E dobro...

mozda je ovo neko vec napisao al dobro

folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrasnjim sagorevanjem
turbo folk je gorenje naroda svako pospesivanje tog sagorevanja je turbo folk.
razbuktavanje najnizih strasti kod homosapijensa
Muzika je miljenica svih muza harmonija svih umetnosti TURBO FOLK nije muzika
turbo folk je miljenica masa tako fobija svih ukusa i mirisa
Ja nisam izmislio turbo folk ja sam mu dao ime:

Alkohol je turbo folk,
Coca-cola je turbo folk
pecenje na raznju je turbo folk,
***** filmovi su turbo folk,
Nacionalizam je turbo folk
Rejv-Party je turbo folk,
Etno Dzez je turbo folk,
Adolf Hitler je turbo folk,
trgovina ljudskim organima je je turbo folk
kriminalci su je turbo folk,
Malboro je turbo folk,
Silikoni su turbo folk
kokain je turbo folk,
Dzipovi sa skupim felnama su turbo folk....................................

Rambo Amadeus

E dobro sad znas
 
Sad i ja da se dovatim Bore i Balasa...Ni jedan ni drugi nisu muzicari,ali Balas je barem dobar textopisac...Oni su obojica OKRUZENI odlicnim muzicarima,koji pisu sve te njihove aranzmane,koji su,mora se priznati,na zavidnom nivou...Balasevica stvarno mnogo slusam,i na textove vise i ne obracam paznju,jer je muzika nevidjeno dobro odradjena...oni(njegovi saradnici) ne robuju ni jednom pravcu,pa tu ima i bluesa,i rock,i nekog acid jazz-a...sve u svemu lepo sklad...:)
 
Ketchua:
Sad i ja da se dovatim Bore i Balasa...Ni jedan ni drugi nisu muzicari,ali Balas je barem dobar textopisac...Oni su obojica OKRUZENI odlicnim muzicarima,koji pisu sve te njihove aranzmane,koji su,mora se priznati,na zavidnom nivou...Balasevica stvarno mnogo slusam,i na textove vise i ne obracam paznju,jer je muzika nevidjeno dobro odradjena...oni(njegovi saradnici) ne robuju ni jednom pravcu,pa tu ima i bluesa,i rock,i nekog acid jazz-a...sve u svemu lepo sklad...:)

Uprao sam to hteo da kazem, Balasevic je covek koji odlicno odradjuje textove, covek vise recituje nego sto peva na kocertima, ali sve je to ok , to je njegov stil i niko protiv toga nema nista.
Ali nemojmo biti smesni pa slucajno pomisliti kako svu onu njegovu muziku i posebno aranzmane pise on sam, naravno da ne, iz tog razloga ga ne svrstavam u muzicara.
 
nikodim:
Misim da se "pesma" u Corbinom slucaju pravi da dosta luka, paprike, ulja, raznih vrsta ribe... i naravno nista bez sljivovice ljute. Mada ovo nije tema o tom... sta god on bio.

To sto ti volis Boru "corbuljinu" nikako ne znaci da je on muzicka ikona... jer nije. Bora je samo plagijator i nista vise od toga... Pre par godina sam na nekom radiju odlusao gotovo 90% Borinih velikih "pesmica" koje su pokradene od nekih manje poznatih stranaca... O cemu ovde govorimo... kako Bora sloira i na cemu??????


Ajde molim te reci mi samo, koga ti smatras muzicarem...

Bora je covek koji ima najlepse textove mozda u Srbiji... Alo bre! Sve kaze tako jednostavno, tacno, direktno i bez nekog poetskog foliranja i filozofije. Svi mogu da filozofiraju i da prosipaju neke textove... Ali niko kao on.
On ima dobrog gitaristu koji mu pravi muziku. On je muzicar. Cela njegova grupa je odlicna... Uklopljen tandem. A to sto kazes plagijator? Ti pricas gluposti, izvini ali tako je.

Molim te koje si ti to pesme cuo (90% !!!!)???? Pa si odma ( super ultra sluhom) provalio da je ukrao... Svaka pesma u sebi sadrzi barem C, E-mol, D, G, D-mol, A, A-mol... Osnovni akordi svake pesme...


