[EdePro pukao] Zbog lažnih afera izgubljeno 80 miliona dolara

...
Sve vreme vam ja pricam za te ugovore, ...

Шта се толико жестиш ?

Да ли ти стварно верујеш да се пројекти отварају по Србији да би били успешни ?

Сви ти пројекти су симулације у симулакруму званом РСрбија.
 
Prema nekim informacijama su Arapi u ime partnerstva osim novaca dali četiri bojeve glave Hellfire raketa koje je trebalo kopirati i poboljšati te napraviti raketu u rangu izraelske Spike NLOS, koja Arape jako žulja . Srpska strana obećala da može uz dovoljno financija to u godinu i pol.
Pošto su kratki sa stručnjacima to se odugovlačilo i uspjeli su samo pogon i tijelo rakete napraviti,navođenje je i dalje bilo od Hellfire.
Jedna je uništena kod zbog nestručnog rukovanja, jedna ispaljena na testiranju, jedna je ispaljena na paradi za Vučića, znači ostala još jedna.
Kad su Arapi otkrili da ih se zavlači htjeli se povući, ali pokazali su veliko strpljenje u zadnjih dvije godine.
Sad je i njima već dosta svega.
Зар Алас није требао имати ТВ навођење? Ракета Хелфајер има пасивно ласерско, значи сензор главе за вођење је ласерски трагач а не ТВ камера што би требало бити случај код Аласа.
 
Jel ja ovo dobro citam???

Prihod fabrike (Krusik, primedba autora teme), istakao je predsednik, 2012. godine bio 2,335 milijardi, a danas je 11,385 milijardi.

Ako ovo podelimo sa 120, pribilzno dobijamo cifre u EURima.
2,335 milijardi RSD ~ 19.4 milijardi EUR (koliko ja predpostavljam: 194 miliona EUR)
11,385 milijardi RSD ~ 94.9 milijardi EUR (kakve ja imam info-e: oko 1 milijarde EUR)

Ne, to su zavrzlame oko decimalnog separatora. Kod nas se to pise sa , a u svetu sa .
A obrnuto se koristi za grupisanje cifara, u svetu "," a kod nas "."

Znaci ovo je po naski:

2.335.000.000,00 RSD, ali izrazeno u jedinici milijarda dobije se 2,335

Po sveCki to mu dodje:

2,335,000,000.00 RSD sto bi izrazeno u jedinici milijarda bilo 2.335

Medjutim, ovde je izrazeno u milijardama po srpski, pa je ovo zapravo dvemilijardetristatridesetpet miliona RSD. Po tadasnjem kursu od 124 din / EUR to mu dodje 18.8 miliona EUR.

Ovih 11,385 milijardi RSD bi onda bile oko 95 miliona EUR.
 
Шта се толико жестиш ?

Да ли ти стварно верујеш да се пројекти отварају по Србији да би били успешни ?

Сви ти пројекти су симулације у симулакруму званом РСрбија.
Ne znam sta da ti kazem? Ma vise se i ne zestim... Kako ono kaze narod: Glavu Gore i Pedu uza Zid! Ni ja nisam pazio ko mi drma kavez, a drmali su ga, jedno vreme bash zestoko, samo sto sam ja (iz ciste lenjosti, ta u Beogradu sam, brale) zanemarivao te znakove.

Nemam opravdanje za moje ponasanje, osim da kazem da je moja crta Srbende probila sve te slojeve Gradjanina Sveta, koji gajim eto 25+ godina. Bilo mi lakse da zanemarujem, da se oglusujem i guram pod tepih. Kada se desavalo to drmanje, ja drmnem par cokanja Baltika, pa mi postane lepo. :smeker:

Ima jedan cikica, zove se Murphy, i on je bio engineer u bazi 51 (area 51), 1950ih. Tamo je gledao te americke simulakrume, pa je izmislio Murphy-eve zakone. A ti jesu zivotni! A ja sam se pa skroz oglusio o njih.

I eto belaja... Sada pratim amebe u letu. Kada se umesto 2 letece pojavi 5 u mojoj epsilon okolini, nesto se desava sto nije po PSu. :lol:
 
Ne znam sta da ti kazem? Ma vise se i ne zestim... Kako ono kaze narod: Glavu Gore i Pedu uza Zid! Ni ja nisam pazio ko mi drma kavez, a drmali su ga, jedno vreme bash zestoko, samo sto sam ja (iz ciste lenjosti, ta u Beogradu sam, brale) zanemarivao te znakove.

Nemam opravdanje za moje ponasanje, osim da kazem da je moja crta Srbende probila sve te slojeve Gradjanina Sveta, koji gajim eto 25+ godina. Bilo mi lakse da zanemarujem, da se oglusujem i guram pod tepih. Kada se desavalo to drmanje, ja drmnem par cokanja Baltika, pa mi postane lepo. :smeker:

Ima jedan cikica, zove se Murphy, i on je bio engineer u bazi 51 (area 51), 1950ih. Tamo je gledao te americke simulakrume, pa je izmislio Murphy-eve zakone. A ti jesu zivotni! A ja sam se pa skroz oglusio o njih.

I eto belaja... Sada pratim amebe u letu. Kada se umesto 2 letece pojavi 5 u mojoj epsilon okolini, nesto se desava sto nije po PSu. :lol:

Цела Србија је у пропалим пројекима.

Једноставно форумски је рећи (ко ће куцати шта је све плански пропало) да је то циљ.

Циљ као пропаст (што горе то боље) јесте врста и стање окупације.
 
Ako sta ima dobro iza ovih ''laznih'' afera bar su Malom oduzeli doktorat. :hahaha:
Ali je li bar smenjen sa svih javnih (drzavnih) funkcija zbog toga? Je li optuzen i kaznjen zbog toga? Je li kaznjen onaj ko mu je bio mentor za doktorat, komisija koja mu je doktorat potvrdila? JE LI NEKO UOPSTE KAZNJEN ZBOG TOGA?

To je za mene glavno pitanje.

Inace imam jedan vrlo prost blic test za sve te "doktore" - das im da napisu rad, moze i slobodna tema, i onda ga samo procitas. Nebitno na koju temu, bukvalno. Garantujem da su nepismeni do bola, sto je sasvim dovoljno da im se oduzmu ne samo doktorati, vec i diplome fakulteta, a - videli bi - mnogima i diplome srednje skole.

Ili, to je vec malo napredniji stepen, da ih ispita neko iz struke malo tuda-svuda po raznim temama koje su ucili tokom tih svojih skolica. Evo ja prvi priznajem da sam zaboravio najveci broj formula, ali ipak bih mogao da pricam o struci sa viseg nivoa, sto je dovoljno da se potvrdi da se neko time bavio i dato ucio. Potrebno je bukvalno 5 minuta da se provali da li je neko studirao neku struku.

Da li da pominjem sad onog nesrecnog teorijskog fizicara Jeremica koji ne zna 1. Njutonov zakon koji se inace uci u 6. razredu osnovne skole, sto je prvi razred u kome se uopste uci fizika, ili da preformulisem to je prakticno prvo sto se iz fizike i nauci u skoli. A on satro diplomirao teorijsku fiziku na Kembridzu - pa ti ljudi bukvalno "jedu malu decu" sto se tice najnaprednije matematike i fizike koja postoji danas, a ne da ne znaju 1. Njutnov zakon. Da pojasnim, to je kao da imas lekara koji ne zna delove tela.
 

Back
Top