчунаш то три пута боље путевем да ми је знати. Неко би рекао да паушално дајеш квалификације, или по српски, да лупеташ глупости, али ја ти то нећу рећи. Могу да подведем под твој лични утисак да си осетио да је тамо боље, опет, имаш неке податке званичних институција, неке друге показатеље, на твоју огромну жалост, Србија је испред тих неколико земаља. Није нека утеха, али опет чисто да не буде све само субјективан осећај.

Али што се мене тиче, нека је за тебе Албанија за нас Менхетн, имаш савршену дестинацију да можеш да побегнеш из Србистана у којем ништа не ваља.
О чему ти лупеташ пријатељу? Каква производна струје, у каквој ти фатаморгани живиш? Дебилу дебилни због Грчића и његовог стручног вођења ЕПСа ми наредне три године искључиво увозимо струју! О путевима у Албанији не вреди са тобом дисктувати. Иди ручкај сендвич уз задругу на Пинку трипујући како смо ми неко регионално мудо.
 
О чему ти лупеташ пријатељу? Каква производна струје, у каквој ти фатаморгани живиш? Дебилу дебилни због Грчића и његовог стручног вођења ЕПСа ми наредне три године искључиво увозимо струју! О путевима у Албанији не вреди са тобом дисктувати. Иди ручкај сендвич уз задругу на Пинку трипујући како смо ми неко регионално мудо.
Прво, дебил ти тата што те направио тако ретардираног. Јеб-ени ЕПС постоји и пре Грчића и пре свих.

А за сендвич, поручи мами својој да прави најбољи.

И срећан пут у моћној Албанији индијанцу.
 
Прво, дебил ти тата што те направио тако ретардираног. Јеб-ени ЕПС постоји и пре Грчића и пре свих.

А за сендвич, поручи мами својој да прави најбољи.

И срећан пут у моћној Албанији индијанцу.
Опа, фали аргумената? Сендвичић сине са паризером и вози на поподневну дремку. Пуса
 
Опа, фали аргумената? Сендвичић сине са паризером и вози на поподневну дремку. Пуса
Не фали аргумеената, само констатујем очигледно, твоја мама прави најбоље сендвиче. И обраћам ти се језиком којим си се ти мени обратио. Надам се да немаш проблем са тим.

Ко сам ја теби да објашњавам да смо бољи од Албаније, јер ипак, ти си био тамо. Ко сам ја да ти објасним да имамо суфицит у трговинској размени, па им чак извозимо и струју, коју наводно немамо, да не говори о осталим производима. Не бих се усудио да ти то кажем ни за Косоов, јер ипак си био и тамо, па се плашим да ти кажем да имамо много већи пласман производа, него што нам оданде долази.

Не би веровао слично имамо и са скоро свим земљама у региону.

Али ти си био у Албанији и Косову и ти ипак знаш много боље. Јер Вучић ово, оно, кмеее..., кмееее, кмеее, сендивчи, ботови, кмееее. Пред тако моћним аругментима сам разоружан.
 
због Грчића и његовог стручног вођења ЕПСа ми наредне три године искључиво увозимо струју!

Народу се мора понудити кривац, то је цела истина !
Да је стварно он крив, био би санкционисан, а не померен хоризонтално, радзуме ?

Оно што ме нервира је да му се спочитава "радно искуство и стручност" !
Као пре руковођења ЕПС-ом, био је мали привредник и то је као лоше !

Па ми старији смо се борили за принцип "да способни могу да прескачу колико год треба степеница" !
Тако је и Грчић дошао на прву позицију у Електропривреди.

Е сад су се млади "досетили" да на таква места треба да дођу школовани, искусни у бранши и сл.
Драги млади, рећи ћу вам:

Нема правила, нити треба да их буде !
Нека бољи руководи !

Некада ће то бити неко са дипломом,
некада неко из иностранства,
некада неки анонимус талентован за руковођење
(сетимо се успеха браће Карић, који са заосталог Косова понудише снагу заједништва - данас им је небо граница !).

Треба свима да буде јасно да стручне одлуке ионако не доноси ген. директор
већ труст стручњака !

Ко је крив у ЕПС-у можда нећемо никада сазнати,
а највероватније сви заједно,
у смислу државни систем + локални систем предузећа + менталитет + немање пара +++++ ....
 

Back
Top