Ali reci mi sta je za tebe muzicar... ??? Svako ko je zavrsio akademiju u Gracu, Salcburgu, Dzulijardu ili mozda Berkliju...??? Posto sam primetio da znam sve vece akademije u Evropi??? (osim Dzulijarda)...

Pa eto, reci mi molim te, ko je za tebe muzicar??? Mislim moras da imas kompletan stav.
 
@behemoth

"Mozda je glupo sto ovo pisem, ali bez tebe ne mogu da disem."
Dva akorda - tri akorda... Sto se tice corbe kao plagijatora, ne bih ni pisao o tome da to nisam negde cuo. Ma koliko to bilo tesko za slusanje... kako god, jednostavno to negde postoji.
Dzindzera sam imao prilike da cujem u nesto manje "corbastom" maniru, jedan moj prijatelj je svirao sa njim... Rekao bih da taj covek kod kuce slusa neki blues, jer mi njegove solo deonice pricaju takvu neku pricu.
Pazi... nije obavezno da jedan muzicar bude muzicki pismen, vec da je u stanju da napravi nesto sto nisu dva akorda - tri akorda... da to sto radi ima neku tezinu, muzicku naravno. Recimo, Vlatko Stefanovcki je muzicki nepismen, pa sta radi covek, svira kao azdaja, komponuje... sve radi. Textopisac nije isto sto i muzicar, jer bi tada ta tva termina bli sinonimi a nisu. Dakle postoji razika, to je ono sto ti htedoh reci...
Usput guranje poezije pod tepih, ili takvog nacina izrazavanja ne uzdize jednog textopisca nad pesnikom, i tu dakle postoji razlika. To ne moze biti foliranje, kako si ga nazvao...
 
nikodim:
@behemoth

"Mozda je glupo sto ovo pisem, ali bez tebe ne mogu da disem."
Dva akorda - tri akorda... Sto se tice corbe kao plagijatora, ne bih ni pisao o tome da to nisam negde cuo. Ma koliko to bilo tesko za slusanje... kako god, jednostavno to negde postoji.
Dzindzera sam imao prilike da cujem u nesto manje "corbastom" maniru, jedan moj prijatelj je svirao sa njim... Rekao bih da taj covek kod kuce slusa neki blues, jer mi njegove solo deonice pricaju takvu neku pricu.
Pazi... nije obavezno da jedan muzicar bude muzicki pismen, vec da je u stanju da napravi nesto sto nisu dva akorda - tri akorda... da to sto radi ima neku tezinu, muzicku naravno. Recimo, Vlatko Stefanovcki je muzicki nepismen, pa sta radi covek, svira kao azdaja, komponuje... sve radi. Textopisac nije isto sto i muzicar, jer bi tada ta tva termina bli sinonimi a nisu. Dakle postoji razika, to je ono sto ti htedoh reci...
Usput guranje poezije pod tepih, ili takvog nacina izrazavanja ne uzdize jednog textopisca nad pesnikom, i tu dakle postoji razlika. To ne moze biti foliranje, kako si ga nazvao...

Ni ja ga ne bih bolje srocio...Kao sto vec rekoh,OKRUZEN je odlicnim muzicarima,ali textovi...:( nije bitno kako zvuci,bitno da se rimuje..."Ja na konju,oni dole,bog te ****,sto me vole"...uzas...ne kazem da textovi nemaju poentu,kazem da bi jedan pismen 16-godisnjak napisao bolje rime...Kao sto rece nikodim,textopisac,ne pesnik...
 
U svakom slucaju ni Bora ni Balasevic(ladno ne mogu da napisem Dj*ka :lol: ) nisu turbo folk,jer turbo folk ne postoji.....a kad bi postojao morali bi posmatrati logiku kretanja pravca muzickih kretanja kroz prizmu tonaliteta sklada koji konkretno ne u ovom slucaju vec cisto uopsteno u principu kada se posmatra u kombinaciji sa urbanim folkom proizlazi iz cinjenice da je sve to jako kompleksno.,... i ne vredi raspravljati o tome ....
 
