Quantcast

Ecchi u animeu?

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Ecchi je koliko znam "seksi humor", e sada, mene zanima zasto ima toliko Ecchi-ja u anime filmova?
Uvek ima neki perverznjak, neka prsata smotana devojka kojoj grudi smetaju i koja njima naleti na tog perverznjaka a onda ga odalami.
Zasto toliko ecchija? Ako se uzivim u pricu i saosecam sa likom koje je otac umro na rukama, sigurno ne znaci da u sledecoj sceni zelim da vidim njegovu prsatu drugaricu ili sta vec kako se saplice i pada mu grudima na lice a on crveni.
Ne znam, mozda mi se vise svidja zapadnjacki "seksi humor" koji je iako vulgarniji i eksplicitniji uglavnom na mestu.

Sta vi mislite, zasto toliko ecchi-ja u animeu? Siguran sam i da postoji odredjeni broj animea bez toga, ali od Pokemona i Dragon Ball-a, pa do ne znam ni ja cega, taj ecchi me vise zasmeje svojom nelogicnoscu, neprorodnoscu, pa ako smem i reci gluposcu, i ostavi mi onaj osecaj "o boze :roll:". Mada to je moje misljenje, nekog ko nije preveliki fan animea, ali da cujemo sta fanovi misle.

Manifold

Ističe se
Poruka
2.537
Nije samo zato xD Vec bi trebalo da budu i neki comic relief... Ono ako bas gledas neki dobar anime, gde likovi na neki nacin umiru, tj. gledas drama anime neces videti te prsate devojke XD

A imas i poseban Ecchi zanr, predlazem HighSchool DxD... Odusevio sam se, ali ne golotinjom, vec zato sto me je nasmejala ta golotinja u vise navrata.

Lollol

Poznat
Poruka
9.467
Uzmimo primer Elfen Lied, odusevila me je prica, tematika, kolicina nasilja, likovi, ali zato ecchi je unistio dozivljaj (u jednoj sceni vidis traumiranog klinca nad telom oca, u sledecoj mu vidis glavu u bujnim grudima gl. junakinje), a manga je po tom polgedu jos gora od animea.

N3W

Iskusan
Poruka
6.601
Ево типичан пример

Fairy Tail се након враћања анимеа БАШ потрудио да приказује ecchi. Раније је то било у комичном фазону зато што су људи увелико навикли на то да OVA имају баш прави фансервиЗ, али сада је то само неукусно, поготово зато што се и стил анимације малчице променио (ликови су другачији, Ерза је буцкастија, обилнија).
Када се аниме труди да успе потенцирају голотињу или веома јаку комедију, увек било и остало, а FT је full-fledged shonen. Чини ми се да су и музику смањили, а након годину дана чекања интересовање није више исто као и раније. И због тога - облине и голотиња, али овог пута неукусна и очигледна.