Arnold_Layne:
što se tiče teme...neko reče da PINK ne treba ugasiti. taj koji je to rekao nema veze sa mozgom..pa zar ti nije dovoljno da pogledaš tekstove i stvari koje PINK propagira

''pare, pare, pare hoću samo pare
šta će meni ljubav prava ako pare nisu tu''

''ako imaš petlju, kupi mi bundu od nerca
ako imaš čuku stavi mi dijamantski prsten na ruku'' (izvinjavam se ako sam negde porgešno napisao redosled, jer se stvarno ne razumem u te uništavalačke tekstove)


na stranu to što se Željko Mitrović nakrao za vreme Slobe..to je bre hohštapler jednak Kariću, možda još i gori, jer truje decu i nove generacije tim tekstovima o sponzorušama (kojih je sve više i viš u gradu..)..joj jedva čekam dan kada ću ugledati buldožer ispred zgrade PINK-a

Znash kako je Morrison govorio...
"Whoever controls the media, controls the mind."
Sad but true...
 
Ketchua:
Ni ja ga ne bih bolje srocio...Kao sto vec rekoh,OKRUZEN je odlicnim muzicarima,ali textovi...:( nije bitno kako zvuci,bitno da se rimuje..."Ja na konju,oni dole,bog te ****,sto me vole"...uzas...ne kazem da textovi nemaju poentu,kazem da bi jedan pismen 16-godisnjak napisao bolje rime...Kao sto rece nikodim,textopisac,ne pesnik...


Ja hocu da kazem, da svako moze " poetsko-filozofski" da se prose**ava... To mogu cak i ja...
A on sve kaze direktno, jednostavno i tacno... A Niste napisali mozda stihove "kada padne noc", "pogledaj dom svj andjele", Tamna je noc", "ja sam rodjen namrgodjen"....
St te stihove niste napisali pa njih da pljujete...


E nikodime... Smisli ti onakav solo u "kada padne noc"... Pesma ima samo D-mol, milsim H i C... Pa smisli. Znas, mogu i ja da soliram u nedogled neki blues... Znam 5-6 blues skala i verglaj u nedogled... Nije stvar u tome. Znas?
 
I svaka pesma se sastoji od 3-4 akorda. Kako bre ne razumes?
Nemozes da mesas C,D-mol,F-dur,Amaj,H-dim... To bre se ne slaze.
Pa Turski Mars od Mozarta je ceo napisan samo u A-duru, Cajkovski- "Klavirski koncert u B-duru"...
 
behemoth:
Ja hocu da kazem, da svako moze " poetsko-filozofski" da se prose**ava... To mogu cak i ja...
A on sve kaze direktno, jednostavno i tacno... A Niste napisali mozda stihove "kada padne noc", "pogledaj dom svj andjele", Tamna je noc", "ja sam rodjen namrgodjen"....
St te stihove niste napisali pa njih da pljujete...


E nikodime... Smisli ti onakav solo u "kada padne noc"... Pesma ima samo D-mol, milsim H i C... Pa smisli. Znas, mogu i ja da soliram u nedogled neki blues... Znam 5-6 blues skala i verglaj u nedogled... Nije stvar u tome. Znas?

Cini mi se da se mi ovde ne razumemo prijatelju. Niko ovde ne govori o stihovima Bore, Djoleta,......nemojmo mesati muziku i poeziju.
Budimo realni, oba ova lika pisu odlicne pesme /poeziju i to niko ne spori, ali takodje moramo biti iskreni pa reci da ni jedan od njih niti je nekakaa posaban pevac niti svirac....vise recituju nego sto pevaju a znaju svaki po tri akorda, onomad namerno upotrebih rec KANTAUTOR, sto ih svakako razdvaja od muzicara.

Jer po toj tvojoj logici kada posmatras koncert Radeta Serbedzije, slicno je kao i kada Bora ili Djole odrze koncert sa gitarom u ruci. Da li je onda mozda Rade muzicar? Svakako da nije, ali mu je poezija odlicna......... shvatio si poentu.

I naravno, nema potrebe da reagujes tako impulsivno kada je rec o Bori, mesas subjektivna osecanja prema coveku sa realnim stanjem stvari. Niko nije njega u negativnom kontekstu pomenuo ali je cinjenica da on ne moze biti reprezent jednog muzicara, poete da.
 
rale77:
mozda je ovo neko vec napisao al dobro

folk je narod, turbo je sistem ubrizgavanja goriva pod pritiskom u cilindar motora sa unutrasnjim sagorevanjem
turbo folk je gorenje naroda svako pospesivanje tog sagorevanja je turbo folk.
razbuktavanje najnizih strasti kod homosapijensa
Muzika je miljenica svih muza harmonija svih umetnosti TURBO FOLK nije muzika
turbo folk je miljenica masa tako fobija svih ukusa i mirisa
Ja nisam izmislio turbo folk ja sam mu dao ime:

Alkohol je turbo folk,
Coca-cola je turbo folk
pecenje na raznju je turbo folk,
***** filmovi su turbo folk,
Nacionalizam je turbo folk
Rejv-Party je turbo folk,
Etno Dzez je turbo folk,
Adolf Hitler je turbo folk,
trgovina ljudskim organima je je turbo folk
kriminalci su je turbo folk,
Malboro je turbo folk,
Silikoni su turbo folk
kokain je turbo folk,
Dzipovi sa skupim felnama su turbo folk....................................

Rambo Amadeus

E dobro sad znas


U jak autoritet, RAMBO AMADEUS, a uuuuuuuuuuuuuuu padoh u KOMU
 
Ketchua:
Sad i ja da se dovatim Bore i Balasa...Ni jedan ni drugi nisu muzicari,ali Balas je barem dobar textopisac...Oni su obojica OKRUZENI odlicnim muzicarima,koji pisu sve te njihove aranzmane,koji su,mora se priznati,na zavidnom nivou...Balasevica stvarno mnogo slusam,i na textove vise i ne obracam paznju,jer je muzika nevidjeno dobro odradjena...oni(njegovi saradnici) ne robuju ni jednom pravcu,pa tu ima i bluesa,i rock,i nekog acid jazz-a...sve u svemu lepo sklad...:)


Nemam komentar, prosto reci, BORA I DJORDJE nisu muzicari je STRASNO, u najmanju ruku...
 
behemoth:
Ajde molim te reci mi samo, koga ti smatras muzicarem...

Bora je covek koji ima najlepse textove mozda u Srbiji... Alo bre! Sve kaze tako jednostavno, tacno, direktno i bez nekog poetskog foliranja i filozofije. Svi mogu da filozofiraju i da prosipaju neke textove... Ali niko kao on.
On ima dobrog gitaristu koji mu pravi muziku. On je muzicar. Cela njegova grupa je odlicna... Uklopljen tandem. A to sto kazes plagijator? Ti pricas gluposti, izvini ali tako je.

Molim te koje si ti to pesme cuo (90% !!!!)???? Pa si odma ( super ultra sluhom) provalio da je ukrao... Svaka pesma u sebi sadrzi barem C, E-mol, D, G, D-mol, A, A-mol... Osnovni akordi svake pesme...


Ali reci mi sta je za tebe muzicar... ??? Svako ko je zavrsio akademiju u Gracu, Salcburgu, Dzulijardu ili mozda Berkliju...??? Posto sam primetio da znam sve vece akademije u Evropi??? (osim Dzulijarda)...

Pa eto, reci mi molim te, ko je za tebe muzicar??? Mislim moras da imas kompletan stav.


Pravu stvar si rekao!
 
klika:
Cini mi se da se mi ovde ne razumemo prijatelju. Niko ovde ne govori o stihovima Bore, Djoleta,......nemojmo mesati muziku i poeziju.
Budimo realni, oba ova lika pisu odlicne pesme /poeziju i to niko ne spori, ali takodje moramo biti iskreni pa reci da ni jedan od njih niti je nekakaa posaban pevac niti svirac....vise recituju nego sto pevaju a znaju svaki po tri akorda, onomad namerno upotrebih rec KANTAUTOR, sto ih svakako razdvaja od muzicara.

Jer po toj tvojoj logici kada posmatras koncert Radeta Serbedzije, slicno je kao i kada Bora ili Djole odrze koncert sa gitarom u ruci. Da li je onda mozda Rade muzicar? Svakako da nije, ali mu je poezija odlicna......... shvatio si poentu.

I naravno, nema potrebe da reagujes tako impulsivno kada je rec o Bori, mesas subjektivna osecanja prema coveku sa realnim stanjem stvari. Niko nije njega u negativnom kontekstu pomenuo ali je cinjenica da on ne moze biti reprezent jednog muzicara, poete da.


E pa to je covek nam kaze kako DJOLE I BORA NISU MUZICARI ALI JESU PESNICI::::hm predlozicu ih za lektiru...
 

Back
Top